forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 22 - Mezolitik
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/04/2019 : 19:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Prije 10 000 godina, u kamenom dobu, pleme Kansa živi na istočnim obalama Velike Britanije, gdje opasnost nikada ne spava. Svako godišnje doba donosi nove pustolovine, svaki lov povlači svoje rizike i svaki mučan susret sa susjednim plemenom bremenit je prijetnjom. Poika, dječak na pragu odraslosti, mora vjerovati mudrosti starijih i izdržati obrede životnog prijelaza dok traži svoje mjesto u plemenu.

Priče o njihovoj borbi za preživljavanje bešavno su isprepletene s najdrevnijim mitovima, bajkama i legendama čovječanstva. Ovo je knjiga akcije i pustolovine, strave i magije, snova i mora.

„Nasilno, prekrasno, čarobno, zaokupljajuće; navodi vas da se poželite vratiti kroz vrijeme i posjetiti krajolik iz knjige.“ – The Times
„... jedna od najboljih fantazija u modernome stripu za sve uzraste.“ – Paul Gravett, autor knjige 1001 strip koji morate pročitati prije nego što umrete
„... sugestivno napisan, vizualno dojmljiv rad.“ – The Financial Times

Kolorka Specijal 22 • Mezolitik • 188 stranica • Kolor • 210 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ben Haggarty • Crtež Adam Brockbank • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2019. • Cijena 160 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-22-mezolitik/569/

Trouble will find me

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/04/2019 : 21:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ovo bi moglo biti zanimljivo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 16/04/2019 : 21:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

ovo bi moglo biti zanimljivo



+1
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/04/2019 : 05:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E ovo mi je definitivno zanimljivo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/04/2019 : 14:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo "jebe kevu" kako dobro izgleda.Nadam se da prica prati ovaj prelepi crtez
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/04/2019 : 15:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ako ti to nešto znači, meni su priča i crtež na jednakoj razini.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/04/2019 : 15:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kojoj?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/04/2019 : 17:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Niskoj.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/04/2019 : 18:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Niskoj.



Ne znam za pricu ali crtez je odlican, prelepo kolorisan. Strip me odmah podsetio na jefnu od omiljenih knjiga iz detinjstva, cini mi se da se zvala Djecak iz pecine.
Nadam se da gresis u vezi ovog stripa, ali ne bi ti bio prvi put na moju radost
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/04/2019 : 19:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kolor donekle spašava vizualan dojam, a što se tiče priče, kao što si i sam primijetio, ne bi bilo prvi put da nam se mišljenja razlikuju.

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2019 : 19:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Meni baš djeluje zanimljivo. Bar po pr. Al doće na red tek nakon Araba 4.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/04/2019 : 19:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kolor donekle spašava vizualan dojam, a što se tiče priče, kao što si i sam primijetio, ne bi bilo prvi put da nam se mišljenja razlikuju.

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.



Ajde, mozes ti to
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2019 : 22:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Jebeno dobro! Priče odlične,crtež malkice lošiji. Konkurencija za izdanje godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 11/06/2019 : 02:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.


Ja bih rekao da je ovo bumbar.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/06/2019 : 06:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Shaner

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.


Ja bih rekao da je ovo bumbar.


Moguće, no u stripu je, ako se dobro sjećam, riječ o pčeli, pa mi je bilo logično da je i na naslovnici ona. A i nisam baš neki stručnjak za razlikovanje vrsta.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/06/2019 : 07:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, neke od pcela su cak i vece od bumbara.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/06/2019 : 03:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Moguće, no u stripu je, ako se dobro sjećam, riječ o pčeli, pa mi je bilo logično da je i na naslovnici ona.


A-ha, znači, pojavljuje se i u stripu, nije samo ukras na naslovnici... Ima neku bitnu ulogu u priči?

Da, radnja se odigrava u kamenom dobu, možda su tad pčele bile krupnije?
...A ima ih i sad raznih, što kaže Poli, zavisi iz kog su podneblja.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/06/2019 : 06:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Shaner

Moguće, no u stripu je, ako se dobro sjećam, riječ o pčeli, pa mi je bilo logično da je i na naslovnici ona.


A-ha, znači, pojavljuje se i u stripu, nije samo ukras na naslovnici... Ima neku bitnu ulogu u priči?

Da, radnja se odigrava u kamenom dobu, možda su tad pčele bile krupnije?
...A ima ih i sad raznih, što kaže Poli, zavisi iz kog su podneblja.


Sve što se nalazi na naslovnici ima važnu ulogu u bar nekoj od kratkih priča od kojih je sastavljen strip.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/06/2019 : 13:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Slučajno sam pogledao samo nekoliko prvih oglednih strana i mogu reći da mi ovo djeluje jako dobro...štoviše, impresioniran sam toliko da mislim kako ću Mezolitika nabaviti prije ovogodišnjeg interlibera koji mi je u zadnjih par godina postao uobičajeno mjesto za godišnju nabavku fibrinih naslova koji me zanimaju....
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/08/2019 : 22:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Na Shanerovoj sam strani.
Puno više sam očekivao, nekako mi priče prekratke, više bi me veselilo da su nekako povezanije i tekuće.
Nije da se nenadovezuju, samo mi fali bolje putovanje, recimo u komadu, a ne da moram stati na svakoj stanici i čekati hoće li neko ući ili ne.
Što bi rekli vozi Miško.
Crtež zbilja prekrasan (barem meni), tako da se da gurati.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/08/2019 : 08:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Neke priče odlične, neke dosadne. U konačnici prolazna ocjena. Najveće iznenađenje bili su mi neočekivani horror elementi.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/08/2019 : 12:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/08/2019 : 12:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Koga zanimaju teme ljudske evolucije neposredno pred stvaranjem civilizacija preporučam ove dvi knjige gori. Mithen je klasik,a Wade je malo lošiji ali se brže čita.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/09/2019 : 13:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nisam očekivao toliko kratke pričice i unatoč početnom razjedinjenom dojmuna kraju čitanja sam zaključio da Mezolitik prilično dobro funkcionira kao cjelina.
Naravno, pod uvjetom da volite povijesno razdoblje u kojem se radnja zbiva. Ja naprimjer obožavam pa mi ovakav skup survival-animističkih crtica dođe kao neka vrsta genetskog sjećanja za koje mnogi vjeruju da posjedujemo u dubini duha (mozga).

Crtež je moderan, gotovo filmski. Možda bih volio vidjeti malo prljaviji ali zbog sivkastog kolora mislim da je vrlo uspješan u dočaravanju scenskog ugođaja.

Iz navedenih razloga mislim da se ovaj strip neće svidjeti široj publicu ali onima kojima hoće postati će jedan od onih stripova kojima će se vraćati češće od prosjeka.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/10/2019 : 21:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mezolitik nam kroz kratke priče,(koje su manje-više povezane) pripoveda o ljudima kamenog doba,njihovim životima,mitologiji,običajima...U centru stripa je dečak Poika,koji živi u porodičnoj zajednici,sa nekoliko starije braće i ocem,te pratimo njihove doživljaje u kojima se često probija granica realnog.
Sam crtež je prelep.
Knjiga se sastoji iz dva albuma,a priče drugog su mi za ocenu lošije.
Ko voli ovaj fazon,ne bi trebao da zaobiđe Mezolitik,ali mi nešto govori da se publika neće polomiti oko njegove nabavke.

4.5/5 za prvu knjigu,i 3.5/5 za drugu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2019 : 21:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Antoane, gadno grijesis. Jos malo pa nestalo...

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000