forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Traper Kerry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2019 : 20:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kasnije topic potone i ako nema normalni naziv nije ga lako naći sa tražilicom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2019 : 20:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Inače, topic je odličan, puno truda je uloženo.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/01/2019 : 21:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Domenico e Stefano Di Vitto

Zlatna Serija:
10. Skelet u ledu (ZS 924)
11. Košmar (ZS 927)

Kako sam počeo čitat ovog junaka, potajno sam se nadao da će biti koja avantura sa snijegom. Tako da sam otvorivši ovu epizodu jako se ugodno iznenadio već prvom tablom! Pogotovo što i kod mene vlada upravo ta zimska idila dok ovo pišem, pa mi je ova epizoda bila pun pogodak! A snijeg obožavam u stripu!


Kerry u snijegu


Naš Kerry je ponovno otišao u lov, ali ovaj put izgleda da je zalutao. Igrom slučajnosti izaziva lavinu te saznaje za jedan stari, napušteni rudnik. Scena kad ga konj izvlači iz snijega neopisivo podsjeća na "superkonja" od našeg M.Rendžera koji se u nebrojeno puta pokazao pametnom životinjom. Kerry odluči nakratko istražiti rudnik i tamo nalazi jedan kostur u ledu!


Zimska idila


Tražeći izlazak iz situacije u kojoj se nalazi, uskoro saznaje da nije sam. Neki čovjek je u šumi kojemu treba pomoć, a Kerry pokazuje svu svoju sposobnost u pružanju prve pomoći. Također i sposobnost preživljavanja gdje me jako podsjetio na običnog zeca koji usred jakih hladnoći tijekom zime iskopa dubok ležaj ispod snijega i tako se zaštiti. Upravo je to i Kerry napravio sa svojim novim gostom. Nakon prospavane noći, nalaze put ka brvnari u kojoj ih čekaju Queeg i McBull..

Meni je ovo bila dosad još najbolja epizoda! Obožavam zimske priče, a pogotovo kad su ispremiješane sa horor elementima i elemntima nadnaravnog. Jedino što mi je žao što je priča na manji broj stranica, pa nekako brzo završi taj ugođaj koji nam je pružila ova epizoda. U priči ima jako puno lijepih kadrova, jednostavno čovjek malo zastane u njima i uživa.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10) = 100%


Noćna mora ili stvarnost?





5. epizoda: Kostur u ledu

Broj stranica: 64

Pročitao u jednom dahu. Kakav ugođaj? Kakva atmosfera? Braća Di Vito su ovdje dali sve od sebe, a Sclavi im je pripremio ogroman broj scena kojima mogu u potpunosti pokazati svoj talent. Ova mi je epizoda isto ostala u sjećanju od ranijih čitanja. To nije ni čudo, jer ovo je jedna od onih upečatljivih epizoda koje se ne izbrišu iz glave.
Možemo tražiti mane, kao što su slučajnosti kojim je Kerry baš naletio na tipa povezana s pronađenim kosturom u rudniku ili kada se u kulminaciji radnje pojavi baš glavni uzročnik svih nevolja. Odgovor na tu nedoumicu nam je sam Sclavi dao u stripu kada Queeg kaže: "Idu u susret sudbini, a sudbina će sama odrediti što će biti na kraju". Sam završetak daje istu pouku - sudbini ne možeš pobjeći! Izvrsno! Još jednom - bravo Sclavi! Bravo majstore!

Kao što je Reem napisao, mene je situacija s konjem također podsjetila na našeg Malog rendžera i njegovog Crnog Munju. Ima nešto u tim konjima. I Sclavi to vidi ili je i on obožavatelj Malog rendžera, kao ja i Reem? (OFF TOPIC: Kad smo već kod Kita i snježnog ugođaja, Reem, jesi se probio kroz snijeg i nabavio novi broj? Ja nestrpljivo očekujem tvoje komentare.)
Likovi ponovno imaju istovjetan revolver kao i banditi u prethodnoj epizodi. To bi značilo da ovaj serijal moramo pozicionirati u drugu polovinu 19-tog stoljeća, možda čak i u vrijeme Kena Parkera. Glavne razloge za to sam već objasnio u komentaru za prethodnu priču.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10) - 100%


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/01/2019 21:39:42
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/01/2019 : 22:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Inače, topic je odličan, puno truda je uloženo.


