forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 04/08/2019 : 00:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bravo!!



+1
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/08/2019 : 10:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Možeš li postaviti normalnu naslovnu? Ovo što ima na prethodnoj strani je u previše niskoj rezoluciji. I koliko ovo izdanje ima stranica?

Edited by - delboj on 09/08/2019 14:49:55
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 04/08/2019 : 16:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da uskoro stiže u SNK te da ćemo do
Nove ugledati i br.4

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/08/2019 : 21:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Možeš li postaviti normalnu naslovnu? Ovo što ima na prethodnoj strani je u previše niskoj rezoluciji. I koliko ovo izdanje ima stranica?



Evo je. Ima 144 strana.


www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/08/2019 : 09:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Evo ovako https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/popaj-po-popne-1-nedeljne-epizode-1930-1932/36492/0/

Stavio sam da je izašlo 3. avgusta.
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 16/08/2019 : 15:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Da li je ovaj Popaj i predhodna dva na latinici ili cirilici?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 16/08/2019 : 15:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

Da li je ovaj Popaj i predhodna dva na latinici ili cirilici?



Sve tri knjige su latinične.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 24/08/2019 : 13:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Provera:

Trebalo bi da su svi pretplatnici koji se nisu odlučili za lično preuzimanje dobili svoj primerak Popaja.

Ako nekom nije stigla knjiga, a treba da mu stigne poštom, molimo Vas da nam se javite na info@komiko.rs

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2019 : 11:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da malo obradujem sve Popajeve fanove - komiko je uzeo prava i za naredna tri popaja (opet dva c/b i jedan kolorni)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/11/2019 : 10:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da malo obradujem sve Popajeve fanove - komiko je uzeo prava i za naredna tri popaja (opet dva c/b i jedan kolorni)



Odlična vijest, vrijeme je da ovaj "starinski"
strip dobije tvrdi uvez i ovakvo kronološko izdanje, tempo nije bitan, važno je da se kad-tad to kompletira, bravo za KOMIKO !!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2019 : 16:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"


Sa izvesnom dozom skepse sam dočekao nedeljne table Popaja (kao i svi moji pajtaši koji uzimaju ovog junaka),plašeći se kakav će biti prelazak sa dužih epizoda na geg-table.
Srećom,bojazan je bila bespotrebna,i ovaj Ppaj je pun pogodak kao i prethodna dva.

Jeste u pitanju forma geg tabli,ali u dosta slučaja one su povezane (u nastavcima),a i tamo gde nema jasne poveznice,može se reći da se mogu sagledati kao segmenti jedne dugačke storije.

Ovaj kolorni Popaj (koji bajdvej prelepo izgleda u restauriranom koloru) ima akcenat na fajt.Na većini tabli se priča vrti oko tabanja.Uglavnom su to bosk mečevi,gde izvesni bogataš Kilf želi da uništi našeg mornara),ili tuče u Krivokućinoj kafani,ili zbog Olive...
Iz početka,činilo mi se da to nije nivo priča iz crno belih albuma (#1 i #2),ali kako je knjiga odmicala,sve sam više uživao u njoj.Sistem mi je bio desetak tabli svako veče,a mogu reći da je sam strip itekako isplativ,jer ima tu materijala za poduže čitanje.
Pera Ždera je u ovim nedeljnim tablama dobio zapaženiju ulogu.
Ilija Čanak za Popaja je isto što je Nenad Briksi za Alan Forda;bez imalo preterivanja.
Sad kad saberem sve nekadašnje utiske,ovo mi je najbolji geg strip kojeg sam čitao (bolji i od Gaše,Kalvina i Hobsa...)

ocena petica k'o suza,i preporuka k'o kuća,ako niste čitali ranije ovo remek delo devete umetnosti.A ako jeste i nije vam se svidelo,jednostavno nemate ukusa.
izdanje - bombonica.,u svakom pogledu!

edit:ovde po prvi put imamo fazon sa spanaćem - kad ga pojede,dobija još veću snagu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/11/2019 22:06:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/11/2019 : 17:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"




Odličan prijevod za:
I yam what I yam and that's all what I yam.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 : 22:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ma Ilija je genije;ceo strip je,iz mog ugla,neverovatno dobro preveden.Da ne kažem,adaptiran.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 03/06/2020 : 13:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Sad je napokon došao na red i ovaj broj. Šta da se kaže, ovo je...odlično odlično odlično. Ilija razara. Strašan prijevod, strašan bezvremenski humor. Ovo je 10-ka od mene, a to gotovo nikad ne dam.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/06/2020 : 00:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Sad je napokon došao na red i ovaj broj. Šta da se kaže, ovo je...odlično odlično odlično. Ilija razara. Strašan prijevod, strašan bezvremenski humor. Ovo je 10-ka od mene, a to gotovo nikad ne dam.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/06/2020 : 12:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pazi tija sam napisat ovo je moja desetka...a ne Antova (il 5tica, izgubija san se u tvojoj dokimologiji)...to ima težinu...
Ne, ne, ne...momci čitaju neke dc-je, marvele...sve je to prolazno...a ovo? Ovo je evergreen. Ovo je Elvis stripa.

