forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford - Nova serija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Drof Nala
Starting Member



9 Posts

Member since 11/02/2019

Posted - 02/03/2019 : 10:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Drof Nala a Private Message  Reply with Quote
quote:

Format, prevod i adaptacija, otisak, dizajn, korica sve za 10. Nema glupavih logoa... Jedino taj valovit papir. jbg. Po meni najbolj ido sada AF u nas


Kako ti se čini priča?
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 02/03/2019 : 10:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford mi je bio prvi strip koji sam kupio kao klinjo. Bila je neka epizoda sa jahtom i nekom ženskom. Iz nekog razloga sam ga prestao čitati, a mislim da je najviše zbog prijevoda. Nikad mi nije smetalo jel valovit ili ne. Zna li itko kakve su epizode od ovog br1? Vrijedi li ih čitat?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2019 : 11:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Alan Ford mi je bio prvi strip koji sam kupio kao klinjo. Bila je neka epizoda sa jahtom i nekom ženskom. Iz nekog razloga sam ga prestao čitati, a mislim da je najviše zbog prijevoda. Nikad mi nije smetalo jel valovit ili ne. Zna li itko kakve su epizode od ovog br1? Vrijedi li ih čitat?


Jbg. kad nisi pratio cijelo stoljece...
Sto ti sad reci? Prvo pretpostavljam da je ta epizoda koju si davno kupio Spasavaj se tko moze. E tu je prijevod bio izvrstan. Odlican. Zato ne znam bas da si stao s citanjem zbog toga. Mozda si bio suvise mlad, sto ja znam...
A ovo predmetno izdanje ti se direktno nastavlja na Strip agentovu extru. Sad da li si to citao, ne bi znao? Nisu to neke dobre epizode. To su brojevi 500 i nesto u originalu u Italiji. Ali ne radi se samo o epizodama, cak i novim koje nam fale, vec o bezgranicnoj ljubavi prema stripu Alan Ford i srrijalu uopce. Tako da cemo ga mi kupovati i upitnoj kvaliteti, kako epizoda tako i vanjstine predmetnog izdanja, unatoc. Jbg.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 02/03/2019 : 12:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Drof Nala

quote:

Format, prevod i adaptacija, otisak, dizajn, korica sve za 10. Nema glupavih logoa... Jedino taj valovit papir. jbg. Po meni najbolj ido sada AF u nas


Kako ti se čini priča?

Diskutabilno je pricatibi novim epizodama u poslednjih 200 brojeva. Takva je i iva nazalost. Referencira se na dosta starijih epizoda novog Minuete talasa pa i na neke od Magnusovskih epizoda. Znaci treba ti predznanje. Prica malo nema ni glave ni repa, al kao sto rekoh takve su vecina ovih novih. Nabacano. Nedovrseno. Oskuro je preveden kao Opskurni, sto je ok, a Luke Mekmez kao Luke Pekmez sto mi je isto ok
Go to Top of Page

Drof Nala
Starting Member



9 Posts

Member since 11/02/2019

Posted - 02/03/2019 : 12:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Drof Nala a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp
Diskutabilno je pricatibi novim epizodama u poslednjih 200 brojeva. Takva je i iva nazalost. Referencira se na dosta starijih epizoda novog Minuete talasa pa i na neke od Magnusovskih epizoda. Znaci treba ti predznanje. Prica malo nema ni glave ni repa, al kao sto rekoh takve su vecina ovih novih. Nabacano. Nedovrseno. Oskuro je preveden kao Opskurni, sto je ok, a Luke Mekmez kao Luke Pekmez sto mi je isto ok



Mene podseća na epizode posle 200. Ima radnju, par dobrih fazona. Takve su i naredne. Malo su me vratile u kraj 80. :)
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 02/03/2019 : 13:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by tosha

Alan Ford mi je bio prvi strip koji sam kupio kao klinjo. Bila je neka epizoda sa jahtom i nekom ženskom. Iz nekog razloga sam ga prestao čitati, a mislim da je najviše zbog prijevoda. Nikad mi nije smetalo jel valovit ili ne. Zna li itko kakve su epizode od ovog br1? Vrijedi li ih čitat?


