forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pakiranje Stripova i slanje poštom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 30/03/2019 : 12:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Često sam na relaciji Nizozemska - Švedska - Njemačka i imam dogovor sa poštarom da ostavi pošiljku za mene kod nekog od susjeda ovdje u Njemačkoj.
Susjedi umiru od smijeha kako se ti stripovi pakiraju.
Jednom sam iz štosa rekao da dolaze iz Afganistana. Tako da je ostalo uz dobar dan i da mi je stiglo nešto iz Afganistana.

Kad dođem u poštu na policama stoje uredno na deseci DHLovih kutija ili kutija pošiljaka lijepo zapakiranih.
Kad vidš nešto što nikako nema oblik kvadra, nema pravilne bridove, stranica različitih visina, obljepljenih uzduž i popreko i adrese ispisane rukom flomasterom nekog prvašića, onda ti se srce ispuni srećom jer znaš da su stripovi stigli.

Danas sam u pošti doživio iznenađenje. Dočekala me je uredno zapakirana i lijepa pošiljka od WildWesta. Čestitke.
Svima ostalima kolčina iz pakiranja. Usprkos brzini i stripovima koji su bili dobro zaštićeni najružniju pošiljku do sada poslao je Strip Agent.

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/03/2019 : 12:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bez slika ne priznajem nista:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 30/03/2019 : 13:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Slijedeću pošiljku snimiti ću u pošti.
Skužiti će se u jednoj milisekundi koja je za mene ...

I poštarica u pošti se već smije i veli da imam pošiljku iz Afganistana ...
Ratna zbivanja - tolerancija ...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15668 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2019 : 14:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pobogu, postari se vec smiju i znaju kolike ja posiljke dobijam, shodno tome i pripaze,(znajuci da je tu vruca stripovska roba),kako ce je 'handlati'. Na isti nacin i ja pokusavam nekome poslati i zastiti njegovo kupljeno dobro na najbolji moguci nacin.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2019 : 15:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Vecinu stripova koje sam dobio sa ovog foruma su bili jako dobro zapakirani i na tome stvarno svaka cast, dok sam samo jednom ostao bez stripa kojeg je covjek stavio u paket ali se vidjelo da su stripvi tako da se postar pocastio jednim Alan Fordom
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 30/03/2019 : 15:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Stripovi jesu dobro zaštićeni.

Samo vizulano ti paketi izgledaju kao da dolaze iz oblasti netaknutih sakrivenih civilizacija Obale Bjelokosti ...
Kad ih vidiš u pošti vrište od užasa. Poštarnica TNT

Pofotkat ću i Strip Agent kod slijedeće narudžbe.
Sigurno će kroz mjesec - dva zaboravit na ovaj post ...
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 30/03/2019 : 18:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Paa! kupio si strip(ove) a ne paket, ako su oni uredni čemu halabuka.Ja sam 80% kupac a 20% prodavac. Uglavnom sam zadovoljan pošiljkama, istina i ja sam dobio od Strip agenta Tex gigante zamotane u nekakav filmski plakat ali su došli očuvani i nemam šta prigovarati a to što nije pravokutan ili čudan izgledom, to mi nije problem.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/03/2019 : 19:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
amen! ni meni nikada nije bila jasna ta opsednutost paketima
u jednoj od fb grupa, malo-malo, pa kače slike stiropora, paketa, selotejpa, vazdušastog najlona (pucketave folije),... samo čekam kad će da počnu sa daskama da šaluju pakete i onda da izlivaju beton
čini se da je veća fama oko paketa nego oko sadržaja (i opet se postavlja ono pitanje - da li su stripadžije zapravo samo (glupi i nepismeni) potrošači, konzumenti, a ne (načitani) ljubitelji stripa i knjiga)

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 31/03/2019 : 10:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Meni nikada nece biti svejedno kako je spakirano nesto sto kupujem.

