forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja ZVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 14/12/2018 : 10:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Čarobna knjiga sa ponosom predstavlja šestu knjigu RIZNICE BONELLI - ZVER (Bruno, Siniskalki).



Kalifornija, krajem šezdesetih godina. Surovi ubica biva uhapšen, osuđen i kažnjen. Slučaj zaključen?

Više od deset godina kasnije, neko u FBI-u počinje ponovo da ga istražuje, otkrivši da svaki protagonista u ovoj priči ponešto krije...

Započinje halucinantno putovanje u same korene zla, između pakla i prokletstva.

„Zver”će biti na Letećem startu od 13. 12. do 16. 12. u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 870 dinara.

Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.000 dinara, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2018 : 12:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nice!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2018 : 19:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovo deluje bas interesantno!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/12/2018 : 23:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/12/2018 : 18:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica mi se ne sviđa,priča zvuči OK, ali neću preskočit kao nijednu Riznicu Bonelli do sada ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/12/2018 : 18:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Odlično.."Riznica Bonelli" čista desetka za Čarobnu knjigu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/12/2018 : 19:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni naslovna, iako drečava, baš super - u stilu GTA.

Crtač Siniša bio mnogo bolji u prvim epizodama na Dilanu, noviji radovi mu mrljavi...


Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 15/12/2018 : 23:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Za koji cent više od 7 eura ovakvu stripčinu, 288 stranica, u najboljem strip formatu, tvrdih korica, od ovog izdavača!?
Pa to nema nigdje!
I da se tu sad češem oko naslovnice?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/12/2018 : 23:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je totalno giallovska (uz vrištanje žute boje). Prva liga!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/12/2018 : 00:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Za koji cent više od 7 eura ovakvu stripčinu, 288 stranica, u najboljem strip formatu, tvrdih korica, od ovog izdavača!?
Pa to nema nigdje!
I da se tu sad češem oko naslovnice?



Samo komentarišemo naslovnu (i crtež), a priču ne možemo jer nismo čitali. A da je vrhunski odnos cene i količine/kakvoće, to niko ne spori.






Edited by - Jocko on 16/12/2018 00:35:00
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/12/2018 : 01:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ni meni se bas naslovna ne svidja previse...nije mi se svidjela ni ona prethodna keller/mcgregor naslovna...ali mi je drago da ide ova edicija dalje, i veselim se narednim brojevima...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/12/2018 : 16:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by Dukidule

Za koji cent više od 7 eura ovakvu stripčinu, 288 stranica, u najboljem strip formatu, tvrdih korica, od ovog izdavača!?
Pa to nema nigdje!
I da se tu sad češem oko naslovnice?



Samo komentarišemo naslovnu (i crtež), a priču ne možemo jer nismo čitali. A da je vrhunski odnos cene i količine/kakvoće, to niko ne spori.




Pa kako vidim, ti se nisi nešto negativno ni "očešljao" o naslovnoj?
quote:
Originally posted by Jocko

Meni naslovna, iako drečava, baš super - u stilu GTA.


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/12/2018 : 16:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni je naslovna skroz okej

Samo razumem one koji sude na osnovu korica da li strip odgovara njihovom ukusu ili ne (šteta što u tom pogledu nema i neka priložena tabla, doduše ima na netu).


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2019 : 12:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ovi romanzi fumetti bonelli su mi za sada uglavnom bili ispod očekivanja - nije da su loši,ali sam kod većine očekivao više,a posebno nakon prilično pozitivnih komentara sa kojima sam se retko slagao.
Tako da je lestvica spuštena,što je urodilo plodom sa ovim romanom u stripu - nešto zbog toga,a nešto što je zaista ovo jedan od boljih naslova iz pomenute edicije.

Iz jedne obične policijske akcije se iznedrilo veliko hvatanje serijskog ubice,a policajac koji je učestvovao u hapšenju,Bred Ist,ekscentirčni pandur,je postao preko noći slavan.
Jedanaest godina nakon događaja (koji se zbio 1969.godine),isplivaće činjenice koje će dovesti do otvaranja dosijea Monstruma iz Sakramenta i preispitivanja da li je pre više od deset godina uhapšen pogrešan čovek;sa druge strane,ponovo se dešavaju ubistva koja liče na ta negdašnja.

Strip na tragu Finčerovog Zodijaka - iako scenario ima svojih uspona i padova,generalno sam zadovoljan sa istim - čak iako sam provalio ko je ubica dosta rano,to nije pokvarilo opći dojam o priči,jer je kraj svakako neočekivan.
Siniskalkijev crtež je korektan,mada i on ima svoje uzlazne i silazne trenutke.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/01/2020 : 15:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Još jedno ugodno mi iznenađenje od Bonellija.
Dobar strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/03/2021 : 23:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Pored svih (ne)kvalitetnih izdanja Bonelli radi jedan žanr koji se meni baš sviđa.
A to je NOIR.
Osim nostalgičnih priča Nick Raider-a i modernih Julie, Demiana, Cassidy-ja, u nekim svojim edicijama se forsira baš taj kriminalistički žanr.
Romanzi a fumetti su jedna od njih, i po meni to sasvim solidno izgleda.

Ono što mi se odmah svidelo je teška tema, kojoj je autor prišao veoma studiozno proučavajući gomilu slučajeva serijskih ubistava koje su na žalost ostavile svoj trag u istoriji.
Priča počinje lagano, jednom uobičajenom policijskom akcijom koja pokreće lavinu događaja koja će nas uvući u kompleksnu priču otkrivanja pravog identiteta zločinca.
Kroz pregršt događaja i obrta autor nas upoznaje sa glavnim likovima, njihovim životima i motivima, ambicijama i strahovima, policijom, tadašnjim društvom.

Ovde ništa nije crno-belo, i onako kako se na prvi pogled čini.
Kriminalci postaju nevino osuđeni, a “heroji” se pretvaraju u zločince.
Atmosfera je odlična, priča dinamična a ponekad i nepredvidiva.

Crtež mi se dopao.
Detaljan je , dinamičan, sa odličnim kadriranjem i senkama.

Sve u svemu veoma solidan strip (bar za mene).
Pretpostavljam zbog toga što gotovo nikada nemam prevelikih očekivanja od Bonelli-ja.
Izdanje ČK solidno, što bi rekli “value for money“.
Preporuka za čitanje.
Ostaće u mojoj kolekciji.

Carpe diem
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000