forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SPECIJAL 31 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 15:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto


*prvi put kad sam čitao Eternaut,bio sam neviđeno oduševljen;dugo vremena mi je Eternaut bio uz Nadzirače ubedljivo naj strip.
Nakon novog čitanja,oduševljenje nije baš toooliko,odnosno u jednom kratkom delu stripa, radnja mi je bila malo razvučena,a našao sam ovaj put i par zamerki.Osim toga,od te 2008. sam pročitao mnogo fantastični naslova,tako da sad ne bih smeo reći da mi je Eternaut u top 2 stripa,ali svakako jeste u 10.



Koji su to stripovi ispred Eternauta bas me zanima


nema ih,da se razumemo - svih tih nekih deset meni najboljih su "u liniji" (ako smem tako da se izrazim).
Ali ranije su mi Nadzirači i Etrernaut baš štrčali iznad te linije najboljih,a u međuvremenu sam pročitao još neke koji su na njihovoj razini (ovako na prvu - Pakao,Daleko susedstvo,Adolf,Pinokio,Trgovina,Maus,Živi Mrtvaci, Bluberi (neke epizode),Torgal...)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/03/2019 : 16:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto


*prvi put kad sam čitao Eternaut,bio sam neviđeno oduševljen;dugo vremena mi je Eternaut bio uz Nadzirače ubedljivo naj strip.
Nakon novog čitanja,oduševljenje nije baš toooliko,odnosno u jednom kratkom delu stripa, radnja mi je bila malo razvučena,a našao sam ovaj put i par zamerki.Osim toga,od te 2008. sam pročitao mnogo fantastični naslova,tako da sad ne bih smeo reći da mi je Eternaut u top 2 stripa,ali svakako jeste u 10.



Koji su to stripovi ispred Eternauta bas me zanima


nema ih,da se razumemo - svih tih nekih deset meni najboljih su "u liniji" (ako smem tako da se izrazim).
Ali ranije su mi Nadzirači i Etrernaut baš štrčali iznad te linije najboljih,a u međuvremenu sam pročitao još neke koji su na njihovoj razini (ovako na prvu - Pakao,Daleko susedstvo,Adolf,Pinokio,Trgovina,Maus,Živi Mrtvaci, Bluberi (neke epizode),Torgal...)


E bas tako, sve 5. Meni je Eternaut bio prvi, Pakao drugi,Nadziraci, Maus...onda me Joji Habu "oduvao"...posle Zivi mrtvaci,Trgovina,Gospodari Jecma, "mangasi"...sve kapitalac do kapitalca.
Ali Eternaut mi je posebno drag, prvo stripcina je,a sto bi ribe rekle "prvi se pamti"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 17:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto


*prvi put kad sam čitao Eternaut,bio sam neviđeno oduševljen;dugo vremena mi je Eternaut bio uz Nadzirače ubedljivo naj strip.
Nakon novog čitanja,oduševljenje nije baš toooliko,odnosno u jednom kratkom delu stripa, radnja mi je bila malo razvučena,a našao sam ovaj put i par zamerki.Osim toga,od te 2008. sam pročitao mnogo fantastični naslova,tako da sad ne bih smeo reći da mi je Eternaut u top 2 stripa,ali svakako jeste u 10.



Koji su to stripovi ispred Eternauta bas me zanima


nema ih,da se razumemo - svih tih nekih deset meni najboljih su "u liniji" (ako smem tako da se izrazim).
Ali ranije su mi Nadzirači i Etrernaut baš štrčali iznad te linije najboljih,a u međuvremenu sam pročitao još neke koji su na njihovoj razini (ovako na prvu - Pakao,Daleko susedstvo,Adolf,Pinokio,Trgovina,Maus,Živi Mrtvaci, Bluberi (neke epizode),Torgal...)


E bas tako, sve 5. Meni je Eternaut bio prvi, Pakao drugi,Nadziraci, Maus...onda me Joji Habu "oduvao"...posle Zivi mrtvaci,Trgovina,Gospodari Jecma, "mangasi"...sve kapitalac do kapitalca.
Ali Eternaut mi je posebno drag, prvo stripcina je,a sto bi ribe rekle "prvi se pamti"



da,da,sve se slažemo!!

Vrh bogova sa Habuom je takođe tu negde u vrhu.

i što kažeš,svima svaka čast,ali Eternaut ima tu neku posebnu draž;mogu reći da je "prvi među jednakima" - što bi se reklo, patrijarh stripa

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/03/2019 20:55:24
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/03/2019 : 20:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Heh, a što će tek biti kada budete pročitali još više stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/03/2019 : 13:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Heh, a što će tek biti kada budete pročitali još više stripova.


Samo "najbolji" se racunaju
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 20/03/2019 : 20:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Odlično izdanje, upravo sam završio. Razlika u odnosu na prvobitno izdanje se lepo vidi na onim tablama gde ne postoje novi crteži, baš je upadljivo.
Nisam pročitao priču o familiji Osterheld do kraja, jer u tekstu negde na polovini počinju da govore o sadržaju nastavku Eternauta, pa rekoh da ne kvarim čitanje dvojke.

Uzgred, zaboravio sam kako sam izvukao strip iz omota. Da li hrbat ide odgore ili dole, ili je to nebitno (u smislu kako položiti strip na policu)?

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/03/2019 : 20:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nebitno je.

