forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/05/2019 : 13:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja sam u soku. Ne stizem da pratim sve po forumima pa me ovo bas iznenadilo. Nadam se da nije tacno.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/05/2019 : 16:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
Ubili su ih entuzijazam i ambicioznost. Zagrlili su sve: Bonelli, Amere, Bandu Desinejevsku i Japance i "propukli".
Čitatelji ne vole kad se ne zna ritam izlaženja stripova a to je uglavnom problem kod izdavača iz Srbije.
Ne vjerujem baš da su propali ali kao da jesu, nitko nije zadovoljan jednom Julijom ili JDJP-om godišnje npr.

loading...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/05/2019 : 10:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ubili su ih entuzijazam i ambicioznost.

Ako je nekoga nešto “ubilo” onda je to nešto malkice drugo.
I drugi su puni (pozitivnog) entuzijazma i (kontroliranih) ambicija.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/05/2019 : 10:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Ubio ih socijalizam i renesansa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2019 : 17:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Sad na Mafestu se dosta stripoljubaca negativno izrazilo o Darkwoodu...kako ne postuju kupce, kasne, kako su izgubili prava, kako ce propasti radi toga i kako sad vec propadaju... ne znam, ja imam 95% njihovog kataloga, (osim ako i kad neki hrvatski nakladnik izda isti album i naslov tada Darkwoodov zamjenim), i zadovoljan sam bio u potpunosti. Jedina mi je zamjerka na nekim tanjim albumima od 48 strana gdje su hrbati neravni, bjeze malo u stranu. Recimo njihove knjizice sa zenskim Bonelli likovima, Julija, Lilith i Gea su mi bas odlicne. Nadam se da ce poceti ponovo i da ce stati na noge. Posebno bi zelio da Juliju vrate u zivot.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 28/05/2019 : 17:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message
"Sad na Mafestu se dosta stripoljubaca negativno izrazilo o Darkwoodu...kako ne postuju kupce, kasne, kako su izgubili prava, kako ce propasti radi toga i kako sad vec propadaju."
Jedu govna ti stripoljupci. Pardon my french.

Elvis has just left the building!

Edited by - cerichus on 28/05/2019 17:58:42
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2019 : 18:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Pa da mozda i slanu vodu piju... Ne znam. Ali cuo sam sto sam cuo, a oni su publika i kupci.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 28/05/2019 : 18:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

Pa da mozda i slanu vodu piju... Ne znam. Ali cuo sam sto sam cuo, a oni su publika i kupci.


Isto tako mogla su se na ovom forumu čuti i druga mišljenja o DW. Ne treba generalizirati na temelju niti jednog niti drugog stajališta. Ja sam lično vrlo zadovoljan DW izdanjima i želim im da dugo traju.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 28/05/2019 : 18:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
Ma ko jebe stripoljupce, ionako se izdaje zbog izdavaca, zbog akademske publike, za tribine i sajmove. Za stripovski elitizam protiv kioska. Propala i veca preduzeca a nece strip izdavac u XXI veku. Kad ce Julija? A i Karusel je bio sexy?

sangue navajo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/05/2019 : 19:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Nije ovdi pitanje volimo li mi ili ne Darkwoodove stripove već da li su propali ili nisu?
Ako su u krizi,onda što je u krizi?Izdavaštvo?Sve?Samo neke serije?Striparnica?
Puno se šuška a na kraju triba vidit što će biti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/05/2019 : 19:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Da,puno priče a konkretno ništa. Tribali bi objavit na svoju stranicu šta će ,kako će i oče li uopče nastavit dalje .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/05/2019 : 20:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

Da,puno priče a konkretno ništa. Tribali bi objavit na svoju stranicu šta će ,kako će i oče li uopče nastavit dalje .


A u kojem/kakvom obliku bi po tebi to trebali uraditi? 🤔

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2019 : 22:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by ivanl

Pa da mozda i slanu vodu piju... Ne znam. Ali cuo sam sto sam cuo, a oni su publika i kupci.


Isto tako mogla su se na ovom forumu čuti i druga mišljenja o DW. Ne treba generalizirati na temelju niti jednog niti drugog stajališta. Ja sam lično vrlo zadovoljan DW izdanjima i želim im da dugo traju.


Kaze se; vrijeme ce pokazati. Sve mi se cini da cemo to vrlo brzo saznati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/05/2019 : 23:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by lwood

Da,puno priče a konkretno ništa. Tribali bi objavit na svoju stranicu šta će ,kako će i oče li uopče nastavit dalje .


