forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA ASTERIKS - KNJIGA 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 12/03/2019 : 12:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Asteriks 10 (epizode 28–30)

Pred vama su tri nove, uzbudljive avanture Asteriksa i Obeliksa, glavnih junaka jednog od najpopularnijih i najvoljenijih serijala u istoriji devete umetnosti. Generacije čitalaca odrastale su uz hrabre Gale, a neponovljivi humor i zabavni zapleti čine ovo delo primamljivim i za nove čitaoce.




Epizoda 28: Asteriks kod Šećerlemade
Daleko kraljevstvo u kojem živi lepa princeza Šećerlemada pogodila je strahovita suša. Ako kiša ne padne u roku od hiljadu i jednog sata, princeza će biti žrtvovana da bi se umilostivili bogovi. Jedan fakir doći će u Asteriksovo i Obeliksovo selo da potraži pomoć, koju će dobiti s neočekivane strane...

Epizoda 29: Ruža i mač
Kod Gala su druid i bard pozivi kojima se bave isključivo muškarci. Ali da li je baš tako? Vremena se menjaju i u selo nepokornih Gala dolazi gospođica Maestrija, koja će pokazati kako nije nimalo gori bard od Tamburiksa...

Epizoda 30: Obeliksove nevolje
Obeliks je kao mali upao u kazanče s čarobnim napitkom, čije dejstvo otad kod njega ne prestaje. Zbog toga, na svoju veliku žalost, Obeliks nikad ne dobija čarobni napitak s drugim Galima iz sela. Ali šta biva ako ga ipak krišom popije?

Asteriks 10 biće na Letećem startu od 13. do 15. marta u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara. Po završetku Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/03/2019 : 13:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa mora se priznati, da ide ovo ko blesavo...sad ce i 'trica'...vrlo dobro...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/03/2019 : 14:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Hip hip hura
Go to Top of Page

Nikola444
Starting Member

14 Posts

Member since 07/12/2017

Posted - 12/03/2019 : 14:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Nikola444 a Private Message  Reply with Quote
Ma svaka čast! Ovo će se ubrzo spojiti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/03/2019 : 07:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo...jos kad bi netko objavio Talicnog na isti nacin.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Nikola444
Starting Member

14 Posts

Member since 07/12/2017

Posted - 13/03/2019 : 09:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Nikola444 a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/03/2019 : 10:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bravo...jos kad bi netko objavio Talicnog na isti nacin.



Eh, hoce Veseli. Samo valja sacekati par godina, decenija.
Mislim da oni drze prava.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/03/2019 : 11:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Imate Dylana, sta stalno kukate?

sangue navajo
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/03/2019 : 12:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Imate Dylana, sta stalno kukate?


Pa ljudi koji čitaju Dylana ionako generalno vole da kukaju
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/03/2019 : 10:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bravo Čarobna

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/03/2019 : 15:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Wee, ajmo trojka pa da naručim :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2019 : 13:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitah po prvi put Asteriks i leteći ćilim,odnosno Šećerlemadu - sjajna epizoda,oduševljen sam!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/04/2019 : 16:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pročitah po prvi put Asteriks i leteći ćilim,odnosno Šećerlemadu - sjajna epizoda,oduševljen sam!



I meni je to jedan od boljih albuma u periodu poslije Goscinnyja .
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2019 : 16:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto

pročitah po prvi put Asteriks i leteći ćilim,odnosno Šećerlemadu - sjajna epizoda,oduševljen sam!



I meni je to jedan od boljih albuma u periodu poslije Goscinnyja .


ja odavno nisam čitao Gošinijeve albume (ne računajući prvih šest koje sam nedavno pročitao u ČK izvođenju),odnosno one koji važe za najbolje,ali ova 28.epizoda mi je presjajna - siguran sam da će mi biti u samom vrhu svih Asteriksa.

Evo,završih i Ružu i mač - i ovo mi je odlično leglo.
Vaskršnje izležavanje,uz milku i nutelu (nakon slanih đakonija) i Asteriksi - šta ćeš lepše!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2019 : 12:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Na neki način,dve epizode u ovoj knjizi su mi premijere - doduše i Šećerlemadu i Obeliksove nevolje imam u nekom pirateriji,ali sećam se da sam obe priče batalio na pola jer su pomenuta izdanja bila bogu plakati.Najgore što su mi zbog toga ostale u lošem sećanju iako ih nisam pročitao kompletne.

E sad;ne znam da li je to zbog praznične atmosfere (totalna opuštencija,dobra klopica (sa nutelom,milkom...)) ili što sam smatrao da će mi 10.knjiga biti mnjah,,ali uživao sam maksimalno u ovim pričama.U stvari,ne sećam se da me je ikad Asteriks ovako zabavio.

Asteriks kod Šećerlemade
mi je top integrala - mislim da mi je ovo jedan od ponajboljih Asteriksa (da se odmah ogradim da nisam neki veliki poznavalac materije - većinu priča sam čitao,ali ne više od po jednom,dvaput;i to pre x godina)).Kezio sam se ko ludak čitajući je 5+/5
Ružu i mač sam gotivio i u PZ,a sad mi je bila još nekako bolja 5/5
Za Obeliksove nevolje sam bio ubeđen da će mi donekle pokvariti celokupni dojam,ali ne bejah u pravu (srećom) - vrlo neobična epizoda u kojoj je Obeliks popio napitak,sa gusarima je sklopljen dogovor...Mislim da je bilo ovde potencijala da bude još bolji kraj,ali zadovoljan sam i sa postojećim 5/5

Vidim da su ocene na bedeteci prilično loše,a i znam da se samo Šećerlemada kotira kao kultna priča,ali eto,meni je ceo integral do jaja.

Izdanje kao i uvek maksimalno,Melitin prevod kida.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000