forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fitness ili ostati u formi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/01/2021 : 19:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A šta ako se ne otvore ove godine?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 19:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ništa. preživjet ćemo. ali neću pristat na ništa manje od onoga na što sam do sada imao i koristio.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/01/2021 : 19:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

joj daj molim vas! kakva gomila gluposti! što je to suvišno u teretani? ja imam sjajnu teretanu, sjajne sprave koje sjajno pogađaju ono što želim napraviti + odličnog trenera i savjetnika i nekoga tko me stalno podupire u onome što želim napraviti od sebe.

NE MOŽEŠ doma sve napraviti što možeš u teretani! ni približno sa istim rezultatom kao u teretani! to vam govore oni youtube bilderi koji prvo odrade trening u teretani a onda za vas snime nekoliko vježbi, bez majice, u dnevnom boravku da vam kažu da se može i bez utega...

vi vježbajte gdje želite, ja čekam otvaranje teretana, jer ono što ja želim napraviti od sebe (opet ponovno) ne mogu u dnevnom boravku.




kažem da se može i za džabe. može se i to bez problema. znam po sebi.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/01/2021 : 19:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

joj daj molim vas! kakva gomila gluposti! što je to suvišno u teretani? ja imam sjajnu teretanu, sjajne sprave koje sjajno pogađaju ono što želim napraviti + odličnog trenera i savjetnika i nekoga tko me stalno podupire u onome što želim napraviti od sebe.

NE MOŽEŠ doma sve napraviti što možeš u teretani! ni približno sa istim rezultatom kao u teretani! to vam govore oni youtube bilderi koji prvo odrade trening u teretani a onda za vas snime nekoliko vježbi, bez majice, u dnevnom boravku da vam kažu da se može i bez utega...

vi vježbajte gdje želite, ja čekam otvaranje teretana, jer ono što ja želim napraviti od sebe (opet ponovno) ne mogu u dnevnom boravku.



Ajde molim te, što ti realno treba osim šipke, girje i šipke za zgibove... Koja to sprava ima u teretani, a da je ne možeš zamjeniti sa šipkom, bučicama ili girjom. Ja u teretani realno niti ne odem na gornji kat gdje su sprave za vježbanje. Sve odradim u prizemlju s girjama i šipkom. U teretanu idem prvenstveno zbog druženja i jedinu stvar koju nemam kući je ergometar. Na to sam se strašno navukao.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 19:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ne žalim niti jedne kune koju sam potrošio na teretanu. ne pušim, ne pijem, jedem umjereno. ne preseravam se sa novcem. ali za teretanu ću uvijek dati.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/01/2021 : 19:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Pa uvijek su bolji uvjeti u teretani
Tesko je doma imati dovoljno kila utega za neki kvalitetniji napredak
Ja i sumo sa svojih 100-150kg utega smo iznimke

Tako da i od mene plus za teretanu
Doma vježbam samo kad moram



Ovisi o teretani, ali recimo da bi trebali biti bolji nego doma to uopće nije upitno, ali ne znači da kad su teretane zatvorene treba doma sjediti i kukati. Bez problema se može održavati kondicija.

Netko ide u teretanu da bi se doveo u formu, skinuo kile, netko da bi održavao formu i izgledao pristojno, a netko ide da bi se nabildao. Tako da nisu to sve iste kategorije. Ovom zadnjem treba više "alata" i bez teretane mu nije lako, ali svi ovi drugi, kojih je velika većina mogu bez problema vježbati doma. Takvima ne treba 150kg utega i dovoljne su bučice i težina tijela.

Susjed mi je crossfit trener, uredio je garažu u malu vježbaonicu, ima osnovne sprave i ima individualne treninge sa manjim grupama, 3-4 osobe po treningu. Ti dečki imaju rezultate bolje od 90% ekipe koja ide u teretane, radi bez ikakvog programa i nadzora i većinu vremena provedu ćakulajući. Nagledao sam se toga u vrijeme kad sam išao u teretanu.

Osobno imam doma sređenu malu teretanu koja ima sve što mi treba i to mi je daleko bolje od odlaska u teretanu. Puno sam efikasniji i potrošim daleko manje vremena kojeg ionako nikad nemam dovoljno.

Naravno svatko prema svojim željama i volji. Uopće ne umanjujem vrijednost teretane, samo želim reći da se može u ovakvoj situaciji vježbati i bez nje.


quote:
Originally posted by kiky

joj daj molim vas! kakva gomila gluposti! što je to suvišno u teretani? ja imam sjajnu teretanu, sjajne sprave koje sjajno pogađaju ono što želim napraviti + odličnog trenera i savjetnika i nekoga tko me stalno podupire u onome što želim napraviti od sebe.

NE MOŽEŠ doma sve napraviti što možeš u teretani! ni približno sa istim rezultatom kao u teretani! to vam govore oni youtube bilderi koji prvo odrade trening u teretani a onda za vas snime nekoliko vježbi, bez majice, u dnevnom boravku da vam kažu da se može i bez utega...

vi vježbajte gdje želite, ja čekam otvaranje teretana, jer ono što ja želim napraviti od sebe (opet ponovno) ne mogu u dnevnom boravku.



