forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor zlatni klasik - izbacivanje stranica.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/12/2018 : 10:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

sve mogu donekle razumjeti, ali izbacivanje stranica/tabli... e to nikako ne mogu.

ako zaista ovakve materijale sa izbačenim stranicama i uklonjenim potpisima dobijaju iz italije, nisu trebali onda ovo izdanje ni objavljivati.


Ma čekajte,ko do sada nije skužio da u Ludensu nitko ne gleda na takve sitnice taj se jučer ulogirao prvi put na forum.
Uz sve te izdavačke mane zagor ipak izlazi i to sve edicije i to na kiosku pa....

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/12/2018 : 10:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uostalom ovo je + za one koji hoće kako je originalno izašlo

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/12/2018 : 14:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

zato ste vi u EU
a mi e u pm


sto je skoro isto...ta eu je jedno veliko sra*nje...vodi je pijanac...to sve govori..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/12/2018 : 09:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by I like girlz

sve mogu donekle razumjeti, ali izbacivanje stranica/tabli... e to nikako ne mogu.

ako zaista ovakve materijale sa izbačenim stranicama i uklonjenim potpisima dobijaju iz italije, nisu trebali onda ovo izdanje ni objavljivati.


Ma čekajte,ko do sada nije skužio da u Ludensu nitko ne gleda na takve sitnice taj se jučer ulogirao prvi put na forum.
Uz sve te izdavačke mane zagor ipak izlazi i to sve edicije i to na kiosku pa....



fazon je što sam ja počeo kupovati pojedine brojeve ovog izdanja za ličnu kolekciju, tako da me sad ovo šokiralo.

i šta sad da radim, za taj novac mi se više ne kupuje ovako kasapljeno izdanje.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2018 : 10:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/12/2018 : 17:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

Tupi se godinama
Ludens objavljuje sta Talijani pošalju
Očito nekima treba desetljeće da im sjedne u glavu


pa nece valjda svaku put kada rade reprint, traziti od talijana materijale....nakon extra i klasika, nisu i za zlatni klasik opet trazili materijal, pa da opet moraju raditi prelom texta...

ne da mi se traziti po policama da vidim razliku izmedju extra i klasika....

ili su extra i klasik iz talijanske tutto edicije, a ovaj zlatni klasik, kao i one knjige od ludensa KI izdanje, iz regularne serije?
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 20/12/2018 : 17:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by globinjo

Tupi se godinama
Ludens objavljuje sta Talijani pošalju
Očito nekima treba desetljeće da im sjedne u glavu


pa nece valjda svaku put kada rade reprint, traziti od talijana materijale....nakon extra i klasika, nisu i za zlatni klasik opet trazili materijal, pa da opet moraju raditi prelom texta...

ne da mi se traziti po policama da vidim razliku izmedju extra i klasika....

ili su extra i klasik iz talijanske tutto edicije, a ovaj zlatni klasik, kao i one knjige od ludensa KI izdanje, iz regularne serije?


Za zlatni klasik jesu tražili nove materijale, jer su željeli (i dobili su) bolji otisak u odnosu na extra i obični klasik. Otisak je najvažnija tehnička odrednica stripa, važnija od glupih detalja poput ferrijevog potpisa.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2018 : 18:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Noć/dan?
I ispravljane tj neispravljanje grešaka iz prvog izdanja?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 20/12/2018 : 19:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Noć/dan?
I ispravljane tj neispravljanje grešaka iz prvog izdanja?


