forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Zagor (ink)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 10:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav!

Evo se odlučih i ja da postavim par svojih ilustracija. Tema... Zagor, naravno.
Znam da je vrlo teško zadovoljiti visoke kriterije ljubitelja Zagora, i da svak ima nekog svog omiljenog crtača, ali eto...
Moji su uzori Ferri (naravno), Rubinni, Andreucci, Mastantuono i legendarni Kerac.

Prva ilustracija je moja, a druga je moja verzija stare Ferri-jeve naslovnice (re-master he he, malo onako vježbe radi).

Eto...Nadam se da vam je ok. (Isprika za veliki download)

Ako ima neki konstruktivan savjet, slobodno komentirajte. ;)






Usporedba s originalom:



I još jedan, onako malo stariji crtež onako usput:








Edited by - P.Wilding on 14/01/2019 10:12:40

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 14/01/2019 : 10:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Prijatelju, vrhunski
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/01/2019 : 10:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Stil mi se sviđa, u licu indijanca vidim najviše uticaja Mastantuona, što je po meni ogromni plus.

Na ovoj Ferrijevoj naslovnici, mogao si Zagoru popraviti desnu nogu, nekakva je mlohava i uska. Kad si već perspektivu popravio (Ferri je to odoka :D), mogao si i tu nogu, meni samo to bode oči. Edit: Fali ti Zagorova lijeva noga :)

Ovaj treći crtež, čudan mi je spoj nogu, nekako imam dojam da je međunožje previsoko (možda je i do remena, ali ne štima mi tu nešto, kao da je Zagor žensko :D).

Prste ruku još malo vježbaj, odudaraju od sigurnosti poteza na ostalim dijelovima crteža.

Inače, ovo je već profesionalna razina crteža.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 14/01/2019 10:51:20
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 10:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote


@ njofra32 & Beva / Hvala na komentarima!


Evo još jedna, nije Zagor ali je Joker ;)

Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3281 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/01/2019 : 11:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo sve ODLICNO!!! A najvise mi se svidja prva Zagorova ilustracija, a i Joker je super ispao.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 14/01/2019 11:42:11
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 12:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
@ ddeki Hvala na komentaru! Trudim se ali tvoji radovi bojom ipak su zakon. ;)
Go to Top of Page

Crtac
Average Member

658 Posts

Member since 20/11/2016

Posted - 14/01/2019 : 12:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Crtac a Private Message  Reply with Quote
Prva i druga tabla Zagor veoma dobro,Svidja mi se i Joker.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/01/2019 : 13:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bravo, samo tako nastavi. Na dobrom si putu.
Koliko ti je godina?
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 14/01/2019 : 13:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Bolji si od većine crtača iz Zagor staffa. Odlično.

Elvis has just left the building!

Edited by - cerichus on 14/01/2019 20:20:50
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/01/2019 : 14:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, impresioniran sam!

Svaka čast!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 16:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote


Crtac, King Warrior, cerichus, Spock & Kontrast 2

Hvala na komentarima!

Još će par litara krvi i crnog tuša poteči dok table dođu na red ;)
Za sada ilustracije i savladavanje linija, anatomije, itd. Vježbam ruku, desnu, svakodnevno, uglavnom po internetu ... a tu i tamo nešto i nacrtam. :D :P


Edited by - P.Wilding on 14/01/2019 16:09:35
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2019 : 16:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Salji pdmah Buretu..zlatom bi te trebao platit.
Vrhunski crtez...ja sam odusevljen.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 14/01/2019 16:22:49
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 16:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Salji pdmah Buretu..zlatom bi te trebao platit.
Vrhunski crtez...ja sam odusevljen.


Hvala puno!

Nekako ovo šta sam po forumu čitao, čini mi se da je to gotovo nemoguća misija (Bonelli)..
Ovo sam ovdje prvi put stavio jer me zanima šta ljudi koji vole Zagora (kao što sam i sam) misle o mojim radovima. A i Kontrast 2 je upravu, treba par tabli odradit prvo. Za sada ja nekako živim sam u svome svijetu i crtam...

