forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Positive vibes. Positive life.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/05/2019 : 23:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Evo jedna svaštara u svaštari.
Ovdje ću nastojati svakodnevno stavljati neke stvari iz svog života, slike, misli, citate itd... naravno cilj je da sve bude u pozitivnom smislu, ne bajkoviti život kako mi dosta ljudi zna reći već realni život u pozitivom smislu.
Eto, pa pozivam sve ostale da naprave isto, i molim vas ako ikako možete bez svađa.

Malo kasnije stavim jedan komentar kako sam upoznao čovjeka preko interneta u Gambiji i kako mu pokušavam pomoći da doslovno preživi.
Stavio sam i na svoje profile pa eto i ovdje, kao mali apel za pomoći iako gotovo sigurno jedinu pomoć koju će dečko dobiti je ono nešto skromno od mene.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/05/2019 : 23:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Tonka . Iako više bi mi bilo draže da je neka djevojaka.

P.S. Šteta šta nismo spojeni internetom sa Sjevernom Korejom, eto bar radi VALTERA.
Samo, prije bi Sjevernokorejac njega pomaga i sla mu pomoć nego laprdalo njemu.

Edited by - RAKOSI4 on 22/05/2019 23:56:20
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/05/2019 : 02:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti Rakosi.

Evo kao što sam rekao da ću postaviti o čemu se radi.
Stavio sam na facebook, pa možete vidjeti zato što mi je profil javan, ali evo prenjeti ću i ovdje za one koji možda nemaju ili im se ne da ići na facebook.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=664733517309251&id=100013178260383



JAKO VAŽNO, AKO IMATE VREMENA MOLIM VAS DA PROČITATE! Znam da nam je svima teška situacija i da ima dosta "naših" ljudi kojima je potrebna pomoć, ali molim vas da ne dijelite ljude na naše i njihove i da odvojite malo vremena za pročitati ovo i pogledate slike i malo razmislite.
Upoznao sam dečka po imenu Lamin Camara momak živi u Gambiji s majkom i dvanaestero braće i sestara, bez oca, ima 18 godina i sam brine o obitelji, bez posla je naravno. Malo istražite situaciju u Gambiji. Znači dečko doslovno gladuje i moli me da mu pošaljem nešto novaca, odlučio sam u svojim mogućnostima slati mu svaki mjesec. U slikama će te vidjeti njega i njegovu braću, sestre i majku i uvjete u kojima živi. Momak moli novac da kupi paket riže, znači doslovno su gladni; čovjeka sam doslovno izmasakrirao mjesec dana pitanjima da izvučem što više informacija da vidim da li je prevara ili ne i ovo je 100 % familija koja treba pomoć, ponavljam, čovjek moli nešto novaca da bi si kupio rižu i prehranio se. Mobitel je dobio od nekog turista i imaju besplatan internet u tom nekom mjestu, znači video poziv sam s njim obavio više puta, mobitel je toliko loš da je jedva uspio snimiti snimku od 6 sekundi i poslati mi.
Dalje, pakete riže uzima na kile, treba mu 50 kila riže da prehrani njih 12 cijeli mjesec, 50 kila riže iznosi 50 eura. Ja sam se s njim dogovorio da mu šaljem mjesečno 50 eura ako prikupim novac više od 50 eura. Znači jedan euro je puno kad dosta ljudi da, odrecite se jedne kave i ako imate volje pomognite čovjeku.
Onaj tko želi neka mi se javi u inbox i dalje pojasnim sve, znači vi uplaćujete meni novac i ja šaljem WU, njemu, ne treba ni govoriti da za svaku uplatu koju dobijem i podignem i pošaljem njemu dobijete u detalje sve crno na bijelo. Za kraj trebao bi i vašu sliku da pošaljem njemu tko mu je sve pomogao.
Prilika je tu, sada, dalje je na vama. ZAMOLIO BIH VAS DA PODJELITE I DRUGIMA.


