Hvala Solar Nekako sam i htio da ide u tom smjeru, a pogotovo od kad se Spock pridružio u temi je to još otišlo na jedan nivo više.

quote:
Originally posted by Spock



Kao što je Reem napisao, mene je situacija s konjem također podsjetila na našeg Malog rendžera i njegovog Crnog Munju. Ima nešto u tim konjima. I Sclavi to vidi ili je i on obožavatelj Malog rendžera, kao ja i Reem? [red](OFF TOPIC: Kad smo već kod Kita i snježnog ugođaja, Reem, jesi se probio kroz snijeg i nabavio novi broj? Ja nestrpljivo očekujem tvoje komentare.)

Jel da, odmah nekako ti Crna Munja dođe u misli kod te scene Nisam još bio u gradu, ali sad planiram idući tjedan ići jedan dan, pa kupit njega i Zagor Maxi koji je izašao I ja jedva čekam da pročitam sljedeću ep M.Rendžera, predug je već post bez njega

Spock, sjećam se da si pričao, mislim u 2.priči o onom papirnom novcu kako možda nije postojao tad u ovo vrijeme? Ovdje se isto pojavljuje, zar ne? Kad se taj kriminalac ispovijeda u kolibi pa mislim da ga na trenutak vidimo..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/01/2019 : 22:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Spock, sjećam se da si pričao, mislim u 2.priči o onom papirnom novcu kako možda nije postojao tad u ovo vrijeme? Ovdje se isto pojavljuje, zar ne? Kad se taj kriminalac ispovijeda u kolibi pa mislim da ga na trenutak vidimo..



Da, ali tada sam mislio da se radnja odvija u prvoj polovici 19-tog stoljeća, a tada papirnatog novca nije bilo skoro u nikakvom obliku, pogotovo u zabiti.
Budući da bi se radnja mogla odvijati nekih pola stoljeća kasnije, nelogičnost je manja, iako ni tada papirni novac nije bio u optjecaju u tom obliku, već više kao nekakve mjenice koje možeš unovčiti u određenim bankama.
Usput, u Malom rendžeru je to s novcem najvjerodostojnije prikazano u odnosu na sve Bonelli vestern junake. Prije zlatne groznice (krajem tog stoljeća), većinom se plaćalo srebrnjacima, a u Kitu Telleru se stalno spominju rudnici srebra i prikazuju kovanice. Svejedno, to nije spriječilo Ludensovu prevoditeljicu da prevodi izraz novčanice, iako su na slici pokazane kovanice.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/01/2019 22:32:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/01/2019 : 22:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uh, ta prevoditeljica
Jesi dalje nastavio čitat Kerrya? Ja razmišljam večeras novu epizodu, nekako mi paše svaku večer pomalo A i jedva čekam na tu epizodu koju sam prije čitao, ima nekakvu vezu sa medvjedom ili tako, uglavnom neću puno da ne zaspoilam.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/01/2019 : 22:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Uh, ta prevoditeljica
Jesi dalje nastavio čitat Kerrya? Ja razmišljam večeras novu epizodu, nekako mi paše svaku večer pomalo A i jedva čekam na tu epizodu koju sam prije čitao, ima nekakvu vezu sa medvjedom ili tako, uglavnom neću puno da ne zaspoilam.



Neću danas. Kad uhvatim vremena idućih dana!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/01/2019 : 23:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ok, samo sam pitao jesi li nastavio sa čitanjem
Znam da si knjigu 1 bio odjednom svu pročitao

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/01/2019 : 23:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ok, samo sam pitao jesi li nastavio sa čitanjem
Znam da si knjigu 1 bio odjednom svu pročitao



Nisam, ali svaka čast što si me nagovorio na Kerryja. Jedva čekam pročitati slijedeću epizodu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3285 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/01/2019 : 23:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/01/2019 : 06:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Opa,bravo deki!

Uživam u tvojim radovima, pogotovo Kita Tellera. Još kada bi netko imao interes da to objavi(ne znam dali je to i moguće zbog prava), jer stvarno izgleda fenomenalno.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3285 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/01/2019 : 08:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Opa,bravo deki!

