forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oscar 2018
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2019 : 08:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Možda dio odgovora:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34006&REPLY_ID=2211857

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/03/2019 : 09:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Prije Fibre ljudi nisu kupili, ljudi nisu pročitali, ljudi nisu ocijenili bivše izdanje
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2019 : 12:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa da se izdavači malo više potrude da promovišu izdanje, možda bi bolje prolazili na ovim i sličnim izborima.
Prije dvadeset godina Ken je na Balkanu imao jednog jedinog fana, taj je bio Markos.
On je tip koji je uspjeo da ubijedi hrpu ljudi kako je Ken Parker dobar strip, drugačiji i neke slične gluposti.
Sada ti isti ljudi glasaju za tog Kena i godinu za godinom odnose pobjedu na izboru za strip godine.
Neko pametan će reći da su sve to ovce, ali i u politici je slično, pobjeđuju oni koji najviše ovaca u svom stadu imaju.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/03/2019 : 13:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Combatrock

Prdonje su sjajne,



Mene poprilično buni da kada je Makondo objavio Stare furune 2015., na Oskaru te godine su Stare furune završile na 134. mestu. Kada je Makondo objavio 3. i 4. epizodu, na Oskaru 2017. su Stare furune završile na 130. mestu. Poprilično konzistentno, ne?
E, sada kada ih je objavila Fibra, Stare prdonje su na 4. mestu.
Da li neko ima objašnjenje?

.

Ja nisam tada kupio Makondovo izdanje, generalno izbegavam izdanja neproverenih i nekonzistentnih izdavaca. Tek kada sam procitao Prdonje mogao sam da glasam. Potpuno sam siguran da je Fibra dostupnija sirem krugu, izdanje nije albumsko, nema tu nikakvu ulogu uticaj jednog coveka. Mnoga izdanja koja su za neke kult meni ne pasu... Eternaut...

sangue navajo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/03/2019 : 14:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam procitao Makondovo izdanje (posudio od prijatelja) i ugodno me iznenadilo, nasmijao se, simpatican strip. No, kada nesto vec procitas, nekako ti se ne zuri da to isto i kupis nego krenes na nesto novo, a to ostavis za kasnije. Kada je Markos najavio svoje izdanje (integralno), nisam se dugo razmisljao i nabavio strip. No, za njega nisam glasao na izborima posto nisam citao "taj" strip. Mislim da sam ionako vec tada ostavo svoj glas Makondovom izdanju.

Edit: I to sto kaze anto, Makondova izdanja nazalost imaju visoku cenu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 09/03/2019 21:16:39
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/03/2019 : 15:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pa da se izdavači malo više potrude da promovišu izdanje, možda bi bolje prolazili na ovim i sličnim izborima.
Prije dvadeset godina Ken je na Balkanu imao jednog jedinog fana, taj je bio Markos.
On je tip koji je uspjeo da ubijedi hrpu ljudi kako je Ken Parker dobar strip, drugačiji i neke slične gluposti.
Sada ti isti ljudi glasaju za tog Kena i godinu za godinom odnose pobjedu na izboru za strip godine.
Neko pametan će reći da su sve to ovce, ali i u politici je slično, pobjeđuju oni koji najviše ovaca u svom stadu imaju.


zamislimo samo da je Markos bio ljubitelj Zagora,pa njega počeo da forsira u Fibri,još tih zadnjih godina prve dekade 21.stoleća - gde bi sada bio kraj Zagorovoj popularnosti na ovim prostorima?

Vodeće edicije bi bile:
Zagorka,Zagorka specijal,Zagorkolorka,Zagorkolorka specijalPa onda,ima li bi Ženski strip u Darkwoodu,Teamup Zagor&Zekan...

a kako je i naslednica krenula da čita,dobili bi biblioteku za najmlađe - Čika.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/03/2019 15:48:02
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/03/2019 : 15:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Combatrock

Prdonje su sjajne,



Mene poprilično buni da kada je Makondo objavio Stare furune 2015., na Oskaru te godine su Stare furune završile na 134. mestu. Kada je Makondo objavio 3. i 4. epizodu, na Oskaru 2017. su Stare furune završile na 130. mestu. Poprilično konzistentno, ne?
E, sada kada ih je objavila Fibra, Stare prdonje su na 4. mestu.
Da li neko ima objašnjenje?