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2019 : 21:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Prvi put sam pročitao Eternauta negde oko nove godine. Dobio ga na poklon od moje supruge. Fantastičan strip! Apsolutno fantastičan. Sad se malo bojim drugog dela, ali ću ga kupiti i pročitati pa verujem da će biti bar solidan.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 21/03/2019 : 10:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
I šta sad činiti ? Imam prvog (Orka 1) i treba da uzmem drugi deo. Koliko ste svi nahvalili novu verziju prvog dela, ispada da staru treba da bacim, rskomadam,spalim... ili šta ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/03/2019 : 10:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

I šta sad činiti ? Imam prvog (Orka 1) i treba da uzmem drugi deo. Koliko ste svi nahvalili novu verziju prvog dela, ispada da staru treba da bacim, rskomadam,spalim... ili šta ?


Eternauta nikada dosta
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 21/03/2019 : 10:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

I šta sad činiti ? Imam prvog (Orka 1) i treba da uzmem drugi deo. Koliko ste svi nahvalili novu verziju prvog dela, ispada da staru treba da bacim, rskomadam,spalim... ili šta ?



Ne znam šta ćeš učiniti, ali nemoj bacati, pre neki dan je ta prva verzija Eternauta na Limundu otišla po ceni po kojoj možeš da kupiš drugu verziju. Tako da je barem možeš unovčiti. :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/03/2019 : 12:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

I šta sad činiti ? Imam prvog (Orka 1) i treba da uzmem drugi deo. Koliko ste svi nahvalili novu verziju prvog dela, ispada da staru treba da bacim, rskomadam,spalim... ili šta ?


ne znam za tebe,ali ja ću moju prvu verziju da zamenim za neki drugi strip,ili možda poklonim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/03/2019 14:57:05
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/03/2019 : 16:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by C Celtic

I šta sad činiti ? Imam prvog (Orka 1) i treba da uzmem drugi deo. Koliko ste svi nahvalili novu verziju prvog dela, ispada da staru treba da bacim, rskomadam,spalim... ili šta ?


ne znam za tebe,ali ja ću moju prvu verziju da zamenim za neki drugi strip,ili možda poklonim.



NIKADA
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/03/2019 : 17:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nikad ne reci nikada.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/03/2019 : 21:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Heh, a što će tek biti kada budete pročitali još više stripova.


Samo "najbolji" se racunaju


E, pa to. Tko zna kako će ta lista najboljih izgledati nakon što pročitate još više stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/03/2019 : 18:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Heh, a što će tek biti kada budete pročitali još više stripova.


Samo "najbolji" se racunaju


E, pa to. Tko zna kako će ta lista najboljih izgledati nakon što pročitate još više stripova.


Daj Boze da si u pravu
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
919 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 25/04/2019 : 03:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
U prvom izdanju, na stranici 48, spominju se nekakve cerade? Nema mi nekoga smisla. Kako je sad prevedeno?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/10/2019 : 18:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Prva pjesma novog albuma najjačeg hrvatskog jazz/fusion sastava:

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2019 : 19:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Toni iz Chuija i Mangroovea je veliki strip fan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/10/2019 : 21:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Toni iz Chuija i Mangroovea je veliki strip fan.



Jedna od figura koje su unijele najviše osvježenja na domaćoj glazbenoj sceni u zadnjih nekoliko godina.

A ove skladbe ili barem njenog naslova vjerojatno ne bi bilo bez Fibrinog izdanja ;)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2019 : 11:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://budidobro.com/toni-staresinic-kapetan-intergalaktickog-broda-chui/?fbclid=IwAR1lri5uk7d5Lj8sbXcWPjfMtBnl9yCNIveMsy8lgAS2WsUkLIwKVix-eBk

Trouble will find me
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/12/2019 : 00:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Dodatak u Eternautu jedan je od najboljih dodataka koje sam pročitao. Iako sam znao pozadinu, kada sve to izgovaraju njegova žena i unuci, te reči nose nemerljivu i gotovo opipljivu tugu.

Ono što mi je zanimljivo, ako sam dobro razumeo jedan pasus, jeste da je Oesterheld 1961. u časopisu Ramirez pisao nastavak prvog Eternauta, odnosno njegove avanture u putovanju kroz vreme. Da li je to negde sakupljeno i prevedeno, barem na engleski? Bilo bi lepo to pročitati, iako je u tom dodatku naglašeno da je taj “roman” ostao nezavršen. Kad bi se recimo tim pričama dodao i Brećin Eternaut, imali bismo ozbiljnu kolekciju “dodataka” za Eternaut, ako neko od izdavača planira da izda, ja se javljam za pretplatu.

Edited by - Manny on 08/12/2019 00:09:17
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/12/2019 : 00:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije to bio nastavak nego remake.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/12/2019 : 00:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
“Godine 1961. izdavačka kuća Ramirez pokreće znastvenofantastični časopis Eternaut kojeg vodi Oesterheld. U njemu je počeo pisati priče o Eternautovim putovanjima kroz vrijeme, nastavljajući priču ondje gdje je stao strip, pretvorivši je u roman u nastavcima koji je ostao nedovršen.”

Edited by - Manny on 08/12/2019 00:32:23
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/12/2019 : 00:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Moguće da pogrešno interpretiram, ali u pasusu baš stoji kao da su u pitanju nastavci.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000