If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/05/2019 : 02:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ne zavaravam se da će itko poslati jedan euro ali eto, ako ništa drugo bar znam da sam okružen ljudima koji mi laudiraju i koji se slažu apsolutno u svemu sa mnom kada govorim o prirodi, egoizmu, pomoći, ljudima, ovom prljavom mjestu koje se naziva svijet... sve se onu slažu i sve oni razumiju ali kada treba dati 1 euro da pomogao drugome konkretno, kako se " guze " stišću, bez obzira na to što rade po Njemačkoj itd... u biti znam da sam okružen ljudima koji mi plješću kada im govorim a kada im okrenem leđa misle vidi budale i luđaka... ali neka ih na kraju će se vidjeti čija će prije dogorjeti, zapravo moja ni ne treba, od ovoga nemam ništa osim vlastitog zadovoljstva što sam barem mrvicu pomogao.
Ovo ne slijedi vas forumaše, nego moje vrle prijatelje na facebooku, iako iskreno nemam niti jednog prijatelja već poznanike koji me gledaju kao neku čudnu životinju s Madagaskara kada pričam o ljudima, životu i prirodi. Gledaju me u čudu jer su jadni napaćeni i zaokupljeni napucanim sisurdama, guzarama, obojenim papirom, hrpom željeza spakovanim na lijep način na četiri kotača, kako što više požderati i polokati i kojekakvim boleštinama za koje misle da ih usrećuju... ja sam nitko i ništa da bilo kome govorim a kamoli da sudim o tuđim životima, ali jedno mogu reći... jadni vrazi.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2019 : 06:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Budi oprezan sa slanjem novca u Afriku, svasta tu ima.
Zar ne bi bilo pametnije da nekom jadniku, starici ili sirocetu u blizini tvoga mjesta iz Hr, nekome koga licno poznajes, pruzis finansijsku pomoc? Tako barem mozes biti siguran da je novac dosao u prave ruke i da si uradio nesto dobro.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2019 : 06:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

nego moje vrle prijatelje na facebooku, iako iskreno nemam niti jednog prijatelja već poznanike koji me gledaju kao neku čudnu životinju s Madagaskara kada pričam o ljudima, životu i prirodi. Gledaju me u čudu jer su jadni napaćeni i zaokupljeni napucanim sisurdama, guzarama, obojenim papirom, hrpom željeza spakovanim na lijep način na četiri kotača, kako što više požderati i polokati i kojekakvim boleštinama za koje misle da ih usrećuju... ja sam nitko i ništa da bilo kome govorim a kamoli da sudim o tuđim životima, ali jedno mogu reći... jadni vrazi.


Pa ne znam bas. Da ti kazem iskreno, sa drugim ljudima se tu i tamo prica i o prirodi i slicnim stvarima, ali i o guzama i svemu mogucem. Ukoliko se pretjeruje sa jednom temom, bez obzira da li se radi o prirodi ili guzama, nekako je normalno da ce te ljudi gledati kao cudaka. Barem oni prosjecni ljudi. Moguce da si okruzen pogresnim ljudima, siguran sam da ima dovoljno tvojih istomisljenika u Greenpeaceu i slicnim organizacijama. Mozes da se tu uclanis i onda te niko nece smatrati vanzemaljcem. Ukoliko pak pokusavas da promijenis ljude oko sebe i nameces im svoje misljenje, jasno je da nikome neces biti drag. Na primjer, ja obozavam Zagora, ali izbjegavam da pricam o njemu sa ljudima koji ne citaju stripove.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/05/2019 : 06:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Tonka,te afričke šeme uglavnom su prevare. Možda je bolje preko nekih humanitarnih udruga da potpomažeš neko dite doli . Ili šta kaže King daš nekom iz okoline šta znaš da mu triba.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 23/05/2019 : 07:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo Tonka, svaka ti čast, ja pomažem preko katoličke misije u Zambiji dva dječaka koja su ostala bez roditelja.
Novci sigurno završe u pravim rukama i potroše se za prave stvari za tu djecu.
Moja mama također preko druge katoličke misije školuje jednu djevojčicu u Haitiju koja je također ostala bez roditelja u potresu.
Ako tko hoće mogu poslati linkove za kontakte sa svečenikom i sestrama koje vode misije. To su sve Hrvati, tojest naši svečenici i sestre u misijama. Nebi vjerovali da sa 100 eura jedno dijete ima što jesti cijelu godinu dana.

Edited by - njofra32 on 23/05/2019 11:23:18
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/05/2019 : 08:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
U ono vrijeme reče Isus svojim učenicima: "Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače, nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada, dakle, dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to u sinagogama i na ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.

Ti naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!

Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 23/05/2019 : 10:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

U ono vrijeme reče Isus svojim učenicima: "Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače, nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada, dakle, dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to u sinagogama i na ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.

Ti naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!




,
Lijepi i istiniti stihovi.

Mišljenja sam da i sam znaš da se ja nisam htio hvalisati nego pozitivnim primjerom privući još ljudi da se priključe u pomoć.
To bi svatko normalan mogao primijetiti. Obzirom da ti stihove iz Svete knjige koristiš kako bi diskreditirao mene kao čovjeka koji zaista želi pomoći, imam nekoliko rečenica za tebe, jer nije prvi put da se petljaš u moje dobre namjere prikazujući ih na forumu u skroz drugom svijetlu. Izvrćeš tuđe riječi.

Iako nećeš doći pameti, pročitaj ovo crviću beživotni. Kad bi na svaki tvoj post pridodao rečenice iz Svete knjige, sve dosad svete knjige ne bi bile dovoljne za tvoje zločeste postove. Spodobo forumska bez pravog života, skriven iza ekrana, pretpostavljam bez prijatelja u pravom životu jer tko bi te uživo normalan trpio, mani se mene i mojih dobronamjernih postova. Ti si moralna horizontala, zaostao si na određenoj granici i ne ide više, pa svoje egoistične proljeve sipaš ovdje na forumu. Praviš se pametan, a zna se tko se može praviti pametan, onaj tko nije. Nisi pametan, bar meni, spodobo jedna beživotna, svejedno neka te čuva dragi Bog, možda dođeš pameti. Babunčiću, forumski pavijane neka ti je sa srećom.

A ljude dobre volje ako zanima, šaljem linkove.


Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/05/2019 : 10:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pozitiv vajbs, momci, pozitiv vajbs :D
Što se tiče pomoći, apsolutno se slažem s tim da se pomogne ljudima iz okoline. Najbolje da vjerujem nekom ko je eto sveštenik pa je nemoguće da bude neko govno od čovjeka :D
Ali uvijek je lijepo vidjeti da je čovjek uopšte spreman pomoći nekome.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2019 : 10:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

quote:
Originally posted by VALTER

U ono vrijeme reče Isus svojim učenicima: "Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače, nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada, dakle, dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to u sinagogama i na ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.

Ti naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!




,
Lijepi i istiniti stihovi.

Mišljenja sam da i sam znaš da se ja nisam htio hvalisati nego pozitivnim primjerom privući još ljudi da se priključe u pomoć.
To bi svatko normalan mogao primijetiti. Obzirom da ti stihove iz Svete knjige koristiš kako bi diskreditirao mene kao čovjeka koji zaista želi pomoći, imam nekoliko rečenica za tebe, jer nije prvi put da se petljaš u moje dobre namjere prikazujući ih na forumu u skroz drugom svijetlu. Izvrćeš tuđe riječi.

Iako nećeš doći pameti, pročitaj ovo crviću beživotni. Kad bi na svaki tvoj post pridodao rečenice iz Svete knjige, sve dosad svete knjige ne bi bile dovoljne za tvoje zločeste postove. Spodobo forumska bez pravog života, skriven iza ekrana, pretpostavljam bez prijatelja u pravom životu jer tko bi te uživo normalan trpio, mani se mene i mojih dobronamjernih postova. Ti si moralna horizontala, zaostao si na određenoj granici i ne ide više, pa svoje egoistične proljeve sipaš ovdje na forumu. Praviš se pametan, a zna se tko se može praviti pametan, onaj tko nije. Nisi pametan, bar meni, spodobo jedna beživotna, svejedno neka te čuva dragi Bog, možda dođeš pameti. Babunčiću, forumski pavijane neka ti je sa srećom.

A ljude dobre volje ako zanima, šaljem linkove.





Pobogu, šta nagovori čovjeku.
Ako si ovo naučio iz Svete knjige, onda bolje da si Zagora čitao.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 23/05/2019 : 11:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by njofra32

quote:
Originally posted by VALTER

U ono vrijeme reče Isus svojim učenicima: "Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače, nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada, dakle, dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to u sinagogama i na ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.

Ti naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!




,
Lijepi i istiniti stihovi.