Sam si već odgovorio, razlika između prepravljene tutto i originalne zenith edicije, dakle stvar osobnog ukusa (ispravite me ako postoji neka treća verzija).
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/12/2018 : 20:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
bilo je tih nekoliko edicija gdje su ispravljane greske iz te prve serije...tutto je samo jedna od njih...zadnja je bila ona verzija od republike koja je isla u koloru i ciju verziju libelus koristi...zanimljivo je da je tek u tom izdanju promjenjena ona greska sa slovom M na zagorovoj majici iz price povratak supermikea..prije toga je bilo 4-5 edicija i u svima je ta greska bila...


samo sto je ovdje doslo do obrnute situacije...extra i klasik su iz tutto dok je zlatni klasik stara verzija koja je zbog nekih nedostataka prepravljana u italiji, a ovdje je ta prva verzija zamjenila tu tutto, novu verziju...

jedini je problem ta izbacena stranica, jer razlike u tim verzijama su bile sitnije prirode, u najgorem slucaju su prepravljane pojedine vinjete i pasice, dodavani neki predmeti, oblacici, tekst, ali je broj stranica i pasica ostao isti...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/12/2018 : 15:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
a evo i ovdje, tekst star više od 15 godina koji je to sve objasnio..vjerujem da ima dobar broja onih koji ga nisu pročitali pa samim tim im i nisu neke stvari najjasnije...

https://www.stripovi.com/magazin/tuttozagor-requiem-za-jednu-seriju-reprinta/19/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/12/2018 : 16:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
s obzirom da nemam nijedan zlatni klasik, nisam u mogućnosti da ih uporedim sa extra ili klasikom, ali sam upoređivao malo extra i klasik, i to prva dva klasika...

klasik broj 1 ima 160 stranica dok je u extra izdanju 162 stranice (govorimo o samom stripu, bez uvoda, teksta, sl)...ludens je u odnosu na slobodnu dalmaciju iz prvog klasika izbacio 6 pasica, što dođe cijele 2 stranice...pasice kojih nema u klasiku nalaze su u extra zagoru brojem 1 i to na stranicama:

78,pasica 2
79, pasica 3
80, pasica 1
85, pasica 3
86, pasica 3
87, pasica 1.

zagor klasik 2 je također na 160 stranica stripa, ali tu nije bilo nikakvog izbacivanja, u odnosu na extra ediciju...

sad ko ima oba zlatna klasika, samo da napiše tačan broj stranica kod oba, da se vidi razlika, ako je ima, u broju stranica, u odnosu na extra i klasik.


dakle, LUDENS je taj koji je izbacio iz klasika 2 stranice, jer su imali od slobodne dalmacije materijal, ali su ipak odlučili da skrate strip za dvije stranice...zašto? možda da bi im ispalo taćno 160 stranica, koliko su i specijali imali i koliko ima klasik broj 2..ne znam...

e sad me zanima zašto je kod zlatnog klasika izbačena poneka stranica, kao što tvrdi autor ovog topica? možda zbog reklama?
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/12/2018 : 17:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)



itekako je kasapljenje... pravo izdanje je ono gdje imaju sve stranice, svi ferrijevi potpisi na vinjetama i gdje noć ne postaje naprasno dan.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 21/12/2018 17:59:54
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/12/2018 : 17:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

s obzirom da nemam nijedan zlatni klasik, nisam u mogućnosti da ih uporedim sa extra ili klasikom, ali sam upoređivao malo extra i klasik, i to prva dva klasika...

klasik broj 1 ima 160 stranica dok je u extra izdanju 162 stranice (govorimo o samom stripu, bez uvoda, teksta, sl)...ludens je u odnosu na slobodnu dalmaciju iz prvog klasika izbacio 6 pasica, što dođe cijele 2 stranice...pasice kojih nema u klasiku nalaze su u extra zagoru brojem 1 i to na stranicama:

78,pasica 2
79, pasica 3
80, pasica 1
85, pasica 3
86, pasica 3
87, pasica 1.

zagor klasik 2 je također na 160 stranica stripa, ali tu nije bilo nikakvog izbacivanja, u odnosu na extra ediciju...

sad ko ima oba zlatna klasika, samo da napiše tačan broj stranica kod oba, da se vidi razlika, ako je ima, u broju stranica, u odnosu na extra i klasik.


