forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Traper Kerry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 11:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tamo su nekakve mange

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/01/2019 : 12:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by anto





Tako je!!

Zašto se zadovoljiti mrvicama


a šta da radimo mi ljubitelji BD-a i sličnih stvari



jedan originalan odgovor: naucite francuski i kupujte originale.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 12:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
lakše je vama italijanski

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 12:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

... kociz...


Ijoj di me nađe I njega sam volio, mislim da je on dodatak isto Marku, ali poslije kad Kerry završi. Znaš li o njemu Zlatane, jel on cijeli objavljen u Marku i jel Dnevnik na njemu radio masakriranje stranica?

quote:
Originally posted by teller

.. Tajanstveni Alan)...


Isto još jedan junak kojeg sam sa guštom čitao, iako se ne sjećam gdje, odnosno kome je on bio dodatak, dal u Bleku možda Ali taj lik je stalno se nekako maskirao da bi zavarao zločince, slabo se sjećam, ali znam da mi je bio dobar.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 24/01/2019 : 12:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je vjerovatno najdrazi dodatak iz ZS i drago mi je što sam nabavio kasnije ova Phoenix izdanja, ponovo procitao i mogu reci da drzi vodu i danas.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 12:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@MisterYES - to je lijepo za čuti

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/01/2019 : 14:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by zlatan bihac

... kociz...


Ijoj di me nađe I njega sam volio, mislim da je on dodatak isto Marku, ali poslije kad Kerry završi. Znaš li o njemu Zlatane, jel on cijeli objavljen u Marku i jel Dnevnik na njemu radio masakriranje stranica?

quote:
Originally posted by teller

.. Tajanstveni Alan)...


Isto još jedan junak kojeg sam sa guštom čitao, iako se ne sjećam gdje, odnosno kome je on bio dodatak, dal u Bleku možda Ali taj lik je stalno se nekako maskirao da bi zavarao zločince, slabo se sjećam, ali znam da mi je bio dobar.


alan je isao kao dodatak isto marku, ali ranije, to jest u onim epizodama koje je ludens objavio..
a mislim da ovaj bonelijev kociz nije onaj kociz sta je isao kao dodatak marku...da su tkg kociza iz dodatka radili francuzi, to jest preuzeli od talijana kao i mnoge junake u to vrijeme...i tajanstveni alan je jedan od njih..ima u onom topicu od christowera dosta o tome..dosta je on toga tamo obradio...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2019 : 15:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, podsječaš me na mene, i ja sam bio forumaš godine (čak prvi ikada), i ja sam prije par godina bio zainteresiran za junake koji su bili kod Marka, samo što sam ja bio zainteresiran za dodatak ROKI DŽO:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44028&whichpage=1

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 16:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@zlatan bihac - hvala

@1Euro - hvala na ovom linku, nisam znao da imamo već temu i za njega vidio sam ga isto sad kad sam nabavljao neke brojeve Marka, on se u biti nalazi kao dodatak prije Kerrya.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 17:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Domenico e Stefano Di Vitto

Zlatna Serija:
03. Ambis (ZS 892)
04. Ubica (ZS 896)
05. Dolina tišine (ZS 901)

Nastavio sam dalje sa čitanjem ovog junaka i ovo je prva i jedina priča koja se sastoji od 3 dodatka. Na početku vidimo odmah da se neposredno priča nastavlja na prethodnu epizodu.

Nakon okršaja sa banditima, Kerry i indijanac Queeg nastavljaju svoj put zajedno. Uskoro susrećemo i upoznajemo još jednog lika, a radi se o starom traperu McBullu koji je na prvu pomalo smiješan, a i slabog vida.


Traper McBull, indijanac Queeg i Kerry u kolibi pred vatrom


Nakon zajedničke provedene večeri, Kerry se noću opet odvaja od Queega i nastavlja sam svoju potragu za ocem. Iako neiskusan, tu i tamo se pokazao spretnim (napravio improvizirano plovilo) i izvukao se iz nekih situacija. Ali Frank (sa početka priče) kriminalac sa svojom ekipom prati Kerrya u stopu i tu saznajemo da mu je on ubio oca. A sve sa ciljem da dođu u tu "Dolinu tišine" gdje se zapravo krije zlato koje su indijanci godinama skupljali.

