forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Motorna pila i sjekira je sve što mi treba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 11:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Jedna tema za nas "drvosječe" Baš sam danas nakon duže vremena krenuo ponovno sa piljenjem i cijepanjem drva, pa sam htio otvoriti jednu temu da vidim ima li još nekoga ovdje da se bavi ovim ekstremnim sportom.

Neke smjernice ove teme:
- koju marku motorne pile imate
- koliko vam je potrebno drva za zimu
- da li imate cjepač ili cijepate sjekirom
- koju vrstu drveća koristite za ogrjev
- koje ulje koristite za mot. pilu
- kakvu mješavinu (gorivo) radite (omjer)
- da li sami sebi spremate drva ili ste kao prof. Occultis pa za vas netko to drugi radi
- brušenje lanca i ostalo što se sjetite u vezi ovoga..
- šumarstvo (gospodarenje šumama)

Naravno, u temu su svi dobrodošli, i vi koje niste u ovome, napišite kako se vi pripremate za zimu (grijanje). Evo, kod mene je već počela priprema ogrjeva za zimu 2019./2020.




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/05/2019 23:01:43

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 11:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Par slikica od danas, krenuo sam nešto ranije sa poslom i ovaj red drva što vidite je sve od danas Ono, laganini. Sad mala pauza pa idemo dalje.










"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2019 : 12:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bogati kakva tema, moram odgovoriti.
Ja 'cipan' drva samo za gradele. Minimum jednom sedmicno. 'Sikirom' i dikod rucnom pilom u 'morsi'. Ponekad kupim metar drva,(vrica), i to je dovoljno za dvi 'peke' i recimo 3 puta gradele. Ponekad pokupim sto je po podu u Marjanu, jer zivim par koraka od sume. Brat pali motorku za svoje gradele, znam da je Stihl pila. Ja se toga 'bojim'... Grijanje mi je na 'klimu', konverter, opaki Daikin uredaj. Ali u mene je,(fala ti boze, doli uvik toplo), 200 dana godisnje, pa ne trebaju kubici drva. Dakle bavim se 'cipanjem', rucno i strucno, cesto, ali amaterski...samo glede, 'dobrih bokuna'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/02/2019 : 12:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Posto metar?
Ja sam ti sjekac/cistac,ali se vise ne bavim tim poslom profesionalno,samo za svoje potrebe.
Koristim Stihl MS 250,a radio sam sa MS 260 i MS 440.
Ulje koristim samo Stihl u konc.2%,i tako za sve dvotaktne masine koje imam.
Nama inace ne tribaju jake pile posto nema potrebe,iako od viska glava ne boli.
Ulje trenutno koristim Modrica,jer je povoljnije,a dobro je.
Ispilam 10-ak m drva godisnje,sto za ogrijev,sto u rezidbi raznih vocaka.
Najvise maslina,hrast,cesmina,mandarina...
Sto bude za cijepanje to sa pilom i cijepam,nije bas zdravo,ali je ucinkovito.
Lanac ostrim sam sa Stihlovim rucnim uredjajem.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2019 : 12:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
80 kuna.
Ako znas u Splitu, gore iznad studentskog kampusa, neki likovi cijelu vjecnost prodaju drva.
Bogme ima vas znaci profesionalaca...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/02/2019 : 12:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

80 kuna.
Ako znas u Splitu, gore iznad studentskog kampusa, neki likovi cijelu vjecnost prodaju drva.
Bogme ima vas znaci profesionalaca...


Ima,ima...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/02/2019 : 13:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nemam pilu
imam ručnu
na vikendici malo pripalim
ima uvijek drva za rezati i cijepati od
orezivanja voćaka :D i tako to

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/02/2019 : 13:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
evo jedne iz 2012.
mačak je pokojni a ni ja se ne osjećam bolje


https://scontent.fsjj2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/621939_3851625923948_1287260957_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fsjj2-1.fna&oh=c1dc4d0f7ded687fbcf338571df41ead&oe=5CE9B30F

Utabanim stazama ocaja!

Edited by - zeljko on 26/02/2019 13:17:15
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2019 : 13:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Naravno, u temu su svi dobrodošli, i vi koje niste u ovome, napišite kako se vi pripremate za zimu (grijanje).