Mišljenja sam da i sam znaš da se ja nisam htio hvalisati nego pozitivnim primjerom privući još ljudi da se priključe u pomoć.
To bi svatko normalan mogao primijetiti. Obzirom da ti stihove iz Svete knjige koristiš kako bi diskreditirao mene kao čovjeka koji zaista želi pomoći, imam nekoliko rečenica za tebe, jer nije prvi put da se petljaš u moje dobre namjere prikazujući ih na forumu u skroz drugom svijetlu. Izvrćeš tuđe riječi.

Iako nećeš doći pameti, pročitaj ovo crviću beživotni. Kad bi na svaki tvoj post pridodao rečenice iz Svete knjige, sve dosad svete knjige ne bi bile dovoljne za tvoje zločeste postove. Spodobo forumska bez pravog života, skriven iza ekrana, pretpostavljam bez prijatelja u pravom životu jer tko bi te uživo normalan trpio, mani se mene i mojih dobronamjernih postova. Ti si moralna horizontala, zaostao si na određenoj granici i ne ide više, pa svoje egoistične proljeve sipaš ovdje na forumu. Praviš se pametan, a zna se tko se može praviti pametan, onaj tko nije. Nisi pametan, bar meni, spodobo jedna beživotna, svejedno neka te čuva dragi Bog, možda dođeš pameti. Babunčiću, forumski pavijane neka ti je sa srećom.

A ljude dobre volje ako zanima, šaljem linkove.





Pobogu, šta nagovori čovjeku.
Ako si ovo naučio iz Svete knjige, onda bolje da si Zagora čitao.



Hehe Kinže, možda nekome nije lijepo ali rekao sam mu svoje mišljenje. Mišljenja sam da nisam ništa slagao. Od mene je dobio svoje. I jest, to je iz Svete knjige, tko tebe kamenjem, ti njega kruhom. Ovo je bio kruh za njega.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/05/2019 : 12:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A onda se neki kvazi cude zasto ljudi ratuju u ime Boga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/05/2019 : 16:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koji previše naginju bilo na stranu vjere, bilo na stranu ateizma, su uvijek najmilitantniji i najagresivniji. Takve u širokom luku.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/05/2019 : 16:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sve je to lijepo, ali puno je prevara bilo u zadnje vrijeme sa fejk racunima.
Sto vele forumasi, daj radije iz okoline nekome i drzati se "djeluj lokalno, misli globalno! "

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 23/05/2019 : 17:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
(skoro) sva žicanja love koja stižu sa fb su prevara. dok sam imao fejs gotovo da nije bilo dana kad se jedan ovakav koji umire od gladi ne bi pojavio za zahtjevom i porukom u inboxu. i uvijek je ista priča, gubitak roditelja, glad, bolest, umiranje, teška neimaština, srceparajuće fotografije djece/staraca u dronjcima... ali svi uvijek uredno imaju kompjutere, laptope, smartphone, fb, mailove, bankovne račune... i dakako, besplatni internet. toliko je tuge i jada oko nas pa ukoliko ste u mogućnosti nije teško pomoći. a ako baš hoćete pomoći gladnoj djeci u Africi, njofra je u pravu, misije su odgovor, možda ne savršen ali najbliži tome.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/05/2019 : 18:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi hvala vam barem na interesu i to je nešto. Ja sam odlučio riskirati, neću propasti a ako je prevara ( u što ne vjerujem jer stvarno sam se dobro potrudio da saznam ) njemu na dušu. Našim ljudima za sada nisam htio nešto posebno se truditi jer toliko je tu malverzacija ( ne kažem da je Afrika bolja, ali kod nas je to čudo koliko toga ima ) previše. Javljali su mi se ljudi koji žive u Francuskoj, kako im treba za higijenu i slično, a uredno se slikaju s najnovijim mobitelima.


Za ove negativne, nemam puno riječi, jednostavno sam navikao da što god napravio ljudi će naći načina da te popljuju. Konkretno Valter, stvarno nemam ni najmanju namjeru pisati o njemu, mislim da bi najbolje bilo kad bi se odrekao Libellusa i pomoći i njemu uplatio na račun, takvi ljudi bi i tada našli nešto. Tako da sve pet, ne znam ga i ne zanima me da li se sprda ili misli ozbiljno i što misli o meni, ja imam svoj stav koji neću ovdje iznositi i to je to, mene ne dira to puno, naučio sam školu.


