forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Superherojski animirani fimovi (TV, video)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2018 : 19:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ove sam gledao po otvaranju ove teme po preporukama ovdje i istraživanju online. Poslagat ću ih po tome koliko su mi se svidjeli - najbolji na vrhu liste pa naniže...

Top lista
Batman: The dark knight returns I,II
Suicide Squad: Hell to pay
Son of Batman (1)
Batman vs. Robin (2)
Batman: Bad blood (3)
Batman: Under the red hood
Teen Titans: The judas contract
Reign of Supermen
Justice League: War
Superman/Batman: Public enemies
Wonder Woman
Justice League: The flashpoint paradox
The death of Superman
Batman: Assault on Arkham
Green Lantern: First flight
Batman: Mask of the Phantasm


Ova vrsta filmova me nekako zaobišla do sada. Mislim na crtane filmove (DC uglavnom) o stripovskim superjunacima koji se prave bez previše pompe i odlikuje ih sve određena vrsta animacije te često nizak što bi se reklo frame-rate i nešto niže produkcijske vrijednosti od recimo Disney crtaća (ne mješajte Incredibles i slične ovdje, to je ipak nešto drugo).

Danas sam pogledao Batman: Under the red hood i bio mi je sasvim solidna zabava. Mislio sam da mi je to prvi, ali kada bolje razmislim, gledao sam i Planet Hulk prije par godina i također mi je bio ok., a čini mi se da sam gledao i Superman: Doomsday

Pa mi pada na pamet pošto imam vremena, da pogledam još koji animirani superherojski film.
Dakle, komentirajte dva navedena, sam podžanr i naravno preporučite neke koje bi obavezno trebalo pogledati (samo apsolutno najbolje)...






What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/01/2019 22:33:10

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/12/2018 : 19:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo se slažem da su superhero crtići dobri (posebno DC-jevi), ali su ipak direct-to-DVD, pa nisu produkcijski na razini Disney/Pixar/Dreamworks kino hitova.

Točnije, nisu bili do ove godine.

A onda je došao...

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Film je blago rečeno - remek-djelo. Ne mogu vjerovati da je Sony to uspio napraviti.
Prvo vizualni stil, koji je potpuno nov i originalan u svijetu animiranih filmova i milina za gledati.
Vizualno, ovaj film uspio je napraviti ono kaj je Toy Sory napravio prije 13 godina, kad je unio full CGI u animirane filmove. Pravi novitet u svijetu animacije i vjerujem da će biti kopiranja vrlo uskoro.
I sad bi netko pomislio, ok napravili su vizualno, kaj će im bilo kaj drugo, style over substance. O ne...
Film je fenomenalan i u svakom drugom aspektu. Priča je najkompliciranija za bilo koji Spider-Man film dosad i onda je ubace u crtić koji bi trebala pratiti djeca i mainstream publika? I uspjeli su.
Priča prati Spider-Mana iz Ultimate svijeta stripova, točnije Milesa Moralesa i njegov je origin story. Miles je zakon i osvježenje nakon raznih Petera, te se nadam da ćemo ga još vidjeti.
Film ima zanimljivost, dubinu, emocije, puno komedije gdje im je baš svaka fora uspjela, hrpu likova, kako Spider-ljudi tako i negativaca, gdje skoro svaki dolazi do izražaja, vrhunski soundtrack, akciju,... i sve izvedeno na najvišoj razini.
Film je napravljen s toliko poštovanja i poznavanja Spider-Man svijetova, prepun easter-eggova i šale na vlastiti račun, ma savršeno.
Najbolji crtić ikada (osim Lion Kinga), jede sve Pixarove za doručak, najbolji Spider-Man film ikada, i jedan od najboljih superherojskih filmova općenito.
Savršeno.
10/10


Ak mi ne vjeruješ, pogledaj i ovdje:
https://www.rottentomatoes.com/m/spider_man_into_the_spider_verse/
https://www.metacritic.com/movie/spider-man-into-the-spider-verse
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/12/2018 : 20:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A ako hoćeš još jako dobrih DC-evih, to su:
Batman: Mask of the Phantasm
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
Justice League: The Flashpoint Paradox
The Death of Superman

A ima ih još ok, od onih koje sam gledao:
Justice League: War
Justice League: Doom
Justice League: Crisis on Two Earths
Justice League Dark
Batman: Year One
Batman: Assault on Arkham (ovo je više Suicide Squad film, dok je Batman sporedni lik)
Suicide Squad: Hell to Pay


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2018 : 20:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam kratki crtani na kraju Venoma. Čini mi se da to ime neke veze sa Into the Spider-verse.
Nestrpljivo isčekujem...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/12/2018 20:01:57
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/12/2018 : 20:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Odi u kino pogledati ako ikako možeš.

