forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: TOP 10 1&2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/02/2020 : 11:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ko je taj kvalitetan engleskog govornog podrucija koji je u rangu mura? mozda bi se nasao kakav scenarista po znacaju u rangu tog mura alana



Meni je Gaiman u rangu Moora isključivo zbog Sandmana, ali to je subjektivno. Knjige magije od Gaimana mi, recimo, nisu ništa posebno dok mi je od Moorea sve što sam čitao dobro.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/02/2020 : 18:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Hm da, prvo od Gaimana sam pročitao Sandmana i tu mi je toliko dignuo letvicu, pa iako nije loš, sa drugim radovima mi nije dosegao taj nivo.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/02/2020 : 00:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ko je taj kvalitetan engleskog govornog podrucija koji je u rangu mura?


Neil Gaiman, Grant Morrison, Jason Aaron, Kurt Busiek, Mark Waid, Gail Simone, Garth Ennis, Warren Ellis, John Wagner, Ed Brubaker, Pat Mills, Peter David, John Ostrander, Greg Rucka, itd.
Od scenarista-crtača tu su Jack Kirby, Carl Barks, Frank Miller, Will Eisner, Milton Caniff, braća Hernandez, Mike Mignola, Art Spiegelman, Jeff Smith, Walt Simonson, itd.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 14/02/2020 : 00:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
i tko kaže da bušido nema smisla za humor?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/02/2020 : 09:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Meni je Gaiman u rangu Moora isključivo zbog Sandmana, ali to je subjektivno. Knjige magije od Gaimana mi, recimo, nisu ništa posebno dok mi je od Moorea sve što sam čitao dobro.


Ja to ne mogu reci jer mi je The Birth Caul potpuno bezvezan. Ali dobro, za nekoga je to mozda samo uvjetno strip, no nema veze.
https://www.amazon.com/Birth-Caul-Alan-Moore/dp/B000J5IFX0



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/02/2020 : 10:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ja to ne mogu reci jer mi je The Birth Caul potpuno bezvezan. Ali dobro, za nekoga je to mozda samo uvjetno strip, no nema veze.
https://www.amazon.com/Birth-Caul-Alan-Moore/dp/B000J5IFX0




Nisam to čitao, od Moorea sam pročitao gotovo sve izdano kod nas, Nadzirače, Vendetu, Čudovište iz močvare, Neonomicon, Miracleman, Top 10, ove prve dvije Lige, Killing joke, Halo Jones i From hell. Mislim da je to sve što sam čitao, i sve mi se svidjelo. Nešto sam još čitao u skenovima na engleskom, ali ne previše.

Zamjerke bi uglavnom išle na odabir crtača, pogotovo kod Neonomicona i donekle Halo Jones, gdje mi stilizacija nije najbolje sjela. Što se scenarija tiče, sve su to vrhunski napisani stripovi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2020 : 16:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
potpis na Bevin post!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/02/2020 : 12:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

i tko kaže da bušido nema smisla za humor?


Hej, primjera radi, Nextwave je orgazam zamaskiran u obliku stripa, a Alan Moore nikad nije napisao išta slično tome.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/02/2020 : 20:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by verab

i tko kaže da bušido nema smisla za humor?


Hej, primjera radi, Nextwave je orgazam zamaskiran u obliku stripa, a Alan Moore nikad nije napisao išta slično tome.



Hej, primjera radi, haiku humoreske, ovo boldano

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by kasper

ko je taj kvalitetan engleskog govornog podrucija koji je u rangu mura?


Neil Gaiman, Grant Morrison, Jason Aaron, Kurt Busiek, Mark Waid, Gail Simone, Garth Ennis, Warren Ellis, John Wagner, Ed Brubaker, Pat Mills, Peter David, John Ostrander, Greg Rucka, itd.
Od scenarista-crtača tu su Jack Kirby, Carl Barks, Frank Miller, Will Eisner, Milton Caniff, braća Hernandez, Mike Mignola, Art Spiegelman, Jeff Smith, Walt Simonson, itd.



a ni ostatak vica nije loš, ali Kirby je ipak punchline.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/02/2020 : 20:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
doduše, Ellis i Gaiman su mu najbliži. prazan hod, pa Miller (na svom vrhuncu), ostali u debelom zaostatku... čak i u svojim vrhuncima.
jasno, to je samo moje mišljenje na osnovu pročitanog.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/02/2020 : 14:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by verab

i tko kaže da bušido nema smisla za humor?


Hej, primjera radi, Nextwave je orgazam zamaskiran u obliku stripa, a Alan Moore nikad nije napisao išta slično tome.



Hej, primjera radi, haiku humoreske, ovo boldano

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by kasper

ko je taj kvalitetan engleskog govornog podrucija koji je u rangu mura?


