forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - SKRIVENO LICE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/04/2019 : 11:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
RIZNICA BONELLI OMNIBUS
SKRIVENO LICE 1

NA LETEĆEM STARTU OD 22. DO 25. APRILA PO CENI OD 1.340 DINARA!

Od autora čuvenog serijala Magični vetar stiže PRVA od TRI knjige, a u njoj vas čeka prvih PET uzbudljivih priča.

1. Pustinjski razbojnici
2. Banditi
3. Ljubav i smrt
4. Amba Alagi
5. Tvrđava

Format A5, 492 strane, crno-beli strip + naslovne epizoda u boji!



Ovo izvanredno Bonelijevo stripsko ostvarenje smešteno je delom u Italiju (Rim), delom u Afriku s kraja devetnaestog veka, za vreme italijansko-abisinskog rata. Tokom jednog od najkrvavijih i najkontroverznijih poglavlja u italijanskoj istoriji, sudbine mladog računovođe Uga Pastorea, konjičkog oficira Vitorija de Čezarija, imućne ali emocionalno krhke Matilde Sereni i velikog broja drugih likova, od kojih su neki zaista postojali, prepliću se jedne s drugima, ali i s tajanstvenim Skrivenim Licem, islamskim ratnikom i prorokom čiji lik prekriva srebrna maska...

Tvorac ovog serijala, multimedijalni talenat Đanfranko Manfredi, po obrazovanju je filozof, ali se u mladosti uspešno bavio muzikom, književnošću, pisanjem scenarija za filmove i serije, kao i glumom.
Ne propustite jedinstvenu priliku da nabavite svoj primerak s popustom od 33%!

„Skriveno Lice 1“ biće na Letećem startu od 22. do 25. aprila u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, dok će u ostalim knjižarama knjiga koštati 1.999 dinara.

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/04/2019 : 16:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ne može da se učita ova slika do kraja.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/04/2019 : 16:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je sve ok.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 23/04/2019 : 10:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Pozdravljam objavu svega i svacega od strane svakog izdavaca. Takodje vise volim kad se neki serijal objavljuje u obliku debeljuca sa 4-5 epizoda unutra s naslovnicama u boji. Ovo je u stilu Jan Diksa koji je odlicno odradjen i nemam nijednu zamjerku na uvez, ljepak i sl.
Skriveno lice od CK je sigurno perfektno za srpsko trziste gdje se mogu iskoristiti ovi popusti poput leteceg starta ili kluba citalaca i sl.
Mene bi ove tri knjige u kojima ce biti objavljen serijal izasle nemalo skuplje od sedam Libellusovih knjiga koje se cak i kod najskupljih hrvatskih preprodavaca mogu dobiti za 350 kuna (7 knjiga, 14 epizoda).
Znaci, dok ih ja dobijem u hrvatskoj striparnici cijena je vec puna plus carina plus posrednistvo plus xyz = 450 kuna komplet.
Znam, to je moj problem, ali nisam jedini.
neka me se ispravi ako grijesim.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/04/2019 : 10:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Sve je to istina, Zorane
Ali ne vidim problem, kupiš Libellusov komplet za 350kn i prošao si najjeftinije moguće
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 23/04/2019 : 13:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Sve je to istina, Zorane
Ali ne vidim problem, kupiš Libellusov komplet za 350kn i prošao si najjeftinije moguće

Znam, naravno. Nemam LL komplet i vjerojatno cu uzeti CK. Nisu problem ni tih par kuna, samo eto, nije logicno. Svaka cast izdavacu i izdanju.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/04/2019 : 13:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Serijal koji me uvijek odbijao, valjda jer nema glavnog junaka ili jer je on negativac pa još vrijeme radnje, islam, Shanghai Devil kao neki njegov nastavak... Nitko se na ovom nije opario.

loading...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/04/2019 : 14:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Imam Libellus a da nemam uzeo bi...
žanrovski svega pomalo...
meni je bio dobar ali ne toliko da bi ga opet čitao.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/04/2019 : 14:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ni Skriveno lice ni Shahghai devil mi nisu nesto. Privuklo me je ime tvorca Manfredija, ali ispostavilo se da nije bilo dovoljno. Cak i meni posebno drag Goran Parlov ovde tek odraduje gazu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 23/04/2019 : 14:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Meni su i Skriveno lice i Shanghai Devil izvrsni serijali.
Imam oba od Libellusa inače bih uzeo ČK. Imam njihovog J. Dixa koji je izvrsno izdanje.
Svaka čast Čarobnjacima. Samo naprijed.



Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/04/2019 : 18:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Nije ovo loshe. Kupujem.

sangue navajo
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/04/2019 : 18:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Sve je to istina, Zorane
Ali ne vidim problem, kupiš Libellusov komplet za 350kn i prošao si najjeftinije moguće


- 14 epizoda u 7 Libellusovih knjiga = 7 x 100 hrk = 700,- hrk / cca. 95 €.
- 14 epizoda u tri knige Čarobnjaka = 3 x cca. 1.340 srd = 4.020,- srd / cca. 35 €.

Mislim, o čemu mi konkretno. 🤔

PS.
A mislim da nije mjerodavna izjava tipa: „Nađe se Libellus komplet za 350, 400 ili 500 kuna” jer uspoređujemo cijene po izdavaču. I usput, za godinu-dvije naći će se i dotični komplet Čk po 20ak ili 25€, kad ih netko bude ponovo prodavao.
Ja da nemam već dotični komplet Libellusa, a da su ih krenuli izdavati gotovo istovremeno, bez trunčice dileme prednost bih dao Čarobnoj.


