forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 124 - Emma G. Wildford
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2019 : 17:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Prošlo je četrnaest mjeseci otkako se Emmin zaručnik Roald Hodges - član društva National Geographic - ukrcao na brod Kinship i otisnuo u smjeru Norveške, a otada... Emma nema nikakve vijesti o njemu. Redovito se obraća ostalim članovima Društva, no uzaludno. Prije no što je otputovao, Roald je Emmi ostavio zagonetnu kuvertu, uz poruku da je otvori samo u slučaju da mu se dogodi nesreća. Odbacujući takvu mogućnost, ona odlučuje ostaviti sve - svoj lagodni život i Englesku - te poći u Laponiju i pronaći ga. Na tom putu polako će gubiti sigurnost ... a osim potrage za zaručnikom, Emma će doživjeti i istinsku potragu za samom sobom.

Kolorka 124 • Emma G. Wildford • 104 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Edith • Prijevod Vanda Kušpilić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.3.2019. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-124-emma-g-wildford/544/

Trouble will find me

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/03/2019 : 20:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
i to se čekalo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2019 : 23:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I evo nam i novih kolorki...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 12:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Zidrou - uzima se

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/03/2019 : 16:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Markose sve pohvale za male "pokloncice" u knjizi ... kao da sam i sam akter dogadjaja, sve postaje "realnije i opipljivije"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/04/2019 : 20:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bolje da je uvalija 100 kuna unutra nego one razglednice:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/04/2019 : 23:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Bolje da je uvalija 100 kuna unutra nego one razglednice:)




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/07/2019 : 19:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovdje jos manje postova nego kod Odjela za poroke. Hmmm...

Ovo je mnogo pitkije i zanimljivije od pomenutih Odjela, ili barem kada se probijes kroz prvih 20 stranica. Plus je zabavno. No, nema neku tezinu, opet mi nije bas "keeper" (ako ne zbog drugoga, onda zbog manjka prostora), a i puno brze se procita od Odjela, bolje i brze tece prica.


Ako to nije SPOILER, samo da pomenem tri stvari koje su ubacene u ovaj strip. Marko, to je moralo biti tako ili je bilo opcija? Svakako zanimljiv pristup kojeg pozdravljam. I tko sve je morao to ubacivati u svih 500 primjeraka stripa, Fibrin staff, valjda ne oni u tiskari (njima ne bih povjerio takvo nesto)?

- među str. 44-45 se nalazi karta za brod na Emmino ime iz augusta 1920
- među str. 64-65 se nalazi slika mladoga Roalda sa ragbijskom loptom
- među str. 78-79 se nalazi koverta sa pismom Roalda za Emmu

Ako ne zbog drugoga, onda da znate gdje su ti slatkisi bili ako su vam slucajno ispali.




Da vidimo sta od Zidroua me jos ceka... Prvo Lydie (priznajem, nisam je uzeo kada je izasla nego tek kasnije), pa Lijepo putovanje, Kabaret i Dvorska luda (posuđeno).
Od procitanih mi je najbolje Posvojenje pa... hmmm, od Medvjeđe koze i Mrtve prirode se tesko odlucim kakvi su mi bili, mozda "koza" malo zabavniji. Tu negdje sa Emmom mi je. Zapravo, Emma mi je malo bolja (a mozda samo zato jer je sjecanje svijezije).

Mozda je najbolje da prvo krenem sa Lydie sada, koja je toliko nahvaljena, jer mi trenutno Zidrou (nazalost?) ne kotira tako visoko.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 13:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 14:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Za početak,svaka čast Zidrou kako nađe crtače za svoja scenarija - svakog je savršeno odabrao.

Ema Vilford je mlada dama,iz viših slojeva engleskog društva 20-ih godina prošlog veka.Živi sa ocem kojeg je davno napustila žena i pobegla sa drugim,trudnom starijom sestrom,koja čvrsto stoji na zemlji i trudna je sa mužem bankarom,koji sve gleda kroz cifre,i koji je svojevremno pokušao da obljubi Emu,što mu ova uvek nabija na nos.
Emin verenik je već godinu dana nestao u jednoj ekspediciji u Laponiji,a pre polaska joj je ostavio pismo koje treba da otvori tek ako mu se desi nesreća.Ema,energična i preduzimljiva kakva je,slišlja način kako da sama organizuje potragu za njim,što će i učiniti nakod jednog sna.

