forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Maršal Bass 2: Ničji sin - Yuma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/06/2019 : 09:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ha,ha...

edit:uf,nažalost,izgleda da spominjanje pederluka je nužan uslov da bi mogao da radiš strip za francuze,hebo ih gej lobi,da ih hebo.
Nije mi strip tu,a i pročitao sam ga pre nekih desetak dana pa se ne sećam svih detalja,nekako.E Darko,Igore,pa vi ste bar vazda bili politički nekorektni.


Anto, iz kakvog je oružja stric pucao kad si se rodio?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/06/2019 : 11:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ha,ha...
čini mi se da je samo bacio kašikaru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/06/2019 : 13:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ha,ha...

edit:uf,nažalost,izgleda da spominjanje pederluka je nužan uslov da bi mogao da radiš strip za francuze,hebo ih gej lobi,da ih hebo.




A ti sve to gomilaš, to ti je već kao da si napola ...

Samo što nećeš da priznaš .
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/06/2019 : 20:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prvi album mi se nije previše svidio. Drugi album, Yuma, mi je najbolji od dosad objavljenih.
Ničiji sin mi je izgledao kao Darkova vježba u kojoj u 48 stranica mora ubaciti sve unaprijed definirane sastojke. Meni teško za čitanje.
Yuma je s druge strane pravi Macanovski scenarij, duhovit, pametan, ciničan, ... Užitak za čitanje.
Kordejev crtež je odličan.
Izdanje, s dodatnim crtežima na kraju, besprijekorno.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2019 : 22:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
složio bih se - od izdatih albuma, Ničiji sin najlošiji,Juma najbolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/07/2019 : 11:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ničiji sin mi je baš loš, za preskočiti, ali Yuma je već na razini prethodnih albuma, upravo ono što očekujem od Bassa, tako da će ovaj integral zbog navedeno dobiti prosječnu ocjenu :-)
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 09/07/2019 : 17:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

složio bih se - od izdatih albuma, Ničiji sin najlošiji,Juma najbolji.


Meni je "Ničiji sin", priča koja više od tri ostale u oba albuma, definira Bassa, naročito gdje stavlja na vagu život sina nasuprot beskompromisnog provođenja zakona kojeg on predstavlja i provodi...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/07/2019 : 21:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

složio bih se - od izdatih albuma, Ničiji sin najlošiji,Juma najbolji.


Ne bih se složio - od izdatih albuma Ničiji sin najbolji.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/07/2019 : 21:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ok, sto žena... Taj moment dileme između sina i posla jeste jak, ali sve ostalo mi je dosadno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2019 : 23:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I meni je Ničiji sin daleko najbolji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2019 : 07:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sad ste mi bacili bubo u uvo. Ionako mi stoji visoko na listi cekajucih, pa mozda sada preskoci red. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/07/2019 : 21:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Ne bih se složio - od izdatih albuma Ničiji sin najbolji.



quote:
Originally posted by Markos

I meni je Ničiji sin daleko najbolji.


izuzetno cenim ukus obojice,ali ako ćemo pošteno i iskreno te objektivno,niste baš neki reperi za merodavnost (ne)kvaliteta vestern žanra;pa to vaše "Ničiji sin mi je daleko najbolji" je klasično nemanje_pojma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/07/2019 21:11:39
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 21:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by anto


blabla.



quote:
Originally posted by anto

blabla.


izuzetno cenim ukus obojice,ali ako ćemo pošteno i iskreno te objektivno,niste baš neki reperi za merodavnost (ne)kvaliteta vestern žanra;pa to vaše "blabla" je klasično nemanje_pojma.



Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/07/2019 : 07:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo i dalje odličan serijal, neka šiba u što više epizoda. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/07/2019 : 18:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao prvu pricu "Niciji sin" i samo sam htio komentirati da je ovo daaalekooo od toga da "je bas los, za preskociti". Ako ce "Yuma" biti barem ovoliko dobra, imamo jos jedan dragulj. I Darkov scenarij mi nije los, dapace i stavise. Dobro ide, zanimljiva prica, emocije, stavovi... Na kraju mozda jedino ispadne nekako, kratka prica.
A ona scena sa zimskim jutarnjim svijetlom u sumi breza sa snijegom, ufff, tu se samo zaustavis i gledas. Fantasticno! Isto kao naslovnica (dosta bolja od naslovnice Yume, ali ne sto bi Yuma bila losa).
A i to kako Igor sve uzme u obzir, svaki prijelaz iz kadra u kadar, sve je bilo taken into account.

Na polovini sam tek a vec znam da imamo (jos jednom) kapitalca ove godine. I da, bio sam izgleda zaboravio kako to super izgleda na povecanom formatu, ovako obimno (plus hrpa crteza na kraju). Nije cudno da su Francuzi napaljeni ko da je sezona parjenja.

Sada ne zelim prebrzo nastaviti sa citanjem, ne bih da prebrzo zavrsi ovo uzivanje.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 10:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ničiji sin mi se svidio, posebno obračun kad krene padat snijeg. Tamo ima par vrhunskih kadrova borbe, sa psima itd. Brutalno. I sam kraj mi se svidio. Mislim da smo u tom finalnom obračunu više upoznali Bassa nego u prošla 2 albuma.

Yuma počinje odlično ali mi je rasplet malo slabašan, mada još uvijek je sve to jako, jako dobro.

