forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Traper Kerry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/05/2020 : 14:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Giorgio Pelizzari
Crtež: Marco Bianchini

Zlatna Serija:
18. Vukodlak (ZS 951)
19. Kletva (ZS 954)

Zima je kod našeg Kerrya i društva, a kad je takvo razdoblje godine, svi se traperi povuku u prijateljske logore ili u utvrdu Union gdje se mogu utopliti, utvrdi gdje upravo zatječemo naše omiljene likove.


Stari ljudi su uvijek puni mudrosti i nije loše ih poslušati


Još jedna zimska avantura u ovom mini serijalu što me automatski odmah obradovalo na startu priče. Premda prvi dio priče nosi naziv "Vukodlak" i najavljuje nam jednu horor atmosferu, uvodni dio prolazi u šaljivom tonu, a tu je najviše zaslužan dobri i šašavi McBull koji pobjeđuje u jednom natjecanju ispijanja alkohola.



Nakon toga simpatičnog uvoda, kako to obično biva kad se dugo vremena nalaziš na jednom mjestu, dođe ti želja da malo "udahneš" svježeg zraka i promijeniš klimu, da se malo pokreneš. Tako se Kerryu pružila prilika da odnese poštu u logor Asinibion, da malo protegne noge, a u tom logoru se nalazi i njegov prijatelj Queeg. S Kerryom na put ide i McBull, ali nevoljko, jer tko bi htio usred takve hladnoće i toliko snijega napuštati topli dom, još kad znaš da usput možeš uživati u velikoj zalihi viskija.



U logoru upoznajemo još neke likove od kojih se najviše izdvajaju Erskin i Piter. Također saznajemo i za neke događaje o nekakvoj zvijeri koja im krade sve životinje koje uhvate na svoje zamke, ali ubrzo se događa i ubojstvo jednog njihovog člana, te od Erskina doznajemo da se nešto slično dogodilo koji mjesec ranije. Nekako sumnja pada na Pitera jer se uvijek on zatekne kod tih misterioznih ubojstava ljudi..



Meni je ova priča izvrsna sa odličnim crtežom, ne mogu skriti svoje oduševljenje. Možda je to zato što volim takve atmosfere sa snijegom, još kad se sve to događa u šumi, misterija, odsječen od svijeta i ne možeš od nikoga tražiti pomoć, svako malo sniježi i padaju guste pahulje, nekako sve te značajke i spoznaje samo još više doprinose mom zadovoljstvu čitanja takog djela i uvuku me u atmosferu koja mi itekako odgovara. Napokon sam naišao i na jednu vinjetu gdje se pojavljuje naš Mark, vjerojatno je ubačen tek tako, da zadovolji Markove fanove jer se Traper Kerry pojavljuje kao dodatak u njegovom stripu pa je valjda autoru to bila zgodna ideja da ga ubaci, iako to možda kronološki gledano na razdoblje odvijanja ovog mini serijala, on tu ne spada. Ali, i nije mi to toliko važno, lijepo je vidjeti da ga je autor ubacio. Možda neka zamjerka kod crteža što taj jedan od likova nije prikazan u nekakvoj transformaciji ili barem u nekom stravičnom izdanju. Na ovoliko malo stranica, nije ovo nimalo loše, dosta dobar dojam nakon pročitanog.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10) = 100%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/05/2020 14:29:23
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/05/2020 : 22:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i moje oprečno mišljenje i stranice koje nedostaju.