+ Ne sićam se kad sam se smija sam sa sebom kad san čita strip, to je ono pravo, to je unikat.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 04/06/2020 12:56:08
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/06/2020 : 13:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za smijanje dok čitaš strip.
Zna i se meni nekiput dogoditi(rijetko)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/06/2020 : 14:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Pazi tija sam napisat ovo je moja desetka...a ne Antova (il 5tica, izgubija san se u tvojoj dokimologiji)...to ima težinu...
Ne, ne, ne...momci čitaju neke dc-je, marvele...sve je to prolazno...a ovo? Ovo je evergreen. Ovo je Elvis stripa.

+ Ne sićam se kad sam se smija sam sa sebom kad san čita strip, to je ono pravo, to je unikat.


ne prdi Marine,da malo pažljivije čitaš moje postove video bi da se već odavno desetke,odnosno po novoj terminologiji,petice sa sufiksom plus,daju vrlo retko zadnjih nekoliko godina.
U 2020-oj,tek tri stripa su dobili najvišu ocenu.

a za to potonje se slažem do koske - možda i jedini strip kod kojeg se glasno smejem.

Sad si mi puno simaptičniji kad vidim da ti se Popaj sviđa - ko gotivi pajpoa,ne može da bude loš čovek;pa makar bio i iz Dalmacije.

a i simpatično mi je kako si prepisao neke moje floskule za Popaja (bezvremeni klasik...)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/06/2020 14:13:13
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/06/2020 : 16:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Osjecaji su obostrani .
Cuj, ti izmislija frazu "bezvremenski klasik" a ja kopiram. Sta si jos izmislija, "treci kamencic od sunca" frazu, ili "daj mi besu?". Priznajem ti samo da si izmislja svoj cudni sustav ocjenjivanja kao i "masthevusu", al viruj mi, ni jedno ni drugo nikad necu kopirat .
Nismo ti ni ja vele razliciti pase mi tvoj humor a pase nam i popaj. Razlika je u tome da si ti nepopravljivi pozitivac a ja nemam straha da "patosiram" prenapuhane i bezvezne stvari. I ne samo strip nego opcenito. Nekome je zadnji indijana jones zakon i musthevusa za pogledat? Nemoze. To je sranje i standard mora postojat. To je ta (mala ) razlika.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/06/2020 : 17:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ante nema standard!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/06/2020 : 18:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Davno sam konstatirao da je Zagor-te-nay znalac, koji nije ograničen na jedan segment stripa i koji prepoznaje kvalitetu.

Inače u strip-krugovima se "ozbiljno" priča da je Anto autor izraza: "Eppur si muove" i "Give me 5!".
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/06/2020 : 19:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Antu su svi stripovi odlični, izuzev ako nešto ne razume najbolje, onda se desi da padne i manja ocena od maksimalne.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/06/2020 : 19:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Antu su svi stripovi odlični, izuzev ako nešto ne razume najbolje, onda se desi da padne i manja ocena od maksimalne.



Spotiče se na humorističnim stripovima. Nikad mu neću oprostiti Taranu.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/06/2020 : 19:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Davno sam konstatirao da je Zagor-te-nay znalac, koji nije ograničen na jedan segment stripa i koji prepoznaje kvalitetu.

Inače u strip-krugovima se "ozbiljno" priča da je Anto autor izraza: "Eppur si muove" i "Give me 5!".



Čuj sad njega, doslovno prihvaća "nomen est omen" doktrinu. Vidiš, ja nikad nisan mislija da ti čitaš samo Štrumfove. Ponekad mi se čini i čitaš tu i tamo Gašu. Neznam zašto.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/06/2020 : 20:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Usput da se vratimo na Iliju Čanka. Vidim da je relativno mlad, dobro obrazovan. Kao šta kaže Anto, on već sad ide u rang s Brixijem a po meni bi dodao tu i Dimitrijevića. Nadam se da će kupiti Komiko prava za cijeli Segarov "Sappo" jer s njegovim prijevodom to bi moglo biti li-la s ovim. Ja baš razmišljam, da nedajbože ovog Popaja izdaje neko iz Zagreba bile bi 3 opcije, jednako gadljive. U onoj prvoj, Popaj bi govorio kao zagorec, kaj, bum buš i druge gluposti, jer to je kao nešto narodno?? U drugoj, najgoroj, Popaj i svi likovi bi govorili novi purgerski, ono, drek, fakat i tako dalje. U trećoj bi samo Popaj govorio kvazi dalmatinski kao mornar, a ostali bi govorili štokavski. Strip bi bio...x puta lošiji. Fala Bogu na Iliji. Volio bi ga vidit da prevodi Taličnog u integralu Čarobne knjige , mislim da bi to bio novi level. Mislim da jedino ne može napraviti ništa kod novih A.F. Njima ništa ne pomaže. Al kod ostalih stvari...tip je klasa. Mislim da se ne priča dovoljno o njemu.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 04/06/2020 20:19:42
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000