forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10 tragova uveza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 02/03/2019 : 17:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by motorista

@ Hambertov upis...

Naručiš nov mobilni, zovu te iz prodavnice da je stigao. Izgreban, malo čuknut, nešto piksela ne radi, ali sasvim funkcionalan i bezbedan. Iksti put zaredom. A nekad ti je, pak, i dedin sa brojčanikom bio dobar. Ja bih prosto pomislio da to verovatno baš i ne mora tako.




Isto. 😂

Imajući u vidu tvoju "usporedbu" s pikselima, koji to pikseli kod Kena nisu "radili"?

Koja mu to funkcija nije radila? 😁

Koji kruh ili čak osoba zadovolji takve estetske kriterije zahtjevnih konzumenata?
Rekoh ja, zahtjevni smo postali, ali u krivim stvarima.

A strip ni vidjeli. Ni nećemo.






Humbert Coe
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 02/03/2019 : 18:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
I da, Obi, ako je ovo bilo nesarkastično i iskreno, vjerujem zbilja da jest ("Iskreno se divim kolegama koji nisu opterećeni očuvanošću i kojima je svejedno - samo da se čita. Istinski sloboda je bez bremena glenceritisa, ali šta ću kad nisam takav."), poanta je što to lako i ti možeš osjetiti. Da ne mislim da ti je to moguće, ne bih ti ovo pisao. Probaj shvatiti poantu moga posta o napuštanju ne samo kolekcije i smisla svega.

Samo ti znaš da neki strip u tvojoj kolekciji nije potpuni glancer, dakle to samo tebi može smetati, pa nema razloga da ti smeta, objektivno.

Ne znaš možeš li to promijeniti ako ne probaš. Garantiram da ti život neće poći na lošije. A iznenadio bi se kako izgledaju moji stripovi. A ta razlika između 5 (a posuđujem ih drugima i čitam normalno) i glancera nije vrijedna svih tih opterećenja kroz koja prolaziš.
To su stvari, a stvari tretiram s poštovanjem, no ne sa štovanjem.

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 02/03/2019 18:25:10
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 02/03/2019 : 18:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Kolekcionarstvo je vid ropstva. MORAM skupit sve. A sve nećeš nikada skupit. Valja plesat po oštrici i ograničiti se na ono u čemu ćeš uživati i što će čitati (po mogućnosti više puta).



Tvoj citat sa drugog topica. I misao o ropstvu ...
Znači - odeš na trgovinu robljem i ideš kupiti ženu koja na svom tjelu nema tragova 10 udaraca bičem. A nema ni 5. Uglavnom prosječno imaju 4-5 traga od biča. I nema tamo nijedne koja to nema.

Pa sad, nije li robovanje glancerizmu također vid ropstva?

;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/03/2019 : 19:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa zaključili smo u ovom topicu već da se za očuvana kiosk izdanja najbolje obratiti striparnicama, ja npr zato kupujem remitendu 3u1 i bmk u kakvom je stanju i ne mislim maltretirati tete na kiosku zbog toga.
Ali ovo važi samo za kiosk, za HC za svoju lovu hoću novo bez oštećenja tj to ovisi o cijeni. Eno LL-ovog Nevera sam kupio sve što se moglo od oštećenih i ima ih dva-tri dobro nabubana po koricama, ali su unutra top...i platio osjetno manje. A da nije bolest sve što boli ja sam svjestan ;)
Kupio sam i Dampyra HC od S-A sa koricama ko da su ih vukli po cesti...5kn komad :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/03/2019 19:16:07
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/03/2019 : 20:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

I da, Obi, ako je ovo bilo nesarkastično i iskreno, vjerujem zbilja da jest ("Iskreno se divim kolegama koji nisu opterećeni očuvanošću i kojima je svejedno - samo da se čita. Istinski sloboda je bez bremena glenceritisa, ali šta ću kad nisam takav."), poanta je što to lako i ti možeš osjetiti. Da ne mislim da ti je to moguće, ne bih ti ovo pisao. Probaj shvatiti poantu moga posta o napuštanju ne samo kolekcije i smisla svega.

Samo ti znaš da neki strip u tvojoj kolekciji nije potpuni glancer, dakle to samo tebi može smetati, pa nema razloga da ti smeta, objektivno.

Ne znaš možeš li to promijeniti ako ne probaš. Garantiram da ti život neće poći na lošije. A iznenadio bi se kako izgledaju moji stripovi. A ta razlika između 5 (a posuđujem ih drugima i čitam normalno) i glancera nije vrijedna svih tih opterećenja kroz koja prolaziš.
To su stvari, a stvari tretiram s poštovanjem, no ne sa štovanjem.


Iskreno i nesarkastično. Volio bih da me očuvanost ne drži robom. Doduše, napredovao sam. Na početku sam baš vijao glancere pa kupovao isti Zagor 3 puta da bude savršen. Kao što ranije rekoh, kolekcija je od 4/5 do 5. Kriterij očuvanosti sam snizio, ne kupujem šta ne mislim čitati, baby steps...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/03/2019 : 20:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Obi-wan

Kolekcionarstvo je vid ropstva. MORAM skupit sve. A sve nećeš nikada skupit. Valja plesat po oštrici i ograničiti se na ono u čemu ćeš uživati i što će čitati (po mogućnosti više puta).