Neil Gaiman, Grant Morrison, Jason Aaron, Kurt Busiek, Mark Waid, Gail Simone, Garth Ennis, Warren Ellis, John Wagner, Ed Brubaker, Pat Mills, Peter David, John Ostrander, Greg Rucka, itd.
Od scenarista-crtača tu su Jack Kirby, Carl Barks, Frank Miller, Will Eisner, Milton Caniff, braća Hernandez, Mike Mignola, Art Spiegelman, Jeff Smith, Walt Simonson, itd.



a ni ostatak vica nije loš, ali Kirby je ipak punchline.


Po meni, Jack Kirby spada u najveće autore stripa. Uostalom, Alan Moore se uvelike inspirirao Kirbyjevim radovima. Da nije bilo velikog Kirbyja, ne bi bilo ni velikog Moorea.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 16/02/2020 : 18:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by verab

i tko kaže da bušido nema smisla za humor?


Hej, primjera radi, Nextwave je orgazam zamaskiran u obliku stripa, a Alan Moore nikad nije napisao išta slično tome.



Hej, primjera radi, haiku humoreske, ovo boldano

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by kasper

ko je taj kvalitetan engleskog govornog podrucija koji je u rangu mura?


Neil Gaiman, Grant Morrison, Jason Aaron, Kurt Busiek, Mark Waid, Gail Simone, Garth Ennis, Warren Ellis, John Wagner, Ed Brubaker, Pat Mills, Peter David, John Ostrander, Greg Rucka, itd.
Od scenarista-crtača tu su Jack Kirby, Carl Barks, Frank Miller, Will Eisner, Milton Caniff, braća Hernandez, Mike Mignola, Art Spiegelman, Jeff Smith, Walt Simonson, itd.



a ni ostatak vica nije loš, ali Kirby je ipak punchline.


Po meni, Jack Kirby spada u najveće autore stripa. Uostalom, Alan Moore se uvelike inspirirao Kirbyjevim radovima. Da nije bilo velikog Kirbyja, ne bi bilo ni velikog Moorea.


nitko ne spori genijalnost jednog Kirbyja, čovjek je svijet za sebe, neponovljiva inspiracija čitavim generacijama... ali prvenstveno kao crtač. njegova veličina, inovativnost, snaga je isključivo u likovnom segmentu. kao pisac je u najboljem slučaju bio prosjek. Stan Lee u pokušaju.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/02/2020 : 20:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

nitko ne spori genijalnost jednog Kirbyja, čovjek je svijet za sebe, neponovljiva inspiracija čitavim generacijama... ali prvenstveno kao crtač. njegova veličina, inovativnost, snaga je isključivo u likovnom segmentu. kao pisac je u najboljem slučaju bio prosjek. Stan Lee u pokušaju.


Ne bih se složio. Scenariji su mu bili sasvim u skladu s crtežom. Divlji, neobuzdani, eksplozivni. Ukratko, veći od života.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 16/02/2020 : 21:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by verab

nitko ne spori genijalnost jednog Kirbyja, čovjek je svijet za sebe, neponovljiva inspiracija čitavim generacijama... ali prvenstveno kao crtač. njegova veličina, inovativnost, snaga je isključivo u likovnom segmentu. kao pisac je u najboljem slučaju bio prosjek. Stan Lee u pokušaju.


Ne bih se složio. Scenariji su mu bili sasvim u skladu s crtežom. Divlji, neobuzdani, eksplozivni. Ukratko, veći od života.


U redu. Ali mislim da pretjeruješ. Pisao je kao mnogi tog vremena crtao kao nitko. Kao scenarist nije dao ništa novo, kao crtač jest. Izjednačavati Mooreov literarni domet i značaj s Kirbyjevim mi ne drži vodu. Kruške i jabuke.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/02/2020 : 23:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Kruške i jabuke.


Ovo je jedini dio oko kojeg se slažemo, ali samo zato što smatram kako je bilo pogrešno od mene što sam uspoređivao one koji su isključivo scenaristi, s onima koji potpisuju scenarij i crtež. Ipak se radi o drukčijim kreativnim procesima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 11:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Završio sam obe knjige. Pustio sam da se dojmovi malo slegnu, ali oduševljenje zato nije. Meni je ovo nakon Swamp Thinga vjerovatno najbolji Moore. Prva knjiga je psihodelični, superherojski Law & Order. Karakterizacija likova fantastična, a ne da ih je malo, nego ih je gomila. Ovo je strip koji se čita ne jednom, nego tri- četiri puta. Toliko je tih sitnih detalja, sitnica, posveta, paralela da je to jednostavno nemoguće sve pohvatati (odvalio sam na Soylent green - za ljude koji vole ljude). Provlačenje tema rasizma, homofobije, incesta i sličnog zna na trenutke izgledati malo isforsirano, ali je toliko dobro implementirano u priču i odrađeno sa toliko šarma da mu moraš oprostiti.

