forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 130 - Priča bez junaka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2019 : 17:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Može li svatko postati junak? Godine 1977. Jean Van Hamme i Dany postavili su nam to pitanje u stripu o skupini sasvim običnih ljudi koje će pad njihova aviona usred prašume prisiliti da upregnu svu svoju maštu i trud u borbi za goli opstanak. Dvadeset godina poslije autori nam nude nastavak priče u kojemu preživjeli iz te avionske nesreće, jedan za drugim, tajanstveno nestaju. Prilika je to da otkrijemo Danyjev talent u polju realizma i jedan od najboljih Van Hammeovih scenarija uopće.

Kolorka 130 • Priča bez junaka • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean Van Hamme • Crtež Dany • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.3.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-130-prica-bez-junaka/548/

Trouble will find me

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/03/2019 : 18:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Dobar!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/03/2019 : 20:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Klasik
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/03/2019 : 20:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
čisti klasik

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/03/2019 : 21:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

čisti klasik



Super klasik
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2019 : 23:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas tako.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/03/2019 : 11:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci, uzima se.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Van Ham - uzima se

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/03/2019 : 08:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Cekajte, nisam skontao, ovo ima neki prvi deo?
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/03/2019 : 08:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Fibra će izbaciti integralno izdanje u kojem su dve epizode, prva je nastala 1977. godine a druga tek 1997. godine.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/03/2019 : 08:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nije mu dugo trebalo za drugi dio

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2019 : 12:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dvoalbumni integral;prva epizoda je izašla 1977.,druga 20 godina kasnije,i bavi se događajima 20 godina nakon onih iz prvog albuma.

Priča bez junaka je klasična avantura u džungli Mato grosa - avion se ruši u džunglu,preživljavaju dva člana posade i 14 putnika,te potom sledi borba za bekstvo u civilizaciju.Priča Vanhamovski odlična,Denijev crtež korektan.
Dvadeset godina posle nas vodi 20 godina unapred i imamo transformaciju iz klasične avanture u tipičan špijunsko-akcioni-avanturistički žanr.Preživeli iz nesreće u džungli Mato grosa počinju da doživljavaju tragedije jedan za drugim.Iza svega stoji ...U stvari,videćete ako pročitate.
I opet Van Ham na svom nivou,a Deni nešto bollji nego pre dve decenije.Malo mi je žao što je kraj za mrvicu zbrzan i zbog pojave jednog lika koji je potpuno nepotreban,te malo narušava inače odličnu epizodu.

Za klasičare masthev.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 02/05/2019 : 16:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Stripoteka 507 U prašumi Mato Grosa. To je valjda prvi dio, nažalost nemam tu Stripoteku.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/07/2019 : 12:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nakon čitanja mogu samo reći da je riječ o vrhunskom klasiku, pravoj avanturi s puno neizvjesnosti, zanimljivim likovima i vrlo dobro promišljenim zapletom (a i raspletom).
Premda je pauza od 20 godina između 2 dijela jako duga i može utjecati na kvalitetu, po mom mišljenju ovdje to nije slučaj, u 2.albumu je malo čudesan početak, ali brzo me navukao na daljnje čitanje.
Možda ostaje dojam na kraju da je bilo previše twistova i raznoraznih deus ex machina rješenja, ali čak i s takvim dojmom ovaj strip me oduševio.
Pohvala i za crtež, osjeti se da je iz nekih drukčijih vremena, ali baš mi se sviđa da sam nakon puno ovih "modernijih" došao i do ovako jednog klasičnijeg.
Sve u svemu, za ljubitelje avanture i old school zavrzlama u egzotičnim dijelovima svijeta apsolutna preporuka
A za sve ostale mogu samo reći da ni sam nisam preveliki ljubitelj ovakvog žanra, a opet sam ostao oduševljen.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/07/2019 : 16:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Nakon čitanja mogu samo reći da je riječ o vrhunskom klasiku, pravoj avanturi s puno neizvjesnosti, zanimljivim likovima i vrlo dobro promišljenim zapletom (a i raspletom).
Premda je pauza od 20 godina između 2 dijela jako duga i može utjecati na kvalitetu, po mom mišljenju ovdje to nije slučaj, u 2.albumu je malo čudesan početak, ali brzo me navukao na daljnje čitanje.
Možda ostaje dojam na kraju da je bilo previše twistova i raznoraznih deus ex machina rješenja, ali čak i s takvim dojmom ovaj strip me oduševio.
Pohvala i za crtež, osjeti se da je iz nekih drukčijih vremena, ali baš mi se sviđa da sam nakon puno ovih "modernijih" došao i do ovako jednog klasičnijeg.
Sve u svemu, za ljubitelje avanture i old school zavrzlama u egzotičnim dijelovima svijeta apsolutna preporuka
A za sve ostale mogu samo reći da ni sam nisam preveliki ljubitelj ovakvog žanra, a opet sam ostao oduševljen.
5/5