Još jednom, hvala ti na komentaru ;)

Edited by - P.Wilding on 14/01/2019 16:34:59
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 14/01/2019 : 16:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Ne reče koliko imaš godina?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 14/01/2019 : 17:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Zadivljen sam ponajprije čistoćom crteža a i sve ostalo je super.
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 14/01/2019 : 19:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by P.Wilding





Još će par litara krvi i crnog tuša poteči dok table dođu na red ;)





Dojmljivo, samo naprijed. Reci mi koji crni tus koristis
djeluje mi kao neka skuplja Wacom verzija
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 19:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote

Anto123/ Hvala ;)

cerichus/ U cvijetu sam mladosti... he he ( 30 i nešto godina)


quote:
Originally posted by nellesky



Dojmljivo, samo naprijed. Reci mi koji crni tus koristis
djeluje mi kao neka skuplja Wacom verzija




Stara škola... Rotring crni, ali u pravu si.... Uglavnom digitalni tuš zadnjih par godina ;)
Ali nije Wacom, koristim iPad Pro, meni odgovara i mogu radit u vrlo visokoj rezoluciji bez problema.


Edited by - P.Wilding on 14/01/2019 19:47:23
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2019 : 19:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zadnji crtež Zagora mi nije baš, ali prvi drugi uz poboljšanja tokom crtanja po meni možeš u staff.
Zašto se ne javiš Burattiniju?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 20:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Zadnji crtež Zagora mi nije baš, ali prvi drugi uz poboljšanja tokom crtanja po meni možeš u staff.
Zašto se ne javiš Burattiniju?



Hvala Tonka24! Zadnji crtež (Zagor) je otprilike godinu dana star, prve dvije ilustracije su završene ima jedno mjesec dana tako da se vidi razlika... A i anatomija je malo onako klimava ;) Sada sam se već “uhodao” u ovaj stil iz prve dvije ilustracije.

Na koji se način najbolje javit Burattiniju? Email ili print pa u kuvertu s pismom?
Definitivno bi trebao odradit par tabli prvo.
Go to Top of Page

borislav
New Member

137 Posts

Member since 15/10/2017

Posted - 14/01/2019 : 22:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send borislav a Private Message  Reply with Quote
Nema šta. Vidi se da radije crtaš stripove no čitaš. Super čista slika i linije, šrafure bez premca. Anatomija, neki večih grešaka ne vidim. Nešto mi desna ruka zagora (palac) nije u redu. Ali sve u svemu profi obradjeno, bolje od puno proja. Koliko ti treba za jednu sliku?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/01/2019 : 22:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
stvarno odlični crteži
pogotovo Zagor u borbi, a i Joker je odličan (Romero?)

probaj nacrtati jednu stranicu iz stripa da vidimo kako to izgleda
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/01/2019 : 23:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Zdravo P. Wilding,
Svidaju mi se tvoje prve dvije ilustracija, na dobrom si putu. Mislim da ima nekoliko stvari na kojima trebas poraditi. Sjencanje, to mi prvo upada u oci. Mislim da je pre tvrdo, smeksaj ga pa ce ti likovi izgledati jos prirodnije, vise kao sto tijela izgledaju. Posto se ovdje spominje rad za SBE, povijesno gledano i sto je zadrzano i do dan danas, kad gledas crteze u Zagorovom stripu jos uvijek izgledaju kao da su radeni rucno na papiru, iako mozda neki od crtaca i koriste digitalu. Na tvojem crtezu se dosta ocito vidi da je digitala, znaci kad crtas drvo, treba da izgleda kao drvo ne kao zica. Dobro, mozda to drvo sa prvog crteza nisi namjerno dovrsio. Takoder pazi i na odnose tijela/objekata, tj. da se lakse moze dokuciti sto je dio jednog tijela ili objekta, a sto je dio drugog ili sto je u sjeni kao npr. na prvoj slici, znaci da je to nekako mekse napravljeno.

Jos se istreniraj na tim stvarima i kreni I na pripovjedanje, crtanje table pa tek kad se jos izvjezbas salji nesto u SBE. Nema smisla pre rano nista slati. Dosta ljudi na forumu pre lako shvaca Bonelli, kao da je raditi za njih samo tako, napravi se koja ilustracija i odmah dobijes posao crtati strip od 94 table. Crtati strip je jako zahtjevan posao, evo sto mi je Rubini u intervjuu rekao: "(artist needs to know) how to be a director, an actor, a director of photography, a costume designer, a set designer, a choreographer and even a writer. Beside, of course, knowing how to draw, with everything that entails..."
Samo naprijed!

P.S.
Sad tek vidim da je i doom tako nesto napisao (drago mi je!)

