forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: HILDA 1 - 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2019 : 13:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hrbat je stvarno mrak, kapa dole. Ne znam samo da li ce klinci to znati cijeniti, no starci smo zato tu. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2019 : 15:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley


Mezolitik i nije baš štivo za djecu iako ima lijep i detaljan crtež i odlično je oslikan. Više je to svijet sjena u boji. Meni je jedan od dražih Fibrinih stripova...
Nevezano direktno uz sam strip nedavno je i u Americi objavljen članak o prvom nalazu Neandertalca u Srbiji, mada je to Paleolitik...


malopre sam bio kod prijatelja kome sam pozajmio strip,s tim da mu se sin prvi bacio na čitanje (4.osnovne);i kaže mi da se malom sviđa stripa.Reče da su mu jedino neke scene kanibalizma malo degutantne,sve ostalo je ok.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/06/2019 : 08:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Odličan serijal.

Biblioteka Nika je, barem za moju obitelj, pun pogodak. Osim tinejdžerki koje ipak mogu pomalo svašta gutati, imam i mlađe 5-godišnje dijete koja voli da joj se čita, a pomalo počinje i sama čitati, no osim zlog lisca, maslina granka i sl. nemam baš adekvatan izbor stripova za nju.

Izdanje je perfektno, mojoj ženi su iskočile oči kada ih vidjela uvez. Djetetu se pak sviđa crtež i prvo što je rekla je da Hilda ima velika slova i moći će i sama još bolje naučiti čitati.

Što se tiče priča, lijep dječji fantasy, premda je prvi broj (Hilda i trol) bio kratak i dosadnjikav, a Drveni čovjek sa egzistencijalnim problemima nije lik kojeg će mala djeca shvatiti, ali od drugog broja kreće sve nabolje.

Postoji taj određeni kontinuitet, ali lijepo je što se brojevi mogu zasebno čitati, osim petog (kamena šuma). Ipak, ne preporučam preskakanje.

Kada smo došli do kraja kamene šume, dijete mi se čak i rasplakalo kakav je bio završetak, svidjela joj se priča ali nimalo joj se nije svidjelo što se desilo Hildi desilo na kraju, a "priča se nastavlja".

Ipak, upoznao sam gospodina Šunjića u nedjelju u Laubi kojem sam to ispričao, pa je mojoj curici obećao da će biti nastavak najesen, i da će sigurno sve dobro završiti.

Vjerojatno ne bih nikad nabavio ove dječje stripove da nemam najmlađu kćerku, i to bi mi sa sadašnjeg stajališta bilo šteta jer sam i ja uživao u ovim stripovima kada sam čitao djetetu, a moja žena koja nas je slušala iz neke druge prostorije, je rekla da joj se to čini tako zanimljivim da će sigurno i sama prolistati. Dijete mi je inače bez problema pratilo radnju, tek tu i tamo bih joj morao nešto objasniti.

Moje tinejdžerke koje voli kulirati i smatraju te stripove bebastim, potajno su i same slistile stripove.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 11:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Fantasticno dizajniran i opremljen strip sa ludilo papirom:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/06/2019 : 13:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Šteta to davat djeci, kažeš :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/06/2019 : 13:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Fantasticno dizajniran i opremljen strip sa ludilo papirom:)




Dodao bih da su i priče fora, za one koji stripove vole i čitati.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 13:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa da iman 8 godina bilo bi mi dobra prica:).Crtez je odlican.
Pohvale i za tiskaru Denona.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/06/2019 : 13:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Šteta to davat djeci, kažeš :)


