forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZAŠAO POLITIKIN ZABAVNIK (V Sloveniji)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/01/2019 : 05:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Možda će vratiti i latinično izdanje za tržište RH, nadajmo se...



To je trebao PZ davno napravit a ne sad ovo slo sranje mjesecno puno krizaljka..rebusa i sudukuja...
Dio tiraza odstampat latinicno i bog te veseli...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 18/01/2019 : 07:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by DOMI

Možda će vratiti i latinično izdanje za tržište RH, nadajmo se...



To je trebao PZ davno napravit a ne sad ovo slo sranje mjesecno puno krizaljka..rebusa i sudukuja...
Dio tiraza odstampat latinicno i bog te veseli...



Imali smo takav eksperiment u HR, zvao se "Dječji zabavnik" (24 sata, izdanje Styrie) koje je išlo par godina bez stripa, mjesečno. Onda su ga preimenovali u "Totalni zabavnik", ubacili XX stranica enigmatike, i to je bio zadnji broj kojeg su objavili.
Da je ovo slovensko izdanje planirano na tjednoj bazi i originalnom PZ konceptu, ja sam već planirao svaki vikend do Brežica po svoj primjerak (iz Zg nije daleko), ali ovako ipak neću.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/01/2019 : 08:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Možda će vratiti i latinično izdanje za tržište RH, nadajmo se...


Je,evo vec se tresem od nestrpljenja

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 18/01/2019 : 13:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DOMI

Možda će vratiti i latinično izdanje za tržište RH, nadajmo se...


Je,evo vec se tresem od nestrpljenja



A, Jaki, Jaki... Već sam jednom rekao. Da te nema, trebalo bi te izmisliti!
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 21/01/2019 : 09:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Biće zanimljivo vidjeti da li će u slovenačkom izdanju biti mjesta za ovakve tekstove:
http://mondo.rs/a1160568/Info/Drustvo/NUNS-I-NUNV-o-Ljoticu-u-Zabavniku.html
Veoma "edukativno" štivo, nažalost ne prvo ove vrste iz pera dugogodišnjeg saradnika za istorijske teme Nemanje Baćkovića

Edited by - doktor78 on 21/01/2019 12:34:30
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/01/2019 : 11:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ja vec dugo odgovorno tvrdim da PZ nije na latinicnom zbog Politike..pisano velikim ili malim...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 21/01/2019 11:02:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2019 : 11:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda riskiram da me se "spali na lomaci" zbog toga sto cu reci, ali Politikin zabavnik me nimalo ne zanima, pa nemam ni najmanje zelje kupovati ga. Neovisno o stripovima/clancima u njemu.

Zapravo nemam ni najmanje ideje zasto ce krenuti s njim, jedino ako naivno misle da ce nostalgija proraditi kod dovoljnog broja potencialnih citaoca i da ce ovo proci na kisocima sirom Slovenije. Ja sumnjam u to, ali ostaje nam za vidjeti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2019 : 13:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mene pz nije zanima ni u ex yu. al ko zna kakvi oni imaju računicu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/01/2019 : 13:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mozda riskiram da me se "spali na lomaci" zbog toga sto cu reci, ali Politikin zabavnik me nimalo ne zanima, pa nemam ni najmanje zelje kupovati ga. Neovisno o stripovima/clancima u njemu.

Zapravo nemam ni najmanje ideje zasto ce krenuti s njim, jedino ako naivno misle da ce nostalgija proraditi kod dovoljnog broja potencialnih citaoca i da ce ovo proci na kisocima sirom Slovenije. Ja sumnjam u to, ali ostaje nam za vidjeti.





Vjerovatno je taj slovenski izdavač čitao ovaj forum pa vidija da Teller kupuje sve po 4 komada i pomislio da će tako svi Slovenci

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/01/2019 : 13:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

Biće zanimljivo vidjeti da li će u slovenačkom izdanju biti mjesta za ovakve tekstove:
http://mondo.rs/a1160568/Info/Drustvo/NUNS-I-NUNV-o-Ljoticu-u-Zabavniku.html


Nije da nije Ljotić imao svoje uporište i tamo. A kod Ljubljane je dotični i organizovao poslednju liniju "odbrane" sa slovenskim domobranima, četnicima i ostalim kvislinzima. Možda će pz u Sloveniji da služi zbližavanju i edukaciji novih generacija fašista ovih prostora.
Bio je ovo divan časopis nekad...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2019 : 14:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo pricekajmo nove izbore, trenutno su nam fasisti na srecu u opoziciji. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/01/2019 : 14:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by delboj

Razlog za to je stogodišnjica Prvog svjetskog rata, pa je sve tome bilo posvećeno, onaj jedan broj oko stogodišnjice imao je desetak stranica samo o tome.



pa ta tema bi trebala bit aktualna i kod nas...imali smo i kod nas nažalost iskustva sa prvim svjetskim ratom (Soška fronta) recimo.


