forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fitness ili ostati u formi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 14/03/2019 : 11:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Odlično Remi , i doletiš na MAFEST 2019
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 14/03/2019 : 12:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zagovornik bodyweight vježbanja. 186 cm i nekih 89 kg.
Vidiš ovo je dobra stvar za provjeru postotka masnoće...gdje ti je ta apoteka?

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/03/2019 : 19:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Bolje napireni mišići (koje nemam) nego napiren ego (koji imam).



quote:
Originally posted by RAKOSI4

Odlično Remi , i doletiš na MAFEST 2019


Uf, taj 5.mjesec mi je najgori sa poslom ali možda jednog dana, tko zna Spock mi je isto govorio da bude super dolje u Makarskoj.

quote:
Originally posted by vknez

Ja sam zagovornik bodyweight vježbanja. 186 cm i nekih 89 kg.
Vidiš ovo je dobra stvar za provjeru postotka masnoće...gdje ti je ta apoteka?


Piše na računu koji sam stavio, Otočac Mali gradić, pa vjerujem da onda svuda tog ima za izmjerit. A nije loše otići vidit i provjerit, čisto radi zdravlja. Ali i kad vidiš postotak, nekako ti djeluje i na psihu, pa počneš pazit na prehranu, bar je tako kod mene

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/03/2019 : 20:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedan primjer ručka, slikano danas. Pljeskavica (puretina) i povrće (cvjetača, brokula, mrkva, tikvica..). Bez kruha.

Jedan dobar obrok bogat proteinima i ugljikohidratima iz povrća. Iako nisam baš fan brokule i cvjetače, ali moram priznat da je bilo ukusno. Pljeskavica je od purećeg mljevenog mesa, a u tu smjesu je išlo luk, cijelo jaje, češnjak, slatka mljevena paprika, sol.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/03/2019 : 20:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Izgleda ukusno. Jesi li na dijeti trenutno?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/03/2019 : 20:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da je dijeta, jedem ugljikohidrate za doručak i ručak, a kad je trening, onda i u krutom obroku nakon treninga isto ugljikohidrati (vidim da svi to preporučuju) naravno uz te obroke uvijek i proteinska hrana, a međuobroke samo proteinska (kao primjerice bjelanjci, posni sir, ponekad onaj zbregov napitak što ima kao 50 g proteina, s njim se može svašta kombinirati..).

Ali jedem sigurno 7 obroka dnevno, samo sve po manje, umjereno Nema onog kao neki što tvrde "nemoj jest iza 18h" i sl. što je apsolutno pogrešno. Posni sir mi bude kao zadnji obrok navečer, a i na njega se može stavit cimeta malo ili kako tko voli, ako ga ne može samog jesti.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/03/2019 20:24:47
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2019 : 11:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ajmo brojat kalorije Ja sam uvijek bio lijen za to jer sam mislio da je to nešto jako komplicirano, nema se vremena za to i da je to glupost, opsjednutost i sl. Ako želimo skinuti masne naslage, možemo mi ne znam koliko trčat i radit cardia, ako se prehrana ne prilagodi, džaba nam sve.

quote:
Jednostavno rečeno, da biste izgubili težinu, morate stvoriti „kalorijski deficit“. Ovo znači da želite jesti manje kalorija nego što ih vaše tijelo potroši tokom dana.

Na primjer, ako vaše tijelo sagorijeva 2000 kalorija dnevno, a vi jedete samo 1700, onda stvarate kalorijski deficit (manjak) od 300 kalorija dnevno i gubite težinu. S druge strane, ako vaše tijelo sagorijeva 2000 kalorija dnevno, a vi jedete 2300 kalorija, onda stvarate kalorijski suficit (višak) od 300 kalorija, koji će s vremenom rezultirati prekomjernom težinom.