Uopce mi nije svejedno ako je nesto upakirano kao da dolazi od renomiranog prodavaca koji drzi do svog poslovanja ili je nesto zapakirano kao da je kupljeno na Hrelicu (buvljak u Zagrebu), tamo zapakirano od nadenih kutija obljepljeno isto tako nadenim ljepilom.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 31/03/2019 : 10:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ovaj tekst sam napisao zato jer je nakon 20-ak narudzbi iz Hrvatske u konacno netko - WildWest - poslao uredan i korektan paket.
Sva ostala pakiranja bila su smijesna.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 31/03/2019 : 12:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

amen! ni meni nikada nije bila jasna ta opsednutost paketima
u jednoj od fb grupa, malo-malo, pa kače slike stiropora, paketa, selotejpa, vazdušastog najlona (pucketave folije),... samo čekam kad će da počnu sa daskama da šaluju pakete i onda da izlivaju beton
čini se da je veća fama oko paketa nego oko sadržaja (i opet se postavlja ono pitanje - da li su stripadžije zapravo samo (glupi i nepismeni) potrošači, konzumenti, a ne (načitani) ljubitelji stripa i knjiga)


Ma tko si ti da sebi uzimas za pravo nazivati "glupim i nepismenim" potrosacima/konzumentima ljude koji jednostavno samo zele da im se sto bolje i sigurnije upakira nesto za sta su vjerovatno platili dosta novca, koji im sigurno nisi ti poklonio???
A ti si ujedno kao "nacitan" ljubitelj stripa i knjiga?

Tebi je ocito stvarno dosadno u zivotu? Svako malo samo tebi nesto smeta.
Svako malo, jedini ti iskopavas iz svih mogucih konteksta ponesto sto bi okrenuo onako kako ti to zelis prikazati.

Tamo (na nekom drugom topiku) napadas covjeka za neke njegove kao fol "antisrpske stavove", dok svako normalan u stanju je shvatiti na sta je u biti mislio. A i to uradis skroz podmuklo, kvazi izmedju redova napises: "Da li ja to dobro vidim?", umjesto da ga kao covjek fino otvoreno upitas: "Sta si s time htio reci?"

Svako malo bavis se iskljucivo tracevima poput neke seoske babetine, ili, kako ono kod vas kazu - glumis dnevni "Radio Mileva" (bilo kuda, editirano svuda).
Siris ovdje gluposti koje pokupis po fejs grupama, Darkwood forumu ili qrcu-palcu, a tamo opet svakakve shitove koje ovdje iz bilo cega izvuces. Palis vatru na sve moguce strane.
Samo pratis na sve strane i prenosis. Kakav si ti lik i karakter od muskarca, majke ti?

Ako ti ne odgovara doticna fejs grupa ili, ukoliko je ispod tvoga (knjigama nacitanog) nivoa, izadji jednostavno iz nje i ne glumataj obrazovanog profesora u krugu "glupih i nepismenih komzumenata". A isto bih ti preporucio i u pogledu na forum.
A i jak ti je taj tvoj nivo nacitanosti knjigama, Boze ti pomozi, kad ti je posljednji poll bio "Najomiljeniji Zagorov specijal" - u fejs grupi u kojoj ti svako malo sve moguce zasmeta.
Ovdje na forumu si trenutno bar malo stao s otvaranjem svakodnevnih poll-ova, no vidim, topici opcenito ponovo krecu.
Covjece, proljece stize, odi malo u park ili prostaj uz obalu editirano i mani se tih gluposti jer na kraju krajeva jedino samog sebe izblamiras. Koliko po forumima, toliko i po fejs grupama.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - solar on 02/04/2019 15:19:53
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 31/03/2019 : 13:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

amen! ni meni nikada nije bila jasna ta opsednutost paketima
u jednoj od fb grupa, malo-malo, pa kače slike stiropora, paketa, selotejpa, vazdušastog najlona (pucketave folije),... samo čekam kad će da počnu sa daskama da šaluju pakete i onda da izlivaju beton
čini se da je veća fama oko paketa nego oko sadržaja (i opet se postavlja ono pitanje - da li su stripadžije zapravo samo (glupi i nepismeni) potrošači, konzumenti, a ne (načitani) ljubitelji stripa i knjiga)


Ma tko si ti da sebi uzimas za pravo nazivati "glupim i nepismenim" potrosacima/konzumentima ljude koji jednostavno samo zele da im se sto bolje i sigurnije upakira nesto za sta su vjerovatno platili dosta novca, koji im sigurno nisi ti poklonio???
A ti si ujedno kao "nacitan" ljubitelj stripa i knjiga?