Sve se slazem osim za poslednju recenicu u tvom postu. Ocemo vise ovakvih stripova sa odlicnim crtezom. I od mene apsolutna preporuka
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/07/2019 : 09:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jesam li ja jedini koji je ravnodušan, a pomalo i razočaran ovim stripom?
Van Hamme mi je vrhunski scenarsita, ali ovo mi je njegovo najslabije dijelo koje sam čitao.
Kupio sam ga na blef, ipak je to Van Hamme.
Prvi album mi je nekako pisan starinski i nije mi legao, drugi mi je osjetno bolji, ali mi nije dovoljan da bi popravio dojam o stripu.
Za mene je ovo niti loše, niti dobro, čisti prosjek.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/07/2019 : 10:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nisi jedini. Strip mi prolazi, ali da je ludilo, nije.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/07/2019 : 11:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Jedno od najslabijih izdanja u Fibrinom katalogu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/07/2019 : 12:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Jedno od najslabijih izdanja u Fibrinom katalogu.





Ovo je školskin ocjenjivanjem za +3, stripovskin ocjenjivanjen 6.5/10, ali da je ovo jedno od najslabijih izdanja ne mogu se nikako složit.
Kraj onakvih odrona ka šta su Fun fome, Plava bilježnica ili Kako pauci dolaze na svijet, poprilično je hrabro ovo nazvat jednin od najslabijih izdanja. Magnusa da i ne spominjen.
Čak i kad makneš ove totalne odrone i zanemariš besmisao i tragediju posječenih stabala za ova nedjela, ostaju još i Silas Corey, Treći zavjet, Crvena maska, i još ponešto.
Dakle ne radi se o vrhunskon štivu, ali poprilično čitljivo i zabavno, pogotovo ljubiteljima stare BD škole.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/07/2019 13:09:25
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/07/2019 : 13:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hmmm Silas Corey, ''na papiru'' sve zvuči dobro, ali kad sam ga pročitao isto razočaranje, opet nije to loš strip, nego nekako generičan, utopio se u masi prosječnih.
A i Crvenu Masku sam jedva pročitao. Inače ne komentiram baš ono što mi se nije svidilo...ali eto. :P

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/07/2019 14:01:59
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 09/07/2019 : 21:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi mozda neko rekao da je prosek fibre, ali meni daleko od toga da je prosecan strip. Prava akcija za film i mozda mnogima bas to smeta, Ja mu dajem 7/10
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 11/07/2019 : 21:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar Van Hamme i dosta dobar Dani => jako dobar strip.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 13:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Klasičan avanturistički BD strip koji zaslužuje fibrino izdanje (i ne samo on, već ih ima još poprilično). Prvi dio se pamti još iz Stipoteke (i efektniji je u c/b) , ali i nastavak je dobar i fino se nadovezuje na prvi . Danyju ipak više odgovara drugi tip stripa, nekako mi ne leži najbolje.

A Van Hamme...sve je bolje od SOS

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/07/2019 : 14:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Klasičan avanturistički BD strip koji zaslužuje fibrino izdanje (i ne samo on, već ih ima još poprilično). Prvi dio se pamti još iz Stipoteke (i efektniji je u c/b) , ali i nastavak je dobar i fino se nadovezuje na prvi . Danyju ipak više odgovara drugi tip stripa, nekako mi ne leži najbolje.

A Van Hamme...sve je bolje od SOS



E vidiš kako se ukusi razlikuju, meni se ne sviđa Priča, a SOS mi je odličan strip

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/07/2019 : 21:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Aco

Klasičan avanturistički BD strip koji zaslužuje fibrino izdanje (i ne samo on, već ih ima još poprilično). Prvi dio se pamti još iz Stipoteke (i efektniji je u c/b) , ali i nastavak je dobar i fino se nadovezuje na prvi . Danyju ipak više odgovara drugi tip stripa, nekako mi ne leži najbolje.

A Van Hamme...sve je bolje od SOS



E vidiš kako se ukusi razlikuju, meni se ne sviđa Priča, a SOS mi je odličan strip


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/09/2019 : 11:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ostale su neke natruhe Danyjeve karikaturalnosti ali uz takav klasičan i lijep crtež na tragu Grega čovjek se lako može uživiti u priču. Zapravo kad malo bolje razmislim Danyjev crtež je kao neka fuzija ranog Deriba i Grega. A to je kul. Boje u prvom albumu su fenomenalne!

Drugi album - meni "malo manje lijep" i crtež i kolor ali i dalje vrlo zanimljiv. Također mi je bio čudan prijelaz na urbani setting i hrpu teksta na početku drugog albuma ali s guštom sam pročitao do kraja.

Malo me čude ove negativne reakcije i to baš od ljudi za koje bi se kladio da će im se svidjeti; po meni je ovo čista oldskul BD masthevuša!
8/10

p.s.: šteta za naslovnicu. Puno mi je bolji onaj crtež koji je stavljen za galeriju

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000