forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 127 - Dani što nestaju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/05/2019 : 06:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Odličan osvrt. (za razliku od antovog)





-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 22/05/2019 : 11:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Inače, moja prva asocijacija pre (ali i u prvom delu stripa, dok se priča nije razvila) jeste jedan film koji sam gledao pre cca 20 godina. Imam nejasno i možda ne baš verno sećanje na njega, mislim da je britanski, gde jedan mladić živi usamljenim životom, radi neke noćne (?) smene na poslu, i živi sam u apartmanu. Medutim, u jednom trenutku on počinje da sumnja da još neko živi sa njim. Ne kao uljez, više kao bivša devojka sa kojom se je raskinuo, tako nekako, uglavnom neko ko je tu kada je on na poslu. I on počinje da ostavlja sapun i peškir u određenom položaju i slično, tek da proveri da li je to neko dirao dok on nije bio tu. Zna li neko koji film je u pitanju?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/05/2019 : 15:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Inače, moja prva asocijacija pre (ali i u prvom delu stripa, dok se priča nije razvila) jeste jedan film koji sam gledao pre cca 20 godina. Imam nejasno i možda ne baš verno sećanje na njega, mislim da je britanski, gde jedan mladić živi usamljenim životom, radi neke noćne (?) smene na poslu, i živi sam u apartmanu. Medutim, u jednom trenutku on počinje da sumnja da još neko živi sa njim. Ne kao uljez, više kao bivša devojka sa kojom se je raskinuo, tako nekako, uglavnom neko ko je tu kada je on na poslu. I on počinje da ostavlja sapun i peškir u određenom položaju i slično, tek da proveri da li je to neko dirao dok on nije bio tu. Zna li neko koji film je u pitanju?



Ne, ali zvuči zanimljivo. Ako se sjetiš/saznaš javi naslov.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 22/05/2019 : 16:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovaj ili bar liči

Just Like Heaven (2005)

Zaboravio da se potpiše.

Edited by - nikia on 22/05/2019 16:45:49
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 22/05/2019 : 20:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Mislim da je ovaj ili bar liči

Just Like Heaven (2005)



Hvala na pokušaju, ali nije. Ne uspevam da se setim više detalja vezanih za film, ali nije viskobudžetni, nema akcije (dosta je spor), recimo da je – ako me sećanje ne vara – to film o Usamljenosti. Barem ga se tako ja danas sećam.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 22/05/2019 : 22:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
ivan_micic to sigurno zna.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2019 : 13:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Lubin je dvadesetogodišnjak,šljaka u jednom marketu,ima prijatelje,devojku,porodicu,a glavna preokupacija mu je bavljenje akrobacijom.To mu je hobi u kojem ima velike ambicije,i sa troje prijatelja vredno vežba ne bi li jedan dan postigli nešto veliko.
I odjedno,kreće da mu se dešava nešto uvrnuto - ujutru se budi bez sećanja na prethodni dan,a ubrzo skonta da tim danima u njegovom telu prebiva druga osoba,karakterno skroz drugačija;preko računara stupa sa "novim ja" u kontakt.
Deleći jedno telo svaki drugi dan,život dvojici mladića drugačijih u svakom pogledu počinje da postaje haotičan.Posebno "originalnom" Lubinu.Ali,da li je baš on zaista "origiđiđi" Lubin?

Šta reći - fenomenalna ideja sa odličnim izvođenjem i vrh krajem.Crtež mi je sasvim dobar.I sve to nabijeno emocijama.Topčina!!!