Zapravo, sve obavim bez priprema. Samo odvrnem ventil na radiatoru kada mi je hladno.


E, a kad me zeznu i jos nije pocela sezona grijanja, a meni je hladno, tada im j*** ***icu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/02/2019 : 13:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kapitalisto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/02/2019 : 14:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki veliki drvosječa već se bavim time samo za svoje potrebe, jer u ovako malim mjestima niti ne postoji druga vrsta grijanja od one na drva.
Imam Stihl 026 motorku, mislim da je model iz 1995. godine, radi bez većih problema i svih tih godina je samo jednom bila na ozbiljnijem popravku (ali imam i neugodno iskustvo kada me zbog sitnijeg kvara zahvatila po nogama i posjekla).
Pošto imam malu kuhinjsku peć za centralno, koja se niti ne loži kada je vani više od 10° C, potrošim otprilike 12-15 m drva za cijelu sezonu grijanja.
Vrsta drveta mi ne igra ulogu tako da gledam da prođem što jeftinije, kombiniram jasen i vrbu, a barem vrbika ne fali u mojem kraju. Skupe varijante tipa bukva i grab me ne zanimaju, bez obzira što se priča kako su to najkvalitetnija drva.
Imam jedan teški cjepač od 5 kg koji se baš osjeti u rukama kada radiš s njime nekoliko sati, uz njega još nekoliko sjekira raznih veličina među kojima i dvije Fiskars s garancijom od 25 godina.
Ulje za mješavinu koristim original Stihl u omjeru 1:50, uzmem litru ulja i imam ga nekoliko godina. Što se tiče ulja za lanac, koristim najjeftinije koje nađem, onu preskupu Lancol pizdariju izbjegavam u širokom luku jer gotovo isto ulje u BiH (koja je na 10 km od mene) možeš kupiti po 3 puta jeftinijoj cijeni.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/02/2019 : 14:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ReemCP

Naravno, u temu su svi dobrodošli, i vi koje niste u ovome, napišite kako se vi pripremate za zimu (grijanje).



Zapravo, sve obavim bez priprema. Samo odvrnem ventil na radiatoru kada mi je hladno.


Najjednostavnija i najskuplja varijanta, pogotovo ako imaš tanku kožu pa ti je često hladno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/02/2019 : 14:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kod mene u zgradi sve lože
namještaj štokove vrata stare stolice... nema veze što je lakirano ili iverica samo guraj

nema se para za plin :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/02/2019 : 14:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako usitnjavaju taj namještaj; ručno poput japanskih buba ili nekim modernijim metodama?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 15:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bogati kakva tema, moram odgovoriti.

Hehe

quote:
Originally posted by ivanl

Ja 'cipan' drva samo za gradele. Minimum jednom sedmicno. 'Sikirom' i dikod rucnom pilom u 'morsi'. Ponekad kupim metar drva,(vrica), i to je dovoljno za dvi 'peke' i recimo 3 puta gradele. Ponekad pokupim sto je po podu u Marjanu, jer zivim par koraka od sume. Brat pali motorku za svoje gradele, znam da je Stihl pila. Ja se toga 'bojim'... Grijanje mi je na 'klimu', konverter, opaki Daikin uredaj. Ali u mene je,(fala ti boze, doli uvik toplo), 200 dana godisnje, pa ne trebaju kubici drva. Dakle bavim se 'cipanjem', rucno i strucno, cesto, ali amaterski...samo glede, 'dobrih bokuna'.


Ivane, kod tebe je đir zapravo "sunce piči, mi roštiljamo" Blago ti se kad nemaš s ovim zezancije, ali i u financijskom smislu je puno lakše. Znam da vas ima dosta iz tih primorskih gradova pa me isto zanimalo kako vi dolazite do drva i koliko vam treba za zimu, jer imam nekoliko kolega u Senju dolje i njima otprilike treba 8-12 metara. Ali Senj je specifičan grad zbog te bure. U Senju skoro u svakom ćošku u onim uskim ulicama imaš složaj drva, mi to zovemo "ciplje", kao metrice (oblice), ali cijepane na pola.

