forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZAŠAO POLITIKIN ZABAVNIK (V Sloveniji)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/02/2019 : 13:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako vec rekoh, pricekajmo. Izasao je tek prvi broj, a ako ce se i za godinu dana (ili recimo u julu/avgustu) i dalje tako prodavati, onda ala im vera!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/02/2019 : 13:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Kako vec rekoh, pricekajmo. Izasao je tek prvi broj, a ako ce se i za godinu dana (ili recimo u julu/avgustu) i dalje tako prodavati, onda ala im vera!





glas razuma...
Iako mislim da ce se naljeto bas najvise i prodati...plaza..peskiric..pivo..i Zabavnik..meni to ide zajedno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 04/02/2019 : 14:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Da, plaže su vam jako dugačke...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/02/2019 : 15:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Radi se guzvamo, naviknuti smo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 22/02/2019 : 15:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Dobio sam slovenački novi prvi »Zabavnik«. Koncept je isti, s tim što mi se čini kako su tekstovi odabrani iz više različitih srpskih (neki su mi poznati a druge vidim prvi put), nema pošte (pri kraju; logično za #1) niti stranice koja obično sadrži tekst iz domaće istorije (ispred stripa), a deo sa pitanjima i enigmatikom je redukovan (za deo nakon stripa).

Kakvi su prevod i lektura?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/02/2019 : 15:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa taj koncept je logičan. Jedino što nije logično je mjesečni ritam stripa u nastavcima.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/02/2019 : 18:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by motorista

Dobio sam slovenački novi prvi »Zabavnik«. Koncept je isti, s tim što mi se čini kako su tekstovi odabrani iz više različitih srpskih (neki su mi poznati a druge vidim prvi put), nema pošte (pri kraju; logično za #1) niti stranice koja obično sadrži tekst iz domaće istorije (ispred stripa), a deo sa pitanjima i enigmatikom je redukovan (za deo nakon stripa).

Kakvi su prevod i lektura?




mislim da su rekli, da neče biti pošte.....jer prije 30 godina (dok još nije bilo interneta) taj dio sa poštom je bio "must have" ali u današnje vrijeme, oni misle kako je to bezveze, jer svi imaju facebook, mobitele, instagrame,...i ne treba pisati u uredništvo pa da se onda čeka 1,2,3,...da nekome objave poštu itd,...tako da toga mislim da neče biti ni ubuduče, osim ako budu ljudi to tražili. Ja osobno bi bio zainteresiran za neku stranicu u smislu "pisma čitalaca" gdje čitaoci mogu nešto da pitaju, objave nešto itd,...što se tiče dopisivanja i slično,...pa toga ima na internetu....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/02/2019 : 18:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Novi broj izađe 28.2.2019 (u četvrtak svi na kioske!!!)
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/02/2019 : 18:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by motorista

Dobio sam slovenački novi prvi »Zabavnik«. Koncept je isti, s tim što mi se čini kako su tekstovi odabrani iz više različitih srpskih (neki su mi poznati a druge vidim prvi put), nema pošte (pri kraju; logično za #1) niti stranice koja obično sadrži tekst iz domaće istorije (ispred stripa), a deo sa pitanjima i enigmatikom je redukovan (za deo nakon stripa).

Kakvi su prevod i lektura?




mislim da su rekli, da neče biti pošte.....jer prije 30 godina (dok još nije bilo interneta) taj dio sa poštom je bio "must have" ali u današnje vrijeme, oni misle kako je to bezveze, jer svi imaju facebook, mobitele, instagrame,...i ne treba pisati u uredništvo pa da se onda čeka 1,2,3,...da nekome objave poštu itd,...tako da toga mislim da neče biti ni ubuduče, osim ako budu ljudi to tražili. Ja osobno bi bio zainteresiran za neku stranicu u smislu "pisma čitalaca" gdje čitaoci mogu nešto da pitaju, objave nešto itd,...što se tiče dopisivanja i slično,...pa toga ima na internetu....


Ali evo vidiš da u ćiriličnom izdanju pošta opstaje kao neka tradicija. Pa čak i kad niko ne bi stvarno pisao Zabavniku, možda bi zbog tradicije trebalo izmišljati pisma i objavljivati ih u pošti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/02/2019 : 18:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Novi broj izađe 28.2.2019 (u četvrtak svi na kioske!!!)


zato ne treba komanda..to se radi po naviki...
Ja zbog navike..."svaki petak.." poceo uzimat PZ na cirilici...ovo slo izdanje mjesecno je premalo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/02/2019 : 12:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
danas izašao novi broj Politikinog Zabavnika.
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 28/02/2019 : 12:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Broj #2 ima nešto više domačih članaka (izložba grafita, LARP...). Strip mislim da ima bolji tisak nego prvi broj. Sve ima bolju lekturu (imena su sada u originalu) i manje grafike na kojoj bi mogla biti cirilica - više teksta nešto manje slika i crteža. (u prvom broju imali su baš probleme samo grafikom na kojoj nešto piše - nisu prevodili). Sada imaju i reklame - izostale u prvom broju.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 28/02/2019 12:30:42
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/02/2019 : 14:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Taj 2 broj mi je bolji od prvog..premalo je stripa ali nadam se da se i to popravi..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/02/2019 : 19:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
veseli podatak, da je naklada još uvijek 20.000
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/02/2019 : 22:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Taj 2 broj mi je bolji od prvog..premalo je stripa ali nadam se da se i to popravi..



Meni su upućeni kolege forumaši iz Srbije docirali da je u PZ strip sporedan pa je onda logično da ga nema mnogo.