9. epizoda: Vukodlak

Izdano u:
ZS 951 Vukodlak
ZS 954 Kletva


Broj stranica: 60 (4 stranice izbačene )


Scenarij: Giorgio Pelizzari
Crtež: Marco Bianchini

Zanimljivosti:

- Likantropija je poremećaj zbog koga su pojedini ljudi uvjereni da se za vreme punog Mjeseca pretvaraju u vukove. Upravo se tom temom bavi Pelizzari u ovoj priči.
- Poremećaj se, navodno, javlja kada je puni mjesec, ali radnja se odvija kroz nekoliko dana, a i Bianchini ne crta uvijek puni mjesec.
- U stripu se na jednoj vinjeti pojavljuje Komandant Mark. Iako je riječ o dijelu stripa gdje Peter priča svoju priču o dolasku u Ameriku i prokletstvu koje ga prati, pa se ta vinjeta se odnosi na zgodu iz daleke prošlosti, taj detalj uvelike ruši kontinuitet kojeg je Sclavi stvorio. Budući da se u Scalvijevim pričama pojavljuju revolveri, a u ovoj epizodi puška sa šest cijevi, Peter bi morao biti barem starac da se ispoštuju oba detalja, iako bi i u tom slučaju bilo prenategnuto.


Komentar:

Naši junaci se nalaze u selu Assinoboina, zajedno sa skupinom trapera. Počinju se redati ubojstva u kojima su žrtve rastrgane kao u slučaju napada ogromne zvijeri. Uskoro sve sumnje padaju na Petera, koji je sam preživio takav napad, dok su njegove kolege nađene rastrgane. U selu je i stručnjak za borbu protiv vukodlaka, koji čak ima i srebrne metke u svojoj kratkoj pušci s šest cijevi, pa Peteru prijeti presuda po kratkom postupku! Tko ili što je ubojica i dali je Peter stvarno vukodlak?

Blaženi Sclavi! Pelizzari je srozao ovaj strip ispod svake mjere. Ničega tu više nema, ni čarolije, ni zagonetke, ni zanimljivih likova, ni prekrasnih vinjeta s predivnim prespektivama… Jednostavno praznina! Kerry je najbolji i najpametniji, Queeg je sveden na bezličnog nesnađenog lika koji crta pentagrame i ništa ne shvaća, pa mu Kerry mora sve nacrtati.

Bianchini se uopće nije potrudio u scenama preobrazbe čovjeka u "vukodlaka". Razumijem da je Pelizzari htio prikazati da je u pitanju mentalna bolest bez vanjskih promjena na bolesnoj osobi, ali svejedno bi barem na izrazu lica trebalo doći do nekih promjena. Izuzev toga, ostatak je korektan, bez nekih scena koje poboljšavaju ukupan dojam. Ponegdje su likovi dosta drveni, ali to nije neka novost.

(priča: 6, scenarij: 2, crtež: 6) - 47%

Izbačene stranice u Dnevnikovom izdanju:




Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2020 : 15:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Spock što si stavio svoj komentar, ovako imam osjećaj kao da i ti sad čitaš ovu epizodu Ne znam što da napravim sa ovim stranicama što fale, mislio sam to nekako isprintati pa uložiti na odgovarajuće mjesto u strip/ove. Samo gdje to isprintat i hoće li na običnom papiru to lijepo izgledati? Hm..

Vidim da ti se i nije svidjela ova epizoda. Meni se najviše dopala zbog tih snježnih uvjeta u kojima smo zatekli naše junake u ovoj epizodi, crtež koji mi je dosta korektan i na nekoj zadovoljavajućoj razini. Ali, ne možemo se u svemu složiti i ne mogu nam se uvijek svidjeti iste stvari, što je posve normalno i razumljivo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/05/2020 : 23:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Domenico & Stefano Di Vitto

Zlatna Serija:
20. Nevidljivi čovek (ZS 956)
21. Sveti orao (ZS 959)

Kerry je u lovu na divljač, kasna je jesen i krajnje je vrijeme da se spremi zimnica. Samo lov ne ide baš po planu budući da mu neka životinja krade plijen. Radi se o pumi, životinji koju smo imali prilike susresti u jednoj genijalnoj Sclavijevoj priči nešto ranije u serijalu, a ovdje Toninelli koristi pumu ne bi li zapravo Kerrya doveo do "Nevidljivog čovjeka", lika po kojem ova priča nosi naziv.