Uživam u tvojim radovima, pogotovo Kita Tellera. Još kada bi netko imao interes da to objavi(ne znam dali je to i moguće zbog prava), jer stvarno izgleda fenomenalno.


Hvala! Sanse da se nesto objavi ovde kod nas su za sada nikakve.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2019 : 09:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nisam, ali svaka čast što si me nagovorio na Kerryja. Jedva čekam pročitati slijedeću epizodu!


Tko bi rekao da ćemo 2019. praktički s njim početi, vjerojatno ni u ludilu ne bi pomislio

@ ddeki - majstore

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2019 : 21:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Marco Bianchini

Zlatna Serija:
12. Puma (ZS 929)
13. Čovjek koji je došao izdaleka (ZS 931)

Sljedeći naslov nove avanture nosi naziv "Puma", i kao što možemo vidjet odmah na prvoj tabli, Sclavi ne okoliša već odmah kreće u akciju. A i znamo da ovdje nije bilo mjesta bilo kakvom okolišanju, pošto je bio limitiran sa brojem stranica.

Odmah vidimo pumu kako napada našeg junaka i gotovo ga smrtno ranjava. I to bi se dogodilo da se nije ukazala jedna žarka, bijela svjetlost koja je životinji odvukla pažnju.


Puma u zasjedi


U međuvremenu u kolibi Queeg i McBull zabrinuto čekaju Kerrya, dok u šumi skupina ljudi ide u lov na pumu jer im je pobila stoku..

Sclavi je i ovdje nastavio u svom ritmu, točno se osjeti atmosfera one popularne serije iz 90-tih "Dosjei X". Kako nam je Kerry u prošloj epizodi pokazao vještine preživljavanja u divljini, ovdje je otišao još korak više i vidimo ga kako sam sebi šiva ranu na vlastitoj ruci. Ta scena neodoljivo podsjeća na Ramba gdje to isto radi u prvom filmu iz tog serijala (čak mislim da je riječ o istoj ruci/ramenu!).

U to vrijeme kad je izašla ova epizoda, ako slučajno nismo nikad čuli za pumu ili čitali o njoj, Sclavi se u jednom trenutku pobrinuo da nas uputi u njezine fizičke karakteristike i općenito način ponašanja u prirodi. Također smo saznali da metak iz puške putuje 700m u sekundi, u onoj sceni kad je taj isti metak bio namijenjen Queegu.

Zanimljivost u tom trenutku kod ispaljivanja metka i nestajanje Queega, jako me podsjetilo na onu legendarnu seriju "Twin Peaks" kad su se agent Cooper i major Briggs nalazili u šumi i major je odjednom nestao u sličnim okolnostima (video od 2:29 - 2:51 min. - https://www.youtube.com/watch?v=q0JkRp4Z51I&t=51s). Sclavi to nije mogao uzeti od Lyncha pošto je TW nastao nekih 7 godina kasnije od ove epizode.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9) = 90%


Dobri stari McBull

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/01/2019 : 23:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ovaj kadar s pumom je dostojan Burnea Hogartha.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/01/2019 : 01:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@mogorovic - Ako možeš malo pojasniti na što si mislio? Nije mi baš poznat taj lik Da li je on crtao Tarzana?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/01/2019 : 14:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Da.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/01/2019 : 15:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, hvala. Malo sam bio proguglao

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Nikola cg
Starting Member

2 Posts

Member since 07/05/2010

Posted - 30/01/2019 : 21:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nikola cg a Private Message  Reply with Quote
Slika je rađena po uzoru na Frazettu

https://imgur.com/a/qdPxqcY

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/01/2019 : 22:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Nikola na slici evo stavit ćemo je ovako da se vidi:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/01/2019 : 23:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Domenico e Stefano Di Vitto

Zlatna Serija:
14. Krvavi mesec (ZS 936)
15. Moć tame (ZS 940)

Kerrya zatječemo na jednom mjestu, gdje i sam ne zna kako je tamo dospio. Uskoro iz zemlje izlazi jedna ruka sa kandžama i polako ga vuče dolje ispod zemlje. Kerry se budi i ispada da se samo radilo o običnoj noćnoj mori. Ili nije bila samo noćna mora..


Noćna mora?