I ja sam se prije "bojao" raditi sa mot.pilom. U Karlovcu u srednjoj školi kao šumar, u 3.srednjem smo imali praksu gdje smo morali svladati sve te tehnike rukovanja mot.pilom, imali smo iza škole i pravi poligon gdje smo sve mogli vježbati, ali i bilo je to za ocjenu - kakav ćeš rez napraviti, izrada zasjeka, pa prepiljivanje trupca koji lezi na jednoj dasci, ako dasku zarezes odmah ocjena manje itd. Poslije sam krenuo na faks, a moj tata bi pilio kad bi nam došla drva, nije meni dao da se kao ne posječem i da meni kao bude lakše. Ja sam ovo drugo radio, cijepao i vozio drva. Pa kad je 2011. umro (57 god.), onda je došlo do toga da jednostavno moram naučiti raditi s mot.pilom kad mi dođu drva, jer bilo mi glupo sad nekoga plaćat sastrane, a nitko ti neće to jeftino napravit.

Pa sam malo pomalo naučio i rekao bi danas da sam se super ispraksirao Kad nama puno toga treba, ja za sebe i svoje pripremim oko 66 kubika, što je u prijevodu oko 96 metara, taman nam bude dosta. Znači, naručimo kamion i prikolicu bukove celuloze (trupci) što je oko 22 kubika (32 metra). I tako još 2x.

Kad se loži skoro 7-8 mjeseci godišnje, pa čak se zna i ljeti naložit kad je oblačno, kišno vrijeme, stvarno zna bit ledeno. Čudo tih drva ode..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2019 : 15:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Najjednostavnija i najskuplja varijanta, pogotovo ako imaš tanku kožu pa ti je često hladno.


Na srecu meni nije hladno, mada ne bi zivio u stanu gdje je prosjecna temperatura 19 ili max 20. No, mojoj zna biti zima i u ljeto, pa ima dosta prekrivaca.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 15:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Posto metar?
Ja sam ti sjekac/cistac,ali se vise ne bavim tim poslom profesionalno,samo za svoje potrebe.
Koristim Stihl MS 250,a radio sam sa MS 260 i MS 440.
Ulje koristim samo Stihl u konc.2%,i tako za sve dvotaktne masine koje imam.
Nama inace ne tribaju jake pile posto nema potrebe,iako od viska glava ne boli.
Ulje trenutno koristim Modrica,jer je povoljnije,a dobro je.
Ispilam 10-ak m drva godisnje,sto za ogrijev,sto u rezidbi raznih vocaka.
Najvise maslina,hrast,cesmina,mandarina...
Sto bude za cijepanje to sa pilom i cijepam,nije bas zdravo,ali je ucinkovito.
Lanac ostrim sam sa Stihlovim rucnim uredjajem.


Ja ne znam koliko točno kod nas dođe metar, ali kako sam napisao u prethodnom postu, naručimo kamion i prikolicu bukve (trupaca), to dođe skupa sa prijevozom oko 6700-7000 kn. Prijevoz je jako skup, sigurno negdje preko 1500 kn, nisam sad točno siguran, ali tu negdje. Inače naručim drva od šumarije ovako na proljeće, kad ode snijeg, ali dugo se čeka onda dok dođeš na red Prvo su na redu Slovenci i Talijani, s njima imaju ugovor i dok njih riješe, onda ide stoka sitnog zuba Pa sam si tako prošlu jesen, negdje u 11.mjesecu naručio jedan teret i neka "čeka" doma dok ode snijeg, tako da sam sad odmah mogao u startu početi raditi oko toga. Sljedeća tura će vjerojatno doći krajem 4. ili u 5.mjesecu. A volio bi više posla napravit prije onih vrućina

Znači, vrsta drveća isključivo samo obična bukva, a što se tiče ulja, oboje je od Stihla. Znači, i lancol i dvotaktol. Radim isto mješavinu 1:50, odnosno na onu kantu od 5L benzina, stavim 1dcl dvotaktola. Tako mi je i jedan skladištar u šumariji rekao da je to odličan omjer.

Lanac ne znam nabrusit Znam sve kako treba ići, ali ne znam. Ja ga samo mogu još više syebat. Pa ga odnesem u tu Stihl trgovinu, platim čovjeku 25 kn i on mi naoštri.

