forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 stigli crteži iz Bonellija!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2019 : 18:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by emirem

Lijepo za knjigu. Nadam se da ces popuniti za Mafest.. Mozda da poneses jos koju teku, budes li uporan imat ces lijepu uspomenu.
A da ostavis te marke za Mafest, pa si razmijeni u Makarskoj i pojedite cevape. 😁



ne razumijem ovu riječ "teku"....šta to znači?


Mi smo isto tako "teke" nazivali prije za bilježnice, sveske..



a ok, hvala! nisam razumio taj vaš sleng, uličnu spiku. Kad smo več kod toga, što znači riječ "gablec"?

To nešto u vezi sa jelom jel tako? Ručak, malica ili tako nešto?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 18:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

a ok, hvala! nisam razumio taj vaš sleng, uličnu spiku. Kad smo več kod toga, što znači riječ "gablec"?

To nešto u vezi sa jelom jel tako? Ručak, malica ili tako nešto?


Kod nas kažu "marenda", a "gablec" je više u kont. HR.
Misli se na doručak, kao "što imaš za marendu?" - "što imaš za gablec?"


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2019 : 18:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
thanx!

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/02/2019 : 18:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prebačeno u odgovarajući pdf.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2019 : 18:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Prebačeno u odgovarajući pdf.



super, hvala!

Nego, jesi li prepoznao neki podpis....gdje je bushido kad ga trebaš.
Mislim da Mr.Bushido na ovom forumu zna sve o stripovima.....ili spiderman (forumaš) koji ima največu kolekciju crteža na svijetu! Ili dcopic, taj isto tako ima kolekciju punu crteža.....pa da to ljudi pregledaju, preučivaju, analiziraju,...?

Edited by - 1Euro on 26/02/2019 18:39:53
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/02/2019 : 19:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Eto lega objasnio "teku"..teka je bila u skoli, a tekken na ulici, ma veselo bilo. Samo ti uzivaj u komadicu radosti.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 26/02/2019 : 20:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by 1Euro


hey!!! Vidim sada da imaju različite novčanice (jedna je federacija BIH a ovu što smo mi pronašli je Republika Srpska),....da li oba dvije vrijede jednako ili šta?


Novčanice su iste i u Federaciji i u RS-u



misliš na vrijednost, da je jednaka?
Jer novčanice su različite...mislim motiv (lice)


Jednaka je vrijednost.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/02/2019 : 20:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote


Milano, 28.01.2019.

Dragi Ales,

Zahvaljujem ti na strasti i ljubavi prema našim stripovima,

prijateljski,

Davide Bonelli



Luca Bertelé crta Bonelli Kids pa je vjerovatno on uradio ovog malog Zagora.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/02/2019 : 20:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Hm, a ovaj potpis na samom dnu desno, s godinom?
Mnogi su potpisi na listu, ali ovaj je očito dio crteža.
Ime ne sliči ni blizu ovom koje navodiš.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/02/2019 : 20:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Hm, a ovaj potpis na samom dnu desno, s godinom?
Mnogi su potpisi na listu, ali ovaj je očito dio crteža.
Ime ne sliči ni blizu ovom koje navodiš.


Da, to sam i ja primijetio, ne znam... nisu ovo potpisi Ville ili Ferrija pa da odmah možeš reći to je to.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2019 : 04:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Steta, nece da mi otvori postavljene slike...a bas me zanimalo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/02/2019 : 08:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar



Milano, 28.01.2019.

Dragi Ales,

Zahvaljujem ti na strasti i ljubavi prema našim stripovima,

prijateljski,

Davide Bonelli



Luca Bertelé crta Bonelli Kids pa je vjerovatno on uradio ovog malog Zagora.



Da, to sam i ja protumačio sa google translatorom, odmah kada sam dobio tu knjigu, jer je dosta čitljivo.
Što se tiče podpisa, nekako imam utisak, da su ti podpisi više podpisi scenarista, ili nekog osoblja sa kancelarije/ureda, možda neka ekipa bliska Davide Bonelliju (ono tajnica, računovodstvo, rukovodstvo,...možda i neki scenarist....) koji su se našli u to vrijeme sa Davide Bonellijem pa ih je on počastio mojim sladkišima.

Možda je i neki crtač ali sumnjam, jer onda bi sigurno nacrtao nešto, barem sjekiru ili tako nešto.No nema veze, nekako mi je to još unikatnije, da imam podpise npr Davide Bonellija i njegove ekipe, što je sigurno rjeđe nego od samih crtača koji su zanimljiviji (jer crtaju) ali nisu toliko rijedki jer crtaju po festivalima itd,..a ova ekipa vjerovatno nikud ne ide.
A za onaj mali crtež Bonelli Kids, da taj crtež je netko nacrtao i podpisao, pa ako bi barem taj podpis dešifrirali....možda ga treba tražiti između crtača koji rade na Bonelli kids.

Edited by - 1Euro on 27/02/2019 09:00:52
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/02/2019 : 09:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno si u pravu. Mada mi ovaj koji izgleda kao Gianmauro izgleda poznato ali ne znam od kuda.... Cozzi nije, možda.