Toninelli u priču uvodi i jednu grupu razbojnika koji predstavljaju onu zločestu stranu, bolje rečeno - otmičari, koji su iskoristili situaciju što su muškarci jednog indijanskog plemena otišli u lov i tako oteli nekoliko njihovih žena. Naš Kerry pokušava spriječiti nepravdu, a u igru će se uključiti i taj "Nevidljivi čovjek", koji će se na taj način iskupiti i razbiti jedno prokletstvo koje ga prati iz njegove prošlosti za koje samo on zna..

Lagana, opuštajuća i tečna priča, prvijenac Toninellija u ovom serijalu. Pomalo mi je bilo čudno da se Queeg i McBull uopće ovdje ne pojavljuju, ali iskreno, nisam niti osjetio njihov izostanak. Možda je za to zaslužan taj lik "Nevidljivog čovjeka" - Indijanca, koji je imao zanimljivu ulogu u priči te dobra ideja Toninellija kako da ga uklopi u ovu epizodu i iskoristi ga kao Kerryjevog suborca. Interesantna je i ta indijančeva prošlost, a i sudbina je htjela da se baš on zatekne u ovoj priči i da na kraju dobije ponovno priliku za novi život i novu obitelj.

(priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10) = 97%

Ovdje treba spomenuti da je prva vinjeta epizode, barem što se tiče Kerryjeveg lika, iskorištena za naslovnicu onih piratskih izdanja.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/05/2020 10:44:45
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/05/2020 : 06:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Reem, po pitanju priče s vukodlakom, na tvojoj sam strani (izvini, Spock)
Koliko znam, nisam jedini, neki su bili razočarani (sawitch) što izdanje Phoenix Pressa sadrži samo Sclavijev opus,
upravo zbog ove priče, koja je baš atmosferična i upečatljiva (tradicionalni horor, na koji smo navikli)

quote:
Originally posted by Spock
Ničega tu više nema, ni čarolije, ni zagonetke, ni zanimljivih likova, ni prekrasnih vinjeta s predivnim prespektivama…


Eto, kod mene sve suprotno, ima svega, a pogotovo lepih vinjeta.
Bianchini mi se mnogo više dopada od braće Di Vitto, šteta što je nacrtao manji broj epizoda od njih.
Doduše, ako ćemo pravo, nisam pročitao sve Kerijeve epizode, ali ova s vukodlakom mi je svakako top priča,
bolja recimo od onog kostura u ledu, što je pisao Sclavi.




Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 25/05/2020 06:15:48
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/05/2020 : 09:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
E da, primjetio sam to kod Sawitcha za "Vukodlaka", jednog od njegovih rijetkih upisa ovdje u temi Bilo bi fora imati i ovaj ne-Sclavijev period izdano posebno (sa svim stranicama), neki su tako sebi i napravili.

quote:
Originally posted by sawitch

Meni jedan od najomiljenijih junaka. Epizode koje dolaze posle Sklavija su mi jos bolje nego njegove. Crkao sam od srece kada je PP objavio dva integrala, sve bilo savrseno, i naslovnice i izdanje, ma sve sve sve. I onda skontam da nema vukodlaka. Pu jebem ti. Onda skontam da mamlaz Sklavi nije dozvolio valjda da se objavljuju preostale epizode.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 25/05/2020 09:25:08
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/05/2020 : 12:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i moj komentar:


10. epizoda: Nevidljivi čovjek

Izdano u:
ZS 956: Nevidljivi čovek
ZS 959: Sveti orao


Broj stranica: 60 (4 stranice izbačene )


Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Domenico & Stefano Di Vitto

Zanimljivosti:

- Iako su kao autori scenarija potpisani Staff di IF, Toninelli je jedini autor ove, kao i preostale dvije priče.
- Kod prvog susreta s banditima, njih je samo pet, dok se kod rijeke pojavljuju još petorica. Ne znam gdje su oni bili ranije, a u priči se to i ne spominje? Također, banditi pucaju više puta iz oružja koje ima samo jedan metak. Nisu imali vremena napuniti oružje u sceni koja traje najviše pola minute! Moglo se i bez te nelogičnosti!!
- Na kraju su barem dva bandita ostala živa, ali nigdje se ne spominje što se s njima desilo. Čak nije prikazano ni da su ih zavezali, iako bi svaki drugi scenarij bio poguban za Kerryja, Shaguata i Indijanke. Budući da bi bilo jedino logično da su ih žene zavezale, Indijanci, na kraju, nisu pozvali Kerryja da prisustvuje "plesu sjekire" ili nekom drugom mučenju, kako bi svi Indijanci koji drže do sebe napravili.
- Dnevnik je iskasapio priču izbacivši tri jako bitne stranice (četvrta i nije toliko bitna za radnju), bez kojih epizoda je još puno konfuznija, nego u izdanju s svim stranicama.

Komentar:

U lovu na pumu Kerry zatekne nevidljivog Indijanca. Znamo da je Indijanac po odjeći, jer se samo ona vidi. (Zanimljiva fora, a pogotovo ideja sa bojanjem tijela!) Kako god bilo, naš junak ga je pokušao slijediti, ali mu je izgubio tragove. Par tjedana kasnije, Kerry je naletio na bandite koji su oteli indijanske žene. Tu na scenu ponovno stupa nevidljivi čovjek, koji se i pridružuje Kerryju u pokušaju oslobađanja žena. Ni ne sumnjamo da će uspjeti spasiti žene, ali kakva je priča tajanstvenog Indijanca?

Puno bolja epizoda od prethodne. Toninelli je ipak bolji scenarist od Pelizzarija! Očigledno je da je Toninelli pokušao paziti na detalje, ali mali broj stranica je napravio da priča izgleda konfuzna. Nepotrebno je ubacio previše bandita i okrenuo priču u smjeru borbe umjesto mistike. Jedan je Sclavi!
Braća Di Vitto standardno odlična, iako su i oni sukrivci za nelogičnost s pucnjevima.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 9) - 70%


Izbačene stranice:



Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/05/2020 : 12:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Reem, po pitanju priče s vukodlakom, na tvojoj sam strani (izvini, Spock)
Koliko znam, nisam jedini, neki su bili razočarani (sawitch) što izdanje Phoenix Pressa sadrži samo Sclavijev opus,
upravo zbog ove priče, koja je baš atmosferična i upečatljiva (tradicionalni horor, na koji smo navikli)

quote:
Originally posted by Spock
Ničega tu više nema, ni čarolije, ni zagonetke, ni zanimljivih likova, ni prekrasnih vinjeta s predivnim prespektivama…


Eto, kod mene sve suprotno, ima svega, a pogotovo lepih vinjeta.
Bianchini mi se mnogo više dopada od braće Di Vitto, šteta što je nacrtao manji broj epizoda od njih.
Doduše, ako ćemo pravo, nisam pročitao sve Kerijeve epizode, ali ova s vukodlakom mi je svakako top priča,
bolja recimo od onog kostura u ledu, što je pisao Sclavi.



Sve OK! Normalno da ne možemo imati isto mišljenje, a po pitanju crteža, mislim da ove postavljene stranice već dovoljno govore same za sebe. Za Bianchinija se u toj epizodi kod izgleda likova mogu dodati samo epiteti kao: kruti, umjetni, porculanski, drveni, iako se ne može poreći odlična atmosfera.

@Reem: Nisi stavio ocjene za "Nevidljivog čovjeka".

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/05/2020 : 10:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Nisi stavio ocjene za "Nevidljivog čovjeka".

