forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fitness ili ostati u formi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 21:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil


Supermark stepenice su ti prijatelj listova.




Jesu, jesu
Ali tesko je meni postići kvalitetan trening hodajući uz stepenice

Jednostavno je to neekonomičan način vježbanja jer bih trebao nakon treninga nogu paliti auto i voziti do neke veće zgrade da bih se penjao po njoj
A ja imam istrenirane listove, trebalo bi mi dosta vremena da bih došao do otkaza hodajući uz stepenice
A do otkaza u teretani mi treba minuta
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 21:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

a sigurno nije za bacit niti to što živim na vrh brda pa gdje god da idem moram stepenicama pa listovi rade....




Lako se tebi bahatiti sa listovima kad ih treniraš svaki dan
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2021 : 21:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by kiky

pa je, intermittent fastingom i dugim šetnjama.



Jasno mi je da vjeruješ da je IF čudotvoran, ali baš da vjeruješ da je toliko čudotvoran da će ti sačuvati mišiće bez vježbanja....



Jbt nisu ga nista naucili u toj teretani u koju ide..




Preporuči mu kojega dobrog trenera i savjetnika
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 22:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Nisam nigdje ni rekao da će mi sačuvati misice, nego formu. Nisam toliko glup da mislim ili tvrdim da ću bez treninga zadržati mišiće.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 22:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Nisam jasno odgovorio stripofilu, pa sad vidim svoju grešku...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 22:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by kiky

pa je, intermittent fastingom i dugim šetnjama.



Jasno mi je da vjeruješ da je IF čudotvoran, ali baš da vjeruješ da je toliko čudotvoran da će ti sačuvati mišiće bez vježbanja....



Jbt nisu ga nista naucili u toj teretani u koju ide..




Preporuči mu kojega dobrog trenera i savjetnika



Evo preporucam - 1Euro..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 22:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
A gle, Brni, na kraju se sve svodi na krajnji rezultat. Ja sam svoj rezultat, koliko znam, treniram i umijem pokazao ovdje... u slici.

Prilično sam uvjeren da znam više i bolje od tebe u ovoj temi.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 22:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

A gle, Brni, na kraju se sve svodi na krajnji rezultat. Ja sam svoj rezultat, koliko znam, treniram i umijem pokazao ovdje... u slici.

Prilično sam uvjeren da znam više i bolje od tebe u ovoj temi.



Vidis upravo si sad sam objasnia razliku izmedju nas dvojice, to je upravo ono sta sam prije napisa, meni treba zdravo, snazno i funkcionalno tijelo, i meni trening dojde ka i sve drugo sto radimo mehanicki, pranje zubi, spavanje itd..ja nisam time opsjednut, podsvjesno mi lezi negdi u mozgu da je to dobro za kvalitetu mog zivota, dobar izgled ce naravno doc ako tako zivis ali ne vezem trening iskljucivo uz izgled..

Naravno svi smo mi pomalo tasti i volimo dobro izgledati i to je sasvim prirodno, ali taj tvoj rezultat ne mora znaciti previse u ovom kontekstu ako to nije dugorocno odrzivo kako za izgleda a ponajvise za zdravlje..


Malo te zafrkajemo nemoj se odma ljutit, mozda i znas vise, zasto ne..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 09/01/2021 22:57:50
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/01/2021 : 23:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Bez brige, moji treninzi nisu samo estetske prirode. Snaga i tjelesna funkcionalnost koju također postižem, health benefiti te najvažnije mentalna snaga koja dolazi s time su najveći blagoslovi dobrog treninga
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/01/2021 : 23:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ma ok, tebi je bitno da si u teretani di imas najbolje uvjete i mozes iz sebe izvuc maksimum, ja iz sebe maksimum izvlacim kuci kad sam sam sa sobom i di nema nikakvih distrakcija, kad je tih sat vremena borba na zivot i smrt..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/01/2021 : 07:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by brni

Decline bench = sklek sa rukama na povisenoj podlozi, ako zelis pojacat otpor, stavi torbu punu knjiga na ledja, i puno ces vise ukljuciti core, za svaku vjezbu na masinama postoji dobra alternacija bodyweight vjezbe, samo triba malo volje i istrazivanja, na youtube se nadje cudo toga..




