forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Planeta mrtvih
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/08/2019 : 15:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Bacilijeri
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/08/2019 : 16:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Finalna verzija


Edited by - Nula on 20/08/2019 18:13:14
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/08/2019 : 16:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Nula
Bilo bi dobro da te slike editiraš i stavljaš u gabarite web browsera jer ovako je nepregledno i glomazno.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 20/08/2019 : 17:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Bilo mi je čudno da se Mastrazzo odlučio na takvu postavku naslovnice, al onda vidjeh da je Recchioni tražio da ju bazira na ovoj naslovnici:





A i Mastrazzo nema sreće s Bonellijevim sajtem, opet su (kao i prije dvije godine) postavili radnu verziju naslovnice kao službenu. Ova gornja koju je Nula postavio je konačna verzija.

Edited by - Sarghan on 20/08/2019 17:12:49
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/08/2019 : 10:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Bacilierijev crtež mi je izgledao lepo u onih par tabli koje sam video iz Čudovišne gozbe.

Ovde vuče na neki Manga/Montanari/Grassani..nešto.



Isti osecaj I kod mene, dopada mi se ono sto sam dosad video/citao od njega, ali ove table mi deluju nekako… neprikladno za ovaj serijal imajuci u obzir dosadasnji tip crteza. Mozda se I varam na ovom uzorku od dve table, ali meni je ovo vise kao za americki indie strip

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/08/2019 : 12:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

quote:
Originally posted by Nula

Bacilierijev crtež mi je izgledao lepo u onih par tabli koje sam video iz Čudovišne gozbe.

Ovde vuče na neki Manga/Montanari/Grassani..nešto.



Isti osecaj I kod mene, dopada mi se ono sto sam dosad video/citao od njega, ali ove table mi deluju nekako… neprikladno za ovaj serijal imajuci u obzir dosadasnji tip crteza. Mozda se I varam na ovom uzorku od dve table, ali meni je ovo vise kao za americki indie strip


ja cu ovde kao mogorovic: +1


salim se, i meni je bacilijeri i na jan dixu i na napoleonu super
a ovde nesto... nije kako treba
potpuno se slazem sa ovim sto si napisao gore

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/08/2019 : 14:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bacilieri uvijek dobar. Ovdje je, valjda zbog više stranica, odabrao manje detaljan crtež.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/08/2019 : 14:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
nesto slicno
juce sam citao "Legiju kostura", Stanov prvi scenaristicki izlet
i ajd sad, na stranu prica, nije mi bas sve najjasnije (iako moram da priznam da sam citao pre popodnevne dremke, pa mi nisu svi klikeri radili kako treba)
ali nije mi jasan ni crtez
kao da su crtali M&G, a on uskakao da zavrsi
nesto mi tu nije bas kako treba
previse "belih" scena, nema tipicne stanove "sare", tame, senke, tacke, uopste atmosfere
ne znam
nisam zadovoljan

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 29/08/2019 : 14:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 28/12/2019 : 13:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav iz Andeda je pravo remek-delo!
Bilota opet pokazuje da je pored Rekionija najbolji pripovedač na Dilanu trenutno.
Epizoda u rangu Državnog neprijatelja broj jedan, a možda i najbolja do sada.
Meni ovakve epizode odgovaraju i mogu da ih čitam na tone, ali pitanje je koliko Bilota može da ih piše pre nego što postane očigledno da ne zna kuda ide (iako onaj mali tvist na kraju pokazuje da možda i zna).
Bilo bi dobro da uradi još nekoliko epizoda koje će voditi ka završnom ciklusu od opet nekoliko epizoda i time da zaokruži priču. Volim Planetu mrtvih, ali bih želeo da se završi pre nego što postane sapunica!

Bacilieri se savršeno uklopio u ovakav tip priče i pripovedanja.
Stvorio je jezivu, nenapadnu atmosferu. Nadam se da će još crtati Dilana!
Takođe je došao i kao osveženje od Kazertana, koji mi se sve manje dopada na Planeti mrtvih.

