forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: HILDA 1 - 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2019 : 17:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


S velikim zadovoljstvom najavljujem izlazak prvih izdanja pod Nika etiketom! 5 Hildinih pustolovina u prekrasnom, ali zaista prekrasnom izdanju možete naći već ovaj vikend na Crtani Romani Šou u Zagrebu, na Fibrinom webshopu ili idućeg tjedna u svim boljim knižarama!

Hilda i trol

Ovo je Hilda. Nikad ne može dugo sjediti na istome mjestu nego juri u nove pustolovine.

Morski duhovi lutalice, izgubljeni divovi i čudni drveni ljudi - Hildini izleti nikad ne vode u carstvo uobičajenog. Pa tako nabasa na tajanstvenu stijenu u obliku trola. Ali situacija se dramatično otme svim očekivanjima, čak i prema njezinim mjerilima. Ali naravno, kao što to Hilda spretno ističe: "Takav je život nas pustolova."

Hilda 1 • Hilda i trol • 40 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 80 Kn

Hilda i ponoćni div

POĐI S HILDOM U NOVU ČUDESNU PUSTOLOVINU U KOJOJ ONA MORA SPASITI SVOJ DOM!

Hildi se svijet okrene naglavce kada dođe u opasnost da izgubi dom i mora otići iz rodnih planina prekrivenih vječnim snijegom i suočiti se s vrevom velegrada. Ali zašto skriveni vilenjaci žele da ode? I zašto ih jedino ona vidi? I tko je div koji se pojavi noću?

Hilda 2 • Hilda i ponoćni div • 48 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 80 Kn

Hilda i povorka ptica

Hilda se s majkom preselila u vrevu grada Trolberga koji je posve različit od čarobnih šuma i fjordova iz kojih je morala otići. Ali kad spasi ozlijeđenu pticu, počnu se odvijati neobični događaji... Odakle je to čudnovato stvorenje i može li mu Hilda pomoći da se sjeti tko je?

Hilda 3 • Hilda i povorka ptica • 48 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 80 Kn

Hilda i crni pas

Grad Trolberg ima još tajni i Hilda će otkriti da njezin svijet nije posložen baš onako kao što je mislila.

Hilda u svojoj novoj pustolovini upoznaje patuljke, vragolaste, ali karizmatične marginalce koji žive u svijetu pokraj - ali i unutar našeg u kojem baš ne vrijede ista pravila fizike kao kod nas. A za to vrijeme ulicama Trolberga luta mračna sjenka...

Hilda 4 • Hilda i crni pas • 64 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 100 Kn

Hilda i kamena šuma

Hilda više gotovo uopće nije doma i dane provodi u potrazi za uzbuđenjima. Ali njezina je majka zbog toga zabrinuta... U vrlo napetom trenutku obje odlete daleko u tajanstvenu, mračnu šumu u zemlji trolova! Mogu li se zajedno izvući iz šaka tih zlokobnih kamenih stvorenja?

Hilda 5 • Hilda i kamena šuma • 72 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 100 Kn


Trouble will find me

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/05/2019 : 18:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Poželimo Niki dug život pun radosti i smijeha!

Have mercy
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 09/05/2019 : 20:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
Na CRŠu samo za vikend ili već od sutra?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2019 : 20:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bit će i sutra.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 09/05/2019 : 21:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Čestitam, puno sreće!👍 Moja curka je još mala ali će dobit prvu knjigu Hilde za vikend, poslat ćemo ujku na CRS 😂 Jedino ako mogu dobronamjerno sugerirati da se na FB objavi mozda bas naglasi da se radi o strip izdanju za djecu i mlade, čisto radi šire publike, roditelja, onih koji nisu u djiru stripova Itd..
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2019 : 22:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Poželimo Niki dug život pun radosti i smijeha!



+1
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2019 : 22:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

Čestitam, puno sreće!👍 Moja curka je još mala ali će dobit prvu knjigu Hilde za vikend, poslat ćemo ujku na CRS 😂 Jedino ako mogu dobronamjerno sugerirati da se na FB objavi mozda bas naglasi da se radi o strip izdanju za djecu i mlade, čisto radi šire publike, roditelja, onih koji nisu u djiru stripova Itd..


