forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KASTA METABARONA #1,2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 21/05/2019 : 09:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
KOMPLETNA KASTA METABARONA SA NOVOM KUĆOM PREDAKA!

Veličanstvena svemirska opera, jedno od najznačajnijih ostvarenja francusko-belgijske tradicije stripa na prelazu dva veka.

Kad se u galaksiji sazna za postojanje epifita, antigravitacione supstance kojom raspolažu samo Kastake, mir i spokoj se okončavaju za tu porodicu i priča o Metabaronima, puna krvi, smrti i izdaje, može da počne jer će svi lešinari galaksije pokušati da preotmu njihovu tajnu.
Crpući inspiraciju iz grčkih tragedija koliko i iz tropa naučne fantastike, uz izuzetnu vizuelnu naraciju Huana Himeneza, Alehandro Žodorovski kreira delo o dinastiji savršenih ratnika koje će postati ključan sastojak njegove neverovatne literarne tvorevine – Žodoverzuma.

KASTA METABARONA 1 (1-5) 320 STRANA, A4 FRMAT, PUN KOLOR


PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/kasta_metabarona_1

KASTA METABARONA 2 (6-8 + NOVA KUĆA PREDAKA) 312 STRANA, A4 FRMAT, PUN KOLOR


PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/metabaroni_knjiga_2

Dvotomna Kasta Metabarona Čarobne knjige najkompletnije je izdanje ovog serijala koje je ikad objavljeno na našim prostorima jer, kao dragoceni dodatak, sadrži novu verziju Kuće predaka, dvostruko obimniju od prethodne objavljene kod nas, i na približno 120 strana daje najvažnije informacije ne samo o Kasti Metabarona već i o Kastaki, u kojoj se otkriva predistorija ovog serijala, kao i o Oružju Metabarona, zasebnoj avanturi iz istog univerzuma. To je fascinantno dizajniran enciklopedijski priručnik o mitologiji Metabarona, tajnama, iskušenjima i strastima porodice nepobedivih ratnika, o tome ko su njihovi autori i kako su nastajale knjige iz serijala.

Ilija Čanak se pride potrudio da dotera svoj prevod kako bi vam ugođaj u ovom nesvakidašnjem ostvarenju bio potpun.

„Kasta Metabarona 1 i 2“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 2.000 dinara od srede 22. maja do subote 25. maja. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara.


Edited by - Melusine on 21/05/2019 11:31:33

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2019 : 11:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A hebiga,sto se moze, uzest cu i ovo zbog svih navedenih dodataka...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2019 : 11:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Onda samo drugi jer su u njemu dodatci.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 15:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ček obe knjige za max 3000 dinara što mi kaže da je 190kn? Ili je to cijena jedne knjige?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 21/05/2019 : 15:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček obe knjige za max 3000 dinara što mi kaže da je 190kn? Ili je to cijena jedne knjige?



Najprije da je po knjizi 3000. Po 300 stranica, A4 format i kolor.
Kastaka od 113 stranica je 1500.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."

Edited by - RadioClash on 21/05/2019 15:36:06
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 17:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček obe knjige za max 3000 dinara što mi kaže da je 190kn? Ili je to cijena jedne knjige?



Najprije da je po knjizi 3000. Po 300 stranica, A4 format i kolor.
Kastaka od 113 stranica je 1500.



E to je već realnije

I sad čitajući Fibrin topic o Metabarunima ispočetka vidim da imamo deja vu.
Kolko sam uspio pohvatat kada ih je Firba objavila 2007-e u isto vrijeme ih je objavio i Beli Put. Sad ide nadopunjen Fibrin reprint i Čarobna u isto vrijeme izbacuje nadopunjeno+ izdanje.

Je li moguće da to Humanoids dijele prava stilu...aha, sad su nam ex Yu ekipa na redu pa idemo dati svima prava...ili je to samo slučajnost?!

Ovo je zapravo nebitno, ali eto neko moje blesavo razmišljanje.

Inače ne vj sam već rekao ali samo da ponovim opet, Jodoverse i Jeremiah su meni top BD-i ako ne i stripovi uopće, tako da sam prema ovom dijelu izrazito subjektivan.

Ko nije ovo čitao, ovo je obavezna kupovina, bilo Fibra, bilo Čarobna, epska space opera (ili koji god ovo žanr bio?) sa nevjerojatno dobrom pričom i crtežom koji obara sa nogu!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/05/2019 : 17:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo izgleda mrak na prvi pogled. Dodje mi po treci put (Eternaut 1 i Nadziraci)da neko "luksuzno" izdanje dupliram drugim "luksuznim"...bem ti...

