forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 127 - Dani što nestaju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/03/2019 : 09:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 31/03/2019 : 00:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Toliko ste me napalili na ovaj strip da ako ne bude valjao svi idete zauvijek na ignore.


Ma odličan je ovo strip, budi bez brige.... crtež je možda lošiji dio, ali priča je stvarno upečatljiva. Meni osobno jei kraj malo zbrzan( ili ga ja nisam najbolje shvatio,što je sasvim realna opcija 😂😂😂😂), ali vidim da je ostalima sve super.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 31/03/2019 : 10:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Toliko ste me napalili na ovaj strip da ako ne bude valjao svi idete zauvijek na ignore.



Dodajem još i Markosa
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/03/2019 : 11:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Sigurno je depresivan strip u pitanju ako je sudeći prema komentarima... ili se varam?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2019 : 14:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jezovit strip.
ja bi se ubija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/04/2019 : 00:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Upravo završio. Puno toga se krije u stripu. Svaka cast autoru za pricu. Jedino, nije mi izazvao nikakve emocije, ali to pre svega pripisujem trenutnom raspolozenju. Ocjenu ne dajem, vise vrijedi to, da je procitan u dahu.

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/04/2019 : 00:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
I naravno najdrazi lik u stripu - Tamara.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/04/2019 : 09:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

I naravno najdrazi lik u stripu - Tamara.



Slažem se.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/05/2019 : 12:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Prisutni spojleri...

Vrlo dobar strip, zanimljiva tema, a najjača točka je neizvjesnost koju sadrži od samog početka. Druga polovica stripa teče dosta brzo (no možda nije toliko nerazumljivo s obzirom da se ovaj "budi" svako nekoliko godina), a kako sumohrvat reče nisam siguran da sam razumio kraj. Meni se čini da su Lubina koji gubi dane modernim tehnologijama prevarili na kraju i da se uopće nije vidio s Tamarom. Jedino što mi se ne sviđa su koketiranja s pederlukom i npr. bradata sluškinja na kraju. Iako smo vjerojatno svi "za" Lubina od 1. stranice vrlo mi se dopalo objašnjenje onog psihologa, da je "naš" Lubin uljez.
Nije mi ni crtež loš, jednostavan, važno je da nije grozan pa da odvraća od čitanja. Vjerojatno bi lošije izgledao bez boje.
Uglavnom, strip koji sam odlučio kupiti nakon par stranica previewa i kojem ću se jednom i vratiti.

P: 9, S: 8, C: 7, N: 8

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/05/2019 12:36:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2019 : 13:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
vrlo dobar strip kome si dao devetku za priču i osmicu za scenario (uf,nikad mi neće biti jasan taj bezvezni bonelijevski način ocenjivanja;priča,scenario,ctež&naslovna umesto priča&crtež ili najefektnija metoda jedna jedina ocena))?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/05/2019 : 14:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

vrlo dobar strip kome si dao devetku za priču i osmicu za scenario (uf,nikad mi neće biti jasan taj bezvezni bonelijevski način ocenjivanja;priča,scenario,ctež&naslovna umesto priča&crtež ili najefektnija metoda jedna jedina ocena))?



Nekad i ja dvojim što bi trebala biti razlika između jednog i drugog ali ju uglavnom nalazim ili sam uvjeren da je nalazim, kako ti draže.
Ovdje konkretno: Što biste napravili kada biste odjednom shvatili da živite tek svaki drugi dan? Upravo to se događa Lubinu Maréchalu, mladiću od dvadesetak godina koji se svakoga jutra budi bez ikakva sjećanja na čitav prethodni dan koji je netom protekao. To mi je priča, tema stripa, skroz moćna, jasna kao dan, nisam dalje trebao čitati da imam 70% uvjerenja da kupujem, tek zaviriti u preview radi crteža. Međutim, kako je to razrađeno je druga stvar. Rekao sam koketiranje s čime mi se ne sviđa, da mislim da drugi dio teče dosta brzo, i onda mi se tu nekako kvari dojam u odnosu na otprilike 2/3 stripa. I eto, scenariju ocjena manje.

Dobro je Markos tamo posložio, naslovna nema toliku ulogu a o crtežu zavisi dojam, kako kod koga, ali na bonellijani posebno, što si dobro primijetio. Može netko otvoriti temu pa da o tom razglabamo ali ja ovdje osjetim.