Ono što je prvi korak, moramo znati koliki je idealan naš dnevni unos kalorija da bi zadržali tu kilažu koju imamo, odnosno moramo znati naš Bazalni metabolizam. Ima raznih kalkulatora na internetu i nemam pojma koliko su točni, postoje i forumule, ali ja sam to za sebe dobio u apoteci kad sam se vagao, pa sam tu i dobio koliko kalorija mogu dnevno unositi da bi ostao na ovoj istoj težini. Ta brojka kod mene je 1706 kcal.

Sad, što mi je cilj? Ostati na istoj težini, radit na masi ili radit na definiciji (skinut masne naslage)?

1. Ako je cilj ostati na istoj kilaži, ja ću unosit ovih 1700 kcal.
2. Ako želim masu, bilo bi dobro da dnevni unos kcal povećam negdje za 300-500, pa će ukupan iznos dnevno iznositi ajmo reći 2200 kcal.
3. Ako želim definiciju, skinuti masne naslage, moram umanjiti dnevni unos kcal za nekih 200-300 kcal, primjerice neka zaokružim na 1500 kcal svoj dnevni unos.

Ja upravo želim ovu treću opciju, znači neka moj dnevni unos bude 1500 kcal.

Što sad, koji je sljedeći korak? Da bi ja unio te kalorije, moram znati što ću unijeti, a svakako želim unijet one kalorije koje su bogate kvalitetnim proteinima, ugljikohidratima i mastima.

Trebam znati da:
1g proteina - ima 4 kcal
1g ugljikohidrata - ima 4 kcal
1g masti - ima 9 kcal

Sad još samo moram znati omjer ovih proteina, ugljikohidrata i masti. Ako želim masu, sigurno da ću najviše povećat ugljikohidrate, a ako želim definiciju, smanjit iste, a povećat proteine.

Pa sam za svoj primjer uzeo omjer proteini (45%), ugljikohidrati (35%) i masti (20%).

Sad imam sve parametre, i sad mene zanima koliko je to po danu proteina, ugljikohidrata i masti.

Moj primjer:
1500 kcal dnevni unos

Proteini - 1500 x 0.45% = 675 kcal proteina
Ugljikohidrati - 1500 x 0.35% = 525 kcal ugljikohidrata
Masti - 1500 x 0.20% = 300 kcal masti

E sad, imam sad kalorije po tim P-UH-M, a koliko je to grama? Aha, znam gore iz onoga da je 1g proteina i 1g ugljikoh. po 4 kcal i da je mast 1g jednaka 9 kcal. Onda dobivam:

Proteini - 675 kcal : 4 = 168.75 g proteina dnevno
Ugljikohidrati - 525 kcal : 4 = 131.25 g ugljikohidrata dnevno
Masti - 300 kcal : 9 = 33.33 g masti dnevno

Evo, ja sam jako jednostavno došao do svog izračuna koliko mi je dnevno potrebno grama proteina, ugljikohidrata i masti. Sad samo moram vidjet kod namirnica koje uzimam, koje su to količine, ali i to je jedna vrsta igre i nije teško doći do rješenja.

Ne znam jesam li vas s ovim udavio, ali mislim da bi ovo moralo ovako ići. Pročitao sam nešto što imam kod Perkova iz knjige, nešto na internetu teksta, nešto video klipova, svi govore o ovome da je itekako važno..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2019 : 11:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedan primjer mog međuobroka, ovo može svatko uzimati svaki dan za jedan od međuobroka:

kuhana 4 jaja (samo bjelanci) i 1 kuhano cijelo jaje

Odlučio sam dodati još jedno cijelo jaje sa žutanjkom, ono ima masti, ali su to zdrave masti. Jaja koja kupujemo su uglavnom negdje oko 50g (cijelo jaje, neobrađeno), pa sam lako došao do zaključka koliko taj obrok čega sadrži.