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2019 : 17:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hm, nisam znao da ce Fibra objaviti/reprizirati dopunjeno izdanje...onda nista od ovog. Cekam vrucicu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 21/05/2019 : 18:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ken Parker dobi konkurenciju.

sangue navajo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 19:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Hm, nisam znao da ce Fibra objaviti/reprizirati dopunjeno izdanje...onda nista od ovog. Cekam vrucicu.



Nije isti sadržaj dopune.
Fibra daje dodatni strip u reprintu i već u startu su dali izbačeni komad prvo broja, a ovdje je to tih 120ak stranica enciklopedije (ili nešto slično?) o svijetu Metabaruna.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 21/05/2019 : 21:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Čarobnu knjigu i za njihova izdanja iz Jodoversa. Ima li netko informaciju u kojim striparnicama ima za naručiti njihova izdanja, zanima me Metabaruni - Kastaka? Iako imam ovo u Fibrinom izdanju uzeti ću i ovo upravo zbog dodataka, a nikad neću prežaliti što Fibra nije uradila sve vezano za Metabarune i općenito Jodoverse. U cijeloj Fibrinoj izdavačkoj politici jedino mi je to neshvatljiv propust.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2019 : 21:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne znam odkud si, ali u Stripovi na kvadrat, u Preradovicevoj Zg, mozes naci/naruciti sve novitete iz Srbije.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/05/2019 : 06:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by klaudye

Bravo za Čarobnu knjigu i za njihova izdanja iz Jodoversa. Ima li netko informaciju u kojim striparnicama ima za naručiti njihova izdanja, zanima me Metabaruni - Kastaka? Iako imam ovo u Fibrinom izdanju uzeti ću i ovo upravo zbog dodataka, a nikad neću prežaliti što Fibra nije uradila sve vezano za Metabarune i općenito Jodoverse. U cijeloj Fibrinoj izdavačkoj politici jedino mi je to neshvatljiv propust.



Imaš i Osma, pošalji mu PM, ispadne te jeftinije od bilo kojes striparnice iz HR, pogotovo ako uzimaš više komada(ne istog stripa naravno, malo sam se nespretno izrazio ).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/05/2019 21:04:15
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/05/2019 : 19:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Uzimam iako imam već izdanja Fibre i Belog puta.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/05/2019 : 07:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Jos dva albuma mi ostalo da procitam. Nije mi leglo kao davno kada sam citao ali mi je OK. Ostavicu ovo u kolekciji. Uradjeno je odlicno.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/12/2019 : 01:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Da li je neko probao da uporedi izdanje Belog Puta i Čarobne knjige? Deluje mi je da je BP imao mnogo bolji papir i otisak, a ČK ima ove dodatne tekstove. Ima li još nekih razlika?
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/06/2020 : 12:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Listam jutros Metabarone od Belog puta, pa pogledah i preview od ČK i vidim da tu nema priče kad Anima donosi dijete Metabaronu (10 strana).

Što se tu desilo? Ima li tog dijela u Kući predaka? I koliko je Čanak popravio prevod, jer koliko se sjećam, u izdanju Belog puta je bilo nekih problematičnih djelova?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 16/06/2020 : 23:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Listam jutros Metabarone od Belog puta, pa pogledah i preview od ČK i vidim da tu nema priče kad Anima donosi dijete Metabaronu (10 strana)
Što se tu desilo? Ima li tog dijela u Kući predaka?



Ima.


quote:
Originally posted by Beren
I koliko je Čanak popravio prevod, jer koliko se sjećam, u izdanju Belog puta je bilo nekih problematičnih djelova?



Meni u izdanju Belog puta ništa nije bilo problematično. Kod Čarobne knjige sam krenuo samo da čitam taj dodatak, ali nije to nešto sad toliko posebno i zanimljivo.
Papir koji je koristio BP mi je mnogo bolji.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 18/06/2020 : 16:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
@Manny

Hvala za odgovor.

Što se prevoda u BP izdanju tiče, sjećam se da je bilo čak i pogrešno prevedenih rečenica, nekih problema za zamjenom teksta u oblačićima, tipfelera, ali ima 10 godina sigurno kako sam čitao to izdanje i komentarisao ga pa se ne mogu sjetiti detalja. Očekujem da je to sad ispravljeno jer razmišljam da uzmem ČK izdanje.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000