Nije Marko blesav pa je najraskosnije izdanje upravo namjenjeno roditeljima malih djevojcica.Cijena od 80 kn je taman da covjek ne zazali kad kupi ovakav lijep album svom djetetu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2019 : 12:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Knjige su prvenstveno namenjene deci,i to onoj baš maloj,mada i mi matoraći možemo pomalo uživati čitajući ih.
Za sada sam pročitao prva tri albuma.
Hilda i njena majka žive u kući u divljini, i okružene su svakakvim stvorenjima - divovima,vilenjacima,trolovima...
Hilda i trol je prva knjiga,najkraća i uglavnom dosadnjikava.Tako da mi je prvi kontakt sa ovim stripom bio razočarenje.
Ali već u drugoj,Hildi i ponoćnim divom,stvari dolaze na svoje mesto - Hildi i njenoj majci dolaze preteće poruke,u kojima se traži da napuste dom,a malena devojčica ubrzo saznaje da one dolaze od vilenjaka i preko jednog od njih, dobija moć da ih vidi.Takođe,svake noći ugleda ogromnog diva,koji se pojavi na tren i iznenada nestane.
U Hildi i povorci ptica,njih dve se sele u grad,i jednog dana Hilda odlazi sa drugarima iz škole da se igra,ranjavaju jednog malog gavrana,Hilda ga uzima ne bi li ga izlečila,a na povratku kući se izgubi.

Pirsonov crtež je odličan.

Tako da slobodno mogu da preporučim ovaj serijal za najmlađe,ako vam nije preskupo da odvojite po 80k za svaki album (4. i 5. su po 100k).
Knjige su inače odrađene perverzno dobro;papir je ludilo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/08/2019 : 20:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Hilda je sve bolja i bolja: prva dva albuma su slikovnice, ali posle počinje prava zabava, čak i za nas matore.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/10/2019 : 15:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Izlazi nova Hilda :-D
https://www.amazon.com/Hilda-Mountain-King-Book-Hildafolk/dp/1911171178
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 25/10/2019 : 08:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 25/10/2019 : 09:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Izlazi nova Hilda :-D
https://www.amazon.com/Hilda-Mountain-King-Book-Hildafolk/dp/1911171178



Kod nas se to jedva čeka
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/10/2019 : 09:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by pcoro

Izlazi nova Hilda :-D
https://www.amazon.com/Hilda-Mountain-King-Book-Hildafolk/dp/1911171178



Kod nas se to jedva čeka



Ja sam se nadao za Interliber ali ništa :-(
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 25/10/2019 : 09:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Blo bi lijepo ali ipak nerealno Pretpostavljam da bi moglo najranije krajem zime, početkom proljeća a i to mi zvuči optimistično
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/10/2019 : 15:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Jedna stranica iz fan fiction epizode Hilde


Edited by - vukozec on 28/10/2019 11:08:40
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/10/2019 : 20:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@vukozec

Blago tebi! Nove epizode iz kućne radionice !
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/10/2019 : 19:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno


Eh, to je za djecu vrlo nepraktično.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/10/2019 : 20:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivan_micic

Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno


Eh, to je za djecu vrlo nepraktično.



Osim ako nisu kao mali upali u kazanče sa čarobnim napitkom.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/10/2019 : 20:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivan_micic

Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno


Eh, to je za djecu vrlo nepraktično.



Osim ako nisu kao mali upali u kazanče sa čarobnim napitkom.


Teško je to. Ja sam pokušavao, pa ništa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/06/2020 : 21:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
1. Hilda i trol:

Simpatično. Divan, predivan svijet!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/06/2020 : 22:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

1. Hilda i trol:

Simpatično. Divan, predivan svijet!



Napalili ste me na čitanje Hilde.

Morat ću se potući sa djecom u knjižnici .
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/06/2020 : 16:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u našim bibliotekama na dečijim odeljenjima su naslovi poput Pinokija,Metabarona,Grada greha...između ostalog - za njih se redovno tučemo mi očevi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/06/2020 : 16:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

u našim bibliotekama na dečijim odeljenjima su naslovi poput Pinokija,Metabarona,Grada greha...između ostalog - za njih se redovno tučemo mi očevi.



Tuku se sigurno i dečkići, naročito ako imate i nešto od Manare ili Serpierija :)

U ZG knjižnicama postoje sekcije za stripove i na dječjim i na odraslim odjelima. Čini mi se da se uglavnom dobro vodi računa gdje što ide. Jedino nisu sigurni što bi sa nekim klasicima poput Kena Parkera ili Blueberryja, pa ih viđam na oba odjela.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/06/2020 : 19:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
U knjižnici u Dubravi su stripovi toliko kaotično nabacani (ne mogu ono nazvat slaganjem), da je nemoguće nać ono šta ti treba bez kopanja nekih 15+ minuta.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000