Što se tiče same pile, znao sam posuđivati od susjeda, ali odlučio sam kupiti i imati svoju. Jer dok ti sam nekome nešto posudiš, sve je dobro, a kad ti posudiš, onda te čudno gledaju. Tako da sam si fino prošle godine kupio novu da ne ovisim o nikome, ali profesionalnu kakvu sjekači koriste prilikom obaranja stabala u šumi i jako sam zadovoljan Milina je s njom raditi. Lanac 33 zuba.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 16:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

evo jedne iz 2012.
mačak je pokojni a ni ja se ne osjećam bolje


https://scontent.fsjj2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/621939_3851625923948_1287260957_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fsjj2-1.fna&oh=c1dc4d0f7ded687fbcf338571df41ead&oe=5CE9B30F


Željac, jesi li to ti na slici I ti po bukvi udaraš

quote:
Originally posted by Poli

Zapravo, sve obavim bez priprema. Samo odvrnem ventil na radiatoru kada mi je hladno.


E, a kad me zeznu i jos nije pocela sezona grijanja, a meni je hladno, tada im j*** ***icu.

I ja sam tako nekad radio dok sam živio u ZG-u (Knežija), ali sad da odvrnem ventil, mora nešto biti i u peći da bi radijator radio

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam neki veliki drvosječa već se bavim time samo za svoje potrebe, jer u ovako malim mjestima niti ne postoji druga vrsta grijanja od one na drva.
Imam Stihl 026 motorku, mislim da je model iz 1995. godine, radi bez većih problema i svih tih godina je samo jednom bila na ozbiljnijem popravku (ali imam i neugodno iskustvo kada me zbog sitnijeg kvara zahvatila po nogama i posjekla).
Pošto imam malu kuhinjsku peć za centralno, koja se niti ne loži kada je vani više od 10° C, potrošim otprilike 12-15 m drva za cijelu sezonu grijanja.
Vrsta drveta mi ne igra ulogu tako da gledam da prođem što jeftinije, kombiniram jasen i vrbu, a barem vrbika ne fali u mojem kraju. Skupe varijante tipa bukva i grab me ne zanimaju, bez obzira što se priča kako su to najkvalitetnija drva.
Imam jedan teški cjepač od 5 kg koji se baš osjeti u rukama kada radiš s njime nekoliko sati, uz njega još nekoliko sjekira raznih veličina među kojima i dvije Fiskars s garancijom od 25 godina.
Ulje za mješavinu koristim original Stihl u omjeru 1:50, uzmem litru ulja i imam ga nekoliko godina. Što se tiče ulja za lanac, koristim najjeftinije koje nađem, onu preskupu Lancol pizdariju izbjegavam u širokom luku jer gotovo isto ulje u BiH (koja je na 10 km od mene) možeš kupiti po 3 puta jeftinijoj cijeni.


A nemam pojma za Lancol, meni lik veli u Stihlu da bolje da njihovo uzmem da si ne syebem pilu, ja sam mislio uzeti ono na INA-i koje je dosta jeftinije. Isti taj omjer radim 1:50, a i kupim si odmah litru dvotaktola. Zato što dođe oko 60 kn, a recimo ako kupuješ posebno one mjerice od 1dcl, on sam dođe oko 14-15 kn Tako da tih 10 komada što bi bila 1 litra bi te izašlo oko 150 kn Ovako kupiš litru i miran si, neka stoji, ne može mu ništa biti.

Jedino mi kažu da ne valja da mješavina dugo stoji, znači ako je nisi stigao potrošiti za tu sezonu, pa da je sad čuvaš i koristiš dogodine. Što se tiče cjepača, htio sam i ja sebi uzet, ali puno dođe. Meni treba onaj od pritiska 20 t, a takav dođe između 10-12 tisuća kuna. U Žminju (Istra) rade jedni sve vrste cjepača, dobio sam preporuku za njih da su najbolji, čak rade i dostave. Samo meni bi trebao neki na struju, pošto nemam traktor da bi si mogao priključit.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako usitnjavaju taj namještaj; ručno poput japanskih buba ili nekim modernijim metodama?



Možda ovim načinom:




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/02/2019 16:07:38
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/02/2019 : 17:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma ja imam običan ručni cjepač, izgleda kao sjekira samo što je duplo teži, a kupio sam ga u željezari za mizernih 150 kn.
Što se tiče ulja, za mješavinu je najbolje koristiti originalno predviđeno za motorku koju posjeduješ; Stihl, Husqvarna ili Makita uglavnom.
Ulje za podmazivanje lanca može biti najjeftinije jer nema nikakvog utjecaja na motor pile, samo podmazuje lanac i ništa drugo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 17:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, dobro kažeš, lancol ne bi trebao smetat i obični. Jedino ne znam jel ima veze sa pregrijavanjem i sl. Ovaj lancol od Stihla je baš ono gust, vidi se velika razlika od običnog.