Nije li očito da je u pitanju strip za djecu!?

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 09/05/2019 : 22:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Da, jasno je meni koji pratim Fibru i znam o čemu se radi. Ljudima koji vide objavu jer ja lajkam/ dijelim ne nužno : piše kvalitetno izdanje Hilde Itd. Moja žena nema pojma šta je Hilda al zna da je Fibra za stripove i vjerojatno neće gledat dalje i nastavit će scrolat dalje.. Drugi prijatelji na FB ne znaju ni šta je Fibra ni šta je Hilda, ne vjerujem da će gledat uopce gledati objavu, isto će nastavit vrtit dalje na mobu, ipadu Itd. Ali neki od frendova-roditelja koji vidi istaknuto da se radi o kvalitetnim strip izdanjima za djecu i mlade, mozda će pogledati samo zbog toga, neovisno jel Fibra, Hilda, Trol , sto već. Mislim, to je dobronamjerna sugestija ako se cilja druga skupina kupaca, ništa drugo..
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/05/2019 : 06:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I ja bi se složio sa Ivkeom, BTW puno sreće sa ovim izdanjem!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2019 : 13:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šteta što ove Hilde nisu zakasnile umesto Plašteva,Basa i Mura.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2019 : 15:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Poželimo Niki dug život pun radosti i smijeha!


Pridruzujem se zeljama...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/05/2019 : 15:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šteta što ove Hilde nisu zakasnile umesto Plašteva,Basa i Mura.


I baruna

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/05/2019 : 19:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šteta što ove Hilde nisu zakasnile umesto Plašteva,Basa i Mura.


Hilda ti je podjednako dobar strip kao i ovi što si ih nabrojao.

Uostalom, zar ti nemaš djecu?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2019 : 18:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

šteta što ove Hilde nisu zakasnile umesto Plašteva,Basa i Mura.


Hilda ti je podjednako dobar strip kao i ovi što si ih nabrojao.

Uostalom, zar ti nemaš djecu?


otkud znaš da je Hilda toliko dobra?Zavira nažalost nema.
Imam decu,ali vodim pravi rat sa njima oko čitanja bilo čega (stripova ili knjiga),tako da ne verujem da ću uzimati Hildu zbog njih;ali zato Plašt i očnjake sigurno hoću.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2019 : 19:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

šteta što ove Hilde nisu zakasnile umesto Plašteva,Basa i Mura.


Hilda ti je podjednako dobar strip kao i ovi što si ih nabrojao.

Uostalom, zar ti nemaš djecu?


otkud znaš da je Hilda toliko dobra?Zavira nažalost nema.


Pa nije ovo jedino izdanje stripa koje postoji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2019 : 19:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
znaš francuski?
ili ima i na engleskom?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 12/05/2019 : 19:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

znaš francuski?
ili ima i na engleskom?


Hilda uopšte nije francuski već britanski strip
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2019 : 20:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ups

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/05/2019 : 20:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja imam Hildu na Engleskom i super mi je. Mislim, dječji je strip ali može se čitat i ako si stariji. Prva epizoda je kratka i jednostavna (30tak strana), drugu nisam čitao, a 3,4 i 5 su mi super i sve su podjednako dobre. Mogu se čitati odvojeno ali imaju svoj neki mini kontinuitet. Ako bi neko htio probati samo jednu, ja bi preporučio Hilda i crni pas jer ima najviše čitanja (puno radnje pa duže traje) ali gušt je pročitati sve. Kamena šuma se nastavlja i još nema nastavka, a završava gadnim klifhengerom... Opet, i ona s gavranom je dobra
Bila je jednom akcija na book depositoryju za softcovere za sitne pare. 100 kun je malo skupo ali možda se isplati nekom ko ima djecu jer djeca puno puta čitaju istu stvar, ne kao mi stariji jednom, dvaput.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/05/2019 : 20:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Fora je vidjeti kako Pearson iz albuma u album postaje sve vještiji crtač i pripovjedač, a već je u trećem mačak (opet, nisam čitao drugi pa ne znam da li je već tamo dominirao).
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2019 : 21:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

otkud znaš da je Hilda toliko dobra?Zavira nažalost nema.