Tako da je Kerry u rukama kriminalaca, u nezavidnom položaju, a ostavljen na životu jedino zato što zna čitati kartu i kako doći do mjesta gdje se bio zaputio njegov otac..


"Beli bizon" - ime stijene, mjesto gdje su odlučili prenoćiti kriminalci i Kerry


Jedna uzbudljiva epizoda gdje se još osjećala ta netrpeljivost između Kerrya i Queega, ali kao da stvari polako sjedaju na mjesto. U ovoj epizodi smo dobili još jednog interesantnog lika, simpatičnog starca McBulla, ali i otkrili zapravo što je i kako izgleda ta tajanstvena "Dolina tišine", koja nam je zapravo bila prava zagonetka još od samog početka.

Sve u svemu, meni je ovo dobro. A crtež mi je fenomenalan, jako dobro prikazana divljina, koliba, utvrda Union, točno osjetiš tu atmosferu u stripu. Iako sam svjestan da su u svakom dodatku izbačene po 2 stranice, ali ja to nisam osjetio čitajući.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10) = 100%


Legendarna "Dolina tišine"


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/01/2019 01:42:53
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2019 : 01:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Marco Bianchini

Zlatna Serija:
06. Ratnici bez lica (ZS 905)
07. Kandža sablasti (ZS 911)

Ako je dosad radnja išla laganim tokom, vestern kakav znamo, ovdje Sclavi podiže stepenicu više i pomalo zahuktava stvari. Ne čitam inače Dylana i nisam poznavatelj tog junaka, ali Sclavija znam iz Zagorovih priča pa mi je koliko toliko poznat njegov pristup pričama.

Ovdje sve počinje jednostavno, na početku odmah vidimo uz Kerrya nove prijatelje, Queega i starog McBulla. Iako je Kerry još u prošloj epizodi saznao da mu je otac ubijen i da ga sad više ništa ne drži tu, on je ipak odlučio ostati. Ali kao lik, djeluje još skroz tvrdoglavo i pomalo se djetinjasto ponaša u nekim situacijama.

Radnja se komplicira kad Queeg biva ranjen od "ratnika bez lica" i iako rana koja je naizgled bezazlena, Queeg polako umire! Tu je Kerry koji mu silno želi pomoći, pošto pomalo osjeća krivnju što je uopće došlo do te situacije. Kerry kreće na put gdje će se ispremiješati san i java, halucinacije u kojoj će čak vidjet i lik svojeg mrtvog oca. A konačna destinacija mu je tzv. "Planina Ništavila" gdje se mora sukobiti sa zlom (zli blizanac Queega) ne bi li na taj način spasio svog prijatelja Queega..


Kerry ispred "Planine Ništavila"


Ovom pričom ujedno i završava ta prva knjiga PP-a. Crtež je isto dobar, likovi možda nešto drugačiji nego što ih Di Vitto crta, ali ok. U recenziji Igor je naveo da je ova "Planina Ništavila" zapravo Dewils Tower, dio Crnih brda u Wyomingu. Visok čak 386m, a poslužio je i kao jedna od lokacija za snimanje Spielbergovog filma "Bliski susreti treće vrste".

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9) = 90%



"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/01/2019 01:43:54
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/01/2019 : 08:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivi su ti ovi osvrti, ReemCP.

Sad mi je žao što sam se riješio ovih stripova, pa ih ne mogu još jednom pročitati. Imao sam velika očekivanja zbog Sclavija, a ubilo mi je volju to što se osjeti da fale neke stranice.