Ali što ja znam. Ja sam PZ na prekide čitao jedva 40-ak godina.
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 06/03/2019 : 14:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Stigao i u Sarajevo.




Volem:

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/03/2019 : 11:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by teller

Taj 2 broj mi je bolji od prvog..premalo je stripa ali nadam se da se i to popravi..



Meni su upućeni kolege forumaši iz Srbije docirali da je u PZ strip sporedan pa je onda logično da ga nema mnogo.

Ali što ja znam. Ja sam PZ na prekide čitao jedva 40-ak godina.


da..ali je razlika dali izlazi mjesecno ili tjedno..u mjesecnom tempu album se zavrsi u 3-4 mjeseca a u tjednom u jednom mjesecu objavi se citav album..zato je u slo izdanju premalo stripa.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/03/2019 : 12:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by teller

Taj 2 broj mi je bolji od prvog..premalo je stripa ali nadam se da se i to popravi..



Meni su upućeni kolege forumaši iz Srbije docirali da je u PZ strip sporedan pa je onda logično da ga nema mnogo.

Ali što ja znam. Ja sam PZ na prekide čitao jedva 40-ak godina.


da..ali je razlika dali izlazi mjesecno ili tjedno..u mjesecnom tempu album se zavrsi u 3-4 mjeseca a u tjednom u jednom mjesecu objavi se citav album..zato je u slo izdanju premalo stripa.



slažem se sa tobom. Mislim da ovo naše mijesečno izdanje ima nekoliko stranica više od Srpskog, pa bi mogli da stave više stranica stripa unutra ili barem ubrzaju ritam. Jedno mijesečno izdanje je stvarno sporo, 12 na godinu...jedino se plašim, da če biti sa vremenom sve manje teksta, stripova,...pa če staviti nekakve križaljke, reklame,...e to če onda pokopati izdanje....nadam se, da znaju šta rade!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 07/03/2019 : 12:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
pa bi mogli da stave više stranica stripa unutra

Strip koji se objavljuje (bar u ovom slučaju) je uvek na neki način zaokružen (verovatno jer je i prije u Spirou ili gdje bio objavljivan periodično). Da objave više stranica to više ne bi imelo smisla.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 07/03/2019 12:33:33
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/03/2019 : 13:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by 1Euro
pa bi mogli da stave više stranica stripa unutra

Strip koji se objavljuje (bar u ovom slučaju) je uvek na neki način zaokružen (verovatno jer je i prije u Spirou ili gdje bio objavljivan periodično). Da objave više stranica to više ne bi imelo smisla.



znam, nisam mislio da stave više stranica OVOG stripa, nego, da uz ovaj koji več ide, dodaju još nekoliko stranica nekog novog (ili po koju stranicu Hogara, Garfilda, Disney,...) ili uz ovaj započnu još sa nekim drugim npr Corto Maltese, pa da idu dva usporedno po broju,...mislio sam na takav način
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/03/2019 : 13:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ja poceo kupovat cirilicno izdanje..malo se jos mucim ali ide..bar strip i ono sto me zanima procitam..kod nas dolazi ponedeljkom...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/03/2019 : 14:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ja poceo kupovat cirilicno izdanje..malo se jos mucim ali ide..bar strip i ono sto me zanima procitam..kod nas dolazi ponedeljkom...



cirilica su meni hieroglifi, nema šanse da razumijem bilo šta....
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2019 : 14:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma daj, valjda bi pogodio par slova. Barem ona koja su ista i na latinici. :D Samo treba znati koja su to. ;D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/03/2019 : 14:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ma daj, valjda bi pogodio par slova. Barem ona koja su ista i na latinici. :D Samo treba znati koja su to. ;D






pa u tome i jest fora, jer kod njih je npr slovo C a kod nas je to S (ili take neke fore,...ma zbunjajuče i nemam živaca za to).
Još uvijek je bolno sječanje kada sam se vozio po Srbiji sa svojim automobilom i neke table gradova su na latinici a neke su na cirilici i one koje su na cirilici, uopšte nisam razumio, tako nisam ni znao gdje sam, gdje treba da skrenem,.....sječam se jednog primjera, gdje me je zaustavio neki policajac i ja njega podmitim novcem, da mi ne napiše kaznu i on prije nego je uzeo novac, meni reče, "da me nečeš prijaviti" a ja njega pogledam i kažem mu" pa i da hoču, neču moči jer ne znam pročitati vaše prezime (kojeg je imao napisanog na cirilici na uniformi) tako da me je neznanje čak spasilo.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/03/2019 : 14:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Poli


Ma daj, valjda bi pogodio par slova. Barem ona koja su ista i na latinici. :D Samo treba znati koja su to. ;D






pa u tome i jest fora, jer kod njih je npr slovo C a kod nas je to S (ili take neke fore,...ma zbunjajuče i nemam živaca za to).
Još uvijek je bolno sječanje kada sam se vozio po Srbiji sa svojim automobilom i neke table gradova su na latinici a neke su na cirilici i one koje su na cirilici, uopšte nisam razumio, tako nisam ni znao gdje sam, gdje treba da skrenem,.....sječam se jednog primjera, gdje me je zaustavio neki policajac i ja njega podmitim novcem, da mi ne napiše kaznu i on prije nego je uzeo novac, meni reče, "da me nečeš prijaviti" a ja njega pogledam i kažem mu" pa i da hoču, neču moči jer ne znam pročitati vaše prezime (kojeg je imao napisanog na cirilici na uniformi) tako da me je neznanje čak spasilo.


iako to ne vjerujem..policija se ne pusta podmitit..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000