Ubacio sad, tnx

Spock, sad ne znam koliko se sjećaš te epizode "Nevidljivi čovjek", ovo što si pisao, zar nisu to ista ta petorica sa početka priče? Bilo ih je čini mi se 6, pa je onaj ćelavi nestao kad je išao po Indijanku, kad ga je "Nevidljivi" sredio.

Mislim na ovo u zanimljivosti što si spomenuo:

quote:
- Kod prvog susreta s banditima, njih je samo pet, dok se kod rijeke pojavljuju još petorica.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/05/2020 10:48:54
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/05/2020 : 14:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Nisi stavio ocjene za "Nevidljivog čovjeka".

Ubacio sad, tnx

Spock, sad ne znam koliko se sjećaš te epizode "Nevidljivi čovjek", ovo što si pisao, zar nisu to ista ta petorica sa početka priče? Bilo ih je čini mi se 6, pa je onaj ćelavi nestao kad je išao po Indijanku, kad ga je "Nevidljivi" sredio.

Mislim na ovo u zanimljivosti što si spomenuo:

quote:
- Kod prvog susreta s banditima, njih je samo pet, dok se kod rijeke pojavljuju još petorica.




Bilo ih je pet (šesti na slici je Kerry):


Kerry je skinuo jednoga:


Nevidljivi čovjek još jednoga (5-2=3):


Navečer mora da su se klonirali! Ja ih na slici brojim 7, a trebalo bi ih biti 3, ako me matematika dobro služi.
Sad, napisao sam da ih se pojavljuje još petorica, ali ovdje su četiri viška. Pretpostavljam da je negdje okolo još jedan jer mi se sada ne da istraživati gdje sam našao još jednog (vjerovatno kod završnog obračuna kad ih rješavaju jednog po jednog), ali već su ova četvorica dovoljna da potvrde nelogičnost.







Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 26/05/2020 14:19:52
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/05/2020 : 17:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bravo Spock i svaka čast na trudu Možda je Toninelli to i namjerno napravio, da bi u završnom obračunu bilo zanimljivije sa više protivnika. Nešto kako u filmovima znamo često naići na tzv. "movie mistakes" koje su se iz nekog razloga zatekle u filmovima (primjerice Predator, Terminator 2, Jurassic Park..).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/06/2020 : 23:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Domenico & Stefano Di Vitto

Zlatna Serija:
22. Zarobljenik Kanavaga (ZS 964)
23. Noć vukova (ZS 968)



U utvrdi Union u tijeku je prodaja krzna, a među silnim traperima, tu je i naš Kerry. Traperi su nezadovoljni zbog pohlepnog trgovca i njegovih niskih cijena (budući da ima monopol pa diktira svoje neke cijene), Kerry i ekipa odluče otići prodati krzno negdje drugdje, u jednu poštansku stanicu. Tamo će naići na zasjedu razbojnika koji posluju s trgovcem kojeg smo upoznali na početku priče, a u okršaju sa razbojnicima, umiješat će se i Indijanci Kanavage koji će ranjenog Kerrya odvesti u svoje pleme da postane jedan od njih..



Priča je dobra, Toninelli nema problema sa ritmom pripovijedanja i nema praznog hoda. Ono što je Spock dobro primjetio u svom osvrtu, ovo je prva priča koja nema tih natprirodnih elemenata po čemu je Traper Kerry serijal prepoznatljiv. Toninelli čak nije koristio niti Queega i to dvaput zaredom, nije ga bilo niti u prošloj epizodi. Nadam se da ćemo ga vidjeti barem u sljedećoj priči koja je ujedno i zadnja na serijalu.

Kad pomisliš za braću Di Vitto, da li može bolje od ovoga što su dosad uradili za ovaj serijal, oni ponovno pozitivno iznenade i opet nam podare nekoliko prekrasnih i upečatljivih vinjeta. Svidjelo mi se kako nam je Toninelli servirao rastanak Kerrya od Indijanaca i ponajprije, od njegove "nove" majke. Već se bio zbližio s njima i sve, ali očigledno je bilo da se on tu neće moći vječno zadržati, pa je Toninelli nekako to uspio riješiti na obostrano zadovoljstvo. Epilog je isto zadovoljavajući, taman odgovara jednoj ovakvoj epizodi.