dakle, LUDENS je taj koji je izbacio iz klasika 2 stranice, jer su imali od slobodne dalmacije materijal, ali su ipak odlučili da skrate strip za dvije stranice...zašto? možda da bi im ispalo taćno 160 stranica, koliko su i specijali imali i koliko ima klasik broj 2..ne znam...

e sad me zanima zašto je kod zlatnog klasika izbačena poneka stranica, kao što tvrdi autor ovog topica? možda zbog reklama?




zlatni klasik broj 1. ima 161 stranicu + jednu vinjetu na 162 stranici.

po ovom što si napisao, izgleda da neko ko želi neki zagor the best of... mora čekati neko drugo izdanje ili drugog izdavača.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/12/2018 : 17:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislis + 1 pasicu? vinjeta je slika, odnosno dio pasice....ako je tako, 161+1 pasiica, moguce da nije nista izbaceno, to jest, da te dvije pasice sta fale su one pasice gdje zavrsava prvi i gdje je naslov drugog stripa...kod klasika je to sve tako stavljeno kao u extra, dok kod zlatnog klasika mozda nema tog prelaza vidljivoga iz jednog u drugi strip ....

Edited by - zlatan bihac on 21/12/2018 17:24:38
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2018 : 17:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by jaki

Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)



itekako je kasapljenje... pravo izdanje je ono gdje imaju sve stranice i svi ferrijevi potpisi na vinjetama.


Znači zagor zenith gigante nije pravo izdanje?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/12/2018 : 18:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

mislis + 1 pasicu? vinjeta je slika, odnosno dio pasice....ako je tako, 161+1 pasiica, moguce da nije nista izbaceno, to jest, da te dvije pasice sta fale su one pasice gdje zavrsava prvi i gdje je naslov drugog stripa...kod klasika je to sve tako stavljeno kao u extra, dok kod zlatnog klasika mozda nema tog prelaza vidljivoga iz jednog u drugi strip ....



da, pasica onda...

imam LMS 99, pa ću baš provjeriti nedostaje li nešto u odnosu na zlatni klasik.

ali ovo za jack mohikanac je baš idiotski što su talijani uradili. mogu pretpostaviti da u ludensu to nisu ni znali, ali evo naši vrijedni forumaši su raskrinkali tu idiotariju.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/12/2018 : 18:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by jaki

Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)



itekako je kasapljenje... pravo izdanje je ono gdje imaju sve stranice i svi ferrijevi potpisi na vinjetama.


Znači zagor zenith gigante nije pravo izdanje?



ako ima iste kretenizme koji su već spomenuti u zlatnom klasiku, za mene nije.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/12/2018 : 19:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by zlatan bihac





da, pasica onda...

imam LMS 99, pa ću baš provjeriti nedostaje li nešto u odnosu na zlatni klasik. ali ovo za jack mohikanac je baš idiotski što su talijani uradili. mogu pretpostaviti da u ludensu to nisu ni znali, ali evo naši vrijedni forumaši su raskrinkali tu idiotariju.





ma ne moras gledati lms...pogledaj samo u zlatnom klasiku negdje oko stranice 96, da li se vidi da je kraj epizode, odnosno pocetak nove..
ako toga nema, onda ne fali nista...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 21/12/2018 : 19:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Zlatni klasik 2 ima 158 str, bez vidljivog prelaza jednog stripa u drugi.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/12/2018 : 20:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Zlatni klasik 2 ima 158 str, bez vidljivog prelaza jednog stripa u drugi.


2 stranice, odnosno 6 pasica manje u odnosu na extra i klasik izdanje...

fazon je u tome sto se klasik 2 proteze kroz brojeve 2,3 i 4 extra, pa imamo i vise tih prelaza..pa ako su oni izbaceni, to je 4 pasice manje...ostaju znaci 2 pasice koje su eventualno izbacene...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2018 : 22:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Po meni je logicno da kod izdanja koje je koncipirano kao cjelovita prica se maknu ti prijelazi izmedju brojeva.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000