I film nema veze s Venomom.

Edited by - Windwalker on 29/12/2018 20:03:12
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2018 : 20:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Odi u kino pogledati ako ikako možeš.

I film nema veze s Venomom.


Naravno da ne mogu.
U kinu gdje ja idem ovaj film se zove:
Spider-man: Novi svijet-sink
U glavnim ulogama: Adnan Prohić, Tarik Filipović, Ana Begić, Ivan Šarić, Nika Ilčić, Miroslav Ćiro Blažević

To me apsolutno ne zanima, pa ću čekati da dođe u obližnji video-klub...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/12/2018 20:26:13
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/12/2018 : 20:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pridruzujem se preporuci za Mask of The Phantasm, odlican. Pogledaj komplet Batman The Animated Series i dodatne dugometrazne ako nisi, ima stvarno sjajnih epizoda, uzivancija.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/12/2018 : 20:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je samo u Zagrebu dostupna verzija bez sinkronizacije.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/12/2018 : 20:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zaobilazim sve filmove/serije/stripove takve vrste.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/12/2018 : 20:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Žalosno je što je verzija na engleskom s titlovima samo u Zagrebu i to jedna projekcija na dan.
Ali dvorana je bila prepuna i odisala oduševljenjem.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2018 : 22:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pogledah upravo i Justice League: The flashpoint paradox.
Zanimljiva ideja i opet solidna zabava.
Nakon pogledana 3 animirana filma ove vrste uviđam da su svi liče jedni na druge. Vrlo slične izvedbe, kvalitete, animacije, naive, izazvanih osjećanja, ista meta - isto odstojanje...
Dakle, ako vas ova razina zadovoljava i možete to gledati, samo naprijed, ali ako vam jedan ne valja, vjerovatno vam ni jedan neće valjati.
Meni osobno, ok. u nedostatku nečeg boljeg. Ocjena 6 za sva tri što sam do sada gledao. Ne sumnjam da će i ostali koji su ovdje preporučeni dobiti sličnu ocjenu od mene.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/12/2018 23:20:23
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2018 : 22:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Zaobilazim sve filmove/serije/stripove takve vrste.


Kako to, a Zagora obožavaš?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/12/2018 : 00:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pogledah upravo i Justice League: The flashpoint paradox.
Zanimljiva ideja i opet solidna zabava.
Nakon pogledana 3 animirana filma ove vrste uviđam da su svi liče jedni na druge. Vrlo slične izvedbe, kvalitete, animacije, naive, izazvanih osjećanja, ista meta - isto odstojanje...
Dakle, ako vas ova razina zadovoljava i možete to gledati, samo naprijed, ali ako vam jedan ne valja, vjerovatno vam ni jedan neće valjati.
Meni osobno, ok. u nedostatku nečeg boljeg. Ocjena 6 za sva tri što sam do sada gledao. Ne sumnjam da će i ostali koji su ovdje preporučeni dobiti sličnu ocjenu od mene.




Nisam ni ja zadovoljan ovim novijim stvarima, jedino mi je ekranizacija TDKR bila dobra (Piter Veler kao Bets )
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 01:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

Zaobilazim sve filmove/serije/stripove takve vrste.


Kako to, a Zagora obožavaš?


Zagor barem ne leti.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/12/2018 : 06:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

Zaobilazim sve filmove/serije/stripove takve vrste.


Kako to, a Zagora obožavaš?


Zagor barem ne leti.


Hm, kako ne leti?


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/12/2018 : 07:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pogledah upravo i Justice League: The flashpoint paradox.
Zanimljiva ideja i opet solidna zabava.
Nakon pogledana 3 animirana filma ove vrste uviđam da su svi liče jedni na druge. Vrlo slične izvedbe, kvalitete, animacije, naive, izazvanih osjećanja, ista meta - isto odstojanje...
Dakle, ako vas ova razina zadovoljava i možete to gledati, samo naprijed, ali ako vam jedan ne valja, vjerovatno vam ni jedan neće valjati.
Meni osobno, ok. u nedostatku nečeg boljeg. Ocjena 6 za sva tri što sam do sada gledao. Ne sumnjam da će i ostali koji su ovdje preporučeni dobiti sličnu ocjenu od mene.