Zidrou nas sjajnim i britkim dijalozima,koji maestralno opisuju govor tog vremena i podneblja,ali i celokupnom atmosferom, stavlja u poziciju kao da se sami nalazimo pored aktera ovog jako dobrog (pa i nešto više) stripa.

4.5/5

"Odsutnost je ljubavi
ono što je vatri vjetar;
malenu ugasi,
veliku raspiri."

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/07/2019 14:00:45
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 14:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
*sjajan je lik onaj Norvežanin,Borg Hansen;mada su i svi drugi odlično prikazani.

*bravo za detalje poput pisma,fotke,karte

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 25/07/2019 : 15:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

"Odsutnost je ljubavi
ono što je vatri vjetar;
malenu ugasi,
veliku raspiri."




Bravo za izbor citata.
Ema mi je letos na odmoru baš legla. Atmosfera stripa, crtež, izbor likova, Fibrino izdanje. Plus sa moje strane za čitanje.

Edited by - stripadzija on 25/07/2019 15:42:33
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/07/2019 : 15:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
"Odsutnost je ljubavi
ono što je vatri vjetar;
malenu ugasi,
veliku raspiri."




sad bih nesto napisao, al necu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 16:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ima i ovaj:

"Jeste li vjernica,miss Wilford?"
"Manja ne mogu biti.Za mene je vjera žličica šećera
koju dodam u čaj kad je prejak."
"U ovoj zemlji ćete postati.
Božansko je posvuda."

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/07/2019 16:11:08
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/07/2019 : 16:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
"Odsutnost je ljubavi
ono što je vatri vjetar;
malenu ugasi,
veliku raspiri."




sad bih nesto napisao, al necu


Zato što grcaš u suzama, jer te ganuo citat.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/07/2019 : 16:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
"Odsutnost je ljubavi
ono što je vatri vjetar;
malenu ugasi,
veliku raspiri."




sad bih nesto napisao, al necu


Zato što grcaš u suzama, jer te ganuo citat.



ne znam da li si u toku, al mi sto citamo teksa ne suzimo na lirsku poeziju
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/07/2019 : 16:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
"Odsutnost je ljubavi
ono što je vatri vjetar;
malenu ugasi,
veliku raspiri."




sad bih nesto napisao, al necu


Zato što grcaš u suzama, jer te ganuo citat.



ne znam da li si u toku, al mi sto citamo teksa ne suzimo na lirsku poeziju


Teks vam je samo paravan
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/10/2019 : 17:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Opet ću citirati svoje mišljenje o Zidrou koje se nije promijenilo od početka, a sad sam pročitao sve njegove stripove u izdanju Fibre.

quote:
Originally posted by Peyo
Nije loš, ali mi nije sjajan.

Rekao bih da on radi po ovom obrascu:

1. Krene uglavnom OK, priča ide nekim normalnim pravcem i dosta se lagano čita.

2. Nagli zaokret, nije bitno koliko je logičan, štoviše uglavnom nije, i postaje sve teže za čitanje.

3. Rasplet, uglavnom konfuzan i nerijetko mučan sa pribjegavanjem fantaziji, koji mi se uglavnom ne svidi.

Dosad mi je od njega najbolje bilo Posvojenje (sjajni Monin).

Za scenarij bih mu za dosad pročitano u Fibri (sve osim Emme Wilford) dao najviše 3,5 za Posvojenje (zbog prvog dijela), a za ostale radove najviše do 3.

S obzirom na sjajan crtež (koji i inače prati njegove stripove) ukupna ocjena za Posvojenje i meni bi bila 4/5.



No, sad par riječi i o Emmi.

quote:
Originally posted by anto

Za početak,svaka čast Zidrou kako nađe crtače za svoja scenarija - svakog je savršeno odabrao.


Savršeno ili ne, crtači su zbilja odlični, pa tako i sjajna Édith Grattery. Njen crtež odlično dočarava atmosferu i radnju, a i odabir boja mi je izvanredan.

No da se vratim scenaristu Zidrouu koji po mom mišljenju i ovdje ne mijenja obrazac/strukturu scenarija koju sam u prethodnom postu podijelio u 3. točke.

Pa tako i ovdje:

Točka 1 vrijedi sve do 82 stranice. Sjajni dijalozi i likovi, odlična priča (na momente briljantna) i meni je bio pravi užitak čitanja i rekoh sam sebi: Super, konačno Zidrou kojeg ću s radošću kupiti.

Točka 2 ide nakon toga (neću prepričavati zbog onih koji još nisu pročitali strip) je do recimo stranice 90 i po meni takav zaokret nikako „ne pije vodu“ (naravno nekima će upravo ovakav zaokret biti logičan).