Jbg. kad nisi pratio cijelo stoljece...
Sto ti sad reci? Prvo pretpostavljam da je ta epizoda koju si davno kupio Spasavaj se tko moze. E tu je prijevod bio izvrstan. Odlican. Zato ne znam bas da si stao s citanjem zbog toga. Mozda si bio suvise mlad, sto ja znam...
A ovo predmetno izdanje ti se direktno nastavlja na Strip agentovu extru. Sad da li si to citao, ne bi znao? Nisu to neke dobre epizode. To su brojevi 500 i nesto u originalu u Italiji. Ali ne radi se samo o epizodama, cak i novim koje nam fale, vec o bezgranicnoj ljubavi prema stripu Alan Ford i srrijalu uopce. Tako da cemo ga mi kupovati i upitnoj kvaliteti, kako epizoda tako i vanjstine predmetnog izdanja, unatoc. Jbg.



Meni je tada bio odličan AF i radi toga sam ga kupovati. Ovo u vezi prijevoda se odnosi na puuuuno kasnije epizode mislim da su to ove žute korice što su bile. Jednostavno su možda loše bile epizode ne prijevod. Zanima me jer mi je AF ostao u dobrom sjećanju i ne želim pokvariti ako su ove nadolazeće epke isto meh. Mislio sam da je možda netko čitao talijanske.

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2019 : 13:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da. O.k. pokusavam ti objasniti da smo mi fanovi A.Forda to sve iscitali...naime taljani ce sad u 600-ti broj. A mi smo stali na 540.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/03/2019 : 21:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Crtez meni kod AF nikad nije bio problem..uvijek odlican do korektan...price nadam se bolje od onih iz reprinta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 03/03/2019 : 14:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Kad ovo ide za Bih?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

gbis
Starting Member

11 Posts

Member since 17/05/2016

Posted - 07/03/2019 : 06:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send gbis a Private Message  Reply with Quote
Kada će se Gadna banda pojaviti u Hrvatskoj?
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 07/03/2019 : 12:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gbis

Kada će se Gadna banda pojaviti u Hrvatskoj?


Pojavila se(napokon)

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/03/2019 : 13:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by gbis

Kada će se Gadna banda pojaviti u Hrvatskoj?


Pojavila se(napokon)


onda bi sutra mogla i kod nas...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/03/2019 : 14:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Kad ovo ide za Bih?


Ko zna, možda tek za nekoliko mjeseci. Vjerujem kad izađe drugi broj, pa onda jedno 20 dana poslije toga.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/03/2019 : 14:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moze li, molim, netko prokomentirati izdanje. Ako mu je proslo kroz ruke... neka fotografija, mozda...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/03/2019 : 17:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
S mog kioska danas povučena "Slagalica"...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 08/03/2019 : 21:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Od dva primjerka koja sam kupio, jedan
je blago valovit a drugi besprijekoran! Oba idu u arhivu u policu namijenjenu za direktan nastavak Ekstra-serije


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2019 : 04:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
🤘😉👍

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/03/2019 : 05:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
uzmimo svi po dva primjerka i brzo če ovo izlazit mjesečno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 09/03/2019 : 09:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
I moj vise nije valovit. Nije bio kad sam ga uzeo, zatim posle 20ak minuta postao valovit. Nakon citanja metnut na policu i izgleda da se na sobnoj temperaturi ispravio. Sad je super
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2019 : 11:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozda bas zbog tih posebnih toplo-hladno svojstava, cijena i jest malo veca.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 09/03/2019 : 13:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Izdanja s ograničenim nakladama niti ne mogu biti jeftina, većini je to i jasno.

Podržimo sada taj AF, nikome ne bi trebao biti problem odvojiti 25 kn svakih 60 dana... Samo da se drže ove kvalitete otiska, i 30 kn ne bi bio problem u tom slučaju.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/03/2019 : 14:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Podrska. Pored kolor i ovog novog, pocecu ponovo da uzimam i ono "crveno" izdanje.
PS. ubrzajte kolor izdanje. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2019 : 16:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bilo kako bilo, upravo sam narucio 3 primjerka. Znaci htio ne htio, velika podrska od mene.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/03/2019 : 22:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ostaje žal što su CPG-ovci poklekli pred ucjenama i uvredama nekolicine neznalica, i izbacili ovu nepotrebnu Novu seriju...
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
329 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 10/03/2019 : 02:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz
PS. ubrzajte kolor izdanje. :)


Onaj preskok se moze shvatiti i kao ubrzanje :)
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.14 seconds. Snitz Forums 2000