Proteini: 21.5 g
Ugljikohidrati: 0 g
Masti: 5.5 g

Ukupno kalorija: 135.5 kcal

Znači, ja sad kuhana 4 jaja + 1 cijelo, ne moram ništa vagat jer već imam ovu izračunatu vrijednost koliko čega sadrži, koliko je to kalorija ukupno. Što bi svaki dan računao jedno te isto? Sad to je tu negdje, možda nije 100% precizno, ali 95-97%, tu negdje.

Još jedan primjer mog međuobroka koji mi je na dnevnom meniju jest posni sir.

250 g onog Konzum protein + sira sadrži:

Proteini: 30 g
Ugljikohidrati: 9 g
Masti: 0.5

Ukupno kalorija: 160 kcal

Tako piše na ambalaži i išao sam provjeriti računskim putem jel stvarno 160 kcal. (30 x 4) + (9 x 4) + (0.5 x 9) = 120 + 36 + 4.5 = 160.5 kcal ...znači i računskim putem smo se uvjerili da štima.

Ja sad isto za posni sir znam koliko čega ima i isto neću svaki dan vagat ili računat oko njega, kad imam gotove brojke. Od one kantice 500 g, prvo pojedem oko pola i znat ću da sam unio 250 g (ove vrijednosti gore), i dr. put samo dovršim cijelu tu kanticu (ostalih 250 g).

Znači, kad bi išao zbrojiti svoja 2 međuboroka jaja i posni sir, ukupno bi to ovako bilo:

Proteini: 21.5 + 30 = 51.5 g
Ugljikohidrati: 0 + 9 = 9 g
Masti: 5.5 + 0.5 = 6 g

Ukupno kalorija: 135.5 + 160 = 295.5 kcal

Znači, unio sam u ta 2 obroka 51.5 g proteina, a ukupno u danu moram unijeti 168.75 g. 168.75 - 51.5 = 117.25 g još trebam unijeti proteina iz ostalih obroka. Tako gledam i za ugljik. i masti isto.

Što se tiče kalorija, 1500 kcal - 295.5 = 1204.5 kcal još treba unesti u organizam iz ostalih jela. Iako ovo djeluje komplicirano, ali tako je lagano i doslovno igra..


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/03/2019 : 13:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan jako dobar video u kojemu čovjek vrlo jasno objasni osnove kako izgubiti na težini...


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/03/2019 : 18:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odličan video Obi, to je to nešto slično sam i pisao gore u svom postu ako si čitao. Drago mi je da sam vidio ovo, jer mislim da sam skroz sve shvatio kako treba, sad samo treba bit uporan i primjeniti to u stvarnosti.

Obi, ovo što priča za "my fitness pal" je odlična aplikacija za one koji imaju smartphone (vjerujem da svi imaju, osim mene ), pa mob za njih može sve sam računati. Ja sebi bilježim na papir i nije mi problem.

Evo još jedan dečko koji je koristio tu metodu, kalorijski deficit sa kvalitetnim makronutrijentima (prot-ugljik.-masti), evo kako to lako možete preko smartphonea pratit, izgleda prilično jednostavno, objašnjeno u ovom kratkom videu:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/03/2019 : 23:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nemam ni ja smartphone niti planiram imati. Samo ako mi postane neophodan iz nekog razloga ili ako smisle bateriju koja drži 7 dana.
Kolega sa posla mi je već pokazivao te aplikacije, a ja pogledam moram priznati pomalo nezainteresirano.
Nisam nikada imao problema sa mršavljenjem. Jednostavno jedem manje, bavim se sportom i smršavim. Ne moram ništa brojati. Doduše, mojih eventualnih par kilograma viška i nije neko postignuće skinuti.
A hranu ne mogu birati. Žena skuha i ja to jedem. Mogu predložiti šta da kuha i to je to. Nemam ni volje ni vremena tipkati po nekakvim aplikacijama, vagati i kupovati strogo određene namirnice. Jednostavo nisam do toga došao, a mršavim lako bez toga.
Za izgradnju mišića bih vjerovatno trebao posvetiti više pažnje prehrani, ali opet ono - nije mi neophodno. Vježbam 7.5 mjeseci i nekakve mišiće sam dobio. Vjerovatno će dužim vježbanjem ići na još bolje pa će stati. I time sam posve zadovoljan. Osnovno kod mene je - nisam još tu i nisam još toliko u tome da bih vagao hranu - iako sam prihvatio fitnes kao dio i način življenja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/03/2019 23:35:50
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 17/03/2019 : 09:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Moj kum je prošle godine sa 105 kila krenio na dijetu. Dotad nisam znao šta su đumbir, neke čia sjemenke i još kojekakve namirnice kojima sam zaboravio ime. Izbacio je kruh, slatko, krumpir i još meni puno finih namirnica. Počeo je plivati, voziti bicikl i trenira stolni tenis 3 puta tjedno. Uspješno se udebljao 8 kila pa je sada na 113. Ubijam ga u pojam sada.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/03/2019 : 09:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

