forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 23 - Rosalie Blum
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/04/2019 : 19:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Znate li onaj užasni osjećaj kad vam se nečije lice učini poznato, ali nemate pojma ni zašto ni tko bi to mogao biti? Je li vam palo na pamet tu osobu slijediti da biste doznali tko je? Da biste doznali tko je Rosalie Blum…

Jedna nepromišljena odluka potaknuta nejasnim sjećanjem unijet će dašak avanture u monotonu svakodnevicu Rosalie, Aude i Vincenta te potaknuti čežnju za promjenom. U provincijskom gradiću životi troje vrlo različitih ljudi ispreplest će se u posve neočekivanu priču. S neskrivenom simpatijom i uz blagu ironiju koju gajimo upravo prema onome u čemu se prepoznajemo, Camille Jourdy nježim crtežom i pastelnim jesenjim tonovima prati likove u potrazi za samima sobom.

Kolorka Specijal 23 • Rosalie Blum • 384 stranica • Kolor • 170 x 230 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Camille Jourdy • Crtež Camille Jourdy • Prijevod Vlatka Tor • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2019. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-23-rosalie-blum/570/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/04/2019 : 05:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
'Checkirat' cu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/05/2019 : 16:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...(samo da na'vatam malo vremena;baj d vej, još jedan pogodak fibre)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/05/2019 11:09:18
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2019 : 16:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I još jedan dobar ubod Šunjić Marka.
Slajs of lajfić iz pera lepuškaste Kamil Žordi - neobičan doduše,nepretenciozan,bez spektakularnih scena,bez seksa,droge i rokenrola,sasvim opuštajući.

Vinsent živi svoj mali život u provincijskom gradiću,frizer je,sa ostarelom, opičenom i posesivnom "majčurdom",devojka ga drži na leru...I jednog dana u prodavnici sreće (kao prodavačicu) Rozali,učini mu se poznata,ali ne može da se seti odakle,te iz nekog,njemu nepoznatog razloga,počinje da je prati i tako ulazi u njen život.
Osim što lepo vodi priču,Kamil lepo i crta,a bogami i boji.

Veoma dobar strip,u nekim delovima i odličan.

4.5/5

*cenim da ćemo i ovo videti u katalogu Vrućice: https://www.bedetheque.com/serie-51446-BD-Juliette-Jourdy.html
*bojim se da je ovo jedan od naslova od koga se Markos neće opariti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/06/2019 16:02:11
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 06/07/2019 : 12:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
Originalno ( barem meni ), fino, drugačije. Lucidno. Preporuka!





When life gives you lemons, make a lemonade

Edited by - zagor2805 on 06/07/2019 12:41:49
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 06/07/2019 : 14:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Priča o kasnom odraštanju maminog sina. Dosta dosadna i razvučena radnja. Vrlo dobar kolor. Privukla me je i crtačka stilistika figura jer nije klišejska. Montaža kao što ilustratori zamišljaju strip- dosadna i ograničena bez dovoljno poznavanja stripovskog jezika: brdo bespotrebnih repeticija.

Bezvezni junaci koji me nisu zaintrigirali ni za moment sa iq-jem oko 85. Tako pričaju, tako reagiraju i tako jim prolazi život. Lucidnosti ni za grašak.

Ostavit ču si zbog kolora jer je od vrlo dobar do odličan.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 06/07/2019 14:43:12
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 07/07/2019 : 12:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
GOODREADS

"As a whole, Rosalie Blum is enthusiastically received by critics and audience. Many awards, among which the critics´ award in France and the new writer´s award in the Angoulême festival can be stressed, bear correspondence to the succeed of this work".

Treba prihvatiti činjenicu da na ovom nesavršenom svijetu živimo i mi prosječni ljudi, kako po inteligenciji tako i po našim postupcima.
Da, nema tu dubokih misli, nema znanstvenika, filozofa, superheroja, već običnih priprostih ljudi sa svojim vrlinama i manama.
Po mojem skromnom mišljenju vrlo dobar strip.
Cammille Jourdy je svakako lucidna autorica, nikako diletantica.




When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/07/2019 : 16:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Nisam pisao o lucidnosti autorice več o lucidnosti junaka i radnje. Pored toga čitam alternativne stripove, ne super heroje. Ne bih nabavio ako me ne bi privukao kolor i stilistika crteža. Misli ne trebaju biti duboke, nego svoje i osobne a toga u tom stripu nema.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 08/07/2019 : 05:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
Površinski gledano, to je jednostavna priča o tri usamljena čovjeka. Međutim, kada se čita dublje, postajemo svjesni o važnosti svakodnevnog života (kao i ponekad izlaska iz vlastite rutine), počinjemo procjenjivati ljude prema nečijoj vrijednosti, sjetimo se vlastitog odnosa prema roditeljima (koliko čudno zvučalo to može biti ljubav-mržnja).

Da zaključim:
Poštujem tuđe mišljenje. Pa kamo bismo stigli da svi isto mislimo.




When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 14/07/2019 : 13:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Rosalie Blum

Prikaz uobičajene dosade i besciljnosti, života po šabloni, sa i bez nekog dubljeg razloga, te što se dogodi kad se doda malo iskre i boje, malo slučajnosti koja to možda i nije...

Sudar običnih ljudi i njihovih stanja i želja, sve zanimljivo ispričano i nacrtano.