Markos namestio glasove??

pa gledaj,jeste malo čudno baš toooliko odstupanje - mislio sam da su Furune u prvih 50-ak,60-ak mesta.
Prdonje su sigurno dostupnije dosta većem broju ljudi nego Furune;dalje,Makondova izdanja imaju pojake cene u Srbiji,pa izdanja istih nisu ni na glasanju dw foruma, gde su samo srpska izdanja,na visokim pozicijama.
Verovatno je priličan broj ljudi i u Srbiji koji su uzeli Prdonje (i glasali za njih)a preskočili su Furune.

Meni lično uvek više paše što deblji integral,ali kako je u pitanju ongoing serijal,više mi odgovara Makondova varijanta jer ću pre čitati strip.

A inače su i Prdonje i Furune odliiični naslovi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/03/2019 : 16:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Prije dvadeset godina Ken je na Balkanu imao jednog jedinog fana, taj je bio Markos.



Nije bio jedini (čak i kad se piše u prenesenom značenju ili ironično šaljivom). Bilo nas je prilično.

Dugu pušku sam kupio 1978. kada je Marko imao 3 godine. Nisam se baš odmah odlučio na kolekcioniranje, ali od 1980. nadalje jesam i još čuvam te LMS-ove.

Krajem 1990. na izložbi u SC-u sam uz Milazzov crtež dobio njegov i Berardijev potpis na talijansko kolor izdanje Kena iz 1987. kupljeno u Trstu. Tom prilikom sam razmijenio i nekoliko rečnica sa Berardijem koji je bio sretan što i kod nas postoji zanimanje za Kena. S obzirom da je tada održana izložba znači da je ipak veći broj ljudi čitao Kena.






Edited by - Peyo on 09/03/2019 19:27:51
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/03/2019 : 16:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Markos namestio glasove??

pa gledaj,jeste malo čudno baš toooliko odstupanje - mislio sam da su Furune u prvih 50-ak,60-ak mesta.
Prdonje su sigurno dostupnije dosta većem broju ljudi nego Furune;dalje,Makondova izdanja imaju pojake cene u Srbiji,pa izdanja istih nisu ni na glasanju dw foruma, gde su samo srpska izdanja,na visokim pozicijama.
Verovatno je priličan broj ljudi i u Srbiji koji su uzeli Prdonje (i glasali za njih)a preskočili su Furune.

Meni lično uvek više paše što deblji integral,ali kako je u pitanju ongoing serijal,više mi odgovara Makondova varijanta jer ću pre čitati strip.

A inače su i Prdonje i Furune odliiični naslovi.



Prije neki dan sam dovršio čitanje Prdonja i žao mi je da im nisam dao još i više bodova (tada sam ih tek napola pročitao) jer mi je strip stalno rastao.

Predobar strip u svakom pogledu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/03/2019 : 17:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ono je spanjolsko izdanje.
Cestitke dobitnicima strip izdanja!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/03/2019 : 18:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Prije dvadeset godina Ken je na Balkanu imao jednog jedinog fana, taj je bio Markos.
On je tip koji je uspjeo da ubijedi hrpu ljudi kako je Ken Parker dobar strip, drugačiji i neke slične gluposti.
Sada ti isti ljudi glasaju za tog Kena i godinu za godinom odnose pobjedu na izboru za strip godine.
Neko pametan će reći da su sve to ovce, ali i u politici je slično, pobjeđuju oni koji najviše ovaca u svom stadu imaju.



U drugoj polovini 80-ih, ja i moj tada jedini drugar među kolekcionarima stripova, smo od LMS/ZS naslova, kupovali samo Kena.

Još tada je bilo poznato da je Ken Parker, jedini strip za odrasle u ovim edicijama, koji se kvalitetom izdvaja. Bilo je i tekstova o njemu (YU strip itd.) i uglavnom su ljubitelji stripa koji su sakupljali strip-revije bili naklonjeni njemu.

Tako da ovo što si napisao nema puno smisla tj. netačno je.