Kad sam otvorio drugu knjigu skoro sam zaplakao od muke misleći da se neću priviknuti na stilsku promjenu crteža dok mi nije postalo jasno da se promijenio i žanr. Istog trena sve je sjelo na svoje mjesto. 49-ersi su isto fantastični i ponovo crtež prati retro štih priče.
Dodaci na kraju knjige su izuzetno bitni jer dočaravaju koliki utjecaj na sami scenarij imaju crtači i kako od njihovih ideja Moore kasnije kreira priču.

... i za kraj da spomenem da je lavovski dio posla odradio i Darko. Moorea, pretpostavljam, nikad nije lako prevoditi, ali ovdje mi je to izgledalo zahtjevnije nego inače... ili kako je moja draga primjetila: jadan čovik koji je ovo prevodio.


Ocjena: 12/10

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 09/04/2020 : 09:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
1.knjiga

Što očekivati od Moorea ako ne sjajne stripove? Iz njegove riznice dolazi ova SF/superhero priča spojena s policijskim/krimi žanrom i za divno čudo ova kombinacija itekako je uspjela.
Od samog početka do kraja strip je dosljedan svojem dinamičnom ritmu interakcija između likova, a opet scenarij je dovoljno dobar da ne zalazi u kompleksnost i većinu vremena nije teško pratiti. Na 340 stranica Moore je uspio stvoriti cijeli jedan novi svijet kao paralelu našega i u raznim avanturama kroz ovih 12 poglavlja kreirao jedan od najotkačenijih a opet tako dobro promišljenih stripova.
Likovi su tipično sivo karakterizirani, svi se nose s nekim svojim manama, ali mislim da svatko među njima može naći nekog omiljenog.
Bilo bi nezahvalno uspoređivati ovo s nekim Mooreovim prijašnjim uracima pa ću samo naglasiti koliko je strip jedinstven i svoj.
Crtež mi nije baš jača strana ovoga, ali to je možda više zato što sam dojma da je Moore surađivao kroz karijeru i s boljim crtačima. Ali svejedno treba odati priznanje za mnoge zahtjevne masovne kadrove koji su dobro prikazani.
Sviđa mi se koncept stripa koji ima široku radnju, dosta poglavlja je epizodnog karaktera i ne prati stalno jednu strogo glavnu radnju, ali kroz strip se ipak provlači jedan slučaj koji dominira iznad svih i sami zaključak na kraju mi nije baš najbolje sjeo, vjerojatno jer su brojne druge radnje sa strane bile toliko dobro kreirane.
Sve u svemu preporuke za ovo i svakako strip koji zavrjeđuje biti u kolekciji
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 09/04/2020 : 23:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
2.knjiga

Glavni serijal, tj.barem onaj dio koji je Moore napisao završio je u 1.knjizi, a ovdje se nalaze sequel i prequel Smax i 49ers te skice. Ocjenu ću dati zasebno za ova dijela jer su tematski vrlo različiti pa ne bi bilo pravedno.
Smax se nastavlja na završetak 1.dijela i radi totalni žanrovski zaokret prema fantasyju koji obuhvaća sve one klasične stereotipe tog žanra. Iskreno, Smax je ispao izuzetno razočaravajuć, dosadan, nezanimljiv i suvišan. Cijenim da se pokušalo nešto drugačije i otkačenije, ali ovaj zaokret nije mi nikako imao smisla i jedva sam čekao da završim čitanje i krenem dalje. Čak je i crtež nekoliko nivoa ispod glavnog serijala. 1/5
49ers je pak puno bolji dio ove knjige. Ono što se od početka zapaža je da je stilistički puno drugačiji od svega do sada, crtež je za svaku pohvalu ovdje (makar subjektivno nije baš vrh vrhova). Priča je dojmljiva i prikazuje kako je Neopolis izgledao nakon 2.svjetskog rata i prije glavne radnje. Cijelo vrijeme je dinamično, a opet u skladu s duhom tadašnjeg vremena, naravno uz poprilično otkačenog stila iz glavnog serijala. Vrlo odmjeren miks povijesti i fantastičnog, iako mi je nedostajalo uvjerljivije karakterizacije koja inače krasi Mooreove scenarije, vjerojatno i zbog ograničene duljine od 100 stranica. 4/5
Dodatni materijali na kraju knjige su neizostavni za sve koji vole ovaj serijal te samim time ova knjiga je isto neophodni dodatak kolekcije, samo što taj nesretni Smax je ispod svake razine. Nešto nalik Mračnom vitezu gdje je prvi dio perfekcija, a drugi kompletna degradacija svega.