Da, ali bi trebalo napisati druge tekstove o tome.

Doduše, ima nekih koji su mogli i da prođu, npr. o ratnom pozorištu srpske vojske u Africi, priča je protkana humorom.



Protkana humorom!? Koga bi to zanimalo? Imamo mi ovdje svoju mitomaniju, samo što ona nije smještena u Prvi svjetski, nego jedan nedavniji rat.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/01/2019 : 15:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Misliš da ne treba izučavati i reklamirati i tuđe mitomanije?
https://imgur.com/a/jflVyU8
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 21/01/2019 : 15:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis


Bio je ovo divan časopis nekad...


Da, zaista. Nažalost, prošlo vrijeme...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/01/2019 : 15:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
To je bija list mog djetinjstva i mladosti i pomalo me malo uvati tuga i nostalgija ..... kad se samo sitim rubrike "Vjerovali ili ne" , Hogara stračnog , Miki Mausa , raznih priča i priloga , mnoštvo junaka (meni dragog Rip Kirbija)..................
U jednom broju je čak bija nacrt kaubojske kočije s konjima .Nacrt se zalipija na hamer papir ili karton te se oblikovala maketa .
Prekrasne retro naslovnice su mi bile posebna priča : crteži svemirskih letjelica , raketa , Indijanaca ,kauboja , podmornica , Diznija ,Rip Kirbija , kratko rečeno divota a najdraže mi je bija Novogodišnji broj kada se znalo naslov prekriti snijegom , ma divota ....................

Edited by - RAKOSI4 on 21/01/2019 16:01:46
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/01/2019 : 18:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dosta s političarenjem. Prvo i posljednje upozorenje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2019 : 19:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Dosta s političarenjem. Prvo i posljednje upozorenje.



Dobro nisi zaključa topic zbog politike u naslovu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/01/2019 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Razmislit ću još o tome :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 21/01/2019 : 23:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mladjo

Dosta s političarenjem. Prvo i posljednje upozorenje.



Dobro nisi zaključa topic zbog politike u naslovu



elvude, ti si megacar - razvalio si me ovim!!!!

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 21/01/2019 : 23:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Eh, da je to onaj Politikin Zabavnik kakvoga ga pamtim iz 70-ih godina! Na 3. stranici, odmah iza Vjerovali ili ne i Jeste li već čuli da... išao je Pajo patak, nekoliko stranica poslije Hogar, a ispred središnjeg stripa obavezno Bim i Bum. A, ispod njih, neki domaći kratki strip od jedne trake, poput Šufnudli, Dušana Vukojeva ili slično. Sredina se željno iščekivala, osobito Čelični gusar, Semijeva tajna družina i Džepna armija, da ne spominjem i ostale zabavne pa ponekad i vrhunske stripove. Iza sredine odmah Popaj, pa na kraju Miki. A, na predzadnjih nekoliko stranica glazbena Top lista, domaća i strana na dvije strane, uz obavezne riječi neke nove pjesme, te pošta čitatelja i reklame, od kojih osobito pamtim one za mini formule. Sjećate li se tih mini formula, knjižice formata par centimetara, crvena za matematiku, a plava za fiziku i kemiju. Između svih ovih stripovanih stranica, mnoštvo dobroga teksta, lijepih reportaža i životnih priča. Ponekada i ubačenih ostalih stripova, poput Đokice (onaj španjolski strip o liku tatice koji se pretvara u leptira tajnog agenta), porodice Bezvezić, koji žive u uskoj kući na kotačima, te Maslovarinog Kraljevića Marka, kojeg je Partija na kraju zabranila, zbog toga što je junak stripa jedan domaći monarh, a to se (brrr) ne smije podražavati u tadašnjoj Jugoslaviji! To su lijepa sjećanja na Politikin Zabavnik, kakvoga danas više nema!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/01/2019 : 00:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Eh, da je to onaj Politikin Zabavnik kakvoga ga pamtim iz 70-ih godina! Na 3. stranici, odmah iza Vjerovali ili ne i Jeste li već čuli da... išao je Pajo patak, nekoliko stranica poslije Hogar, a ispred središnjeg stripa obavezno Bim i Bum. A, ispod njih, neki domaći kratki strip od jedne trake, poput Šufnudli, Dušana Vukojeva ili slično. Sredina se željno iščekivala, osobito Čelični gusar, Semijeva tajna družina i Džepna armija, da ne spominjem i ostale zabavne pa ponekad i vrhunske stripove. Iza sredine odmah Popaj, pa na kraju Miki. A, na predzadnjih nekoliko stranica glazbena Top lista, domaća i strana na dvije strane, uz obavezne riječi neke nove pjesme, te pošta čitatelja i reklame, od kojih osobito pamtim one za mini formule. Sjećate li se tih mini formula, knjižice formata par centimetara, crvena za matematiku, a plava za fiziku i kemiju. Između svih ovih stripovanih stranica, mnoštvo dobroga teksta, lijepih reportaža i životnih priča. Ponekada i ubačenih ostalih stripova, poput Đokice (onaj španjolski strip o liku tatice koji se pretvara u leptira tajnog agenta), porodice Bezvezić, koji žive u uskoj kući na kotačima, te Maslovarinog Kraljevića Marka, kojeg je Partija na kraju zabranila, zbog toga što je junak stripa jedan domaći monarh, a to se (brrr) ne smije podražavati u tadašnjoj Jugoslaviji! To su lijepa sjećanja na Politikin Zabavnik, kakvoga danas više nema!

