forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Posthumni koncert za Jimmy Ellis "Oriona"
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2019 : 23:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Jeste li ikada čuli za Jimmy Ellis Oriona ili čovjeka sa maskom?
Njegovo prekletsvo je bilo, jer je imao Elvisov glas, zvučao je slično ko Elvis. Znači on nije htio kopirati Elvisa ili ga intepretirati nego je radio svoju muziku, pjevao svoje pjesme sa svojim pravim glasom, čija boja glasa je bila jednaka Elvisovom glasu.
Da vam slučajno pustim neku njegovu ploču, vi bi mislili, da to pjeva Elvis, tako sličan glas je imao. Pošto ne biste znali te pjesme, mislili biste da postoji neki neodkriveni Elvisov album itd...
Jimmy Ellis nikada nije htio da bude Elvis, on je htio uspjeti sa svojim glasom, svojom muzikom, svojim stilom ali je imao peh non stop:

-pronašao menadžera koji ga je iskorištavao i koji ga je tjerao da navuče masku, kako bi ljudi mislili, da je to Elvis (jer ljudi nisu htjeli vjerovati da je Elvis stvarno mrtav) pa je morao nastupati sa tom maskom koju j emrzio i koju je kasnije i bacio i time uništio taj neki "besmrtni mit Elvisa". Tada je izgubio i tog menadžera i ljudima više nije bio zanimljiv, jer nikoga nije zanimao Jimmy Ellis Orion kao Orion, iako je imao istu boju glasa kao Elvis, možda čak ljepši.

Jimmy je samo htio pjevati i pronašao drugog menadžera, nekakve mafijaše koji su ga opet iskorištavali i da ih se je riješio trebao je platiti 85.000 američkih dolara da kao odkupi nazad svoj ugovor, pa je tako opet pronašao nekog drugog menadžera koji je odkupio Jimmy-jev ugovor od mafijaša itd,...

Da sad ne nabrajam sve što mu se dogodilo a rijedko mu se dogodilo nešto lijepo...na kraju nikome nije bio zanimljiv, jer nije imao masku, nije bio "Elvis" iako to nikada nije ni bio njegov cilj,...vratio se kuči u Texas, otvorio Zalagaonicu i tamo je umro, upucao ga jedan pljačkaš, koji je htio opljačkati tu zalagaonicu.

Eto, toliko na kratko. Vjerujem, da ste rijedki od vas znali za Jimmy Ellisa Oriona, ja sam za njega prvi put čuo jučer.

Naravno imam ja razloga, da sam otvorio ovu temu, jer imam ja neki projekat u vezi sa tim ali neču o tome da vam pričam, jer nema to veze sa vama niti sa ovim forumom.

Pronašao sam vam jedan koncert sa you tuba pa uživajte:

https://www.youtube.com/watch?v=065xY8LDMeY

ako netko do vas ima neki poster, ploču ili bilo šta u vezi sa Jimmy Ellisom Orionom, molim da me kontaktirate na PM

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/01/2019 : 00:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
RIP Jimmy Ellis Orion:

https://www.youtube.com/watch?v=5fI4czkOHfM
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000