Dalje, misije i slično ne dolazi u obzir, bilo kakve humanitarne organizacije ili Crkve, ne dam niti jednu jedinu lipu, uvjerio sam se osobno kolike i kakve su tu prevare i ne samo to, konkretno UNICEF, ne samo da zamračuju novac nego koliko tu ima zlostavljanja i svega ostaloga, tako da što se toga tiče no way. Ne govorim ništa za ljude koji pomažu tako, bilo kakva pomoć je dobro došla, ali meni logika govori da novac koji se skupio preko tih organizacija, da je sve završilo u prave svrhe, gladi ne bi bilo.
Možda odem volontirati u Afriku. I to je priča za sebe, znači sve sam plaćaš i radiš 6-8 sati dnevno, jedva ti daju jedan obrok dnevno besplatno, kod dosta njih čak i smještaj plaćaš sam, avionsku kartu i sve ostalo. Vidjet ćemo, jedini uvjet koji sam imao i imam da imam malo vremena za istraživanje zemlje, prirode, životinja i to je sve.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/05/2019 : 18:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tonka24

nego moje vrle prijatelje na facebooku, iako iskreno nemam niti jednog prijatelja već poznanike koji me gledaju kao neku čudnu životinju s Madagaskara kada pričam o ljudima, životu i prirodi. Gledaju me u čudu jer su jadni napaćeni i zaokupljeni napucanim sisurdama, guzarama, obojenim papirom, hrpom željeza spakovanim na lijep način na četiri kotača, kako što više požderati i polokati i kojekakvim boleštinama za koje misle da ih usrećuju... ja sam nitko i ništa da bilo kome govorim a kamoli da sudim o tuđim životima, ali jedno mogu reći... jadni vrazi.


Pa ne znam bas. Da ti kazem iskreno, sa drugim ljudima se tu i tamo prica i o prirodi i slicnim stvarima, ali i o guzama i svemu mogucem. Ukoliko se pretjeruje sa jednom temom, bez obzira da li se radi o prirodi ili guzama, nekako je normalno da ce te ljudi gledati kao cudaka. Barem oni prosjecni ljudi. Moguce da si okruzen pogresnim ljudima, siguran sam da ima dovoljno tvojih istomisljenika u Greenpeaceu i slicnim organizacijama. Mozes da se tu uclanis i onda te niko nece smatrati vanzemaljcem. Ukoliko pak pokusavas da promijenis ljude oko sebe i nameces im svoje misljenje, jasno je da nikome neces biti drag. Na primjer, ja obozavam Zagora, ali izbjegavam da pricam o njemu sa ljudima koji ne citaju stripove.


Super si napisao i kad bi to bilo tako kao što pišeš odlično, pa nisam ni sam imun na sise i guzice, ali čovječe dragi ne možeš mi 90 % vremena trubiti o tome ili o lovi, a još mi je najbolje krivljenje kičmi i vratova kad prođe bilo što što bi moglo biti žensko.
Skužio sam da se najbolje osjećam kada sam sam, znači bez ljudi, toliko vidim te sebičnosti na svakom koraku i ne paše mi to, bukvalno ako ne moram biti s ljudima, nisam, ako mogu izbjeći izbjegavam, kada baš moram, šutim kao riba i ne progovaram dok me se ne pita, ako me se pita onda procijenim koliko je taj čovjek vrijedan mojeg odgovora tj. koliko je spreman slušati i prema tomu nekako idem... naravno da ljude ne zatupljivanjem prirodom ili kako sam ja naišao na medvjeda, koga briga?! Samo ne moram ni slušati konstantne priče o snošajima i koliko je tko skupio obojenog papira.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/05/2019 : 18:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Možda da se uključiš u pomaganje u neku udrugu za pomoć životinjama ili prirodi? Možda te to više ispuni nego ljudi. Oni će te razočarat,prije ili posli.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/05/2019 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Prije dva dana sam bio opet negdje Bog iza nogu u šumi, pa sam dosta slikao i snimao. Baš me nekako opusti cijelo to okruženje i svakome preporučujem,naravno ne mora kao ja po 6-7 sati svako drugi dan, ali i 20 minuta je dovoljno da te ozdravi od svakodnevnog otrova.
Baš je padala kiša i onda sunce izašlo i kako je gusta šuma baš je bilo vruće, toliko da sam morao podignuti nogavice, pokušao sam skinuti gornji dio trenirke li komarci su me pojeli, pa sam vratio. Nakon šibanja komaraca i koprive, Bog, energija, svemir, uzmite kako hoćete...nagradilo me, nasred puta sam umalo nagazio na zmiju, onako manja je bila, i nije otrovna, ali nakon par godina što nisam vidio zmiju, baš sam bio zadovoljan, kasnije stavim slike.
Zanimljivo uopće se nije preplašila i snimao sam ju skroz blizi i slikao i nikakve znake uznemirenosti nije pokazivala. Sve u svemu ovaj puta, lutanje je bilo baš kvalitetno.
Usput zna li netko kako staviti video, znači svoj video direktno s laptopa?