Kompletno iskustvo je bilo 10/10.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/12/2019 : 00:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
i meni se jako svidela najnovija planeta
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/01/2020 : 22:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kažu na facebooku da je ovaj kratak film (ima engleske titlove) inspiriran Bilottinom Planetom mrtvih...
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 23/02/2020 : 19:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 01/03/2020 : 17:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Pozdrav iz Andeda je pravo remek-delo!
Bilota opet pokazuje da je pored Rekionija najbolji pripovedač na Dilanu trenutno.
Epizoda u rangu Državnog neprijatelja broj jedan, a možda i najbolja do sada.
Meni ovakve epizode odgovaraju i mogu da ih čitam na tone, ali pitanje je koliko Bilota može da ih piše pre nego što postane očigledno da ne zna kuda ide (iako onaj mali tvist na kraju pokazuje da možda i zna).
Bilo bi dobro da uradi još nekoliko epizoda koje će voditi ka završnom ciklusu od opet nekoliko epizoda i time da zaokruži priču. Volim Planetu mrtvih, ali bih želeo da se završi pre nego što postane sapunica!

Bacilieri se savršeno uklopio u ovakav tip priče i pripovedanja.
Stvorio je jezivu, nenapadnu atmosferu. Nadam se da će još crtati Dilana!
Takođe je došao i kao osveženje od Kazertana, koji mi se sve manje dopada na Planeti mrtvih.

Kompletno iskustvo je bilo 10/10.



Od reci do reci se slazem s Nulom!
Pre svega , nadam se da Bilota ne "pati" od "Bilal sindroma", odnosno da scenarija ne radi s godine na godinu, onda kad broj vec mora da izadje, jer nakon zadnja dva broja utisak je bas takav. A bogami I ovaj preview table koju je radio Ambrosini ide u tom pravcu. To samo po sebi I meni , kao I Nuli, nije nuzno lose, stavise ovo je jedini Dilan u kojem istinski uzivam.
Pa tako je bilo I sa ovim brojem. Sta imamo ovde? Recimo, jedan pogled iz drugog ugla (mada vreovatno je tacnije da je pogled iz treceg ugla ), pa se moze reci da ovde ponovo imamo trecu stranu medalje. Ovo je broj koji skoro pa moze da se procita bez ijednog prethodno procitanog broja iz serijala.
I tu, konacno imamo Bacilijerija! Mozda su one preview table izgledale nezgrapno ili ostavile utisak da je on kao crtac skroz pogresan izbor. Ali, nakon 160 strana na papiru, jedino sto mogu reci je WOW! Ovaj covek je prica za sebe, njegov stil je jedinstven (za Boneli univerzum) I nacin na koji je ovo nacrtao je spektakularan. Neko je u komentarima pomenuo da je ovde mozda isao na minimalizam, ali, kad ovo procitate uvericete su suprotno. da ne pricam kako mu emocije idu od ruku, kao I kod Milazza pokretom ociju on jednostavno objasni sve. Jos uvek me prolaze trnci kad se setim table sa Adrijanom u policiskoj stanici
kao I obicno, pre svakog novog broja ponovo overim (nabrzaka) prethodne brojeve I (detaljno) zadnji broj. Sada mi se cini da I U ime sina nije uopste los broj, iako I dalje misllim da je prekonfuzan (na ne bas najzabavniji nacin). ali ono sto se potvrdjuje je da je Casertano definitivno najslabija karika u nizu crtaca Planete mrtvih, odjednom njegov stil deluje tako precist I jednostavan u odnosu na Bacilijerija I Gerasija. nesto kao Cossu u poredjenju sa Casertanom u redovnoj seriji (znam, bogohulim! )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2020 : 18:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by LudensovPotrcko

Šok i nevjerica, Dylan Dog nije mrtav!