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 14/01/2019 23:46:11
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/01/2019 : 01:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Super, prvi crtez originalan.
Uvijek vise volim vidjeti nesto novo, nego kopirante Ferrija. Iako neko "skida" Ferrija u skoro tancinu nije za ne pohvaliti, ali neke nove stvari, ideje, crtaci su mi dragi za vidjeti na djelu.
Samo naprijed. Sto se tice metoda rada, i ja bih volio bar priblizno tako raditi sa wacomom i digitalnim tusem i inim efektima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 15/01/2019 : 02:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
borislav / Puno hvala ;) Vremenski sve zavisi, jer kad sjednem ja to tretiram kao kad si na poslu, dakle otkinem po jedno 6-7 sati + sat- dva zabušavanja.
Naravno kad te ne pritišće rok (deadline) onda možeš lickat do u nedogled. Mislim da mi je za prvu ilustraciju na primjer trebalo jedno 3 -4 dana sve skupa (6-8 sati po danu). Naravno, ilustracija je uvijek malo detaljnija, tako da si dopustiš više vremena ako ga imaš.
Ja se inače bavim (drugačijom vrstom) ilustracijom, tako da mi je to u stvari posao, ali stripovi su prva ljubav.

supermark / Dankešen! Je, stari Joker Romero je u pitanju ;)

emirem / Drago mi je da ti je ctež ok, hvala ti na komentaru. Ja sam zanat izučio s olovkom, kistovima, perima i rapidografima, tako da mi nije bio veliki problem prebacit se u digitalne vode. iPad Pro i Apple Pencil je fenomenalan, simulira gore navedene alate perfektno. Skup je, ali vrijedi zlata.

quote:
Originally posted by D.J.

Zdravo P. Wilding,
Svidaju mi se tvoje prve dvije ilustracija, na dobrom si putu. Mislim da ima nekoliko stvari na kojima trebas poraditi. Sjencanje, to mi prvo upada u oci. Mislim da je pre tvrdo, smeksaj ga pa ce ti likovi izgledati jos prirodnije, vise kao sto tijela izgledaju. Posto se ovdje spominje rad za SBE, povijesno gledano i sto je zadrzano i do dan danas, kad gledas crteze u Zagorovom stripu jos uvijek izgledaju kao da su radeni rucno na papiru, iako mozda neki od crtaca i koriste digitalu. Na tvojem crtezu se dosta ocito vidi da je digitala, znaci kad crtas drvo, treba da izgleda kao drvo ne kao zica. Dobro, mozda to drvo sa prvog crteza nisi namjerno dovrsio. Takoder pazi i na odnose tijela/objekata, tj. da se lakse moze dokuciti sto je dio jednog tijela ili objekta, a sto je dio drugog ili sto je u sjeni kao npr. na prvoj slici, znaci da je to nekako mekse napravljeno.

Jos se istreniraj na tim stvarima i kreni I na pripovjedanje, crtanje table pa tek kad se jos izvjezbas salji nesto u SBE. Nema smisla pre rano nista slati. Dosta ljudi na forumu pre lako shvaca Bonelli, kao da je raditi za njih samo tako, napravi se koja ilustracija i odmah dobijes posao crtati strip od 94 table. Crtati strip je jako zahtjevan posao, evo sto mi je Rubini u intervjuu rekao: "(artist needs to know) how to be a director, an actor, a director of photography, a costume designer, a set designer, a choreographer and even a writer. Beside, of course, knowing how to draw, with everything that entails..."
Samo naprijed!

P.S.
Sad tek vidim da je i doom tako nesto napisao (drago mi je!)




Pozdrav D.J. i hvala na komentaru!

Obratit ću pažnju na sjenčenje... Uvijek ima mjesta kod mene (a i volje) za napredkom.
Svjestan sam da crtanje stripova nije šala... Pokušat ću par tabli u naredno vrijeme ilustrirat (Zagor naravno), pa ih stavim ovdje, jer bez “zelenog svjetla” ekipe ljubitelja stripa ovdje sa foruma nema smisla ništa slati nikome. Još jednom, thanks i veliki pozdrav! ;)


Edited by - P.Wilding on 15/01/2019 02:33:46
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 15/01/2019 : 07:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by P.Wilding


Anto123/ Hvala ;)


quote:
Originally posted by nellesky



Dojmljivo, samo naprijed. Reci mi koji crni tus koristis
djeluje mi kao neka skuplja Wacom verzija




iPad Pro, meni odgovara i mogu radit u vrlo visokoj rezoluciji bez problema.





Kakav je uredjaj?
Ima li interaktivni ekran, kolika mu je razina pritiska i ima li detekciju nagiba pena? Baš me zanima,upravo testiram jedan jeftini Wacom
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/01/2019 : 09:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
druže, fantastičan si crtač i bolji od velike većine zagorovih crtača!

obavezno se javi u SBE!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000