Mislim da ću uskoro još jednom pročitati Gila (Đila), dodatak Marti Misteriji, a već neko vrijeme imam želju ponovno nabaviti Gordon Linka.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 25/01/2019 : 08:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
zašto ne bi PP ponovio tiraž ove dvije knjige?

ja nisam uspio nabaviti, a ne daju mi se basnoslovne cifre ako se pojavi na oglasima.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2019 : 12:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - hvala Imaš alternativu u obliku ovih PP knjiga, a ako hoćeš, ja ti mogu poslat na privatnu poruku linkove gdje si za par sekundi skineš te knjige i mogu se čitat na kompu. Pa nek ti stoji ako se jednog dana odlučiš na čitanje. Jest da i ja ne volim tako čitat, papir je papir, ali nekad kad nema druge, onda bolje ikako nego nikako.

Da su knjige nabavljive, ja bi si isto volio uzeti da imam sve na jednom mjestu. Što se tiče ovog junaka, kad sam išao tražiti neke dodatne podatke, slučajno sam izguglao Igorovu recenziju pa sam se ugodno iznenadio da je on to napravio, da uopće postoji recenzija. A objavljena je 26.7.2018., znači praktički friško, prošle godine. I ako se ne varam, on je obradio priče do ove koju sam zadnju pročitao, znači prvih 7 dodataka (od ukupno 25). Zato nisam htio još tamo kopirati komentare i lijepiti ocjene, vjerojatno ću morati dati ocjenu na nivou ove 3 priče (7 dodataka).

Crtež će sigurno dobiti visoku ocjenu, iako se izmjenjuje nekoliko autora, ali Di Vitto mi je još najbolji Sviđa mi se kako predočava to bogatstvo prirode, tu divljinu, kolibe, a općenito je sjajna ta ideja sa mjestom radnje u Yellowstonu. Koliko sam primjetio prema crtežu stabala (a šumar po struci ), mislim da se ovdje radi o tzv. "golemom mamutovcu" (lat. Sequoiadendron giganteum), sekvojama, stablima koja narastu najviše na svijetu. Visina im je preko 100m, a promjera čak 12m



Znam da smo na faksu, pa i u srednjoj školi učili da postoje sekvoje gdje je potrebno 20-tak ljudi da spoje ruke (kao u kolo) i obuhvate njen promjer. A i u Americi kroz jednu sekvoju prolaze i automobili.

A i malo kad pogledam ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=2TVik39DoAY

..jasno mi je zašto je Sclavi smjestio ovdje tu radnju, ovo te zaista impresionira, pogotovo kad vidiš ta stabla, a i sigurno je efekt još jači kad je noć. Nekako ti daje tu jezu, pa čak i danju. A za nekakvu indijansku magiju i mitologiju, izvrsno. Možda nije naj usporedba, ali podsjeća me malo na Lyncha i njegov legendarni Twin Peaks gdje je sve počelo ubojstvom, istragom, kao krimi radnja, a uskoro smo otkrili da se radi o nekim natprirodnim stvarima, neshvatljivim, da se u toj šumi događaju neke čudne, jezive stvari..



I ovaj soundtrack bi pasao ovdje kod Kerrya u nekim situacijama (uvijek kad si pustim ovu stvar, naježim se):



-
-

Što se tiče Gordon Linka, meni je on super, bio ga ovdje u temi "Zlatna serija Veseli Č." predložio kao da bi bilo dobro da ga ubace, a skoro me svi "popljuvali" (dobro, ne možda popljuvali), nego ono tipa ma kakav Gordon Link, to je sranje, a i nije Bonelli. A što ja znam, meni je on super bio, imam prva 2 broja doma još, sjećam se da sam na kiosku 95' na jednom izletu u Istri kupio svoj prvi broj, fascinirala me ona naslovnica sa nekakvim paukom. A i radnja mi je sjela, kao i u broju 2 sa onim likom iz vesterna..

quote:
Originally posted by I like girlz

zašto ne bi PP ponovio tiraž ove dvije knjige?

ja nisam uspio nabaviti, a ne daju mi se basnoslovne cifre ako se pojavi na oglasima.