Ijoj, sad mislim da znam o kom si cjepaču pričao Jesi mislio na ovo dolje (slika) Ja sam si tu sjekiru kupio, zapravo taj ručni cjepač jer sam bio više lud sa tim sjekirama. Koju god sam kupio u Pevecu ili sl., odmah bi je potrgao, sve neko kinesko sranje. Pa sam si ovu kupio u Stihlu, skoro negdje oko 300 kn bila, negdje 2012. i tek mi je držalo bilo otišlo prošle godine. Bilo bi ono još duže trajalo da nisam drugima posuđivao.

I jest nešto teža, ali puno bolje razbija od sjekire i nema ono kao kod sjekire, sjekira ti se nekad zabije pa ti treba i bat, nekad prava muka da je izvučeš, ali ovdje toga nema Upravo zato što je i teža, nekako si snažniji i imaš bolje rezultate pri cijepanju




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/02/2019 : 17:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
iman neku staru Stihlovku i neku novu Husquarnu al uglavnom se čača igra s njima.
ja se grijen s klimon.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 26/02/2019 : 17:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Reem, podsjećaš na Psića iz Zagorovih epizoda. Ovako je on pripremio drva u njihovoj močvari...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2019 : 17:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Lwood - Husquarna je isto odlična marka, jedan susjed je ima i probao sam s njom raditi, skroz ok. Nego nekako više vjerujem Stihlu, što ja znam. Šumarija kod nas isto takve sve ima..

@Hercule Poirot - ne znam na kog Psića misliš Ja si pravim usput neku tvrđavu, nešto tipa utvrda Pitt

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2019 : 18:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja se grijem na ulje. na sezonu ide oko 2000 litara tako da ču ove godine morat kupiti nekih 2000 litara što bude iznosilo oko 2000 eura (fuck!!!!)
Nisam još izmjerio nivo u cisterni, to ču kada završim sa grijanjem, vjerovatno negdje u aprilu ali mislim da če trebat naručiti 2000 ako ne i 2500 jer prošlu zimu nisam imao sasvim punu cisternu. Cisterna inače ima prostora za oko 4000 litara a ja sam prošlu sezonu počeo sa nekim 3500 litara pa sad koliko sam potrošio ne znam još, ali nisam baš štedio....a uz to tu je još trošak za servis gorilca, pa ond aču trebati plačati i dimnikara (nadam se da če mi i peč očistiti i dimnjak) a hvala bogu da mi gorilec još uvijek radi iako je star više od 40+ godina, pa kada bude i to trebalo promjeniti, možda i novu peč i črpalku,...več sada me hvata panika!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/02/2019 : 18:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako usitnjavaju taj namještaj; ručno poput japanskih buba ili nekim modernijim metodama?


Sjekirama valjda
Zato smo bili najzagadjeniji grad na svijetu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/02/2019 : 19:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Ijoj, sad mislim da znam o kom si cjepaču pričao Jesi mislio na ovo dolje (slika) Ja sam si tu sjekiru kupio, zapravo taj ručni cjepač jer sam bio više lud sa tim sjekirama. Koju god sam kupio u Pevecu ili sl., odmah bi je potrgao, sve neko kinesko sranje. Pa sam si ovu kupio u Stihlu, skoro negdje oko 300 kn bila, negdje 2012. i tek mi je držalo bilo otišlo prošle godine. Bilo bi ono još duže trajalo da nisam drugima posuđivao.


Da, to je takav cjepač. Ja sam svog također kupio 2012. i za sada se još drži, iako su vidljiva oštećenja na drški blizu glave jer nema onaj metalni štitnik.
S obzirom da je ručno gotovo nemoguće tako čvrsto nasaditi dršku, kad mi pukne planiram uzeti ovog koji košta malo više, ali ga ne možeš slomiti što god radio. https://www.mall.hr/sjekire/fiskars-bat-za-cijepanje-x46-122161

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000