forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 129 - Učitelj mačevanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2019 : 17:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


1537. je godina. Duboko u planinama Jure poslanik Crkve podjaruje vjersku mržnju katoličkih gorštaka kako bi mu pomogli uhvatiti mladog protestanta i njegova vodiča. Njihov jedini zločin je to što žele prenijeti Bibliju prevedenu na francuski jezik u Švicarsku kako bi je dali u tisak. A to je hereza! Počinje nesmiljen lov tridesetorice na dvojicu. Izgleda da je mladiću i starom Hansu Stalhofferu kucnuo sudnji čas. Samo što Hans nije lovina poput drugih. On je bivši učitelj mačevanja kralja Franje I. I lovina je odlučila postati lovac.

Kolorka 129 • Učitelj mačevanja • 120 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Xavier Dorison • Crtež Joël Parnotte • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.3.2019. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-129-ucitelj-macevanja/513/

Trouble will find me

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2019 : 17:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovo me najviše zanima iz ove ture.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/03/2019 : 17:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Citao u izdanju PP.
Odlican.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/03/2019 : 20:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
I meni se dopao ovaj strip...mali omaz Trojici Musketara
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/03/2019 : 20:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Citao u izdanju PP.
Odlican.


Zašto ovo izdanje ima više stranica, neki dodaci?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2019 : 20:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, greška, je, 96 stranica ima moje izdanje, sad ću popraviti, sorry.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2019 : 20:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jesi brz:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2019 : 23:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E ovo sam preskocii kod Phoenix pressa, znajuci da ide kod Fibre. Cini se jako dobro.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 13/03/2019 : 23:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, greška, je, 96 stranica ima moje izdanje, sad ću popraviti, sorry.



Prepravio si u 96 Kn, a ne strana :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2019 : 23:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno sam majstor...

Trouble will find me
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/03/2019 : 11:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Markos

Ne, greška, je, 96 stranica ima moje izdanje, sad ću popraviti, sorry.



Prepravio si u 96 Kn, a ne strana :)


Takac makac 😂😂😂😂
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 12:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sa drugog foruma:

Dorison (LDžS,Asgard,Pogrebnik,WEST,Treći zavet,Prorok,Kris od Valnora&uskoro i Torgal) je po meni sasvim korektan zanatlija koji svojim scenarijima pruža jako dobru zabavu,no, nikako da preskoči tu "vrlo_dobru" stepenicu iliti još me nijednom svojom pričom nije "zveknuo".
Sa Učiteljem mačevanja je najzad pomerio tu lestvicu;ne bih sad smeo da kažem da je u pitanju odličan strip,ali definitivno vrlo dobar sa nekim odličnim delovima.

Hans Štalhofer je opasan "madafaka iz srednjeg veka",učitelj mačevanja Francuskog kralja koji nakon borbe za tu funkciju (završene inače nerešenim rezultatom) se povlači iz javnog života i u nekoj vukojebini životari radeći kao uterivač dugova.
Jednog dana,njegov veliki prijatelj i hugenot,doktor Govan i mlađahni mu sadrug Kasper,bežeći od pomahnitalih katolika,sa biblijom na francuskom jeziku koju su poneli na umnožavanje u Švajcarsku,traže pomoć,koju im on nakon početnog nećkanja i pruža,ali stvari se uskoro komplikuju.
A onda započinje opasna sjana akcija a la Rambo&Taken (Taken u smislu matori "pro" koji jebe kevu svima).
Kroz sve to se provlače dva sukoba - Štalhofera sa novim kraljevim učiteljem mačevanja,kao i onaj između tradicionalne katoličke i protestantske vere.Sa odličnim krajem.I jednako dobrim tekstualnim uvodom.
Preporuke!!

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/03/2019 : 08:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ovo me najviše zanima iz ove ture.



Dobar je Lwoode. Ja sam citao Phoenixov. Bas lepo legla prica.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/04/2019 : 19:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Je,priča je vrlo dobra,čak i gotovo odlična ako zanemarimo par rambo scena.
Al ok,zadovoljan san.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/04/2019 : 12:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobar meinstrim BD strip.
Nije remek dijelo ali ko voli BD povijesne stripove će biti zadovoljan.
Kako kaže moj rođo gori:ima par rambo scena i malo patetike ali sve u granicama.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/04/2019 : 08:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni se isto svidio, čisto OK strip sa finim crtežom :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/09/2019 : 21:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip. Nije remek djelo, kao Long John Silver ali mi je drugi dobri Dorrison. Svi ostali su mi bili dosadnjikavi, žurio bi da dođem do kraja. Crtež dobar, raskošan, profesionalan. Priča ima tu pretjeranu akciju i patetiku ali drži pažnju.
Ono što mi je fali su neka pojašnjenja.. npr. taj dvoboj učitelja mačevanja - da li je to povijesno utemeljeno ili su to izmislili da strip bude zanimljiv?
Prenošenje Biblije u Ženevu i potjera su mi neuvjerljivi, također ne znam ima li to nekog povijesnog smisla ili je u pitanju pretjerivanje radi pretjerivanja?
Ovo spominjem jer mi se motivacija svakih likova čini skicirana i neuvjerljiva, pomalo kao kad gledam španjolsku ili tursku sapunicu pa se svi ponašaju potpuno iracionalno. No, sve je to manje bitno kad krenu atraktivne borbene scene. Tada strip zasja i shvatim da zaslužuje ne manje od 7/10 ili 3.5/5
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/09/2019 : 13:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koliko je ovaj događaj u stripu povijesan ali prevodit Bibliju u narodne jezike nije bila pametna aktivnost. Vidi npr nešto raniji slučaj;https://en.m.wikipedia.org/wiki/John_Wycliffe