Ne znam da itko radi reprinte osim Markosa, sumnjam. A jedino ovako kako sam predložio Spocku, čitat preko kompa.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/01/2019 : 13:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP: Može za linkove, nego ako ti se Kerry sviđa, onda bi obožavao Magičnog Vjetra, jer Kerry je njegova svojevrsna preteča!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 25/01/2019 : 13:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

chris.tower, bili smo spominjali da bi bilo fora otvorit jednu temu za ostale popratne junake (koja bi bila kao zajednička), spominjao se Kinowa i Rocky Star ako se ne varam i dr., jedino što nema toliko podataka o njima kao recimo o Kerryu. Njih ionako sad ne mislim čitat, ali jednog dana zašto ne, samo da je napravit neki mali uvod o junaku, čisto neke osnovne stvari kad je izlazio i do kada, i sl. Ali to bi valjalo otvorit kad se misli krenut sa čitanjem, pa da se može odmah krenuti komentirati. Vidjet ćemo onda pa malo razmisliti, ne bi bila loša ideja.



Ma naci cemo podatke, ja sam isto istrazivao neke popratne junake pa imam vec neke biljeske! Bas sam mislio krenut s citanjem Tora, to je bio drugi po redu sporedni junak sta je isao s Markom i cini mi se najzanimljivijim. Ali nikak da uhvatim vremena!

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 25/01/2019 : 13:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ReemCP, podsječaš me na mene, i ja sam bio forumaš godine (čak prvi ikada), i ja sam prije par godina bio zainteresiran za junake koji su bili kod Marka, samo što sam ja bio zainteresiran za dodatak ROKI DŽO:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44028&whichpage=1





Nisam znao da je Roki dzo izlazio u ZS!! Ustvari bas sam krenuo istrazivati te sporedne junake pa sam stao na Tajanstvenom Alanu posto ima dosta toga u Francuskoj izdano.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2019 : 13:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@ReemCP: Može za linkove, nego ako ti se Kerry sviđa, onda bi obožavao Magičnog Vjetra, jer Kerry je njegova svojevrsna preteča!



Poslano

Primjetio sam u Igorovoj recenziji da se dotakao u jednom trenutku Magičnog i spomenuo ga, tako da sad vidim i kad ti pišeš o njemu, moglo bi mi odgovarati Ali pričekat ću jeftiniju varijantu njega ako bude izlazio, iako se šuškalo da će ga u Srbiji netko pokrenuti ponovno..

quote:
Originally posted by chris.tower

Ma naci cemo podatke, ja sam isto istrazivao neke popratne junake pa imam vec neke biljeske! Bas sam mislio krenut s citanjem Tora, to je bio drugi po redu sporedni junak sta je isao s Markom i cini mi se najzanimljivijim. Ali nikak da uhvatim vremena!


To je ono najgore danas, taj manjak vremena A i ja toliko toga imam za čitanje, da čovjek ne zna gdje bi prvo krenuo Nešto ćemo smislit, Dwayne je isto pokazao zainteresiranost za Kinowu, pa ako nas bude nekoliko koji bi imali volju jednog dana čitat i htjeli komentirati, teme na forumu će nam svakako dobro doći


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/01/2019 : 17:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chris.tower

quote:
Originally posted by ReemCP




Ma naci cemo podatke, ja sam isto istrazivao neke popratne junake pa imam vec neke biljeske! Bas sam mislio krenut s citanjem Tora, to je bio drugi po redu sporedni junak sta je isao s Markom i cini mi se najzanimljivijim. Ali nikak da uhvatim vremena!



jesi istrazio kociza? ima onih 5 brojeva u lms gdje isao kao glavni junak..mislim da su to one epizode sta su isle u zenith gigante i kasnije reprintovane u ediciji tutto west...

a imaju i one epizode sta su isle kao dodatak marku, a siguran sam i jos nekim junacima u zs, oko broja 1 000, i te epizode su radili francuzi...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 25/01/2019 : 18:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Ovom pričom ujedno i završava ta prva knjiga PP-a. Crtež je isto dobar, likovi možda nešto drugačiji nego što ih Di Vitto crta, ali ok. U recenziji Igor je naveo da je ova "Planina Ništavila" zapravo Dewils Tower, dio Crnih brda u Wyomingu. Visok čak 386m, a poslužio je i kao jedna od lokacija za snimanje Spielbergovog filma "Bliski susreti treće vrste".