Ako ti je pak žarište "vrlo dobar strip" uzmi da sam napisao "vrlo, vrlo dobar strip", "skoro pa odličan"... Rijetko je u mene 10, 10, 10, 10 iliti 10/10, a u nekih, ono, prosječna ocjena 95%. A opet možda nam se isto dopada, ovisi koliko si lak na obaraču.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/05/2019 14:15:36
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/05/2019 : 00:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

jezovit strip.
ja bi se ubija.



Nakon što sam pročitao ovaj strip ovo mi se čini kao prilično dobar komentar.

Meni je crtež sasvim dobar, kao i boje.

Priča je vrlo maštovita i intrigantna i tjera na čitanje u cugu. Možda bi se mogla definirati kao psihološki SF triler.

U svakom slučaju zanimljivo iskustvo i strip koji zavrjeđuje pažnju i čitanje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2019 : 17:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uf,bem li ti miša,kakva stripčina! Šaner je bio u pravu 100% za oduševljevanje Danima - ostaviću malo kasnije osvrt.
quote:
Originally posted by Combatrock

Pogledao sam privju, ocigledno je da se radi o satanistickom stivu.


prevario si se.
quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by ivke80

stoji mi na stolu neko vrijeme, prelistao sam ga i crtež mi je isto bio onako, nista posebno, al sad kad ste nahvalili priču, pročitam ga za vikend ;)


Rasturio me strip, kakva priča, koja emocija;... ozbiljan, ozbiljan kandidat za strip godine.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/05/2019 17:20:13
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/05/2019 : 18:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:


Pogledao sam privju, ocigledno je da se radi o satanistickom stivu.
prevario si se.


Šteta.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/05/2019 : 22:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Aj prestanite da lupate o satanizmu u ovom stripu. Bar ga prvo pročitate celog.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/05/2019 : 22:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Cemu uzbudjenje?

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/05/2019 : 22:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ludnica!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/05/2019 : 23:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
to je ta cuvena demokratija i obracun sa neistomisljenicima

a svi znamo da je demokratija esencija satanizma

dzabe se svi nervirate nema nam spasa

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/05/2019 : 23:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
a ovaj iz Cacka non stop troluje

bas me zanima njegov osvrt

ne osvrci se sine

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/05/2019 : 09:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
demo(n)kratija

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/05/2019 : 12:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
to brate takovog te volim nosis se sa iskusenjima

sangue navajo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/05/2019 : 07:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo jučer sam ga i ja pročitao u šutu i moram priznat da mi se baš svidio, jako je napet pa nema puštanja dok se ne dođe do kraja, a meni se iskreno crtež sviđa, jednostavan je ala US i fino šaren. Sve u svemu jako dobar strip! :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 21/05/2019 : 16:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Već dugo vremena mi se nije dogodilo da me tekst na zadnjoj korici stripa toliko zavede da strip moram pročitati odmah, što pre, kao da se u njemu nalaze odgovori koji mi sada trebaju i da će sutra biti kasno. A sudeći po priči koju crta i pravi Timote Le Buše, to možda i nije isključeno. Dani što nestaju jesu upravo priča o nestajanju, kako nas kao individua tako i drugih ljudi sa kojima živimo naše male, ali nama najbitnije živote; i sutra – bukvalno sutra – možda već bude kasno za nešto. Ovaj strip pleni sa pregršt metafora, i pitanje je da li se u stripu zaista događa nešto neverovatno, ili je pak sve to posve uobičajeno, samo nam je teško kada uobičajeno sagledamo iz datog ugla. Da li vam se nekad dogodilo da nešto uradite kao da to niste vi? Ipak ste to bili vi, zar ne? Le Buše se tako spretno igra sa svim našim emocijama, i za neke koji su već odrasli i koji mogu da sagledaju metamorfoze kroz koje su prošli – će biti neprijatno da prepoznaju da su nekoć bili neko drugi, neko koga su možda i sami više voleli.
Što se tiče crteža, autor ima jednostavan i jasan crtež, pomalo na tragu mangi, sa odličnim osećajem za boju.
Za svaku preporuku.

Edited by - Manny on 21/05/2019 21:48:09
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/05/2019 : 17:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dobar osvrt Manny .
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/05/2019 : 23:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Odličan osvrt. (za razliku od antovog)

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000