forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Maršal Bass 2: Ničji sin - Yuma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/05/2019 : 17:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Arizona, 1875. Bivši rob, vojnik i skitnica, a sad farmer i obiteljski čovjek, RIVER BASS postao je prvi crni zamjenik maršala Sjedinjenih Američkih Država. Značku je prihvatio u želji za poštovanjem i ravnopravnošću, ali je time naglavce zaronio u okrutnost svijeta. Priča o Riveru Bassu u konačnici je priča o vrlo usamljenom čovjeku.

Polazeći od povijesnih osoba i činjenica, Darko Macan i Igor Kordej u MARŠALU BASSU nalaze način da klasičnim motivima westerna pristupe na svjež način. U ovoj knjizi Fibra vam donosi treću i četvrtu epizodu ovog u Francuskoj vrlo uspješnoga serijala.

Maršal Bass 2 • Ničiji sin - Yuma • 160 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Igor Kordej • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/marsal-bass-2-niciji-sin-yuma/560/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/05/2019 : 17:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odlican tandem! Macan/Kordej.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/05/2019 : 18:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna je jedinica, ovdje ne očekujem ništa manje od toga.
Čestitke autorima!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/05/2019 : 18:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Odlican tandem! Macan/Kordej.


Ubitačan!

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2019 : 20:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cekao se na CRS-u ko ozeblo sunce na slici gore, a sada... dojasi nam marsale u neko toplije vrijeme. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 15/05/2019 : 21:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote

Prvi integral je vrh vrhova. Scenarij vrh, crtež ubija koliko je dobar posebno prizori preko svije stranice. Sad ćemo vidjeti šta kaže drugi integral. Svaka čast Macane i Igore. Momci, napravite bar još 20 epizoda Maršala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/05/2019 : 21:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Prije par tjedana, vodio kćer na ples, u 18:00. U 18:30 imam šišanje kod frizera, glupo mi je ići kući pa se vraćati natrag za tih pola sata, parkiram se ja kod frizera i kao, ostat ću u autu raditi korekcije probnih printova koji su upravo stigli iz tiskare. Vani pada kiša, neki glupi, tmuran dan, s čim da krenem? Ajd s Maršalom, on je najkraći, za pola sata mogu proći jedan album, a ionako me Maršal najviše zanima. Prošao sam ga za dvadeset minuta. Ostalih deset sam proveo sjedeći u tišini, tupo buljeći u kišu, razmišljajući o smislu života.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/05/2019 : 21:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Prije par tjedana, vodio kćer na ples, u 18:00. U 18:30 imam šišanje kod frizera, glupo mi je ići kući pa se vraćati natrag za tih pola sata, parkiram se ja kod frizera i kao, ostat ću u autu raditi korekcije probnih printova koji su upravo stigli iz tiskare. Vani pada kiša, neki glupi, tmuran dan, s čim da krenem? Ajd s Maršalom, on je najkraći, za pola sata mogu proći jedan album, a ionako me Maršal najviše zanima. Prošao sam ga za dvadeset minuta. Ostalih deset sam proveo sjedeći u tišini, tupo buljeći u kišu, razmišljajući o smislu života.

Uobičajene nuspojave na Darka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/05/2019 : 07:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Prvi integral mi je odlican, tako da se ovo ne propusta...

Carpe diem
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/05/2019 : 11:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Prvi intergal je odličan, od ovog ne očekujem ništa manje i stvarno im želim (Macan/Kordej) da ovo bude duži serijal od min 20 tomova :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2019 : 22:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Poslije stripa ima fenomenalna galerija od oko 50-ak stranica crteža genijalnog Kordeja.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/05/2019 : 18:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dajte Texa velikog tandemu Mačka Kordej.


sangue navajo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/05/2019 : 21:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Dajte Texa velikog tandemu Mačka Kordej.





E to bih volio vidjet!

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/05/2019 : 21:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nemojte me drzat za rijec, ali mislim da vam macak bas ne ljubi texa. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/05/2019 : 22:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nemojte me drzat za rijec, ali mislim da vam macak bas ne ljubi texa. :)



Tim bolje. Možda netko od rendžera napokon pobere pošten metak.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/05/2019 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Inače, nije mi se baš nešto dopala ova druga knjiga. Najbolji dio su mi Kordejevi crteži na kraju.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/05/2019 : 14:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

Nemojte me drzat za rijec, ali mislim da vam macak bas ne ljubi texa. :)



Tim bolje. Možda netko od rendžera napokon pobere pošten metak.