Pre ce biti da je ukinut jer se "rugao nacionalnoj istoriji" nego sto je junak bio monarh. Kraljevic Marko je izlazio kao strip junak u Nikad robom, a narodne pesme o njemu su bile skolska lektira.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/01/2019 : 00:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ovo što sam ja rekao, je bio službeni "neslužbeni" stav, kojega je potvrdio i sam Nikola Maslovara u jednom razgovoru. O pravoj "istini" možemo nagađati, osim ako je netko od aktera sam ne ispriča...
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/01/2019 : 00:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Ovo što sam ja rekao, je bio službeni "neslužbeni" stav, kojega je potvrdio i sam Nikola Maslovara u jednom razgovoru. O pravoj "istini" možemo nagađati, osim ako je netko od aktera sam ne ispriča...

Da, Maslovaru sam i citirao. Iz njegovog intervjua: "Želeo sam da ga dočaram onako kako je prikazan u narodnim pesmama, pomalo kavgadžija i ljubitelj dobrog vina, ali zato beskrajno plemenite duše. No, bilo je onih kojima se to nije dopalo. Ispalo je da sam se rugao nacionalnoj istoriji... Tada je Žika Stojanović bio glavni urednik Politikonog zabavnika, on mi je rekao da nikad pre toga na njega nije vršen takav pritisak da ukine jedan strip. To se ipak i desilo posle 16 brojeva." Iz recenog imam utisak da je njegov Marko shvacen kao parodija. Da li je na nekom drugom mestu Maslovara pojasnio situaciju? Bilo bi najbolje iskopati neki kais. Opet kazem, cinjenica da je Marko bio monarh nije ga sprecila da udje u citanke. Istina da je na casovima knjizevnosti i istorije akcenat bio na Drugom svetskom ratu, ali su se i u skoli i u stripovima obradjivali nacionalni junaci. Naravno, isticale su se slobodarske tekovine njihove borbe, ne cinjenica da su bili carevi i kraljevi.