Teoretski, to jest istina
Ali u praksi je teško natrpati 100kg knjiga
na leđa

Sve mišiće se može napraviti doma, istina, ali ništa se ne može napraviti tako dobro kao u teretani

Ja muku mučim sa listovima doma
U teretani ih radim sa šipkom i 150kg, pa ih na kraju doma uglavnom samo preskočim jer ne znam kako ih dovoljno pogoditi


Ja sam trenirao, igrao nogomet skoro 20 godina tako da nemam problema sa listovima. Nisam ih u životu radio u teretani. Vjerujem da ima dosta i u načinu hodanja, a sigirno nije za bacit niti to što živim na vrh brda pa gdje god da idem moram stepenicama pa listovi rade....



Zaboravio si napomenut da nemaš auto i da svuda pičiš pješke, nije to baš malo za današnji svijet di ljudi većinom i 1 kat idu liftom gdjegod mogu. Ja unazad već 6-7 godina isto idem pješke ili stepenicama gdjegod i kadgod mogu, osim kad teglim, pa zbog kičme.

@Kiky: Ček, tebi je stalo do treninga tj do tvoje forme, ali pošto su se teretane zatvorile ti ne želiš niti probati jer doma ne možeš napraviti sjajan trening na sjajnim spravama sa sjajnim trenerom?
Radije nećeš raditi ništa i čekat tko zna do kada da se teretane otvore nego se prilagoditi i probat doma trenirat?
Moram priznat da ne razumijem ovakav tip razmišljanja, gladan sam ali ja jedem hamburger samo iz meka, e ako nema njega ima da crknem od gladi jer ništa drugo nije tako fino...karikirao sam, ali neš u tom stilu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/01/2021 09:49:27
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/01/2021 : 09:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Da, dosta i pješačim... Od kad sam prestao igrati nogomet nekako sam prestao i sa trčanjem. Nekako mi je draži bio ergometar u teretani. Na to sam se baš navukao. Završio čak i na državnom prvenstvu u tome. Naravno, u rekreativnoj skupini. Kako su se teretane zatvorile krenuo sam sa trčanjem. Bivša cura mi je bacila bubicu da bi mogli zajedno istrčati riječki polumaraton pa sam krenuo trčati lagano. Sad sam na 10 km otprilike. Pace oko 5:15...
Inače,doma odradim 5 ili 6 treninga tjedno. Girjama od 20 i 32 kg odradim prsa, ramena i swingovima leđa. Šipkom ramena, leđa... Obrnuto veslanje, clean, jeark, trustere... Šipkom i bučicama bicepse... Zgibovi, sve vrste sklekova. Uski, široki, na girji... Stvarno mislim da odradim dobar trening i bez teretane. Jedino nemam dovoljno utega za mrtvo jer inače dižem do 180 kg i za čučanj jer prednji čučanj radim sa 150 kg u teretani pa bi vjerovatno probio susjedu u sobu da bacim tu kilažu 😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/01/2021 : 10:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH



@Kiky: Ček, tebi je stalo do treninga tj do tvoje forme, ali pošto su se teretane zatvorile ti ne želiš niti probati jer doma ne možeš napraviti sjajan trening na sjajnim spravama sa sjajnim trenerom?
Radije nećeš raditi ništa i čekat tko zna do kada da se teretane otvore nego se prilagoditi i probat doma trenirat?




nemam adekvatne uvjete za rad kod kuće. kuća mi je velika ali kompaktna. raspored prostorija i namještaja u njoj ne ostavlja prostora nekom kvalitetnom treningu. nisam ostao neaktivan u smislu nekretanja i istezanja. vjeran sam svome povremenom postu, bez obzira koliko se to supermarku ne sviđa, ali na meni, i mojoj formi, ta "dijeta" radi čuda. jasno da je za dobar rezultat itekako važan ne samo dobar trening nego i naš odnos prema (pre)hrani. i važniji od samog treninga. o zdravstvenim učincima ne trebam niti govoriti. oni se pokazuju sami od sebe... jednom kada resetiraš svoje tijelo.

ako već pričamo o ostajanju u formi i lifestylu i bez teretane. bazirajmo je, dok čekamo "staro normalno", na prehrani. barem u ovim uvjetima ograničenja i karantena takvo nešto je još lakše svesti pod kontrolu i dnevni raspored. a u temelju svega je uvijek samo (malo) discipline i uvijek dobrodošle motivacije.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/01/2021 : 11:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
S jednom girjom, šipkom za zgibove i sklekovima se već može čuda napraviti. A sumnjam da u kući nemaš prostora za sklek napraviti ili mjesto za girju zbuksat...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/01/2021 : 11:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
https://theshop.pictures/products/new-smart-adjustable-dumbbells?fbclid=PAAaaJArDcVwydD_FgkI3czjBRmpH76UwoIrnh4KHDhk9ubreH19bZFLE8W-I