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 09/04/2020 23:52:10
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/11/2020 : 19:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i Pakina recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/top-10-top10-fb-1-top-10/2525/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/02/2021 : 17:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prvu knjigu i baš mi se svidjela. Na početku mi trebalo neko vrijeme da se naviknem, al što su priče odmicale oduševljenje je samo raslo a na kraju zakucavanje sa onim anime robotom i roborasizmom. Spoj policijske serije ala Njujorški plavci i superherojštine na super zanimljiv način, pregršt zanimljivih likova, sa zanimljivim odnosima, zabavno, duhovito i pametno napisano kako to već majstor Moor to običava. Preporuka uz napomenu strpljen spašen ilitiga nagrađen :))
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/04/2021 : 08:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip. Treba se ispočetka naviknuti na grad, likove i slučajeve koje riješavaju jer ima dosta usporednih radnji, ali nakon toga sve fino teče. Čitljiv strip.
Na prvom mjestu treba pohvaliti crtača, jer na prvu se čini da je lako, ali bome stvarno nije lako crtati grad u kome žive samo superheroji. Tip se baš potrudio i bukvalno na svakoj stranici nacrtao par novih superheroja. Svaka mu čast na mašti.
Drugi dio je drukčiji, ali isto dobar. Smax je jedna prava moderna bajka, duhovito za čitanje. 49 - lijep crtež, ali drugo je tako-tako.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 29/04/2021 : 11:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Fibrin Pakao me vratio stripovima. Nakon njega sam pokupovao više-manje sve Mooreove stripove, poznate i manje poznate, stare i nove... Dugo je trebalo, ali zagrebao sam po dnu te velike, duboke zdjele i kušao ono malo njegovih stripova koji baš i nisu nešto. Moore je bez sumnje natprosječno dobar čak i kad mu padne nivo, ali čak ni on ne može izbjeći pritisak rokova i drugih ograničenja. Usto se nužno javlja ponavljanje nakon toliko stranica. Zasitio sam se bio Moorea.

Prvi dio Top 10 sam odavno kupio u američkom trejdu, taman tamo negdje kad je krivulja zaluđenosti Mooreom prebacila maksimum. Pomno sam ga pročitao jedanput, napisat ću detaljniji osvrt kad pročitam ponovo. Bio je ispunio sva očekivanja.

Drugi dio sam kupio u Fibrinom izdanju. Sjajno odrađena knjiga. Smax je predivno nacrtan ali taj veliki format je stvarno zahtjevan. Možda bi Smax izgledao bolje u originalnoj veličini, pozadinske fore bi bile natrpanije i sve bi izgledalo bogatije. Četrdeset-devetaši su vrlo zabavni, a odabir stila je kul. Isprane boje, steampunk štimung... Godi što nisu išli na sigurno, npr. stil američkih sveščica zlatnog doba bi možda bio preočigledan. Što se konačnog dojma tiče stvarno je nezahvalno biti vrhunski u bilo čemu, stvaraju se ogromna očekivanja a mušterija se osjeća uskraćeno čak i kad se ispune obećanja. Pohlepna čovjekova priroda hoće više. Moja su Top 10 očekivanja nadmašena zbog dvije stvari. Prva je Mooreovo korištenje raznolike seksualne orijentacije likova, nije više samo začin već ulazi u priču, pokreće je i daje atmosferu. Drugi komad 'leba preko pogače je Macanov brilijantan prijevod/prepjev. Ne razumijem kako Alan i Darko rade to što rade, ne mogu provaliti trik. I bolje je tako. Kad smo kod Moorea i mene, bojim se da je gorenavedeni maksimum globalan, ali ipak sam dobio poticaj pročitati ono malo nahvaljenog što još nisam. U to je uključen i Miracleman kog sam odavno kupio. U sveščicama. (licedlan)

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 29/04/2021 : 22:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam pročitanih Top 10 knjiga, prva knjiga još i nekako može proći pod nekim uvrnutim sf krim stripom gdje se polagano raspletava krim priča u tih 12-ak svezaka tog imaginarnog društva. Ali daleko od najboljeg Moorea. Druge knjige se gotovo ništa ne sjećam. Ništa mi nije ostalo tako upečatljivo i kvalitetno, žali bože potrošenog vremena i bačenih para.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/04/2021 : 22:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je Smax bio sjajan, al sam ga čitao na eng. Ako neko hoće da se riješi izdanja na engleskom, nek se javi u inbox :D
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 14/11/2021 : 21:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
Odlično je ovo, meni je baš fino leglo.
Hoće li biti i ostatka serijala?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000