Ali, ako si hteo da kažeš da i od samog izdavača dosta zavisi koliko će neki strip biti uspešan, ne samo od kvaliteta ili komercijalnosti stripa, onda je to tačno.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/03/2019 : 18:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pa da se izdavači malo više potrude da promovišu izdanje, možda bi bolje prolazili na ovim i sličnim izborima.
Prije dvadeset godina Ken je na Balkanu imao jednog jedinog fana, taj je bio Markos.
On je tip koji je uspjeo da ubijedi hrpu ljudi kako je Ken Parker dobar strip, drugačiji i neke slične gluposti.
Sada ti isti ljudi glasaju za tog Kena i godinu za godinom odnose pobjedu na izboru za strip godine.
Neko pametan će reći da su sve to ovce, ali i u politici je slično, pobjeđuju oni koji najviše ovaca u svom stadu imaju.

prije trideset godina zoran đukanović je napisao knjigu o Kenu Parkeru koja se rasprodala. Što se ovog ostalog tiče, prestani se blamirati.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 09/03/2019 : 18:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ya sam ponosna ovca i čitam Kena!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/03/2019 : 19:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A kad već spominjete Fibra vs Makondo, jel se zna kakvo je stanje sa Pogrebnikom?
I ja sam npr uvijek za integrale, tako imam Orlove od LL, Fibrinog Pogrebnika, a Furune nemam, ali ću ih sigurno uzet u knjižnici.
Naime privju me se i nije dojmio.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/03/2019 : 19:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da je izdavac Fibre tako mlad. Do momenta kada je on naucio da cita Ken je uveliko bio na mojim policama na pocasnom mestu. To naravno ne umanjuje uticaj na neke mladje generacije, ali je generalizacija da je on bio jedini zaljubljenik u KP.

sangue navajo
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2019 : 19:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Znaci vi ste svi tako, dok ste bili jos u pelenama, skontali kako je Ken strip za odrasle i pravo stivo za vas. Divim vam se.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/03/2019 : 19:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Znaci vi ste svi tako, dok ste bili jos u pelenama, skontali kako je Ken strip za odrasle i pravo stivo za vas. Divim vam se.

Ken Parker je strip kao i svaki drugi.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2019 : 19:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by King Warrior

Znaci vi ste svi tako, dok ste bili jos u pelenama, skontali kako je Ken strip za odrasle i pravo stivo za vas. Divim vam se.

Ken Parker je strip kao i svaki drugi.


Hajde ti to objasni ovim fanaticima.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/03/2019 : 19:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by King Warrior

Znaci vi ste svi tako, dok ste bili jos u pelenama, skontali kako je Ken strip za odrasle i pravo stivo za vas. Divim vam se.

Ken Parker je strip kao i svaki drugi.


Hajde ti to objasni ovim fanaticima.

Mislio sam kao svaki drugi dobri strip, ne vidim kaj se buniš što je već tri godine bolje plasiran od Zagora, kad objektivno jest bolji od Zagora.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2019 : 19:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne postoji strip koji je bolji od Demona ludila. To je objektivno, sve ostalo su gluposti i neukus.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/03/2019 : 19:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Znaci vi ste svi tako, dok ste bili jos u pelenama, skontali kako je Ken strip za odrasle i pravo stivo za vas. Divim vam se.

Naravno da nismo. Skontali smo to kasnije kad smo malo odrasli... i ti ces jednog dana kad narastes i zagor ti s pijedestala rokne u prasinu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2019 : 19:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma da, brkovi vam svima u vrticu porasli.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 09/03/2019 : 19:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Combatrock

Prdonje su sjajne,



Mene poprilično buni da kada je Makondo objavio Stare furune 2015., na Oskaru te godine su Stare furune završile na 134. mestu. Kada je Makondo objavio 3. i 4. epizodu, na Oskaru 2017. su Stare furune završile na 130. mestu. Poprilično konzistentno, ne?
E, sada kada ih je objavila Fibra, Stare prdonje su na 4. mestu.
Da li neko ima objašnjenje?



Puno glasača čita i kupuje Fibru.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 09/03/2019 : 19:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Znaci vi ste svi tako, dok ste bili jos u pelenama, skontali kako je Ken strip za odrasle i pravo stivo za vas. Divim vam se.



Meni je Ken žanrski strip sa previše klišeja i premalo strip za odrasle. Nekada davno sam pročitao 10-20 epizoda.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/03/2019 : 20:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Pa ni Zagor nije los, ali ne razumem sto se kompariraju ZG i KP? To je samo strip. Tj strip serijal. Ukusi su svakako razliciti. No hard feelings

sangue navajo
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000