Možeš. Pogledaj Rockya, je li on išao u teretanu?

Tema je fitness ili ostati u formi, i u tom kontekstu možeš vježbati bilo gdje, doma, u parku, na igralištu... ako ćemo striktno o bildanju onda je to druga tema. Street workout isto postiže odlične rezultate.

Uglavnom umjesto čekanja manje kenjkaj i odradi 4x50 sklekova biti će ti bolje.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 19:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat


Ajde molim te, što ti realno treba osim šipke, girje i šipke za zgibove... Koja to sprava ima u teretani, a da je ne možeš zamjeniti sa šipkom, bučicama ili girjom. Ja u teretani realno niti ne odem na gornji kat gdje su sprave za vježbanje. Sve odradim u prizemlju s girjama i šipkom. U teretanu idem prvenstveno zbog druženja i jedinu stvar koju nemam kući je ergometar. Na to sam se strašno navukao.



evo primjerice, gdje i kako da ja, izvan teretane, radim decline bench? koji obožavam! i koji meni sjajno i najbolje definira prsa! gdje i kako ja kvalitetno i stručno mogu mijenjati kut nagiba i položaj tijela kao na toj spravi?

i još jedan savjet, NE ODLAZI u teretanu radi druženja! imam i ja društvo u gymu, ali ipak slušalice u uši i radim! razgovor? može! ali kasnije!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 19:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Decline bench = sklek sa rukama na povisenoj podlozi, ako zelis pojacat otpor, stavi torbu punu knjiga na ledja, i puno ces vise ukljuciti core, za svaku vjezbu na masinama postoji dobra alternacija bodyweight vjezbe, samo triba malo volje i istrazivanja, na youtube se nadje cudo toga..

Edited by - brni on 09/01/2021 20:04:21
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 19:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo recimo nekakav moj koncept treninga

A) push - znaci tu znam raditi sklekove, sklekove sa nogama na povisenoj podlozi, pike sklekovi koji rade vise na ramenima, dipsevi itd

B) pull - vertikalni (zgibovi) ili horizontalni pull (row)..

C) core - ovdje uvik udrem superset, jedan set trbusni dio drugi set lednji dio, minutu po setu jedno za drugim

D) noge - bulgarian split squat sa opterecenjem, za noge radim unilateral jer mi je liva noga dosta slabija od desne, uvik krenem s livom, ima sam ozljedu kolina pa mi je dosta propala..

5-10 min dobro zagrijavanje prije treninga i 10min istezanje nakon, otprilike za sve mi triba sat vrimena..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 09/01/2021 19:57:55
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 20:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Decline bench = sklek sa rukama na povisenoj podlozi, ako zelis pojacat otpor, stavi torbu punu knjiga na ledja, i puno ces vise ukljuciti core, za svaku vjezbu na masinama postoji dobra alternacija bodyweight vjezbe, samo triba malo volje i istrazivanja, na youtube se nadje cudo toga..




Teoretski, to jest istina
Ali u praksi je teško natrpati 100kg knjiga
na leđa

Sve mišiće se može napraviti doma, istina, ali ništa se ne može napraviti tako dobro kao u teretani

Ja muku mučim sa listovima doma
U teretani ih radim sa šipkom i 150kg, pa ih na kraju doma uglavnom samo preskočim jer ne znam kako ih dovoljno pogoditi
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 20:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
poprilično sam ozbiljan i totalno razmažen po pitanju teretane, sprava i treninga u njoj. i tu mi nema pomoći.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 20:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
@brni,
Ti radiš full body
Onda treniraš 3x tjedno?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 20:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by brni

Decline bench = sklek sa rukama na povisenoj podlozi, ako zelis pojacat otpor, stavi torbu punu knjiga na ledja, i puno ces vise ukljuciti core, za svaku vjezbu na masinama postoji dobra alternacija bodyweight vjezbe, samo triba malo volje i istrazivanja, na youtube se nadje cudo toga..




Teoretski, to jest istina
Ali u praksi je teško natrpati 100kg knjiga
na leđa

Sve mišiće se može napraviti doma, istina, ali ništa se ne može napraviti tako dobro kao u teretani

Ja muku mučim sa listovima doma
U teretani ih radim sa šipkom i 150kg, pa ih na kraju doma uglavnom samo preskočim jer ne znam kako ih dovoljno pogoditi



Jbg ti to gledas kroz bodybuilding, tebi je bitno kako ce ti izgledat list, hoce li on biti u milimetar u skladu sa kvadom i da tu ima simetrije ili sta ja znam, ja trazim da moje tijelo bude zdravo, snazno i funkcionalno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 20:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

@brni,
Ti radiš full body
Onda treniraš 3x tjedno?