If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/05/2019 : 18:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Možda da se uključiš u pomaganje u neku udrugu za pomoć životinjama ili prirodi? Možda te to više ispuni nego ljudi. Oni će te razočarat,prije ili posli.


Razmišljam dugo o tome, ali nekako sam bliže da to sve obavljam solo, koliko mogu naravno. Ovdje u Njemačkoj isto izbjegavam ljude, ne paše mi taj njihov " Balkanski " mentalitet, znači isto kao i mi Balkanci, samo oni to zamotaju u deset folija i na to stave rukavice i onda to izgleda kao da su različiti, tako da nisam ni pokušavao, neki ljudi su mi rekli da mogu imati velike beneficije oko svega toga ali i dalje me ne privlači, ne tražim ništa za to što radim, to svatko može.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/05/2019 : 19:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Danas sam kao i svakog dana opet vidio nemilu glupost, negativno naravno i treba se boriti protiv ovakvih gluposti.

https://www.24sata.hr/news/hodaci-za-zivot-prolazili-kraj-bakice-pomozite-gladna-sam-631305

Hod za vlastiti džep. Povraća mi se od ovakvih ljudi, upropastili su svijet totalno, jedini ljudi koji su gori od sebičnjaka i egotripera, su hipokriziji ljudi, a takvih je 80 %, malo sam i rekao; veliki pravednici, sve će lajkati o humanizmu, evo ih prvi su tu, Instagram, hoće srca će dijeliti, kada treba dati 5 kuna za drugoga nigdje ih nema; Isus Krist, Gospa, lizanje oltara, sve će oni ali kada treba malo uskratiti sebe nema ih nigdje, šutljiviji su od riba, tiši su od zmija, dali bi vlastitu mater za novac... " pet po pet pa kuća " " ne dam, sve je to prevara..." muka mi je od takvih ljudi!!

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/05/2019 : 20:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da li netko zna kako mi mogu ljudi iz HR, BiH i Sbije poslati novac a da bude što manje provizije? Javilo mi se par ljudi da bi poslalo pa me zanima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2019 : 23:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Danas sam kao i svakog dana opet vidio nemilu glupost, negativno naravno i treba se boriti protiv ovakvih gluposti.

https://www.24sata.hr/news/hodaci-za-zivot-prolazili-kraj-bakice-pomozite-gladna-sam-631305

Hod za vlastiti džep. Povraća mi se od ovakvih ljudi, upropastili su svijet totalno, jedini ljudi koji su gori od sebičnjaka i egotripera, su hipokriziji ljudi, a takvih je 80 %, malo sam i rekao; veliki pravednici, sve će lajkati o humanizmu, evo ih prvi su tu, Instagram, hoće srca će dijeliti, kada treba dati 5 kuna za drugoga nigdje ih nema; Isus Krist, Gospa, lizanje oltara, sve će oni ali kada treba malo uskratiti sebe nema ih nigdje, šutljiviji su od riba, tiši su od zmija, dali bi vlastitu mater za novac... " pet po pet pa kuća " " ne dam, sve je to prevara..." muka mi je od takvih ljudi!!

https://amp.index.hr/article/2088218/covjek-s-vaginom-na-glavi-po-zadru-nosio-kriz-s-fetusima-probijenim-cavlima Pazi ovog s pičkom na glavi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 25/05/2019 23:39:06
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/05/2019 : 02:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ma vidio sam, ljudi nisu normalni definitivno ili sam ja totalno lud i za luđačku košulju, nešto od toga je, moram još skužiti što.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000