Točka 3 je završna i opet navedeni spomenuti obrazac s krajem koji mi se nije svidio (naravno nekima će se svidjeti upravo ovakav kraj).

Ipak kao zaključak, ovo mi je dosad najbolji Zidrou, pa ako sam Posvojenju dao ukupnu ocjenu 4/5 zbog Monina, ovdje bih dao i nešto veću ocjenu 4,5/5 zbog Zidroua.

Svakako vrijedi pročitati, a zgodni su i ovi štosevi sa dodacima.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/10/2019 : 19:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Pročitao sam sve njegove radove (osim knjige Emma G. Wildford) koje je objavila Fibra i ne dijelim tvoje mišljenje o njegovoj sjajnosti. Nije loš, ali mi nije sjajan.


Od onog što je objavila Fibra meni je Emma najbolja, tako da bih svakako preporučio da ju pročitaš. Inače se slažemo što se tiče Zidroua.




quote:
Originally posted by Peyo


Ipak kao zaključak, ovo mi je dosad najbolji Zidrou





http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/10/2019 : 23:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni je Emma bila prvi Zidrou koji nije loš, ali pročitah nedavno ovaj https://www.bedetheque.com/serie-60724-BD-Obsolescence-programmee-de-nos-sentiments.html i baš mi se dopao, verujem da će to pre ili kasnije Marko objaviti...
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/11/2019 : 20:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ako to nije SPOILER, samo da pomenem tri stvari koje su ubacene u ovaj strip. Marko, to je moralo biti tako ili je bilo opcija? Svakako zanimljiv pristup kojeg pozdravljam. I tko sve je morao to ubacivati u svih 500 primjeraka stripa, Fibrin staff, valjda ne oni u tiskari (njima ne bih povjerio takvo nesto)?

- među str. 44-45 se nalazi karta za brod na Emmino ime iz augusta 1920
- među str. 64-65 se nalazi slika mladoga Roalda sa ragbijskom loptom
- među str. 78-79 se nalazi koverta sa pismom Roalda za Emmu

Ako ne zbog drugoga, onda da znate gdje su ti slatkisi bili ako su vam slucajno ispali.
Je l' tako i Soleil objavio? Titan je te dodatke jednostavno odstampao na kraju izdanja.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/11/2019 : 20:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tako je objavljeno u originalu, pa smo se i mi držali toga. Koštalo je nešto više, ali je fora i meni je drag strip, pa onda zašto ne potrošiti malo više.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/11/2019 : 20:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Dadada, super je. Inace ne volim te gimmicke ali ovde je pun pogodak. Zna li neko ima li Fibrinog izdanja da se naruci u Srbiji? Hteo sam i sestri da uzmem.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/11/2019 : 23:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ima, tj. trebalo bi biti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/11/2019 : 23:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nijedan Zidrou od ovih 9 koji je objavila Fibra nije loš. Ocjene su od izvrstan za Kabaret do samo OK za Dvorsku ludu. Emma je sigurno pri vrhu tablice. Jedan od onih stripova koje čitaš lagano i guštaš.
Jako dobar crtež dodatno diže ocjenu.

Nisam razmišljao o bojama dok nisam vidio Peyov post. Odabir boja je jako dobar.

Edited by - Ernie Pike on 30/11/2019 23:33:18
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/08/2020 : 22:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Posle Teksaskih kauboja, na red je dosao jos jedan strip ciju sam kupovinu dugo odlagao. Emma G. Wildford je jos jedan odlican strip Zidrou-a ciji radovi uvek odisu nekom lepom melanholijom (barem oni koje sam citao) koja mi se jako dopada. Prica krece poetski i relaksirajuce da bi Emma odjednom krenula u potragu za svojim "verenikom" u Laponiju medju 1000 jezera u predivnu prirodu. Emmin odnos sa vodicem mi je jako zanimljiv ali i obrti koji se desavaju kad dodje do destinacije ali i posle. Zidrou se jos jednom dokazao kao majstor svog posla/zanata. Imam utisak kao da sam odgledao odlican film. Crtez sasvim odgovara prici i sve je jako lepo nacrtano i kadrirano. Dodaci koji idu uz strip su me odusevili i dodali dublji osecaj celoj prici. Sve u svemu... fenomenalno! Jedina zamerka sto je kratko, moglo je sigurno jos 100tinak stranica ali moze i ovako. Mocno i emotivno delo.

9/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000