Scenarij: Alessandro Bilotta
Crtež: Giampiero Casertano


13.03. na shop.strip-agent.hr

Od 14.03. u SnK

Od 16.03. na kioscima

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/03/2020 : 20:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
kao što sam i rekao da hoću, počeo sam nanovo da iščitavam ovaj serijal, i za sada završio sa prve tri epizode. u sumraku živih mrtvaca bilotta postavlja setting i prventveno se bavi političkom, ideološkom stranom svoga apokaliptičnog svijeta. dylanu nabija jak osjećaj krivnje jer je sjebo svijet (pogrešnim) potezom i učinio od njega čovjeka koji je izgubio svaku nadu u čovječanstvo a prvenstveno u samog sebe. time još biva ubačen među živopisne, ali više-manje klišeizirane likove od kojih svatko ima neki svoj ideal, način i vrijednosni sustav kako riješiti nastalu situaciju sa najezdom živih mrtvaca i njihovu integraciju u društvo (?). sve to, naočigled, postaje igra krupnih interesa nekih vrlo sitnih i prodanih duša koja samim time završava katastrofalno po večinu igrača. bilotta ubija nekoliko omiljenih likova iz dd serijala i posjeđuje dylanove zaliske, takoreći, izbacujući dotadašnji dd univerzum iz kolotečine.

u kući sjećanja malo se odmičemo od politike a sami zombiji ovdje više dobivaju, kroz nekoliko ubačenih omnibusa, ono dobropoznato sklavijevsko uobličenje i simboliku. dylan i dalje prolazi agoniju prosipajući naoko svoju nihilističku filozofiju (sa bocom u ruci). bilotta ovdje uvodi motive sjećanja i zaborava što vidim da će mu postati okosnica serijala i mudrovanja.

u sljedećoj priči kraj je moj početak ta dva motiva se još više produbljuju i vrhunskom pričom dostižu uspon u ovome, do sada, najboljem nastavku. odlična, sumorna epizoda o naoko savršenom, ali umno podčinjenom svijetu iz uma mizantropa wernera, vizionara njemačkog porijekla čijom karakterizacijom bilotta smjelo vuče paralele sa hitlerom i njegovom ideologijom.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 25/03/2020 : 20:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ja sam danas procitao #4 U ime sina
komentar: voimja oca, sta procita'?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/03/2020 : 16:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
u državnom neprijatelju broj 1 bilotta se orijentira na xabarasa i to na način da ga isprva pozicionira na stadiju matorog ocvalog lika sa nekoliko desetaka liječničkih dijagnoza i jednako toliko propisanih lijekova. vrijeme, njegov najveći neprijatelj, ga je u bilottinoj verziji sasvim pregazilo i učinilo samo sjenom onoga što je nekada bio (ili pokušavao biti)... besmrtan. bilotta mu pokušava dati i ljudskost na nekoliko stranica uvođenjem ženskog lika marlene kao objekta njegove ljubavi. marlene kao lik je simptomatičan po tome što i ona prezire vrijeme i prolaznost (smrtnost) samo što je njezin način borbe protiv toga umnogo banalniji nego jednom xabarasov; ona vrijeme pokušava zaustaviti bezbrojnim plastičnim operacijama izobličivši se do neprepoznatljivosti i grotesknosti.

no, starome liscu xabarasu vrag ne da mira i uvođenjem dylana u radnju te smrti marlene jednom ocvali xabaras iznenada postaje vitalni starčić odlučan vratiti ono što je jednom bio i to po bilo koju cijenu. daljnjom karakterizacijom ali i monstruoznom crtačkom interpretacijom xabaras u konačnici u svom svome bijesu i naumu (simbolički) postaje i sam živi mrtvac vođen sirovom snagom i nagonom (od kojih je možda i ljubav samo jedna od tih...).

u sukobu dylana i xabarasa nema više odnosa oca i sina, bilotta (za sada) sasvim zanemaruje taj sklavijev aspekt, bez obzira što su njihovi okršaji dramatični i teatralni a mnogi dijalozi pri samom kraju ostaju visjeti u zraku. no, to je time jer serijal još nije završen a sukob se i dalje nastavlja... nema odnosa oca i sina, ali je uspostavljen odnos između njih dvojice na način da dylan predstavlja stalnost (apatiju, rezigniranost) a xabaras mijenu (pokret, ideju).