Kad već voliš drveće - i ta Đavolja kula bi mogla da bude okamenjeni ostatak nekadašnjeg drveta.
Struktura odgovara okamenjenoj strukturi (teksturi) biljke.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/01/2019 : 18:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Marco Bianchini

Zlatna Serija:
01. Traper Keri (ZS 883)
02. Uzaludno bekstvo (ZS 887)

Kako sam nedavno počeo skupljati Komandanta Marka, nisam mogao, a da ne naletim na ovog junaka i kad sam ga vidio, odmah sam se sjetio da sam ga imao prilike prije čitati i da je bio strip nešto drugačije tematike. Nažalost, kao i mnogi stripovi prije, nisam imao sve epizode pa mi se dosta godina kasnije, pružila prilika da mogu pročitat cijeli taj mini serijal.

Odmah na prvoj tabli saznajemo da se radnja odvija u Yellowstoneu, mjesto koje u to vrijeme još nije bilo nacionalni park kakvog znamo kao danas, ali ista divljina u kojoj su se jedini upuštali traperi, kojima su jedini prijatelji bili konj i puška.

Uskoro saznajemo pojedinosti o našem junaku ove priče Kerryu Scottu koji se uputio na ovo mjesto u potragu za svojim ocem. Kerryev otac je strastveni arheolog koji je zapravo nestao u toj divljini i tu na scenu stupa mladi Kerry. Odmah po dolasku upada u nevolje (izbačen iz jednih kola), ubrzo upoznaje prelijepu Meryl između kojih se odmah osjete neke ljubavne iskre. Ali upoznajemo i neke zločince koji žele spriječiti Kerrya u potrazi za ocem (razlozi zasad nepoznati), te upoznajemo ogromnog indijanca Queega koji nije baš od riječi, ali pomaže Kerryu u tom životu u divljini.

Ovo je kao neka pilot epizoda i teško je sad unaprijed donijeti neke zaključke, ali uvod bi rekao dosta dobar. Lagano se čita, ima nešto i humora, Kerry u jednom trenutku me podsjeća na SuperMikea iz Zagorovog svijeta, pošto u dva navrata kaže da je bio šampion u boksu i šampion u gađanju (puškom).



Čitam Kerrya u sklopu Komandanta Marka, pa ću prilikom davanja osvrta koristit njegove naslovnice. Također, ako sam dobro skužio, u tim dodacima nema naslova epizoda već svi nose isto ono "Traper Keri", pa koristim naslove koje je PP objavio u svojim knjigama.






1. epizoda: Traper Kerry

Broj stranica: 64

Prvo da zahvalim vrijednom kolegi ReemCP-u koji me nagovorio da ponovno pročitam ovaj kratki serijal.
Nisam imao baš dobre uspomene na njega, iako mi je iz djetinjstva ostao u dobroj uspomeni - vremena kada mi je Dylan Dog bio prestrašan. Bio sam toliko razočaran da sam u kompletu prodao stripove Komandant Marka u kojima je ovaj serijal bio sporedni strip, a koje sam prije toga dugo nabavljao sa svih strana - isključivo zbog Traper Kerryja. Ne znam šta mi je bilo i zbog čega sam ostao potpuno razočaran pročitanim. Možda je dijelom razlog bio u izbačenim stranicama od strane Dnevnika, pa su neke stvari bile još nelogičnije, a možda mi tada, nakon čitanja Magičnog Vjetra, ovo nije bilo ni približno očekivanom.
Sada sam potpuno promijenio mišljenje, pa mi je još čudnije kako mi se prije nekih 7-8 godina ove priče nisu svidjele!