Tebi je ocito stvarno dosadno u zivotu? Svako malo samo tebi nesto smeta.
Svako malo, jedini ti iskopavas iz svih mogucih konteksta ponesto sto bi okrenuo onako kako ti to zelis prikazati.

Tamo (na nekom drugom topiku) napadas covjeka za neke njegove kao fol "antisrpske stavove", dok svako normalan u stanju je shvatiti na sta je u biti mislio. A i to uradis skroz podmuklo, kvazi izmedju redova napises: "Da li ja to dobro vidim?", umjesto da ga kao covjek fino otvoreno upitas: "Sta si s time htio reci?"

Svako malo bavis se iskljucivo tracevima poput neke seoske babetine, ili, kako ono kod vas kazu - glumis dnevni "Radio Mileva" (bilo kuda, editirano svuda).
Siris ovdje gluposti koje pokupis po fejs grupama, Darkwood forumu ili qrcu-palcu, a tamo opet svakakve shitove koje ovdje iz bilo cega izvuces. Palis vatru na sve moguce strane.
Samo pratis na sve strane i prenosis. Kakav si ti lik i karakter od muskarca, majke ti?

Ako ti ne odgovara doticna fejs grupa ili, ukoliko je ispod tvoga (knjigama nacitanog) nivoa, izadji jednostavno iz nje i ne glumataj obrazovanog profesora u krugu "glupih i nepismenih komzumenata". A isto bih ti preporucio i u pogledu na forum.
A i jak ti je taj tvoj nivo nacitanosti knjigama, Boze ti pomozi, kad ti je posljednji poll bio "Najomiljeniji Zagorov specijal" - u fejs grupi u kojoj ti svako malo sve moguce zasmeta.
Ovdje na forumu si trenutno bar malo stao s otvaranjem svakodnevnih poll-ova, no vidim, topici opcenito ponovo krecu.
Covjece, proljece stize, odi malo u park ili prostaj uz obalu editirano i mani se tih gluposti jer na kraju krajeva jedino samog sebe izblamiras. Koliko po forumima, toliko i po fejs grupama.


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - solar on 02/04/2019 15:22:55
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 31/03/2019 : 22:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
A kad se samo spomenu tragovi od vezica na novim stripovima-samo što ne izbije rat. Omot paketa se i tako baci,ali tragovi vezica ostaju vječno...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15668 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/04/2019 : 05:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ako dosta primas i saljes paketa, iskoristis ih za jos jedno slanje. Kolike sam samo pakete dobio a vec su imali povijest slanja...i sam sam ih koristio za prosljedivanje dalje. Ali u principu, odem do obliznje samoposluge i pitam 'tetu' ciste kutije, kojih stalno ima na bacanje. Oko posiljke kupcu, se maksimalno potrudim jer je to necije kupljeno dobro. Ono, kako ne bi htio da se meni ostete stripovi, ne zelim ni drugima. Najgori primjer koji sam dozivio je Alan Ford broj 1. legendarni Vjesnikov 'as', koji mi je poslan kao tiskanica,(a izricito sam trazio sigurnu posiljku), i kojeg je postar mrtvo ladno savinuo poprijeko i ubacio u sanducic. Pala mu je cijena odmah za tri stupnja...
Na moje posiljke, kuoci se do sad nisu zalili, dapace, mnigi su mi odgovorili da je pakiranje izvrsno.
Dobro poznati utori se mogu izbjeci samo na dva nacina; da pomno pretrazujes trafike, ili da narucujes od nakladnika i u striparnicama. Ustvari postoji i treci nacin, taj da te boli briga za utore i glancere...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/04/2019 : 16:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je bitno da roba dođe neoštećena, a za izgled paketa me boli miško.
Ja pakiram ko da se dijete igralo (izgled), ali se zato još nitko nije požalio da mu je nešto došlo oštećeno (nisu u pitanju samo stripovi), jer to zapakiram da može i tenk zgazit :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 01/04/2019 : 17:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni je bitno da roba dođe neoštećena, a za izgled paketa me boli miško.
Ja pakiram ko da se dijete igralo (izgled), ali se zato još nitko nije požalio da mu je nešto došlo oštećeno (nisu u pitanju samo stripovi), jer to zapakiram da može i tenk zgazit :D