Nakon buđenja, Kerryu se to opet uskoro događa, samo ovaj put nije noćna mora. A njegovi prijatelji Queeg i McBull nisu u blizini da mu pomognu..

Kako je spomenuto u onom tekstu na početku, ovaj serijal je prekratak da bi Kerry imao neke upečatljive neprijatelje. Ali upravo smo možda u ovoj epizodi dobili jednog, a radi se o zlom vraču Behemotu. On ima tu sposobnost da za vrijeme punog mjeseca, koristi magiju za dozivanje čudovišta iz usnulih ratnika svog plemena. Uz pomoć tih čudovišta, želi pobiti sve bijelce i vratit indijancima zemlju.

Sclavi ovdje uvodi još jednog bitnog lika, Jeda, koji umije da komunicira sa životinjama. Brzo se sprijateljuje sa Kerryem, te usput saznajemo jedan važan podatak, a to da je Kerry ovdje već proveo dvije godine.


Jed i bizon


Još jedna zanimljiva Sclavijeva priča u nizu, ali i posljednja u ovom serijalu. Sa ovom pričom i završava druga knjiga izdanja Phoenix Pressa.

(priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10) = 97%


Čudovište u pohodu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/01/2019 : 11:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Marco Bianchini

Zlatna Serija:
12. Puma (ZS 929)
13. Čovjek koji je došao izdaleka (ZS 931)

Sljedeći naslov nove avanture nosi naziv "Puma", i kao što možemo vidjet odmah na prvoj tabli, Sclavi ne okoliša već odmah kreće u akciju. A i znamo da ovdje nije bilo mjesta bilo kakvom okolišanju, pošto je bio limitiran sa brojem stranica.

Odmah vidimo pumu kako napada našeg junaka i gotovo ga smrtno ranjava. I to bi se dogodilo da se nije ukazala jedna žarka, bijela svjetlost koja je životinji odvukla pažnju.


Puma u zasjedi


U međuvremenu u kolibi Queeg i McBull zabrinuto čekaju Kerrya, dok u šumi skupina ljudi ide u lov na pumu jer im je pobila stoku..

Sclavi je i ovdje nastavio u svom ritmu, točno se osjeti atmosfera one popularne serije iz 90-tih "Dosjei X". Kako nam je Kerry u prošloj epizodi pokazao vještine preživljavanja u divljini, ovdje je otišao još korak više i vidimo ga kako sam sebi šiva ranu na vlastitoj ruci. Ta scena neodoljivo podsjeća na Ramba gdje to isto radi u prvom filmu iz tog serijala (čak mislim da je riječ o istoj ruci/ramenu!).

U to vrijeme kad je izašla ova epizoda, ako slučajno nismo nikad čuli za pumu ili čitali o njoj, Sclavi se u jednom trenutku pobrinuo da nas uputi u njezine fizičke karakteristike i općenito način ponašanja u prirodi. Također smo saznali da metak iz puške putuje 700m u sekundi, u onoj sceni kad je taj isti metak bio namijenjen Queegu.

Zanimljivost u tom trenutku kod ispaljivanja metka i nestajanje Queega, jako me podsjetilo na onu legendarnu seriju "Twin Peaks" kad su se agent Cooper i major Briggs nalazili u šumi i major je odjednom nestao u sličnim okolnostima (video od 2:29 - 2:51 min. - https://www.youtube.com/watch?v=q0JkRp4Z51I&t=51s). Sclavi to nije mogao uzeti od Lyncha pošto je TW nastao nekih 7 godina kasnije od ove epizode.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9) = 90%