Sclavi lijepo otvara serijal i upoznaje nas s mjestom radnje i likovima. Indijanac Queeg je odličan - pravi zagonetni, sposobni, orijaški Indijanac koji govori samo kad treba i kada ima nešto pametno da se kaže. Njegov lik se produbljuje u slijedećim epizodama. Zgodna Meryl je odličan dodatak okrutnoj muškoj sredini, a ljepša je u Bianchinijevoj interpretaciji, nego u onoj braće Di Vitto iz druge epizode. Glavni negativac Frank i njegova banda nisu nešto originalani i Sclavi kao da ne može da se odluči koje su Frankove prave namjere. Ovdje najprije želi ubiti Kerryja, pa za njim šalje svoje plaćenike, da bi se, nakon prvog neuspjeha, sjetio da ovaj ima kartu do mitske "Doline tišine" koje, navodno, sakriva basnoslovno bogatstvo.
Scenarističke majstorije su Sclavijevo obilježje, a ovdje je vrhunska scena koje se sjećam iz djetinjstva, kada Indijanci puste Kerryja da bježi gol, pa krenu u lov na njega.
Ma, što više razmišljam o ovoj premijernoj epizodi, sve mi je bolja!

Bianchini je ovdje dosta lošiji nego u trećoj epizodi, iako je premijerna. Perspektive su odlične, ali likovi su dosta ukočeni. Svejedno je to vrlo dobro. Naslovnica nema, a ne da mi se ocjenjivati ove naknadne Bianchinijeve, pa ću taj dio ovdje ostaviti neocijenjen.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 8) - 87%

Moji komentari za slijedeće epizode slijede, a link za odličnu Igorovu recenziju se otvara klikom na ime epizode u ovom postu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/01/2019 17:16:02
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2019 : 19:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Kad već voliš drveće - i ta Đavolja kula bi mogla da bude okamenjeni ostatak nekadašnjeg drveta.
Struktura odgovara okamenjenoj strukturi (teksturi) biljke.


Mogla bi bit, ove brazde kao kora kad se raspuca evo zanimljivost u vezi toga kako je Igor spomenuo u recenziji:

quote:
Prema legendi, nekoliko indijanskih djevojka popelo su se na stijenu kako bi izbjegle napad medvjeda, a bogovi su se smilovali njihovim molitvama i učinili da stijena poraste. Kako se medvjed pokušavao popeti, tako je stijena rasla dok nije odustao, a djevojke su se pretvorile u zvijezde. Duboke usjekline u stijeni tumačene su kao ogrebotine koje su ostavile medvjeđe kandže.


quote:
Originally posted by Spock

Prvo da zahvalim vrijednom kolegi ReemCP-u koji me nagovorio da ponovno pročitam ovaj kratki serijal.


Odlično Spock Nadam se da ne oduzimam tvoje vrijeme za čitanjem nekih dr. stripova, ali ne mogu sakrit oduševljenje da mi je drago da si mi se pridružio u čitanju puno će mi sad bit zanimljivije

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/01/2019 : 19:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by velka031

Mark se kupovao zbog njega.

Mark se kupova zbog Marka. Iako je Kerry skroz ok.



naravno..ko je ikad pričao o tom Keriju...
dobar je strip, ali nijedan strip Dnevnikov se nije prodavao zbog dodatka glavnom stripu...
to je ko da se Teller prodavao zbog Karabina Slima?
Keri mi nikad nije previše legao, imam i PP obe knjige i nisam se oduševio čitajući...
Bilo je i boljih dodatka u Dnevniku (Rahan, Dr.Žistis, Tajanstveni Alan)...




i šnicla







ma kakav q-vi tajanstveni alan.
Od nabrojanih samo Roki džo i Rahan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/01/2019 : 20:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Domenico e Stefano Di Vitto

Zlatna Serija:
03. Ambis (ZS 892)
04. Ubica (ZS 896)
05. Dolina tišine (ZS 901)

Nastavio sam dalje sa čitanjem ovog junaka i ovo je prva i jedina priča koja se sastoji od 3 dodatka. Na početku vidimo odmah da se neposredno priča nastavlja na prethodnu epizodu.