Moj kum je prošle godine sa 105 kila krenio na dijetu. Dotad nisam znao šta su đumbir, neke čia sjemenke i još kojekakve namirnice kojima sam zaboravio ime. Izbacio je kruh, slatko, krumpir i još meni puno finih namirnica. Počeo je plivati, voziti bicikl i trenira stolni tenis 3 puta tjedno. Uspješno se udebljao 8 kila pa je sada na 113. Ubijam ga u pojam sada.

Čovjek gradi masu. Ako je smanjio tjelesnu mast onda je ojačao za 8 kila :)

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/03/2019 : 13:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Osnovno kod mene je - nisam još tu i nisam još toliko u tome da bih vagao hranu - iako sam prihvatio fitnes kao dio i način življenja.


I to je za početak i više nego dobro Možda s vremenom odeš i taj korak više, tko zna.

quote:
Originally posted by njofra32

Moj kum je prošle godine sa 105 kila krenio na dijetu. Dotad nisam znao šta su đumbir, neke čia sjemenke i još kojekakve namirnice kojima sam zaboravio ime. Izbacio je kruh, slatko, krumpir i još meni puno finih namirnica. Počeo je plivati, voziti bicikl i trenira stolni tenis 3 puta tjedno. Uspješno se udebljao 8 kila pa je sada na 113. Ubijam ga u pojam sada.


Kum je očito nešto krivo radio ili se izgladnjivao, pa jeo možda samo 2 obroka dnevno (doručak i ručak) - što je inače izvrsna stvar ako želite usporit metabolizam i dobit masne naslage. Ili je previše jeo od svoje dnevne potrošnje, tzv. "prazne" kalorije.

Ako mu je bazalni metabolizam oko 2500 kcal da mora dnevno unesti u organizam, on da bi pravilno skinuo masne naslage, potrebno je smanjiti barem nekih 500 kcal dnevno i u ovom primjeru unesti 2000 kcal dnevno (stvoriti kalorijski deficit). To se tako lako da izračunati, čista matematika i nije teško za pratit uopće. Čak se može povremeno u takvu prehranu ubacit hamburger i sl., a opet pravilno gubiti kg. Samo je bitno kad se taj hamburger unese u organizam, da u tom danu naš dnevni unos kalorija ostane u kalorijskom deficitu kojeg smo izračunali i kojeg bi se valjalo pridržavati ako želimo rezultate.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/03/2019 : 15:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Obi-wan

Osnovno kod mene je - nisam još tu i nisam još toliko u tome da bih vagao hranu - iako sam prihvatio fitnes kao dio i način življenja.