Macan i Tex

http://www.mojstrip.com//blog/tex-na-ex-macan



heh

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/05/2019 : 19:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
crtež je ok ali je strip brutalan i tmuran...
nisam uzeo ni prvi broj..i još živim.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/05/2019 : 21:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

Nemojte me drzat za rijec, ali mislim da vam macak bas ne ljubi texa. :)



Tim bolje. Možda netko od rendžera napokon pobere pošten metak.




Macan i Tex

http://www.mojstrip.com//blog/tex-na-ex-macan



heh



Na prvome kaišu me Tex strašno podsjeća na Fil Defera iz Taličnog Toma ali u Milazzovon stilu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/05/2019 : 21:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ovo je dobar Tex :-O
Mogao bi Macan jednog Teksića, njemu to brzo ide.. onog Ahernauta je nacrtao začas i to besplatno
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 02/06/2019 : 22:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bolje od prvog dela, gde su mi neke stvari u prici zasmetale. Crtez i ovde kao i u prvom delu odlican. Prica surova, ali meni uverljivija nego u prva dva albuma. Sve u svemu, samo napred. Od mene jaka 8/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/06/2019 : 11:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Slično kao u prva dva albuma,i u ove dve priče Mcn nam pripoveda džarmušovsko-tarantinovsku kaubojštinu,i opet kao u prethodnici,i ovde žanr vesterna nadrasta sebe.I gde su dva tu su i tri,pa tako i u Ničijem sinu i Jumi,kako se zovu priče u drugom integralu,isto kao i u Crnoj bandi&Krvavoj obitelji, nešto mi ne štima da sve bude bajno i sjajno.

Ničiji sin je nekakav porodični kaubojac u kome Bas pokušava da vrati ćerku koja je pobegla sa mladićem;a taj njen momčić je crvenokožac,a uz to ima i jednu tajnu.
Malo mi scenario ovde "pušta vodu" po pitanju nekih stvari,ili bolje da se izrazim,malo je cela priča otišla u krajnost,kao i njeno razrešenje,za moj ukus.Inače,dobar album 3.5/5

Yuma je kao što i samo ime kaže je zatvorski strip,smešten u čuvenu kaznionicu divljeg zapada.Iako i ovde imam par sitnijih zamerki na Macanove ideje oko zapleta,priča u ovom albumu je za klasu bolja,i generalno,jako dobar do odličan kaubojsko-robijaški strip 4.5/5

Kordej sjajan.Malo vuče na Korbena.
Takođe pohvale i za Nikolu Vitkovića koji je sve to obojio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/06/2019 : 18:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Kaubojsko robijaski strip. Sjajno zvuci.

Jos od prastarih brojeva Tex Willera je Yuma apsolvirana kao cesta postapalica u pretecim recenicama.

Ken Parker je prosao kroz robijasnicu.

Zagor je imao ozbiljne robijaske epizode.

Divim se kako stil Dr Anta ponekad sazreva u komentarima. Ipak je on iz Disovog grada.

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/06/2019 : 19:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Disovog grada,i iz Kićanove ulice.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/06/2019 : 22:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dobro sad ne skači odmah. Kakve veze ima Kićanović sa tvojim prefinjenim stilom i odličnim recenzentskim sposobnostima, osim ako nisi hteo da kažeš da si maestro pisane reči kao što je on košarke.

U svakom slučaju mi se dopada to što se okrećeš mačističkim materijalima, robijaši, mamuzanje, rešetke, konji, bičevanje i izbegavaš homo tematiku.

Sa Ovčara i Kablara pesma stara...

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/06/2019 : 22:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ha,ha...

edit:uf,nažalost,izgleda da spominjanje pederluka je nužan uslov da bi mogao da radiš strip za francuze,hebo ih gej lobi,da ih hebo.
Nije mi strip tu,a i pročitao sam ga pre nekih desetak dana pa se ne sećam svih detalja,nekako.E Darko,Igore,pa vi ste bar vazda bili politički nekorektni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/06/2019 22:46:53
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000