Tvoj citat sa drugog topica. I misao o ropstvu ...
Znači - odeš na trgovinu robljem i ideš kupiti ženu koja na svom tjelu nema tragova 10 udaraca bičem. A nema ni 5. Uglavnom prosječno imaju 4-5 traga od biča. I nema tamo nijedne koja to nema.

Pa sad, nije li robovanje glancerizmu također vid ropstva?

;o))


Pa jest. Nekako vežem robovanje glancerima uz kolekcionarstvo. Bilo bi mi lakše u životu bez svega toga. I popuštam polako, ali ne ide odjednom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/03/2019 : 20:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa zaključili smo u ovom topicu već da se za očuvana kiosk izdanja najbolje obratiti striparnicama, ja npr zato kupujem remitendu 3u1 i bmk u kakvom je stanju i ne mislim maltretirati tete na kiosku zbog toga.
Ali ovo važi samo za kiosk, za HC za svoju lovu hoću novo bez oštećenja tj to ovisi o cijeni. Eno LL-ovog Nevera sam kupio sve što se moglo od oštećenih i ima ih dva-tri dobro nabubana po koricama, ali su unutra top...i platio osjetno manje. A da nije bolest sve što boli ja sam svjestan ;)
Kupio sam i Dampyra HC od AS sa koricama ko da su ih vukli po cesti...5kn komad :D



Naravno da ne bih prigovarao za strip sa 10 tragova uveza iz remitende za 25 kn. Bio bih potpuno zadovoljan. No, danas sve ima svoju cijenu i svoju vrijednost (material world). Problem nastaje ako se ta cijena i vrijednost ne podudaraju.
Nije mi jasno da neki ljudi ne mogu shvatiti poentu ovoga svega. Ako želim podržati izdavača i kupiti strip po punoj cijeni, očekujem i kvalitet. Tisak distribucija svojim nemarom ohrabruje ljude da čekaju stripove na sniženju a to nije dobro ni za kolekcionara ni za izdavača pogotovo na duge staze.
Ali dobro, sve smo rekli. Tisak drži monopol, nije ih briga, zamolio sam da se pošalje 100 e-mailova kako bi nas primjetili. Šta mi tu više možemo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/03/2019 20:15:58
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/03/2019 : 20:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Humbert Coe
Vjerujem da nisi otkrio nešto posebno, većina ljudi jako dobro zna i razumije to što pišeš. Možda ima mali postotak koji je malo " skrenuo s ceste ".

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 02/03/2019 : 21:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pa jest. Nekako vežem robovanje glancerima uz kolekcionarstvo. Bilo bi mi lakše u životu bez svega toga. I popuštam polako, ali ne ide odjednom...



Vjeruj mi da takvo nešto poput glancerizma tehnički ni ne postoji. Iz osobna iskustva i posla ti to velim. Radim i sa knjigama na kojima je papir od 1750 do 1850 i te knjige su prošle svašta - poplave, požare, sušu i svakakve uvjete. Ali taj papir je jer je bezdrveni čak i očuvaniji i kvalitetniji od ovoga sadašnjega. Papir za masovni tisak ili tzv. roto-papir u sebi sadrđava veliku količinu drvenih čestica i samim njegovim puštanjem u optjecaj on se počne entropijski - uništavati. Jednostavno to je sa njim tako, tehnička trajnost dok taj proces ne počne je i niža od 50 godina i već se zbog strukture drva počinje - mrviti i sušiti, svaka fleka ga može uništiti. Možeš jedino da zaštitiš te knjige umotavanjem u navoštanom trgovačkom papiru, ali i on se nakon nekog vremena počinje sušiti. Gajeve novine iz 1850 stalno listane i uzimane su čak očuvanije od nekih novina iz 1950 ... helou? Optimalnih uvjeta za čuvanje toga nije bilo niti će ikada biti, ma šta se pričalo god to je nažalost bolna istina. Tu je u mojoj branši stalna dilema da li taj papir zaštititi tako da se poluplastificira ili da se sve to digitalizira. A opet ni magnetni mediji nisu trajni, to svi znamo ... Uzmi Algoritmove knjige - izvana lijepe korice a iznutra najgori roto-papir - pa je li onda nekome nešto jasno ....
Da je nešto što je tiskano na tom papiru i uspješno sačuvano, ma izvrsno da je tako i to je moguće ako se neko dugi niz godina za to pobrinuo. Ali da je baš sve - to je nemoguće i to su ekstremizmi. Osobno sam vidio i uvjerio se da su priče o savršenoj očuvanosti i baš kod istinskih kolekcionara - priče za malu djecu.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/03/2019 : 21:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@boddhisatva
Hvala na stručnom i iscrpnom komentaru. Znanje više.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/03/2019 : 19:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kad prigusti svaki papir je mekan

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/03/2019 : 19:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

kad prigusti svaki papir je mekan




Nekako prigodno za kraj rasprave.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/03/2019 : 20:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

kad prigusti svaki papir je mekan




Legendo
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000