Kako Anto nema zavira, pa Markos čim je najavio Niku da će ići, dao je direktne linkove gdje smo mogli vidjet naravno da čovjek neće ovdje davat zavir, pa da pročitamo cijeli strip

https://www.fibra.hr/vijesti/nika/45/

Ovdje gdje je podebljano Hilda u tekstu, klik na to, ili ako ti se neda gledat, evo direktno par slika u temi:






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2019 : 21:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma glupo je davati zavir na strip koji ima 40 stranica, nemaš šta staviti u njega ako ne staviš bar pola stripa...
Što se cijene tiče, albuma 4 i 5 imaju 64 i 72 stranica i oni koštaju 100 kuna, 1-3 imaju 40/48 stranica i oni koštaju 80 kuna. To su čak i nešto niže cijene od uobičajeni za takve albume u hrvatskoj, pogotovo ako se uzme u oblik tehnička strana Hilde, korice koje su puuuno skuplje nego obične tvrde korice, poseban papir itd itd. Plus, naravno, na festivalu je popust 20%...

Trouble will find me
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2019 : 21:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Upravo to, jedino da staviš 5 stranica, a opet, kakvog smisla to ima ovako možemo vidjet preko linkova koje si nam dao, a tko je u HR uvijek može vidjet u SNK ili nekoj knjižari, pregledat pa vidi ako misli kupit.

Kolegu Boška sam zamolio da mi uslika par slika da vidim kako izgleda u dr. temi, pa ako smijem, citirat ću i ovdje ako netko nije vidio:

quote:
Originally posted by Bosko

evo mix iz svake knjige pomalo. klik na link pa se otvori veća.

https://ibb.co/zHPPty3


https://ibb.co/TH48CzN


https://ibb.co/XJz7S3d


https://ibb.co/sqJkTGF


https://ibb.co/c1QN37q


https://ibb.co/DC1CJSn



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2019 : 21:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma ne znam što sam se raspisao na ovoj temi kad ću Hildu sigurno zaobići;i to samo iz razloga što su ovogodišnje najave takve da ću retko koji strip preskočiti,a to košta prilično novaca - do sada sam preskočio Ardalen i Učitelja mačevanja koje imam u srpskim izdanjima,i dva Ripa koja ću uzeti malo kasnije;u ovoj majskoj turi Hildu,u junskoj Šahista (ali ga možda uzmem kasnije) a od jesenjih najava Julija (a ako se odlučim da uzmem Treći zavet,onda će i Julije doći na red).A tek idu razne najave.
Tako da,mnogo će tu otići love,pa je Hilda kolateralna šteta - a za moje klince su tu Mezolitik,Plašt i očnjaci,Tvrđe,Irena...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 13/05/2019 : 06:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ma ne znam što sam se raspisao na ovoj temi kad ću Hildu sigurno zaobići;i to samo iz razloga što su ovogodišnje najave takve da ću retko koji strip preskočiti,a to košta prilično novaca - do sada sam preskočio Ardalen i Učitelja mačevanja koje imam u srpskim izdanjima,i dva Ripa koja ću uzeti malo kasnije;u ovoj majskoj turi Hildu,u junskoj Šahista (ali ga možda uzmem kasnije) a od jesenjih najava Julija (a ako se odlučim da uzmem Treći zavet,onda će i Julije doći na red).A tek idu razne najave.
Tako da,mnogo će tu otići love,pa je Hilda kolateralna šteta - a za moje klince su tu Mezolitik,Plašt i očnjaci,Tvrđe,Irena...


Mezolitik i nije baš štivo za djecu iako ima lijep i detaljan crtež i odlično je oslikan. Više je to svijet sjena u boji. Meni je jedan od dražih Fibrinih stripova...
Nevezano direktno uz sam strip nedavno je i u Americi objavljen članak o prvom nalazu Neandertalca u Srbiji, mada je to Paleolitik...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/05/2019 : 10:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko se netko dvoumi oko Hilde, a nema previewa, neka baci oko na Netflixov crtić koji je vjerna adaptacija. Uz to, dite može pogledat crtić i čitat strip. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000