I to je za početak i više nego dobro Možda s vremenom odeš i taj korak više, tko zna.

quote:
Originally posted by njofra32

Moj kum je prošle godine sa 105 kila krenio na dijetu. Dotad nisam znao šta su đumbir, neke čia sjemenke i još kojekakve namirnice kojima sam zaboravio ime. Izbacio je kruh, slatko, krumpir i još meni puno finih namirnica. Počeo je plivati, voziti bicikl i trenira stolni tenis 3 puta tjedno. Uspješno se udebljao 8 kila pa je sada na 113. Ubijam ga u pojam sada.


Kum je očito nešto krivo radio ili se izgladnjivao, pa jeo možda samo 2 obroka dnevno (doručak i ručak) - što je inače izvrsna stvar ako želite usporit metabolizam i dobit masne naslage. Ili je previše jeo od svoje dnevne potrošnje, tzv. "prazne" kalorije.

Ako mu je bazalni metabolizam oko 2500 kcal da mora dnevno unesti u organizam, on da bi pravilno skinuo masne naslage, potrebno je smanjiti barem nekih 500 kcal dnevno i u ovom primjeru unesti 2000 kcal dnevno (stvoriti kalorijski deficit). To se tako lako da izračunati, čista matematika i nije teško za pratit uopće. Čak se može povremeno u takvu prehranu ubacit hamburger i sl., a opet pravilno gubiti kg. Samo je bitno kad se taj hamburger unese u organizam, da u tom danu naš dnevni unos kalorija ostane u kalorijskom deficitu kojeg smo izračunali i kojeg bi se valjalo pridržavati ako želimo rezultate.



Pazi sad ovo, možda ti se učini čudno. Pokupio sam 2 metode hranjenja lutanjam youtubeom koje idu protiv 4-5 obroka na dan.
Jedna metoda je da se izabere 8 sati u kojima se jede i 16 sati u kojima se ne jede. Dakle, jedeš samo od 10:00-18:00 sati npr. A druga još čudnija metoda da jedeš samo jednom na dan. Često osobno jedem samo jednom na dan - negdje oko 16:00 sati, a još češće 2 puta na dan i nisam se udebljao od toga, već baš obratno. Mislim da je svačiji organizam drugačiji i da su ta pravila smišljena samo kako čovjek ne bi bio često gladan. Jedeš 5 puta na dan po malo pa nisi gladan. Uglavnom, ako se čovjek deblja, neka nešto mjenja. Dok ne dođe do nečega što funkcionira. Cilj je jesti manje (za gubitak kilograma) i jesti u dobrim omjerima za izgradnju mišića. Kako će to netko postići je individualno... Vježbom do savršenstva.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/03/2019 15:51:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2019 : 17:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Obi, sorry što sad tek odgovaram..

Uf, ne znam koliko je ovo pametno jesti jednom na dan Zdravo sigurno nije. Evo, na par mjesta sam čitao o tom kalorijskom deficitu i do koje bi se donje granice moglo ići sa kalorijama. Negdje govore da bi trebala donja biti 1400 kcal dnevno, kod žena 1200 kcal, ali ispod toga nikako. Sad taj jedan obrok dnevno neka ima 300-500 kcal, to je pogotovo onda užas za organizam

Slažem se s ovim, svi smo različiti i netko se prije deblja, netko može kamione slatkog pojest i roštilja, pa je skoro uvijek isti Vjerojatno si i ti imao nekog tako u društvu, pa se našalite da ima trakavicu u sebi koja sve pojede što unese i zato se ne udeblja

Ja otkad za sebe znam, maksimalno sam imao 81 kg, nikad više od toga. A dosta sam jeo tih, da oprostiš na izrazu, "sranja" i isto se nisam toliko udebljao. Možda zato što sam isto tako stalno i u pokretu, a možda nešto ima i u genetici. Kad sam bio na faksu i trenirao, jeo sam za masu sve živo i to naruči navečer (pogotovo kad je bio nogomet prijenos - liga prvaka), naruči pizzu, pa nekad hamburger, pa pohani sir, pa pohane palačinke... ono, brdo sam toga pojeo, a o sokovima da ne pričam. Tu sam stvarno bio slab na to, jako rijetko sam vodu pio. Svi sokovi od ledenog čaja (od Studene okus breskva mi bio naj) do onih u tetrapaku, pa i onih sirupa što se slažu sa vodom - sami šećer kad razmisliš, ali nikad se nisam toliko udebljao, tako da ima nešto u tome da je svako tijelo, organizam različito i različito reagira.