Svaki ovaj uteg se moze namjestiti na 10, 12.5, 15, 20, 22.5, 25, 30, 32.5, 35, 40, 42.5, 45, 50, 52.5 i 55 poundsa
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/01/2021 : 11:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovo je odlična stvar...
Iako, ja sa dvije girje od 20 i 32 kg mogu isto čuda radit. Jesi vježbao kad s girjama
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/01/2021 : 12:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nikada.
Nikada nisam ni pokušao.
Jedino radim trapez sa girjama od 35-40kg svaka ruka
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/01/2021 : 12:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nikada.
Nikada nisam ni pokušao.
Jedino radim trapez sa girjama od 35-40kg svaka ruka


Meni odlično.... Recimo swingovi za leđa. Najjača vježba za leđa meni. Ili snatch za prsa, ramena....
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/01/2021 : 12:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nisam to nikada radio pa pričam napamet, ali meni je taj swing uvijek izgledao kao cardio vježba nego vježba za leđa
Za koji točno dio leđa bi to trebala biti vježba? Latissimuse?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/01/2021 : 12:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Tko ima kuću u pravilu ima i dvorište a opremu se može napravit za 0 kn.
Recimo bulgarian sand bag- košta te toliko da nažicaš staru gumu kod najbližeg vulkanizera, napuniš je pijeskom i zavežeš krajeve duct tapeom. Ako si maštovit s tim možeš odradit gotovo kompletan trening i to više manje sa prirodnim pokretima pa ti ne treba nikakva teretana. Ok, tko hoće izolirati mišiće i slikat se za instagram nema druge nego teretana ali za snagu i biti fit teretana stvarno nije potrebna. :)

Da ne spominjem koliko je ljepše i zdravije slušat motivacijsku mjuzu na zvučnike nego slušalice i biti na friškom zraku i to bosonog.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/01/2021 : 13:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nisam to nikada radio pa pričam napamet, ali meni je taj swing uvijek izgledao kao cardio vježba nego vježba za leđa
Za koji točno dio leđa bi to trebala biti vježba? Latissimuse?


https://www.fitandme.com/kettlebell-swing-benefits/
Možeš raditi i press, clean... Sve sa girjom. Odlične vježbe za leđa... Plus zgibovi.
Toplo preporučam girju.
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 23/03/2021 : 00:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Di ste ekipa vjezbaci, ajmo! :D
Malo da ozivim temu.
Ja sam rekreativac, zgibovi, sklekovi, bucice 10 kg...
Prehrana mi je ok, pazim koliko mogu.
Imam neku zelju da dodjem do razine 3 serije, 10 ponavljanja sto se tice zgibova. Za sad mi je prva serija 9, 10, druga vec pada na 7,8 i treca najslabija max 6 komada.
Radim cijelo tijelo 3×puta tjedno. Moram priznati da sam noge zanemario jer iskreno mi se neda, imam velike upale nakon treninga nogu(dok sam isao u gym i radio cucnjeve, znao sam bit upaljen i po 5, 6 dana). Krenut cu uskoro i s nogama laganica, cucanj, iskoraci, penjanje na uviseni predmet...
Nema goreg(i smijesnijeg) vidjeti covjeka koji je gore "nabildan" a ima zapostavljene i male noge :D




Edited by - Mali Vuk on 23/03/2021 00:17:40
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/03/2021 : 13:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk


Nema goreg(i smijesnijeg) vidjeti covjeka koji je gore "nabildan" a ima zapostavljene i male noge :D



Ima, kad vidis onoga koji je zapostavljen i gore i dole :P
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 16/06/2021 : 18:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ja sam na push-pull-legs rutini posljednja 2 mjeseca. 6 dana u tjednu treniram.
znači, obradim cijelo tijelo dvaput u tih tjedan dana.

ide to. ide gas.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/06/2021 : 22:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Tako sam i ja vježbao do ovog tjedna
Od sljedećega smanjujem broj treninga
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000