Ovo boldano, ko da si opisao MCU
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/12/2018 : 08:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pogledah upravo i Justice League: The flashpoint paradox.
Zanimljiva ideja i opet solidna zabava.
Nakon pogledana 3 animirana filma ove vrste uviđam da su svi liče jedni na druge. Vrlo slične izvedbe, kvalitete, animacije, naive, izazvanih osjećanja, ista meta - isto odstojanje...
Dakle, ako vas ova razina zadovoljava i možete to gledati, samo naprijed, ali ako vam jedan ne valja, vjerovatno vam ni jedan neće valjati.
Meni osobno, ok. u nedostatku nečeg boljeg. Ocjena 6 za sva tri što sam do sada gledao. Ne sumnjam da će i ostali koji su ovdje preporučeni dobiti sličnu ocjenu od mene.




Ovo boldano, ko da si opisao MCU


I stoji to sve. Ali par ocjena više (za mene osobno naravno).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/12/2018 : 09:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i Batman: Mask od the Phantasm. Sličan kao i prva dva koje sam gledao jučer s tim da se ovdje osjeti da je malo stariji pa tehnički još malo slabiji. Inače ponovo korektno za pogledati, ali ništa za pisati kući. Ne bih ga nikada preporučio kako nešto posebno.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/12/2018 10:01:02
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 15:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

Zaobilazim sve filmove/serije/stripove takve vrste.


Kako to, a Zagora obožavaš?


Zagor barem ne leti.


Hm, kako ne leti?




Točno sam znao da će tvoj odgovor biti u slici.
Zapitao sam sam sebe, zašto volim Zagora a ne volim superjunake, još puno prije ovoga.
Mislim da je razlog baš pretjerivanje o moćima superjunaka,previše nerealno i to me odbija.
Možemo sada voditi dijalog koliko je realna priča sjene nad Darkwoodom,primjera radi...svjestan sam toga, ali Zagor je ipak dimenzija manje u smislu nerealnosti u odnosu na superjunake.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/12/2018 : 16:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Molim, ne mješajte Zagora u ovo.
Mada kad bolje razmislim, svagdje je pa može biti i ovdje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/12/2018 : 16:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pogledao i Batman: Mask od the Phantasm. Sličan kao i prva dva koje sam gledao jučer s tim da se ovdje osjeti da je malo stariji pa tehnički još malo slabiji. Inače ponovo korektno za pogledati, ali ništa za pisati kući. Ne bih ga nikada preporučio kako nešto posebno.




Zašto jednostavno ne odustaneš
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 17:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Molim, ne mješajte Zagora u ovo.
Mada kad bolje razmislim, svagdje je pa može biti i ovdje.


Ne možemo govoriti o off topicu

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/12/2018 : 18:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Točno sam znao da će tvoj odgovor biti u slici.
Zapitao sam sam sebe, zašto volim Zagora a ne volim superjunake, još puno prije ovoga.
Mislim da je razlog baš pretjerivanje o moćima superjunaka,previše nerealno i to me odbija.
Možemo sada voditi dijalog koliko je realna priča sjene nad Darkwoodom,primjera radi...svjestan sam toga, ali Zagor je ipak dimenzija manje u smislu nerealnosti u odnosu na superjunake.


Zagor nije ništa više ili manje nerealan/fantastičan u odnosu na druge superheroje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/12/2018 : 19:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pogledao i Batman: Mask od the Phantasm. Sličan kao i prva dva koje sam gledao jučer s tim da se ovdje osjeti da je malo stariji pa tehnički još malo slabiji. Inače ponovo korektno za pogledati, ali ništa za pisati kući. Ne bih ga nikada preporučio kako nešto posebno.


Zašto jednostavno ne odustaneš


Ovo me podsjeća kada ime izivko pitao zašto se ne ubijem?

Zato što sam ja uporan momak...
Upravo pogledao prvi dio Batman: The dark knight returns koji si upravo ti preporučio i drago mi je što nisam odustao. Ova priča me svojom dubinom, težinom i kvalitetom svaki put ponovo iznenadi (kada čitam strip), a evo sada i gledanjem filma. Kvalitet jednostavno uvijek dolazi do izražaja. Ovo je posve drugačija liga od prethodna tri pogledana i koplje iznad ovih do sada. Bio si u pravu za Wellera. Ovo bih već preporučio da se pogleda čak i onima koji ne gledaju ovakve filmove...


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/01/2019 12:17:12
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/12/2018 : 19:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Suicide Squad: Hell to Pay je izvrstan uradak, u potpunosti R rated i neapologetičan.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/01/2019 : 12:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Suicide Squad: Hell to Pay je izvrstan uradak, u potpunosti R rated i neapologetičan.


Suicide Squad: Hell to pay je stvarno dobar i zabavan. Prvo mjesto na listi vjerujem da neće biti prevaziđeno, ali ovaj ide pravo na drugo mjesto.
Ako imaš još neki slične kvalitete, obavezno prijavi...


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/01/2019 20:12:42
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000