5+/5

*strip je u Francuskoj išao u nešto manjem formatu,ali Markos ga je stavio u A4 - hvalevredan potez,sa obzirom da su table uglavnom sa 4 reda sličica i da su pojedine scene nabijene detaljima.Ne verujem da bi većina izdavača sa ovih prostora isto postupila.Roknuli bi to u originalni format i ćao,zdravo.
*tokom čitanja Dana,više puta sam se zapitao kako baš Markos pronalazi ovakve bombe i objavljuje ih?I uopšte,kako ih stvarno nađe u tolikoj ponudi stripova BD produkcije?
*nadam se da ćemo jednoga dana videti i ovo https://www.bedetheque.com/serie-65211-BD-Patient.html od istog autora

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/06/2019 : 14:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
anto, i što se događa na kraju koji ti je odličan? Je li Lubin suvremenom medicinom prevaren u vezi onog susreta s Tamarom?

loading...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/06/2019 : 15:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nije pitanje je li prevaren, već je li bitno.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/06/2019 : 16:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ljudi, kad se anto i kasper, dva stara kenjatora, sloze onda vam je to to!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2019 : 16:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jedini minus,ali zaista vrlo mali,je zbog standardne političke korektnosti bez koje izgleda ne može - odnosno,ne može se bez hebenog pederluka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2019 : 17:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

anto, i što se događa na kraju koji ti je odličan? Je li Lubin suvremenom medicinom prevaren u vezi onog susreta s Tamarom?


pročitaj pa ćeš saznati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/06/2019 : 17:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jedini minus,ali zaista vrlo mali,je zbog standardne političke korektnosti bez koje izgleda ne može - odnosno,ne može se bez hebenog pederluka.



ma ko jebe pedere, daj da te zagrlim
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/06/2019 : 18:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, kako kome, subjektivna stvar je li nešto bitno. Da nije ne bih pitao.
anto, nemam komentara

loading...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/06/2019 : 19:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

jedini minus,ali zaista vrlo mali,je zbog standardne političke korektnosti bez koje izgleda ne može - odnosno,ne može se bez hebenog pederluka.



ma ko jebe pedere, daj da te zagrlim



Sada svi znaju što napraviše korektni stripovi od vas dvojice ? A još koliko jučer ste se grlili sa ženama ..

Anto već mjerka Lauru Zuccheri .

Edited by - Peyo on 01/06/2019 19:23:16
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/06/2019 : 19:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 03/06/2019 : 10:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan strip.....priča te zaokupi i čitaš do kraja bez disanja......nije mi još niti jedan strip izmamio suzu u oku ali ovaj kako se približavao kraj izmamio je od mene dubok udisaj i par sekundi borbe da ne pustim jednu kap.

Crtež korektan i apsolutno nebitan u ovom slučaju.....tema i njena izvedba ovdje preuzimaju 95% svega.


SPOILER ALERT.

Dakle kraj je jasan, ne znam šta vas muči......lik će ostati u virtualnom svijetu, ja volim misliti dok ne umre i napokon će nakon tolikih desetljeća proživjeti život onako kako je i želio i zaslužio.



A ako je ijedan strip ikada zaslužio nastavak onda je to ovaj....dakla drugi dio sve isto ali iz perspektive drugog lika, da vidimo njeovou borbu i mržnju prema drugom JA.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/06/2019 : 10:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ako smem, preporucio bih strpljenje od komika
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/06/2019 : 08:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. Radnja lagano teče a priča napeta, tako da nisam mogao stati i u šutu sam pročitao. Prošla već ponoć, nisam mogao doći sebi nakon kraja. moja žena već spava, gasim svjetlo, grlim uspavanu ženu i nekako se nadam da ću se ujutro probuditi kraj nje.

Ipak vjerujem da je glavni lik nekako na kraju dobio zadovoljštinu, ali pitam se što je bilo sa svim onim ljudima (djevojka, obitelj, prijatelji).