Yep, plus radim dosta rehablitacijskih vjezbi za rotator cuff,uz koljeno ima sam i polomljenu kljucnu kost..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 09/01/2021 20:17:18
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/01/2021 : 20:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by brni

Decline bench = sklek sa rukama na povisenoj podlozi, ako zelis pojacat otpor, stavi torbu punu knjiga na ledja, i puno ces vise ukljuciti core, za svaku vjezbu na masinama postoji dobra alternacija bodyweight vjezbe, samo triba malo volje i istrazivanja, na youtube se nadje cudo toga..




Teoretski, to jest istina
Ali u praksi je teško natrpati 100kg knjiga
na leđa

Sve mišiće se može napraviti doma, istina, ali ništa se ne može napraviti tako dobro kao u teretani

Ja muku mučim sa listovima doma
U teretani ih radim sa šipkom i 150kg, pa ih na kraju doma uglavnom samo preskočim jer ne znam kako ih dovoljno pogoditi


Ja sam trenirao, igrao nogomet skoro 20 godina tako da nemam problema sa listovima. Nisam ih u životu radio u teretani. Vjerujem da ima dosta i u načinu hodanja, a sigirno nije za bacit niti to što živim na vrh brda pa gdje god da idem moram stepenicama pa listovi rade....
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/01/2021 : 20:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

@brni,
Ti radiš full body
Onda treniraš 3x tjedno?



Yep, plus radim dosta rehablitacijskih vjezbi za rotator cuff,uz koljeno ima sam i polomljenu kljucnu kost..



jesi li to naletija na tonku
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 20:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ja u zivotu nisam radia nista za listove a izgledaju ka cigle, koliko sam na brodu puta se penja po skalinama + prije sam dosta trca, e sad ja sam apsolutno za to da radis na necemu sta ti je totalno zakrzljalo i strsi, zato sam i spomenia ono sa livom nogom, nju bas upirem jer izgleda puno losije od desne, to apsolutno razumijem..

Ali imam neki osjecaj da kad bi ja i sumo pokazali svoje listove supermarku da bi nam se on pocea smijati..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 20:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

@brni,
Ti radiš full body
Onda treniraš 3x tjedno?



Yep, plus radim dosta rehablitacijskih vjezbi za rotator cuff,uz koljeno ima sam i polomljenu kljucnu kost..



jesi li to naletija na tonku



Da sam naletia na Tonku sad ovo ne bi bija u stanju pisati..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/01/2021 : 20:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/01/2021 : 20:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni
Jbg ti to gledas kroz bodybuilding, tebi je bitno kako ce ti izgledat list, hoce li on biti u milimetar u skladu sa kvadom i da tu ima simetrije ili sta ja znam, ja trazim da moje tijelo bude zdravo, snazno i funkcionalno..



Eto upravo to.


quote:
Originally posted by sumohrvat
Ja sam trenirao, igrao nogomet skoro 20 godina tako da nemam problema sa listovima. Nisam ih u životu radio u teretani. Vjerujem da ima dosta i u načinu hodanja, a sigirno nije za bacit niti to što živim na vrh brda pa gdje god da idem moram stepenicama pa listovi rade....



Kod mene je slično, samo nije nogomet nego drugi sportovi, ali dio treninga je bio skakanje stepenicu po stepenicu do vrha tribina, pa trčiš nazad i onda ponovno. Listovi ko u supermena.
Uz to su pomogli i borilački sportovi, a i ljeti surfanje na dasci, noge stalno rade drže balans.

Supermark stepenice su ti prijatelj listova.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/01/2021 : 20:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

poprilično sam ozbiljan i totalno razmažen po pitanju teretane, sprava i treninga u njoj. i tu mi nema pomoći.



Zašto baciti sav dosadašnji trud u vodu i krenuti od početka? Bez veze ćeš izgubiti mišićnu masu. Što ti nije bolje barem je održavati?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 20:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pa je, intermittent fastingom i dugim šetnjama.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 21:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Ja u zivotu nisam radia nista za listove a izgledaju ka cigle, koliko sam na brodu puta se penja po skalinama + prije sam dosta trca, e sad ja sam apsolutno za to da radis na necemu sta ti je totalno zakrzljalo i strsi, zato sam i spomenia ono sa livom nogom, nju bas upirem jer izgleda puno losije od desne, to apsolutno razumijem..

Ali imam neki osjecaj da kad bi ja i sumo pokazali svoje listove supermarku da bi nam se on pocea smijati..




Sumnjam. Kod mene je veliko samo ono u gaćama.
Vjerujem da i ti i sumo imate listove koji pojedu moje
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 21:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

pa je, intermittent fastingom i dugim šetnjama.



Jasno mi je da vjeruješ da je IF čudotvoran, ali baš da vjeruješ da je toliko čudotvoran da će ti sačuvati mišiće bez vježbanja....
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 21:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by kiky

pa je, intermittent fastingom i dugim šetnjama.



Jasno mi je da vjeruješ da je IF čudotvoran, ali baš da vjeruješ da je toliko čudotvoran da će ti sačuvati mišiće bez vježbanja....



Jbt nisu ga nista naucili u toj teretani u koju ide..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000