Jedva čekam sljedeće albume Bassa.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2019 : 17:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lokomotiva izbacuje integral Maršal Basa,4u1,crno bela varijanta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 26/08/2019 : 17:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Lokomotiva izbacuje integral Maršal Basa,4u1,crno bela varijanta.


Ali s obzirom na njihove cijene, biće skuplje od Fibrine kolor varijante.Da nisam uzeo Fibru, možda bih to i kupio jer mi se sviđa Kordej u c-b varijanti.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/08/2019 : 00:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ako je Lokomotivi cilj da izdaju ono što žele i briga ih koliko je to isplativo, onda sve u redu. U protivnom, da su mi jasni, i nisu baš.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/08/2019 : 12:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Još je Fibra mislim išla sa tiražom od 1000.
Baš me zanima koliko će ih Lokomotiva prodat...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/08/2019 12:55:54
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/08/2019 : 14:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Broj 1 je polako na izmaku već, tako da...
Ali mislim da u ovom slučaju CB verzija itekako ima smisla...

Trouble will find me
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/09/2019 : 09:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i drugi integral i prilično sam zadovoljan. Dapače, čak sam ga sa veseljem iščekivao, što znači da ni prvi nije loš. Prva priča Ničiji sin mi je bolja. Ima odličnu snježnu atmosferu, hrpu kadrova gdje samo staneš i gledaš, interesantne sporedne likove ali i poneku nejasnu scenu borbi. Tu Marshall konačno postaje western lik veći od života, kad sprovodi zakon čak i po cijenu života uže rodbine!
Yuma je također dobra ali ima dosta meni nelogičnih poteza likova. Npr., onaj čuvar koji se na početku čini preplašen i uštogljen, a kasnije ispadne surovi ubojica tek tako, iz hira.. Scena gdje Marshal zastraši moćnog protivnika svojim zlodjelima iz prošle epizode je moćna, ali opet, ne baš uvjerljiva. I tako, imam tu nekih zamjerki. Ali u Yumi se pojavljuje meni najdraži lik, onog momka Jupitera Johnsona. On mi baš diže cijelu epizodu. Najjači mi je mali kadar pri kraju, kad ljutito maše prstima jer ne želi uzeti mrtvačevo ime! kordej je to genijalno nacrtao :-D Takve sitnice su stvari zbog kojih volim strip i zbog kojih bi oprostio i krupnije greške. I Mustafa s glavom u rešetkama je smiješan
Ono što ovaj western izdvaja od drugih sličnih je tužnoća, nekakav sadcore Lana del Rey stil. Uz uobičajene likove pojavljuje se i masa likova koji su puni tužnjikavih, mudrih rečenica i koji su sretni što su tužni i odbačeni.
Da se primijetiti da serijal ima kontinuitet, sreću se likovi iz prošlih epizoda i često se referira na događaje od prije. riče su prilično kratke - brzo se pročitaju i volio bi uskoro vidjeti neku dugu, veću sagu koja bi Marshalla izdigla klasu iznad.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2019 : 15:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pcoro,uz dužno poštovanje,sjajan si stripofil,ali nisi baš vesternovac za primer - pa bogamupoljubim,pravi kaubojci moraju imati po neku nelogičnost i baš im to daje taj finalni šmek po kome su poznati ali i priznati već duže od jednog veka (što u knjigama,što u filmovima,stripovima).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/09/2019 15:15:44
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/09/2019 : 21:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ali ja smatram da su popularni već 100 godina zato što su to priče o borbi dobra i zla i o zemlji bezakonja gdje sam pišeš zakone ako si dovoljno jak i dovoljno dobro barataš koltom
(Što Maršal je - ima tu ruku koja ne želi umrijeti )
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/10/2019 : 17:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga mi je dosta bolja. Priče su ovde linearne, neke glave prevelike i ruke prekratke. Likovi u totalima i srednjim planovima više puta ko lutke.

Cb galerija na kraju mi je dala više. Puno više energije je u crtežima iako je kolor u stripu dobar. Uglavnom su kadrovi natrpani sa figurama i kad to ne treba. Kordej ima pune scenografije i sjene, prazne pozadine samo ponekad i to mi je u redu, funkcionira.

Yuma mi je svejedno bolja priča sa više odnosa i motivacija karaktera, kompleksnija. Ničiji sin ima dobru završnu foru, poantu ali je to više fora, efekt, zame premalo da nosi album. I kad Bass to kaže onome Turku, koji je kao ubio pet ljudi i on posustaje, uplaši se, mislim wtf. Slupao bi našeg Bassa, slomio mu kičmu dok kažeš keks i čića mića gotova je priča. J.beš moralne pouke zbog kojih se posustaje, toga nema, to je prelako. Recimo ti imaš pušku i ispred tebe je masovni ubica kao Vlad Drakula ili Josip Broz i ti to znaš i on ti zavrišti, da je na kolac nabio sto tisuča ili dao upucati više sto tisuča uaaa uaaa. I ti kao padneš na koljena kad čuješ kakav kolosalni seronja je taj ispred tvoje puške.

Upucaš govno i ideš na kavu. Potapču te po ramenima i dobiješ plaketu i 1.6% višu platu. Evo nisam ni spoilao svega, nisam napisao koja je fora Ničijeg sina i šta Bass kaže Turku, morat čete pročitati. Možda Kordej previše radi.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 13/10/2019 18:34:13
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000