Edited by - Kerempir on 04/06/2019 08:52:04
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/06/2019 : 07:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Inače, moja prva asocijacija pre (ali i u prvom delu stripa, dok se priča nije razvila) jeste jedan film koji sam gledao pre cca 20 godina. Imam nejasno i možda ne baš verno sećanje na njega, mislim da je britanski, gde jedan mladić živi usamljenim životom, radi neke noćne (?) smene na poslu, i živi sam u apartmanu. Medutim, u jednom trenutku on počinje da sumnja da još neko živi sa njim. Ne kao uljez, više kao bivša devojka sa kojom se je raskinuo, tako nekako, uglavnom neko ko je tu kada je on na poslu. I on počinje da ostavlja sapun i peškir u određenom položaju i slično, tek da proveri da li je to neko dirao dok on nije bio tu. Zna li neko koji film je u pitanju?



Malo me vuče na ovaj film, mada nije britanski nego španjolski, slabo ga se sjećam.

https://www.imdb.com/title/tt0436374/?ref_=ttls_li_tt

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 12/06/2019 : 18:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever
Malo me vuče na ovaj film, mada nije britanski nego španjolski, slabo ga se sjećam.

https://www.imdb.com/title/tt0436374/?ref_=ttls_li_tt



Nažalost nije. Ovo je bio neki film koji nije bio horor, i dosta je bio spor (nema akcije, velikih uzbuđenja).
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 13/06/2019 : 00:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Ne, ali zvuči zanimljivo. Ako se sjetiš/saznaš javi naslov.



Unbelivable, outstanding, stunning! Gil-galad mi je otkrio koji film mi se mota po glavi.

U pitanju je "Late Night Shopping", u prvih 30 sekundi trejlera se nalazi ono o čemu sam vam govorio, naravno u mojoj glavi je priča ostala zapamćena malo drugačije.
U preostalih 90 sekundi trejlera ide priča koje su uopšte ne sećam.



Hvala Gil-galadu, moj mozak sada može da prestane da razmišlja koji je to bio film i da se posveti drugim stvarima.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 12/07/2019 : 14:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Riječ je o remekdjelu, vrlo jednostavno, strip koji se treba pročitati i koji je definitivni kandidat za izdanje godine.
Izrazito volim stripove poput ovih koji se ne boje suočiti s pomalo kompleksnijim temama, koji s jakim scenarijem diže cijelu umjetnost na jednu višu razinu. Ovakva tematika bi sasvim napeto i sjajno funkcionirala i u obliku romana, filma ili TV serije, ali Le Boucher se sjajno uhvatio ukoštac s tim u obliku stripa koji se ne ispušta.
Ono što mi se svidjelo što je sve uravnoteženo, napetost je konstantna, nema prevelikih skokova u tempu, jednostavno ovaj strip "vozi" svojim ritmom uz puno scenarističkih odluka koje maksimalno podržavam.
Rijetko kad se susretnem sa stripom koji doslovce do zadnje stranice ima nešto za reći, događaja ima napretek, ali emocionalno ovaj strip neću reći uništava, ali teško da nekome može biti svejedno čitajući ovo, baš natjera na razmišljanje i to je još jedna jako bitna snaga ovog djela.
Što se tiče crteža bilo je dosta prigovora, ali meni nije toliko smetao, dosta minimalistički i jednostavan, lijepih boja uz taj moderni "štih".
U svakom slučaju zapanjujuće dobar strip, možda da sam scenarist bih ga drugačije razrješio, ali i ovako je to čistih 5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/07/2019 : 15:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Shaner
Ne, ali zvuči zanimljivo. Ako se sjetiš/saznaš javi naslov.



Unbelivable, outstanding, stunning! Gil-galad mi je otkrio koji film mi se mota po glavi.

U pitanju je "Late Night Shopping", u prvih 30 sekundi trejlera se nalazi ono o čemu sam vam govorio, naravno u mojoj glavi je priča ostala zapamćena malo drugačije.
U preostalih 90 sekundi trejlera ide priča koje su uopšte ne sećam.



Hvala Gil-galadu, moj mozak sada može da prestane da razmišlja koji je to bio film i da se posveti drugim stvarima.



Pogledao trailer, izgleda odlično, definitivno ću pogledat. Fala

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/09/2019 : 02:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000