Bertele crta Bonelli kids ali ovdje kao da pise Soffritti. Samo ne znam da li je on u Bonelli.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/02/2019 : 12:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Zar nisi ti vec prije nekih 7 godina slao praznu svesku u Boneli i dobio nekih 10 crteza? Sto nisi poslao istu svesku da dopunis? :)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/02/2019 : 16:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Zar nisi ti vec prije nekih 7 godina slao praznu svesku u Boneli i dobio nekih 10 crteza? Sto nisi poslao istu svesku da dopunis? :)



da, istina. Ja sam prije nekoliko godina poslao praznu knjigu i dobio oko 10 crteža + još nekoliko sam ih sakupio na festivalima.

Sada sam se odlučio za drugu taktiku, sa ovom starom knjižicom....
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/02/2019 : 16:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by 1Euro


hey!!! Vidim sada da imaju različite novčanice (jedna je federacija BIH a ovu što smo mi pronašli je Republika Srpska),....da li oba dvije vrijede jednako ili šta?


Novčanice su iste i u Federaciji i u RS-u



misliš na vrijednost, da je jednaka?
Jer novčanice su različite...mislim motiv (lice)


Pa imaš npr. novčanicu od 50 KM s dvije različite slike, ali niko na to više ne obraća pažnju. Vrijednost je ista i iste su novčanice i u Federaciji i u Republici Srpskoj.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 27/02/2019 : 16:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by 1Euro


hey!!! Vidim sada da imaju različite novčanice (jedna je federacija BIH a ovu što smo mi pronašli je Republika Srpska),....da li oba dvije vrijede jednako ili šta?


Novčanice su iste i u Federaciji i u RS-u



misliš na vrijednost, da je jednaka?
Jer novčanice su različite...mislim motiv (lice)


Pa imaš npr. novčanicu od 50 KM s dvije različite slike, ali niko na to više ne obraća pažnju. Vrijednost je ista i iste su novčanice i u Federaciji i u Republici Srpskoj.


To su ti k'o variant naslovnice stripova

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/02/2019 : 18:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Zile

Zar nisi ti vec prije nekih 7 godina slao praznu svesku u Boneli i dobio nekih 10 crteza? Sto nisi poslao istu svesku da dopunis? :)



da, istina. Ja sam prije nekoliko godina poslao praznu knjigu i dobio oko 10 crteža + još nekoliko sam ih sakupio na festivalima.

Sada sam se odlučio za drugu taktiku, sa ovom starom knjižicom....



mozda da im iduceg puta umjesto slatkisa posaljes sir, prsut i peceno janje?
mislim da bi ti iscrtali cijelu biljeznicu, doduse s kojom masnom flekicom.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/02/2019 : 18:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Zile

Zar nisi ti vec prije nekih 7 godina slao praznu svesku u Boneli i dobio nekih 10 crteza? Sto nisi poslao istu svesku da dopunis? :)



da, istina. Ja sam prije nekoliko godina poslao praznu knjigu i dobio oko 10 crteža + još nekoliko sam ih sakupio na festivalima.

Sada sam se odlučio za drugu taktiku, sa ovom starom knjižicom....



mozda da im iduceg puta umjesto slatkisa posaljes sir, prsut i peceno janje?
mislim da bi ti iscrtali cijelu biljeznicu, doduse s kojom masnom flekicom.



hehe, nije loša ideja!!! Ali skupa....a i sumnjam, da bi stigla iz Slovenije do Italije iz barem dva razloga:

-nije dozvoljeno slanje hrane po pošti
-baš zbog toga, što nije dozvoljeno slanje hrane putem pošte, paket bi išao na "uništenje" gdje bi poštari imali besplatan gablec (hehe, prvi put da koristim ovu riječ u rečenici)

Hm, provjerio sam sad, izgleda je ipak dozvoljeno slanje hrane putem pošte.....zakleo bi se, da sam jednom bio na Pošti gdje su komplicirali nekom čovjeku jer je slao kobasice....(ili sam to samo sanjao, kao Chico haha)

Edited by - 1Euro on 27/02/2019 18:49:41
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 27/02/2019 : 19:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
NajFeelgood topic odavno

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/02/2019 : 20:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by K.R.

NajFeelgood topic odavno



kako misliš odavno? Tek sam ga jučer otvorio.....
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 27/02/2019 : 21:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by K.R.

NajFeelgood topic odavno



kako misliš odavno? Tek sam ga jučer otvorio.....



Maaaa... že dolgo časa nisem prebral temo ki bi me tako razveselila

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/02/2019 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
1Euro, zlata vrijediš!! Umirem od smijeha čitajući tvoje postove!
Morao bi se preimenovati u 1000000Eura

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/02/2019 : 23:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jel da da je zakon 1Euro
Sviđaju mi se njegove teme, ima zaista puno entuzijazma i ideja

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/02/2019 : 00:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ovo s kobasicama poštom je urnebes

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000