Dobri stari McBull




6. epizoda: Puma

Broj stranica: 64

Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Marco Bianchini

Sclavi ovdje počinje koristiti ostale svoje prepoznatljivosti iz Dylan Doga, pogotovo zaključak koji želi nametnuti čitatelju: "životinje su dobre, čovjek je zlo". Nadalje, koristi i ponavljanje u opisivanju nečega/nekoga, a u svrhu naglašavanja. Ovdje je faktor naglašavanja puma. Kao i puno puta u Dylan Dogu, pojavljuju se i tajanstveni izvanzemaljci ili izvanzemaljac. Ovdje se pojavljuje u vidu tajanstvene svjetlosti, a pokušava komunicirati s stanovnicima planeta i šokiran je zlom. Sclavi ne pokušava objasniti tko je on, a stječe se dojam da je svrha njegovog prisustva istraživanje, iako nigdje nema spomena o tome. Pomoću zrake svjetlosti sposoban je dezintegrirati nekoga, teleportirati i zaliječiti ozljede. Znači, traka svjetlosti je svemoguća iz naše perspektive! Za komunikaciju najprije je odabrao pumu i odvukavši joj pažnju spasio život Kerryju. Poslije toga se ponaša kao zaštitnik pume, a zajedno s njom štiti, odnosno spašava Queega i Kerryja. Puma se nakon susreta s njim ponaša drugačije prema Kerryju, čak mu pokušava spasiti život donoseći mu ubijenog jelena za hranu. Komunikaciju je, osim pume, uspostavio još samo s Queegom, koji ga naziva prijateljem. Na kraju se puma obraća smrtno ranjenom Kerryju i govori poput starog mudraca. Dali je to Kerry umislio stvari u deliriju ili mu se izvanzemaljac obratio preko pume, ne znam!?

Jako teška epizoda i ne znam dali sam uspio sve shvatiti pravilno. Dosta je konfuzna i teško je dokučiti što je san, a što java, što bi bilo još jedno Sclavijevo obilježje. Sclavijeva vrlina je u tome što mu se djela mogu interpretirati na više načina, a da su svi točni. Mislim da taj slučaj imamo i ovdje.

Bianchini je ovdje najlošiji do sada. Likovi su mu kruti, lica ukočena s lošim facijalnim ekspresijama. Braća Di Vito su bolji!

Zanimljivo mi je da se, za razliku od prethodnih, ne sjećam ničega iz ove epizode od ranijeg čitanja. Bio sam siguran da sam pročitao cijeli serijal, ali izgleda da nisam, jer teško da bih ovu upečatljivu epizodu potpuno zaboravio.

(priča: 7, scenarij: 9, crtež: 7) - 77%


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 31/01/2019 12:09:56
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 31/01/2019 : 11:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Braća Di Vitto su mi najbolja za ovaj serijal Jesu poznati oni po još kojem stripu

Odlično objašnjenje epizode, pogotovo ovaj naglasak na komunikaciju tog "nekog" prijatelja (izvanzemaljca) kroz pumu Komunikacija u svrhu možda istraživanja za njega novog planeta. Stvari su puno jasnije, a i ovo da je "šokiran zlom" čime bi se moglo objasniti tim ljudskim zlom koje se osjetilo kod ljudi prisutnih u ovoj epizodi i način na koji su završili.

-
-

edit: Spock, vidim da kod tebe piše da je ovo 5.epizoda. U biti se radi orginalno o 6.epizodi, jedino ako smatraš prve dvije priče jednom epizodom, gdje smo spominjali da se tako može čitat kao jedna epizoda.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 31/01/2019 11:52:29
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/01/2019 : 12:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Braća Di Vitto su mi najbolja za ovaj serijal Jesu poznati oni po još kojem stripu

Odlično objašnjenje epizode, pogotovo ovaj naglasak na komunikaciju tog "nekog" prijatelja (izvanzemaljca) kroz pumu Komunikacija u svrhu možda istraživanja za njega novog planeta. Stvari su puno jasnije, a i ovo da je "šokiran zlom" čime bi se moglo objasniti tim ljudskim zlom koje se osjetilo kod ljudi prisutnih u ovoj epizodi i način na koji su završili.

-
-

edit: Spock, vidim da kod tebe piše da je ovo 5.epizoda. U biti se radi orginalno o 6.epizodi, jedino ako smatraš prve dvije priče jednom epizodom, gdje smo spominjali da se tako može čitat kao jedna epizoda.



Ispravio sam! Hvala na napomeni.

Nadopisao sam komentar (zadnji odlomak) i modificirao ocjene. Nešto mi je iskrsklo, pa nisam stigao završiti s komentarom .

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 31/01/2019 12:13:17
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 31/01/2019 : 12:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, jasno mi je sad Znam da sam pročitao sve Sclavijeve epizode, a to je ukupno 7., pa me malo začudilo da prethodna kod tebe je pod brojem 5., ali sve ok

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000