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/09/2019 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
čovjek je umro od starosti pa su mu naknadno spalili kosti. Nije baš isto, ali nema ni veze. Nije mi toliko bitna povijesna točnost koliko mi postupci likova nisu uvijek jasni. Npr. kad dođu kod onog ćelavog brdonje koji gradi crkvu - tko je on? Je li neki knez? Ako da, zašto izgleda isto kao njegovi podanici? Zašto njegovi ljudi kasnije love glavne likove? Zašto on onda krene za svojim ljudima? Mislim, kuži se zašto ali mi nema logike..
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/09/2019 : 21:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A slušaj nisu ga uspili spalit za života. Jan hus nije bija te sriće,npr.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 10/09/2019 : 21:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam više očekivao, previše mi je akcijski odradjen.
U nekom drugom čitanju možda smekšam stavove, nije da nije, ali nije ni da je.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2020 : 01:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Lepa BD avantura, sve ono sto bih ocekivao od prosecnog zabavnog BD istorijskog albuma. Najvise mi se svidja zimski ugodjaj i jako zanimljivo istorijsko razdoblje. Poslednja stranica stripa mi je previse pateticna i nepotrebna, voleo bih da se sve zavrsilo na pretposlednjoj stranici. Voleo bih da vidim ovakav istorijski zimski strip smesten u Prag tog razdoblja (sa kule astronomskog sata su bacili nekog svestnika sto je i zapocelo 100godinsji rat, koliko se secam, a i na tom glavnom starom trgu su obelezena X mesta gde su spaljivani Hugenoti), ili u bilo koje razdoblje ali da je u Pragu, taj grad ne prestaje da me fascinira.
U svakom slucaju Dorison pise zabavnu, akcionu putesestviju, ali nista vise od toga.
Crtez jako dobar.
Preporuka
Ja sam strip citao u Pheonix Pressovom izdanju, svi koji zele da procitaju strip mogu idalje nabaviti ovo izdanje jer je Fibrino rasprodato. PPovo izdanje je odlicno uradjeno, AMD je odlicno odstampao strip, prevod zvuci jako lepo i jako sam zadovoljan izdanjem. Takodje PPovo izdanje je nesto veceg formata od Fibrinih kolorki, ne znam da li je tako i u originalu? (i dw perle su malo vece od Kolorki)

7,5/10
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 14/04/2021 : 14:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Da li ce mozda biti reprint?

Fibra uvek ima bolji prevod pa zbog toga, a i stampa je na proverenom nivou :)

Edited by - knauso on 14/04/2021 14:29:15
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/04/2021 : 15:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne

Trouble will find me
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 17/05/2021 : 11:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Lipo je ovo nacrtano, ali kad mi mač sječe glavu, a ne ubija, teško mi je gutati to... Kirurzi tog doba bili čudotvorci. Ali dojmljivi su dijelovi gdje Hans dere ljude jedne za drugima, takve stvari uvijek mogu čitati. Zabavno, ali samo to.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 18/05/2021 : 10:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Iako su mi i tema i razdoblje interesantni, za ovaj strip sam se u prvom redu odlučio zbog prewieva-a. Nekako sam očekivao, da če strip biti ono red povjesti/red akcije/red alternativnih teorija (kao što smo naučeni od BD-a slične tematike). Ali stvar se dosta brzo izdestilira u nekakav srednjovjekovni Die Hard po francuskim gudurama i kad to prihvatiš, shvatiš da se radi o jako dobrom stripu.

Za ljubitelje šarenila, otkrovlljenja i alternativnih teorija, te sisatih gospođica u nevolji 5/10, a za mušku populaciju sa nešto večom kilometrinom 8,5/10.
Prije čitanja preporučivo drmnuti kakav single malt trpkije sorte

Edited by - GGG on 21/10/2021 22:28:29
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000