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/04/2019 : 19:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dule, nije da me se tiče, ali primijetio sam nekoliko puta kako ponavljaš istu grešku - uspoređuješ najjeftiniju moguću cijenu ČK s najskupljom cijenom drugog izdavača. Ako već uspoređuješ punu cijenu Libellusa, onda uzmi punu cijenu ČK, tj. 1999 din. Mislim, neće previše promijeniti omjer, ali ako već hoćeš biti precizan, onda budi precizan do kraja.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 23/04/2019 : 20:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude zabune i da diskusija ne ode u sirinu:
Ja sam kao polaznu tocku uzeo MOJU situaciju i sto je najvaznije TRENUTNE cinjenice. Fakt je, da ovog trenutka, dok izlazi SK od CK taj komplet na LL siteu do 22.4. kosta 350 kuna, znaci na kraju krajeva ipak direktno kod izdavaca. I fakt je da taj isti komplet trenutno stoji na aukciji za 350 kuna:

https://www.stripovi.com/aukcije/komplet-skriveno-lice-libellus-1-7/15827414/

Fakt je da JA nemam nista od toga sto SK od CK trenutno kosta 1340 dinara, kad ce ta jedinica za koji tjedan MENE kostati najmanje 150 kuna.
Samo sam razmisljao naglas da bih prednost dao CK jer tri knjige zauzmu manje mjesta od 7 knjiga, ali mi je nelogicno da to platim skuplje dok se trenutno, dokazano, na vise mjesta moze kupiti za 350 kuna komplet.
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 23/04/2019 : 20:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da se ova priča često poteže jer je ljudima bezveze što puno truda i para ode na pitanja transporta i raznih posredovanja (pre svega u plaćanju).

Različiti uslovi... Tih 4020 dinara za komplet je samo uz praćenje akcija, plus po 200 za dostavu (ukupno 39€ sa dostavom).

Libelusovo izdanje je u Srbiji dostupno za 1700 po knjizi u Darkvudu, dakle 11900 (101€) za sve.

Jedan omnibus Čarobne knjige će u Darkvudu koštati verovatno 1500? Onda je cena takvog kompleta 4500 (38€).
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/04/2019 : 21:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dule, nije da me se tiče, ali primijetio sam nekoliko puta kako ponavljaš istu grešku - uspoređuješ najjeftiniju moguću cijenu ČK s najskupljom cijenom drugog izdavača. Ako već uspoređuješ punu cijenu Libellusa, onda uzmi punu cijenu ČK, tj. 1999 din. Mislim, neće previše promijeniti omjer, ali ako već hoćeš biti precizan, onda budi precizan do kraja.



U pravu si. 👍🏼
Poslije primjera Ken Parker i usporedbe Fibra/Darkwood, ovo mi je već drugi put da nisam uzeo obzir sve detalje kao npr. i tzv. “promo period” u startu.

Prema tome, evo i ovaj put ću rado korigirati, no samo u slučaju Čk jer kod Libellusa sam svakako naveo onaj najskuplji slučaj.

Dakle, poslije tzv. “tetećeg starta”, cijene za komplet izgledaju ovako:

- 1.500,- x 3 = 4.500,- / € 38,- (u “Klubu čitalaca”)

- 1.999 x 3 = 5.997 / € 50,- (na ostalim prodajnim mjestima)

Zaključak:
U krajnjem (onom najskupljem) slučaju od € 50,- za komplet, Čk je samo još 45,- € povoljnija od Libellusa.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/04/2019 : 07:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja imam Libellus i uzeo sam ovo od CK. Kada CK izbaci sve ode Libellus na menjazu..
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/04/2019 : 18:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ja imam meke VN i SD dacu nekom kad carobnjaci izbace sve

sangue navajo
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/04/2019 : 18:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pa dobro, treba priznati da je u zadnje vrijeme svako malo neka libelusova akcija..prije je to bilo za vrijeme interlibera, pa crs i mafesta, a pored toga imamo sada i bozicni i uskrsnji popust..za 40 kuna se nadju knjige sa pecatom, sto nas dovodi do jos povoljnije cijene od samo 280 kuna za komplet...evo sad u ovoj zadnjoj akciji bio komplet sanghai devila od 70 kuna po knjizi...znaci 18 epizoda u 6 knjiga za 420 kuna...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/04/2019 : 23:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
Imam Libellus a da nemam uzeo bi...

Imam i ja Libellus al’ uzeo sam ipak.
A uzeti ću i ostale.
Jer je fantastično izdanje od isto tako fantastičnog izdavača stripova.
I ne uzimam samo ovo nego i sve ostalo što ubuduće izdaju, kao što sam uzeo sve i jedan strip koji su u prošlosti izdali.
Zašto to?
Ma ništa posebno ili neobično osim skromnog doprinosa od strane moje malenkosti u obliku podrške izdavaču.








Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/04/2019 : 01:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ovo sigurno uzimam!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2019 : 01:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
listovi talasasti - znači Simbol.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2019 : 06:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ta valovitost se ispravi nakon nekog vremena. Zabonaca.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 29/04/2019 : 11:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

listovi talasasti - znači Simbol.


Ma nije to ništa druže anto.
Stajala mi kutija sa stripovima neka tri sata otvorena na terasi, vani vlažno pa se spustilo na njih. 😉
Bilo je u njoj i Libellusa koji su zbog koloriranih listova još “gore” izgledali. 😎
No nije mi to prvi put, pa tako ni razlog da me uhvati panika jer, samo jedna noć u zatvorenoj prostoriji i sve je ponovo ok.
Evo ih danas smješkaju mi se svi skupa ponovo, onakvi kakvi su iz tiskare izašli. 😉

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 07/05/2019 : 21:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
anto, zaboravih ja skroz a poslikao ti.
Ovako je bilo već narednog dana.





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2019 : 07:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bogme,sve u nulu - fala Duki.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000