+
još bih dodao da mi je potpuno svejedno da li je strip sa Hrelića ili iz neke najeksluzivnije radnje. Čak ni za mnoga izdanja ni papir mi nije toliko važan. Najbitnije mi je da sadržaj me iznenadi, da me zabavi ili zamisli...da me začudi, da me poljulja u nekim mojim stavovima i mišljenjima pa da preispitam ih, da mi otvori neki novi pogled, vidik na neke možda uobičajene stvari. Koliko bih volio nekim stripovima iz djetinjstva, koji su gledano realno obična kupusišta.

TM
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/04/2019 : 15:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Dukidule

Zabranjeno je iznošenje osobnih podataka o drugim članovima bez njihovog odobrenja.
Pripazi na to u budućnosti.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 02/04/2019 : 19:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@Dukidule

Zabranjeno je iznošenje osobnih podataka o drugim članovima bez njihovog odobrenja.
Pripazi na to u budućnosti.


Bez obzira na to uvezi čega se tebi (a vjerovatno i svim ostalim modovima redom) dotični žalio, a nakon njegovog pm-a meni, skužio sam šta ga svrbi, čisto onako i tebi na znanje:
Floskule, narodne izreke etc., ništa drugo nije u pitanju.
Ono, u stilu “Ispeci pa reci”.
A svaka sličnost sa stvarnim događajima i osobama često je slučajna.
Eto, toliko na temu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 07/05/2020 : 13:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
******
Sigle FIbrine Banane

******



Sry Markos nisam mogao odoliti.
Do sada je sve bilo u lijepim Fibrinim kutijama. Banane su me ludo nasmijale.
Veli poštarica da su malo teške Banane.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2020 : 13:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Banana kutije su idealne za slanje stripova jer su izuzetno čvrste i neće se baš tako lako oštetiti u transportu. Izgledaju katastrofalno, znam, ali praktički garantiraju neoštećene stripove. Fibra ima svoje normalne lijepe kutije koje koštaju poprilično i nije stvar u cijeni, ali koliko ja znam, kod nas nemaš gdje kupiti kartonske kutije tih dimenzija i te čvrstoće.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2020 : 13:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma palac gore za banana kutije!


Ionako se odavno zna da su za stripadzije banana kutije one prve kutije za prenosenje i preslaganje stripova.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/05/2020 : 13:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kolumbijske banana kutije

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/05/2020 : 13:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Banana kutija je zakon!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/05/2020 : 13:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Banana kutije su idealne za slanje stripova jer su izuzetno čvrste i neće se baš tako lako oštetiti u transportu. Izgledaju katastrofalno, znam, ali praktički garantiraju neoštećene stripove. Fibra ima svoje normalne lijepe kutije koje koštaju poprilično i nije stvar u cijeni, ali koliko ja znam, kod nas nemaš gdje kupiti kartonske kutije tih dimenzija i te čvrstoće.


Još nisan srea trgovca stripovima koji ne koristi kutije za banane. Ako ne za slanje, onda za skladištenje.
Znan jednog strip trgovca koji je kupija auto tako da je gleda koliko kutija banana stane u gepek.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/05/2020 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Moja iskustva sa Fibrinim pakiranjem su izvrsna. Stiže "glanc" knjiga.
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 07/05/2020 : 14:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Jednom sam se raspitivao za sebe, ispostavilo se kako se kod nas u Kruševcu mogu naručiti kutije u željenoj dimenziji, ali postoje minimalne količine (ja sam želeo svega stotinak); doduše, za debljinu i slojevitost kartona nisam siguran. Pretpostavljam da su ti privatnici kod kojih sam se informisao vezani za »Dušan Petronijević«, onda verovatno ni materijal ne bi bio problem (ukoliko fabrika u ovih par godina nije pukla). Tu su i »Cepak« i pogoni za pakovanje grogi-giganata koji su rastočeni a te mašine su morale završiti negde... no, »Dušan Petronijević« je imao najširu ponudu, možda bi se tu moglo i odabrati nešto iz postojećeg programa a onda je pretpostavljam povoljnije.

Ukoliko nekome igra mogu pokušati da nađem kontakt.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000