(priča: 8, scenarij: 9, crtež: 10) = 90%


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/06/2020 23:48:11
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/06/2020 : 00:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Jako lijepi kadar!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/06/2020 : 00:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Crtež je baš izvrstan u ovom serijalu
Evo i cijele table što se tiče te vinjete: https://i.postimg.cc/NG9HDPF8/tabla.jpg

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/06/2020 : 06:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Odličan izbor vinjeta Reem! To je ono što sam već ustvrdio gore, da su braća Di Vitto dosta bolji od Bianchinija u ovom serijalu.
Budući da ne mogu editirati svoj post i osvježiti slike koje su nestale zbog tinypica, evo moj osvrt s izbačenim stranicama ponovno ovdje:



11. epizoda: Bijeli Indijanac

Izdano u:
ZS 964: Izdaja
ZS 968: Ledeni ambis

Broj stranica: 60 (4 stranice izbačene )

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Domenico & Stefano Di Vitto

Kratki sadržaj:

Zbog preniske cijene koju im je ponudio pohlepni trgovac Van den Brook, Kerry i još četvorica trapera su se odlučili na opasan put do poštanske stanice s druge strane "Rust Mountains?" i prodaju koža u tamošnjoj poštanskoj stanici. Pohlepnom trgovcu se to nije svidjelo, pa je organizirao sačekušu. Ranjenog i onesviještenog Kerryja našli su Indijanci Konovaga, koji su i odlučili da im Kerry zamjeni poginulog člana plemena. Ošišali su ga na njihov način i dali su mu ime Činoet. Terry je odlučio sačekati proljeće i tada pokušati bijeg.

Komentar:

Ovo je prva Kerryjeva epizoda u kojoj uopće nema fantastičnih elemenata. Nije to ni čudo s obzirom na Toninellijev opus, iako nisam očekivao da će već i na Kerryju izbaciti fantastiku i horor elemente.
Moram priznati da je ovu priču lijepo sročio. Taman odgovara broju stranica, a i odlično paše glavnom liku serijala. Mislim da je pri pisanju scenarija Toninelli dosta imao na umu Kena Parkera. Nema veze, nije to nešto loše! Dapače, priča je tečna i zabavna, a nije nimalo prozirna.

Braća Di Vitto još jednom briljiraju! Strip obiluje prekrasnim perspektivama, a Toninelli nije baš poznat po tome u svojim pričama, pa bi oni trebali biti i idejni vizualni tvorci tih prekrasnih vinjeta.

(priča: 8, scenarij: 9, crtež: 10) - 90%

Izbačene stranice:



Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/06/2020 06:18:42
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/06/2020 : 10:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Odličan izbor vinjeta Reem! To je ono što sam već ustvrdio gore, da su braća Di Vitto dosta bolji od Bianchinija u ovom serijalu.


Te su mi odmah upale u oči i sve su sve iz prvog dijela priče U drugom dijelu isto ima nekih dobrih, snježnih. Razmišljam kad ovako stavimo slike tog crteža, možda nekog navuče da uzme ovaj strip u ruke i krene čitati, možda nam se i pridruži ovdje na temi kojim komentarom. Dobro da si stavio i ove izbačene stranice i komentar :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2021 : 18:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Danas mi stigle knjige od Traper Kerrya, napokon Ovo je nešto što sam zaista htio imati. Iznenadio sam se kad sam ih uzeo u ruku, jer ovo nije onaj tipični Bonelli format, nego nešto veći što mi je dodatni plus. Šteta što nije izašla i ta treća knjiga pa da ujedini čitav serijal.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2021 : 21:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Javi kakav je Traper Keri Reem!
Ja bih isto bas voleo da nabavim ovaj strip!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/01/2021 : 21:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo je stripcina!!!! Steta sto najbolji deo stripa po meni, a to su neSklavijeve epizode. Cudi me da Colt nije poklekao pod mojim pritiskom pa ovo reprintovao u HC varijanti.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/01/2021 : 21:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Eto ja da javim.Imam ova izdanja i stvarno sam zadovoljan.Price su onako ko stvorene za nostalgicare iz doba Dnevnika dok su Di Vitto i Bianchini ovde najbolji!Pravo je uzivanje samo listati ako te mrzi da citas