Ali zato sam se sad odlučio testirati pa da vidim dokud ću dogurat i koliko ću biti uporan Ovo što se jede 6 pa i više obroka, dobro je isključivo zbog prooteinskog dijela hrane, jer proteine bi trebalo unositi svaka 3h, mislim da sam tako čitao jer se oni brže razgrade u organizmu. Ja ako imam 6 obroka, ispada mi oko 30g proteina po obroku da trebam unesti. Ugljikohidrate samo za doručak i ručak, za večeru samo ako je to veče bio trening. Masti isto kroz dan rasporedit (žutanjke, bademe, kikiriki namaz...). I zasad to kod mene ide. Također je bolje više obroka u danu, jer ako se u jednom obroku prenažderemo, tijelo ne može to sve obradit već višak ide u mast. Tako i kad navečer kasno pojedeš ugljikohidrate i zaspeš kroz pola sata/sat, ta energija se nema gdje potrošit već se isto pretvara u mast.

Ovaj zadnji video što sam bio stavio, dečko koji je objašnjavao onu aplikaciju na mobu, rekao je u jednom od videa, da bi se bilo dobro vagat svaki dan u smislu da se vidi napredak. Ali ne sad jedan dan vagat se ujutro, jedan dan popodne itd., nego svaki dan odradit vaganje ujutro natašte i zapisat. Tako 7 dana, onda se podijeli sa 7 i dobije se prosjek za prvi tjedan koliko si težak. I tako dalje nastaviš sa tjednom 2 itd. Pa si to bilježim ujutro, 10 sekundi posla.

Ako vidiš da u tjednu 2 si nešto lakši (prosjek od tjedna 2 vaga), pa u tjednu 3 nešto lakši, to je postepeno i pravilno skidanje masnih naslaga i znak da dobro radiš. Ako stojiš na mjestu ili dobivaš kg, nešto nije u redu i nešto treba onda mijenjati.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 21/03/2019 17:12:04
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/03/2019 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Caleb, bio jučer u gradu pa uslikao da vidiš kako je to ovdje gdje ja kupujem Iako je sad pomalo siromašno, izgleda da je pomama bila za čokoladicama





Opustosio si rafove sa cokoladicama, priznaj,
Tnx, za slike.

Hteo sam da pitam... poslednjih dana, povremeno pojedem kombinaciju mlecnih i vocnih prozivoda.. tipa, kefir sa borovnicama ili jagodom, neki krem sir sa raznim voce... sve je kupovno, ne pravim ja to... koliko je dobro to jesti kada si u treningu, je li stetno ili naprotiv?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 21/03/2019 22:09:00
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2019 : 14:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb


Opustosio si rafove sa cokoladicama, priznaj,
Tnx, za slike.



Nema na čemu, a ja sam mislim prošli put uzeo samo 5 komada, eno ih još stoje doma nepojedene Valjda ljudi kad je akcija odmah navale na nešto, nebitno o čemu se radilo
quote:
Originally posted by Caleb

Hteo sam da pitam... poslednjih dana, povremeno pojedem kombinaciju mlecnih i vocnih prozivoda.. tipa, kefir sa borovnicama ili jagodom, neki krem sir sa raznim voce... sve je kupovno, ne pravim ja to... koliko je dobro to jesti kada si u treningu, je li stetno ili naprotiv?