Meni, četvrta petina stripa nije na istoj razini s ostalim petinama. No, to je vrlo dobar strip za sve koji traže ugodan, maštovit, duhovit strip, nakon kojeg će ostati makar smiješak.

Ocjena: 10 * 4/5 od 10
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/08/2019 : 11:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
odavno nisam pročitao bolji strip
a crtež i boje su posebna priča

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 08/08/2019 : 14:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni isto predobar.
Crtež boje radnja, sve mi je super.
Možda zadnji dio nije na nivou kao i sam kraj koji mi je malo isforsiran.
Ono tipa filmova da mora biti neka bombastična završnica.
Shvatili smo mi njegov život i bez te suvišne scene eto sad je cjelina, vidite.
Ima i film po tome snimljen, čak i soundtrack.



samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 08/08/2019 : 15:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Lijepo. Upravo ga čitam i guštam. Svaka čast Marku na odabiru. Slažem se da je crtež zanimljiv, neuobičajen, a boje vrlo dopadljivog spektra. Fine, nježne, tople i zagasite. Radnja, ritam, taman kako treba. Ne znam kako će završiti, ali nije mi ni tako to bitno, znam da me očekuje još par sati čistog stripovskog užitka. Preporuka.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/10/2019 : 13:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uf skoro sve same pozitivne reakcije na ovaj strip a ja odustao na pedesetoj stranici :(
Mislio sam da će mi se svidjeti ali mi je baš bilo sve nekako mlitavo a osim toga imao sam problem i sa čitanjem ovakvog fonta.
Hmm
Sada me čeka i Emma G. pa budem baš vidio u čemu je stvar.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/11/2019 : 10:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao sam i ja, meni se jako svidio strip.
Kraj je da, možda malo bezvezan, ali sve u svemu jako dobar strip.
I slažem se da je font užasan za čitat, ali vj je autorica to tako zamislila.
Zanimljiva priča, fora crtež, sviđa mi se kako likovi nisu idealni, nego su ono...normalni svakodnevni ljudi.

Ne mogu vjerovat da se ovako malo piše o ovom stripu...ovaj strip zaslužuje da ga barem probate pročitati.
Od mene topla preporuka.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/01/2020 : 15:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Upozorenje: ima spojlera.

Vrlo dobar strip iako je ovo pred kraj (ne mislim na epilog) malo isforsirano, nekako prebrz završetak u odnosu na, kako netko iznad napisa, 4/5 stripa.
Sto ljudi, sto ćudi, meni je prvi dio baš vrh a onda se na početku drugog dijela pitam "Koja je sad ovo, jbt?", "Čemu odlazak s Vincentea?" ali sve je lijepo upakirano i na kraju drugog dijela se ispostavilo da smo zapravo imali prikaz istog vremenskog razdoblja iz dva kuta što mi se dosta svidjelo.
Kako je bilo dosta golotinje, ali ne seksa, "navijao" sam da Vincent kresne Rosalie ali u zadnjem dijelu se dalo naslutiti kako od toga nema ništa, pa i kamo će sve otići iako je kraj zapravo otvoren.

Brzo sam se prilagodio crtežu ali ovaj font mi nikako nije sjeo.

Kako god:
P: 9, S: 7, C; 7, N: 9
iliti 4/5

loading...
Go to Top of Page

MBalota
Starting Member

Croatia
15 Posts

Member since 18/01/2003

Posted - 28/01/2020 : 01:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send MBalota a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je ispao jako ugodno iznenađenje, fantastičan pomaknut slice-of-life humor s pričom koja drži od početka do kraja. Po meni spada u sam vrh prošlogodišnje Fibre. Ako vam se svidio Zekan, toplo preporučam.

Markos, jedna greška u tisku (ako ikad bude drugog izdanja): na stranici 346. četvrti kvadrat, gost bi trebao reći "Onda", a mama i rođak "Ššššt". Osim toga, izdanje je, po običaju, perfektno.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2020 : 08:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sorry, promaklo nam:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/04/2021 : 22:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Uf skoro sve same pozitivne reakcije na ovaj strip a ja odustao na pedesetoj stranici :(
Mislio sam da će mi se svidjeti ali mi je baš bilo sve nekako mlitavo a osim toga imao sam problem i sa čitanjem ovakvog fonta.
Hmm



Isto! Posle 50ak strana mi se nije dalo muciti sa ovakvim fontom a nista se ne desava. Retko kada odustanem ali od ovoga jesam iako me vec duze vreme vuce da ga procitam... Cekace neko bolje vreme kad budem imao vise strpljenja.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/01/2023 : 19:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Nisam oduševljen. Mislim da je to ponajviše zbog hepienda koji ne smatram vjerojatnim. Samo primjera radi, kad Vincent kaže bolesno posesivnoj majci da neće biti sa njom za Novu Godinu, za očekivati je da ova napravi scenu stoljeća da ga guilt tripa i ipak ostane s njom - manipulacija od koje bi se, da je strip doista realističan, žrtva teško mogla psihološki obraniti.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/08/2023 : 16:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Konacno sam procitao ovaj strip. Velika pisana slova su uzas!! Narocito slovo "G"!
Fin je strip, nista posebno ali ima nesto. One scene sa mamom od glavnog lika kako se igra su mi teska gnjavaza a cela atmosfera stripa kao da je inspirisana pesmom od Police "Every Breath You Take".
Izdanje je prelepo u svakom pogledu i vredi imati u kolekciji.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 06/08/2023 16:40:54
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000