Nakon okršaja sa banditima, Kerry i indijanac Queeg nastavljaju svoj put zajedno. Uskoro susrećemo i upoznajemo još jednog lika, a radi se o starom traperu McBullu koji je na prvu pomalo smiješan, a i slabog vida.


Traper McBull, indijanac Queeg i Kerry u kolibi pred vatrom


Nakon zajedničke provedene večeri, Kerry se noću opet odvaja od Queega i nastavlja sam svoju potragu za ocem. Iako neiskusan, tu i tamo se pokazao spretnim (napravio improvizirano plovilo) i izvukao se iz nekih situacija. Ali Frank (sa početka priče) kriminalac sa svojom ekipom prati Kerrya u stopu i tu saznajemo da mu je on ubio oca. A sve sa ciljem da dođu u tu "Dolinu tišine" gdje se zapravo krije zlato koje su indijanci godinama skupljali.

Tako da je Kerry u rukama kriminalaca, u nezavidnom položaju, a ostavljen na životu jedino zato što zna čitati kartu i kako doći do mjesta gdje se bio zaputio njegov otac..


"Beli bizon" - ime stijene, mjesto gdje su odlučili prenoćiti kriminalci i Kerry


Jedna uzbudljiva epizoda gdje se još osjećala ta netrpeljivost između Kerrya i Queega, ali kao da stvari polako sjedaju na mjesto. U ovoj epizodi smo dobili još jednog interesantnog lika, simpatičnog starca McBulla, ali i otkrili zapravo što je i kako izgleda ta tajanstvena "Dolina tišine", koja nam je zapravo bila prava zagonetka još od samog početka.

Sve u svemu, meni je ovo dobro. A crtež mi je fenomenalan, jako dobro prikazana divljina, koliba, utvrda Union, točno osjetiš tu atmosferu u stripu. Iako sam svjestan da su u svakom dodatku izbačene po 2 stranice, ali ja to nisam osjetio čitajući.


Legendarna "Dolina tišine"





2. epizoda: Dolina tišine

Broj stranica: 96

Druga epizoda počinje šokantno. Nakon što smo upoznali simpatičnog starca McBulla, koji bi trebao biti side-kick serijala, ovaj gubi život, a Kerry i Queeg su se izvukli samo zato što su ranije napustili kolibu. Tu me je Sclavi opet uspio prevariti! ;-)

Priča se direktno nastavlja na prvu epizodu, pa ju se može smatrati jednom epizodom.
Sclavi ovdje započinje igru s magičnim indijanskim elementima, pa je ovaj dio bolji od prvog.

Posebno mi se sviđa briga za detalje koji su vjerodostojni geografskim i povijesnim obilježjima mjesta radnje, koje je genijalno odabrano. Istina, potkrao mu se jedan krivi detalj, a to je situacija kada vidimo da Kerry ima papirni novac, koji početkom 19. stoljeća još nije bio u optjecaju, pogotovo u zabiti Yellowstona.
Završnica u Sclavijevskom stilu, prepuna magičnih indijanskih elemenata. Odlično!
Izdvojio bih dvije scene: izrada splavi i spuštanje niz kanjon s završnicom na zastrašujućim, a prekrasnim vodopadima i prolaz kroz ogromnu sekvoju.

Crtež odličan, iako na prvu lošiji od premijernog Bianchinijevog. Impresioniran sam fantastičnim perspektivama kojima obiluje ova epizoda, a braća Di Vitto tu briljiraju.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 10) - 93%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2019 : 20:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I meni ovo bilo šokantno za McBulla, taman smo čovjeka upoznali, a ovi ga upucaju pomislih, pa nije valjda ovo na foru Ken Parkera gdje skoro svaku osobu koja nam se svidi uz Kena, biva odmah ubijena malo crnog humora

Aha, ova priča se komotno može sa prvom pročitati u komadu, baš je povezano.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000