uglavnom, i nadalje je vrlo interesantno čitati bilottu i njegove smjele interpretacije i prevrtanja dylandogovskih kanona.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/03/2020 : 17:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
to jest, smjelo pretvrtati (ovdje uvijetno rečeno) dylandogovske kanone ali opet uspjeti ostati (za sada) u konačnici na sklavijvskom tragu što se ideja i filozofije serijala tiče.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/03/2020 : 22:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno sjajan je Drzavni neprijatelj #1. I scenaristicki, a tek crtacki! I kao sto jednom rekoh, ovo bi komotno mogao biti i kraj serijala.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/03/2020 : 16:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
i sada tu na scenu stupa u ime sina, recentni ludensov dd specijal kojega sam za potrebe ovog topika još jedanput iščitao u posljednjih tjedan dana. i sada, otkako se aktivno bavim planetom mrtvih i ova epizoda ima puno više smisla nego što je imala na prvo čitanje. biće i zbog toga što sada iščitavam cijeli serijal u kompletu a samim time i obnavljam gradivo iz prijašnjih epizoda što mi je usfalilo u poprilično negativnom dojmu ove priče kada sam je prvi put čitao prije tjedan dana.

kao što sam rekao, okosnica ovog serijala su motivi sjećanja, uspomena i zaborava koje bilotta u ovoj epizodi produbljuje odnosom stvarnosti i iluzije. točnije (i jasnije rečeno) što se zapravo događa kada, zbog traume i nemogućnosti prihvaćanja, suočavanja sa stvarnošću, stvaramo uspomene i iluzije toliko snažne da postanu imperat, to jest, interferiraju našu stvarnost do te mjere kada postaje nemoguće razlučiti jedno od drugog.

dapaće, bilotta ovdje cijelo vrijeme jasno citira freuda i njegov ogled o nostalgiji kao ne samo žudnji za prošlošću, nego žudnji za idealiziranom prošlošću, za trenutcima koji se nikada nisu niti dogodili a sve kako bi se prikrio (negirao) određeni užas, bol iliti trauma. te zrcalne uspomene, kako je freud smatrao, su kombinacija nekoliko različitih uspomena; točnije, to je pogrešno tumačenje prošlosti koju pacijent sebi stvori u glavi prvenstveno pod utjecajem emocija, osjećaja koje u takvim slučajevima dominiraju nad činjenicama.

kada na taj način čitate ovu priču, ona postaje puno jasnija i nema tu zapravo mjesta nekoj pretjeranoj konfuziji. narativno i tehnički je upravo tako pisana, krojena stvarnošću i iluzijama (snovima) do te mjere da jedno isprepliće drugo, a svako za sebe puno toga govori. stoga ovdje nije niti toliko važno što je san što je java, i koji dio priče je stvarnost (sadašnjost) a koji iluzija (uspomena) koliko je važnije na koji način tako lako možemo proniknuti u samu dušu dylana, sybil, i njihovog (hipotetičkog) sina godwina doga.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/03/2020 : 21:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ha, cuj, i najvecem besmislu mozes da nadjes smisao, povezujuci i objasnjavajuci neobjasnjivo
u tome je lepota filozofije
ali ova epizoda je "wtf?" i to je to
ako ti nesto na prvu nije kako treba
na drugu, trecu, na silu ce biti
ali nije to poenta

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/08/2020 : 17:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#34
Scenarij: Alessandro Bilotta
Crtež: Carlo Ambrosini
Naslovnica: Marco Mastrazzo

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2020/08/06/albo/la-grande-consolazione-1008586/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596723889701.png--.png?1596723889000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596723889823.jpg--.jpg?1596723890000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596723890197.jpg--.jpg?1596723890000

Edited by - solar on 26/08/2020 17:23:09
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/08/2020 : 18:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
vidiš, mogao bi ludens da izbaci novi nastavak sage o PLANETI MRTVIH. vrijeme je. što sada slijedi? POZDRAV IZ UNDEADA?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/08/2020 : 18:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000