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/01/2021 : 22:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Imam i ja ovo. Zamišljam da sve junake odrade na ovaj fazon.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2021 : 22:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Javi kakav je Traper Keri Reem!
Ja bih isto bas voleo da nabavim ovaj strip!



Mogu ti odmah javiti da je izvrstan serijal Pročitao sve kao dodatak K.Marku, a sad ću napokon imati prilike ponoviti čitanje u izdanju kako bog zapovijeda Imaš puno mojih i Spockovih osvrta u ovoj temi na svaku epizodu, dosta smo i vinjeta stavili, pa kad nađeš vremena, malo pogledaj ;) Spock je sve pročitao, meni je ostala samo još finalna epizoda za pročitati.

Igor je obje te knjige, cijeli Sclavijev opus obradio u dvije recenzije u njegovom stilu:

Igor 12 recenzija "1" o Traper Kerryu
Igor 12 recenzija "2" o Traper Kerryu

Imao sam vraške sreće što sam ovo nabavio, taman na Božić, u petak večer je aukcija završavala navečer u 20.02 h, i naravno, ja čekam zadnji čas, vani kod mene pada gusti snijeg i zamisli, u 19:57 h nestane struje u mom mjestu Došla tek iza 21 h. Ja popizdio, htio sam laptop bacit kroz prozor. I kad je došla struja, idem vidjet kako je prošlo, reko, sigurno je netko bidao i osvojio aukciju. Kad ono, nitko! I brže bolje se javim kolegi i hvala bogu, evo ih danas

Jedna slika sa ovim najnovijim Zagorom, čisto da se vidi koliko je ovaj format veći, a baš paše za ove vinjete kojih zaista ne manjka u ovom mini serijalu:



quote:
Originally posted by sawitch

Ovo je stripcina!!!! Steta sto najbolji deo stripa po meni, a to su neSklavijeve epizode.


Zaista šteta :( Meni su naj Vukodlak i Nevidljivi čovjek, a i druge nisu loše iz tog razdoblja.

quote:
Originally posted by cronos six

Eto ja da javim.Imam ova izdanja i stvarno sam zadovoljan.Price su onako ko stvorene za nostalgicare iz doba Dnevnika dok su Di Vitto i Bianchini ovde najbolji!Pravo je uzivanje samo listati ako te mrzi da citas


Odličnih ima vinjeta, baš sam danas listao i malo se podsjetio, točno kako kažeš, samo da listaš i gledaš slike, uživaš

quote:
Originally posted by wesskowaz

Imam i ja ovo. Zamišljam da sve junake odrade na ovaj fazon.


+1, ovo što Golconda radi na sličan način je isto vrhunski

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/01/2021 : 22:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Vukodlak i nevidljivi covek su najbolje meni :)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2021 : 22:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I pravo ti dođe žao što i te epizode nisu uklopili u jednu knjigu :( Valjda Sclavi nije dao, netko je spominjao.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/03/2022 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Trebale bi nam 3 naslovnice od izdanja Nuova Collana Rodeo, i to zadnje tri (4,5,6) u nešto većoj rezoluciji (minim. 450x600) pa ako netko ima ili može naći, pomagajte

Ove nam trebaju:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000