forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja PROVIDENS ČIN 1 I 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 20/12/2018 : 05:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
U okviru novogodišnje STRIPOMANIJE „Čarobne knjige“ PROVIDENS ČIN 1 I 2 biće na Letećem startu od 21. do 28. decembra 2018.



„Providens – prvi čin“ prodavaće se po ceni od 1.070 dinara.Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.200 dinara, a u ostalim knjižarama 1.599 dinara.

„Providens – drugi čin“ po ceni od 1.140 dinara.Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.250 dinara, a u ostalim knjižarama 1.699 dinara.



U prvom talasu STRIPOMANIJE imaćete priliku da zaronite u srce misterije čije razmere ne možete ni da naslutite! Za sve vas koji ste propustili „Neonomikon“ će do 28. decembra takođe biti sa specijalnim popustom od 33%!

Providens,trotomno ostvarenje Alana Mura i Džejsena Barouza,istovremeno predstavlja nastavak i prethodnicu Neonomikona i priče Dvorište (oba naslova su plod saradnje Alana Mura i Džejsena Barouza). Ona je omaž H. F. Lavkraftu, iskošen pogled na njegovu biografiju, te dekonstrukcija i novo viđenje Lavkraftove teritorije. Sam Mur je izjavio da je Providens delo za koje je, posle stripa Iz pakla, morao najviše da istražuje i da je to njegova „lavkraftovska priča bez premca”.

Novinski izveštač i romanopisac u usponu Robert Blek radi za njujorški Herald tribjun. Kad jednog junskog dana 1919. godine dobije zadatak da napiše nevažan članak, on tu priliku koristi da se upozna s doktorom Alvarezom, čiji ga stavovi o književnosti oduševljavaju. Taj susret, uz ličnu tragediju, šalje Bleka na put introspekcije i samootkrivanja. On odlučuje da će napisati roman koji je dugo želeo da napiše i napušta posao kako bi sledio tragove u istrazi reda Stella sapiente i tajanstvene Knjige mudrosti zvezda.

Potraga ga odvodi u srce Nove Engleske i povezuje s paletom zanimljivih i opakih prilika. Robert polako prodire u srce misterije veće od svega što je mogao da zamisli i razmere te misterije postepeno počinju da ugrožavaju njegov razum.

Autor: Mur, Alan /Format: 24x16

Više o stripomaniji saznajte ovde:
http://www.carobnaknjiga.rs/stripomanija-nova-izdanja-akcije-gostovanja

Sva nova izdanja, kao i knjige na akciji u okviru STRIPOMANIJE,možete kupiti na našem sajtu www.carobnaknjiga.rs, u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu i Klubu čitalaca „Čarobne knjige“ „Bulevar Books“ u Novom Sadu.

Edited by - Melusine on 20/12/2018 12:40:21

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 20/12/2018 : 08:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam i courtyard i neonomikona pa tako i providence......i mislim da kvaliteta pada upravo redom izlaženja. Svakako nisu loši stripovi za sve one koje vole Lovecrafta i slično.

Meni su dapače jako dobri, ali o ukusima se naravno ne raspravlja
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/12/2018 : 09:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
čarobnjaci, ima li šansi za "pionire novog svijeta" (https://www.bedetheque.com/albums-164-BD-Pionniers-du-Nouveau-Monde.html)i umpah paha sa dimitrijevićevim prevodom?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2018 : 18:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l valja ovo?
Cim je Mur, mora biti dobro?
Bas mi deluje privlacno.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/12/2018 : 20:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Neonomikon dobar, ovo jos cekam da ovjerim.
Nije Mur na vrhuncu, ali je i dalje dobar.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2018 : 18:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala swamp thing! :)
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/12/2018 : 20:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu ;)
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/01/2019 : 17:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za one koji su čitali Providence na engleskom:
Ima li tu neka bitna igra riječi kao što je to bio slučaj u Neonomiconu (vezano za anuncijaciju), pošto je to jako loše riješeno u prevodu ČK (mogli su staviti u fusnotu originalnu rečenicu ili nešto slično)?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2020 : 22:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bokte, skoro 2 godine bez ijednog posta u ovu temu? :/

Ja se tek sada nesto nahajpao i mislim da cu uzeti sve, i Nea i Prov.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2020 : 22:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao Neonomikon, stvarno odlican strip!
A Providens samo prvi deo, jos da nabavim treci cin i da krenem na citanje od prvog dela. Providens je slozeniji za citanje, dok je Neonomikon luda voznja koju ne mozes da prestanes da citas dok ne procitas do kraja.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/11/2020 : 16:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja sam procitao Neonomikon, stvarno odlican strip!
A Providens samo prvi deo, jos da nabavim treci cin i da krenem na citanje od prvog dela. Providens je slozeniji za citanje, dok je Neonomikon luda voznja koju ne mozes da prestanes da citas dok ne procitas do kraja.



Meni je Neonomikon bio odlican dok mi je Providens bio naporan pa sam odustao pred kraj prvog dela. Valjda cu se nekada vratiti Providensu da ga procitam do kraja...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000