E sad, mislim da što se tiče mliječnih proizvoda ne bi trebao biti problem, jedino isto umjereno unositi. Znam da su i ok oni voćni jogurti, a opet ne puno, jer pričaju da se dodaje nešto šećera u njih. Onda možda bolja varijanta kupit obični jogurt, pa sam u njega dodat po želji nekog suhog ili svježeg voća.

Za ovaj krem sir nisam siguran jel dobar, izguglao sam za onaj ABC svježi krem sir koji na 100g ima čak 22.5g masti što je po meni previše. Ne znam koliko drugi imaju, trebalo bi pogledat na ambalaži. Možda ga onda jesti u manjim količinama, ne previše. Ili ga jest u onim danima kad imaš trening, ili vožnju bicikla gdje ćeš taj dan "spalit" više kalorija nego u danu "mirovanja".

Meni od tih mliječnih proizvoda koje koristim je najbolji posni sir. Na jedan obrok (250g) ima 30g proteina, a masti 0.2g, zanemarivo. I kako sam pisao, idealan je za navečer, a može se kombnirati i kao međuborok (između doručka i ručka ili ručka i večere).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/03/2019 14:29:35
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/03/2019 : 18:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam si ovaj tjedan u Zg-u u Polleu kreatin, 99 kn - na akciji, s tim da dobijete usput još gratis 250 g istog tog kreatina.

Još nekih 10 dana akcija, link: https://polleosport.hr/kreatini/creatine-monohydrate-500-g-creatine-250-g-gratis

Ujutro može jedna mjerica, a nakon treninga u onom shakeu mogu ići dvije mjerice. Ali ovaj kreatin će mi stvarno dugo trajati.

Kupio si isto i novi whey (slika ispod), tražio sam isključivo bez okusa, a i malo sam guglao da su takvi bez okusa i najbolji. Ja ionako pijem ga sa vodom tako da mi okus tu nije bitan, samo da ga unesem. A i ovi u Polleu kažu da je taj najbolji.

BCAA jedino nisam kupovao, veli mi taj jedan da nema smisla pošto 5g BCAA ima već u ovom wheyu. Glutamin već imam od prije, kao i dekstrozu i maltodekstrin..




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2019 : 18:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Reem, ajde baci jedan kratki popis namirnica koje su bogate proteinima, a lako su nabavljive kod nas...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/03/2019 : 18:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Može, evo nekoliko, a mislim da to već sigurno i znaš Stavit ću usput koliko koja ima proteina, znači na 100g te i te namirnice.

100g

Pileća prsa = 23 g protein, 1 g masti
Dimljena pileća prsa (kao salama) = 18 g protein, 1 g masti
Pureća prsa = 25 g protein, 1 g masti
Tuna (Tonno - samo u intersparu) = 23 g protein, 0.8 g masti

Ova tuna u intersparu (klik na: https://images-popusti.njuskalo.hr/data/image/500x705/1022/tuna-natural-despar-2x160-g-spar-5109498.jpg) je meni najbolja tuna koju sam jeo. Znači, nema onih ulja u njoj od kojih mi se nekad diže želudac, jednostavno unutra je kao malo vode koja se iscijedi i nema onog mirisa u kuhinji po ribi, a bogata proteinima i masti skoro ništa. Dok sve imaju sa uljem masti, iako ta neka mast i jest dobra, ali ipak je puno ima. Ja sam sa ovom oduševljen, dodam uz nju još onih par kiselih krastavaca i bude dobar obrok, može i za večeru. Može se jedna kukuruzna tortilja ugrijat malo na tavi i onda se u nju umota (kao palačinka) tuna i kis. krastavci i imaš ukusan i lagan obrok.

Posni sir konzum protein + = na 250g koliki je obrok = 30 g protein, 0.2 g masti (klik na: https://www.konzum.hr/klik/images/products/903/90321133_1l.JPG?1536059808)
Cijela ova kantica je za 2 obroka. Zna često bit akcija da košta ukupno 7kn, što je super, 3.50 kn po obroku. A neki posni sirevi od 250 g znaju sami bit po 8 kn i više..