Edited by - Vlaadisha on 22/01/2019 00:24:25
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/01/2019 : 13:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
He, dragi Vlaadisha... To su njima bila samo opravdanja. Evo ti primjer iz Hrvatske. Moja generacija je povijest u udžbenicima učila u drugoj polovini sedamdesetih i početkom osamdesetih godina. U svim udžbenicima povijesti neizostavno je bio obrađen ban Josip Jelačić, u rangu nacionalnog heroja iz 19. stoljeća. Spominjan praktično u svim udžbenicima, čak bio i na naslovnicama udžbenika, obrađivan u povijesnim romanima za lektiru. No to nije spriječilo vlasti da mu uklone, nakon 1945. godine, spomenik na "njegovu" trgu, a tko bi zapjevao njemu u čast ("Ustani bane") bio bi po kratkom postupku rigorozno procesuiran. Što ti to govori!? Govori ti da je nacionalnim junacima tada bilo rezervirano mjesto samo u povijesti. U povijesti. U udžbenicima i lektiri. Čak i u biografskim stripovima, koji ne odskaču od relevantnih spoznaja o ulozi i djelu dotičnog, poput kraljevića Marka, kako i sam kažeš. No, revalorizirati u nekom novom kontekstu takvu osobu, još tamo negdje u tiskovini, koja je eksplicitno ili implicitno namijenjena "djeci i omladini", i stvarati time novog omiljenog junaka, s kojim će se ista ta mladež poistovjećivati (poput nas nekada, u smislu kauboja i Indijanaca, Supermana i čega sve ne) - e, to neće ići. Odnosno, nije išlo. U tom kontekstu pokušaj shvatiti ukidanje Nikolinog stripa. A, pusti službena "neslužbena" obrazloženja. Taj strip ni po čemu nije zaslužio ukidanje, jer je bio draga i duhovita satira, osobito kada bi Marko u podrumu cijedio vodu, uvrčući deblo drenovine. Kavgadžija i ljubitelj vina!? Dajte molim vas. Pa pogledajte kako je Bednjanec prikazao baruna Trenka, također nekakvu povijesnu ikonu!? Ne. Zbog takvih se razloga ne zabranjuju stripovi.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/01/2019 : 15:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

He, dragi Vlaadisha... To su njima bila samo opravdanja. Evo ti primjer iz Hrvatske. Moja generacija je povijest u udžbenicima učila u drugoj polovini sedamdesetih i početkom osamdesetih godina. U svim udžbenicima povijesti neizostavno je bio obrađen ban Josip Jelačić, u rangu nacionalnog heroja iz 19. stoljeća. Spominjan praktično u svim udžbenicima, čak bio i na naslovnicama udžbenika, obrađivan u povijesnim romanima za lektiru. No to nije spriječilo vlasti da mu uklone, nakon 1945. godine, spomenik na "njegovu" trgu, a tko bi zapjevao njemu u čast ("Ustani bane") bio bi po kratkom postupku rigorozno procesuiran. Što ti to govori!? Govori ti da je nacionalnim junacima tada bilo rezervirano mjesto samo u povijesti. U povijesti. U udžbenicima i lektiri. Čak i u biografskim stripovima, koji ne odskaču od relevantnih spoznaja o ulozi i djelu dotičnog, poput kraljevića Marka, kako i sam kažeš. No, revalorizirati u nekom novom kontekstu takvu osobu, još tamo negdje u tiskovini, koja je eksplicitno ili implicitno namijenjena "djeci i omladini", i stvarati time novog omiljenog junaka, s kojim će se ista ta mladež poistovjećivati (poput nas nekada, u smislu kauboja i Indijanaca, Supermana i čega sve ne) - e, to neće ići. Odnosno, nije išlo. U tom kontekstu pokušaj shvatiti ukidanje Nikolinog stripa. A, pusti službena "neslužbena" obrazloženja. Taj strip ni po čemu nije zaslužio ukidanje, jer je bio draga i duhovita satira, osobito kada bi Marko u podrumu cijedio vodu, uvrčući deblo drenovine. Kavgadžija i ljubitelj vina!? Dajte molim vas. Pa pogledajte kako je Bednjanec prikazao baruna Trenka, također nekakvu povijesnu ikonu!? Ne. Zbog takvih se razloga ne zabranjuju stripovi.

Da, moguće. Međutim, nisu samo nacionalni heroji prošli kao Marko u Zabavniku; u Srbiji su i Mirko i Slavko oporezovani kao šund i kao takav kritikovani javno. Branko Ćopić je govorio da je to "jedan oblik šunda gdje se naši heroji prikazuju, budi bog s nama kako se prikazuju, i to je nizak nivo slikarski i tekstualno." Jedan novinar zamerio je tada stripovima o NOB-i da "crno-belo prikazivanje ostaje na nivou gole akcije i ne pomaže deci da shvate suštinu naše narodnooslobodilačke borbe". Bilo je sličnih slučajeva i mnogo kasnije, kad su neki zamerali što je Vuk Karadžić prikazan karikaturalno u čitanci, a kratak strip o patrijarhu Pavlu povučen iz novina, itd. On topic, mislim da nema bojazni da će se išta od navedenih stripova pojaviti u slovenačkom izdanju.

Edited by - Vlaadisha on 22/01/2019 15:52:23
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000