Jaje (na 100 g)
Bjelanjak = 11 proteina, 0 g masti
Cijelo jaje (bjelanjak + žutanjak) = 13 g protein, 11 g masti (ali zdrava mast koja nam treba u organizmu)

Bademi (na 100 g)
= 21 protein, 49 g masti (isto zdrava mast)

Kikiriki (na 100 g) - neobrađeni, onaj u ljusci, ali i kikiriki maslac/namaz
= 26 g protein, 49 g masti (isto zdrava mast)

Zbregov proizvodi (klik na http://www.vindija.hr/Images/orginal-2246/protein.jpg)
= cijela bočica 50g protein, pola bočice 25 g protein

To je ovako ukratko, iako je skoro svako meso proteinska hrana, ali neka imaju više i masti. Ovo gore je idealno, ali tu je i teletina i junetina i ostale vrste ribe koje se mogu kombinirati uz to sve.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2019 : 19:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast.
Zaljepio sam popis na frižider pa da mi je stalno na umu šta kupovati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/03/2019 20:24:51
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 26/03/2019 : 13:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
Ja koristim povremeno posni sir Skyr od Interspara s okusom jagode (ima komadiće voća u njemu) i to mi je jedini posni sir koji mogu jesti samo za sebe bez dodavanja nečega da je jestiv.

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez

Edited by - vknez on 26/03/2019 13:47:46
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 26/03/2019 : 16:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Jaje (na 100 g)
Bjelanjak = 11 proteina, 0 g masti
Cijelo jaje (bjelanjak + žutanjak) = 13 g protein, 11 g masti (ali zdrava mast koja nam treba u organizmu)



koliko jaja pojedes tjedno

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/03/2019 : 22:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Svaka čast.
Zaljepio sam popis na frižider pa da mi je stalno na umu šta kupovati...


Ja si isto tako volim neke stvari stavit na papir, a kasnije kad prođe neko vrijeme, to postane već rutina i u glavi onda imaš sve

Kupio si danas onu pureću deluxe šunku, pakiranje 100g, a vrijednosti su:

Protein 20.5 g
Masti 1.4 g

Isto dobra stvar ovako za jedan od međuobroka, kad si u gužvi ili slično, pa ne stigneš nešto dr. pojesti.

quote:
Originally posted by vknez

Ja koristim povremeno posni sir Skyr od Interspara s okusom jagode (ima komadiće voća u njemu) i to mi je jedini posni sir koji mogu jesti samo za sebe bez dodavanja nečega da je jestiv.


Nešto mi je to poznato, mislim da sam slično nešto vidio u Lidlu, ali nisam siguran. Isto neki sir takav sa jagodom ako se ne varam, mislim da je pisalo ono "high protein, fat free". Moguće da su to oni islandski sirevi, mora da su isto dobri.

Ima tih posnih sireva kojima je okus zaista ono, da moraš nešto ubacit, ali ovaj od Konzuma mi je čisto ok, onako kremast, paše mi. Ali uvijek možeš na njega dodat malo kraš expresa ili sl. ako želiš, pa i pomiješat sa onim čokoladnim zbregovim napitkom, mogu se radit kombinacije kakve želiš.

quote:
Originally posted by globinjo

koliko jaja pojedes tjedno


5 kuhanih jaja dnevno (s tim da 3 cijela i 2 samo bjelanci, bacim žutanjke). To bi bilo 35 komada tjedno kuhanih.

4 treninga tjedno, poslije svakog treninga obrok nekih 45-60 minuta još 5 ali samo bjelanca + Lino rižolino + kikiriki maslac/namaz. Tu ispada 20 komada (ali samo bjelanci).

35+20= 55 jaja tjedno (ali nisu cijela)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/03/2019 22:02:01
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000