A u kojem/kakvom obliku bi po tebi to trebali uraditi? 🤔

bilo koji način je bolji od šutnje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/05/2019 : 08:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message
Ide Darkwood stopama Uljanika i Treceg maja - di su Kinezi kao neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/05/2019 : 10:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Steta ali cu prezivjet i te Storije ako i ne krenu dalje...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/05/2019 : 18:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message
Izdali su od Sajma na ovamo Porodicu Spageti prvi broj i prva dva toma Tintina i valjda dva broja Ken Parkera tako da nije istina da nisu nista izdali i da cute od Sajma.
Verovatno je ljudima i prepuno skladiste starih stripova pa bolje to rasprodati po niskim cenama nego da skupljaju prasinu i zauzimaju prostor za nova izdanja.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 29/05/2019 : 19:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message
- U pocetku sam uzimao sve od DWa a posle skoro sve (preskakao Valentine, DumDum ciuce i tako to). Sad sam sve nadoknadio na rasprodaji (jer su na rasprodaji bila bas ta izdanja koja nisam uzimao) tako da od mene podrska bije zatajila :)
- Od otvaranja striparnice (a tada sam bio klinac) kupujem kod njih i super saradjivao sa Slobom i Goranom carevima. Onda je firma pocela da raste i da se siri. Dosla gomila nekih novih likova, koji te ne znaju (nisu oni kirivi) pa ih zamolis za nesto pa te odjebu. Pa dva tri puta opet pokusas i onda odustanes (ne kazem, to je valjda tako. I kod mene u firmi se desava nesto slicno). Jednostavno ona prva garnitura ne moze sve da proprati, a oni koji su dosli i zatekli sve na gotovo nemaju osecaj ni taj 'majcinski instinkt' kao ljudi koji su gradili tu firmu. A onda klijenti odlaze... Ja sam presao u Alan Ford i sad se pitam zasto od pocetka nisam bio kod njih?
- Iskreno se nadam da ce nastaviti i obecavam da cu kupovati sve sto izbace. Ako su ugasili protestno cu spaliti, Tin Tina, Ken Parkere i Bracu Spageti, jer ako su znali da ce da zavrnu slavnu nisu trebali ni pocinjati sa ovim poslednjim.
- Za mange su tako zasrali i zao mi je onih klinaca koji su se nalozili i sad krenuli da citaju digitalna izdanja mangi. Lep doprinos DWa u sirenju interesovanja za 'papirnim stripovima' kod omladine
- Za Konana mogu samo da placem. Za Korta mogu da se ubijem
- Uspeo sam da na vreme uvalim Sirocad i sad uzimam od Libellusa. Al sta cu sa Walking Dead gde mi je DW mnoogo bolji od Fibre zbog prevoda i interpretacije...
- Forum im je davno otisao u k. Posecivao sam ga svaki dan i ucestvovao godinama. A onda se grupica kojoj je dato da budu neki admini tolko osilila da su poceli oni da troluju i spamuju. Nije moglo da prodje jedno normalno pitanje ili konstatacija da se na nju ne nadovezu 3-4 uvek ista debila od cega tred postane neka njihova interna sprdnja. A isti ti likovi su u pocetku bili super i pisali bas dobre postove. Sta im se desilo? Neko im ukrao nick?
- U knjizaru u NS vec duuugo ne salju sva izdanja, nego random. Izdanja ne stizu redovno ili stigne skart da ne mozes da izaberes.

Sve u svemu ne daj se Darkwood-e. Vrati nam se sve ti je oprostenooooo

Edited by - danielp on 01/06/2019 19:43:18
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/05/2019 : 14:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

JDJP je edicija koja je imala veoma dobar tempo, u proseku jedan broj na svaka 2 i po meseca, čak je to u prve dve godine bilo i više.
Trenutno se ni za jedno njihovo izdanje ne zna kada će izaći i što je još gore, da li će uopšte, baš zbog svih ovih stvari koje sam gore naveo.
A naravno da bi smo svi voleli da nas veoma brzo obraduju nečim novim.


JDJP su zaista vrhunski odradili, a uspio sam samo dosad procitat broj 1 i dosta je to zanimljivo bilo. Iako mislim da su ljudi pricali da su oni "samuraji" jos bolji. Ken 8 mislim da je izasao u 3. mjesecu ove godine, tako nesto. Pricekat cu ih koliko god treba, nadam se da nisu blizu nekakvom kraju ili slicno, nego da ce dalje nastaviti. A ako dalje i ne budu isli sa Kenom, razmisljao sam ovih dana i mozda mi bude dosta onda tih 8 knjiga ako se dalje ne bude islo. Ken mi nije toliko bitan junak da bas moram imati sve. Ako DW nastavi, uzima se, ako ne, tu onda stajem.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 30/05/2019 : 15:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
vjerovatno problem s nagomilanom robom tj povratom stripova otuda i akcije bukvalno za siću... koliko je to pametan potez ne znam.. po meni jedino rješenje je smanjiti tiraž i dići cijenu,,probali s većim tiražom i manjom cijenom ne ide,, probat i ovo drugo ,,bolje i to nego ugasiti izdanja,,od njih ne uzimam mnogo toga, imamm JDJP, YU Tarzana te počeo Kena ,, tako da i nisam nešto skroz upućen u njihov ritam izdavanja jer sam se ograničio samo kada se serijal završi onda odlučim kupiti ili ne,,izuzetak sam napravio u ova 3 slučaja,, valjda će yU tarzana završiti jedna knjiga još fali,,Kena svakako neću nastaviti prebacim se na SA izdanje,,JDJP priča su samostalne priče ,,,gubitak povjerenja kupaca je jako ozbiljna stvar,,nije je lako vratit jednom kad se izgubi( primjer je bookglobe) ,,jer onda svi čekaju da se nešto završi da kupe ili čekaju ove rasprodaje kada se to gotovo poklanja....
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2019 : 16:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by maelstrom

JDJP je edicija koja je imala veoma dobar tempo, u proseku jedan broj na svaka 2 i po meseca, čak je to u prve dve godine bilo i više.
Trenutno se ni za jedno njihovo izdanje ne zna kada će izaći i što je još gore, da li će uopšte, baš zbog svih ovih stvari koje sam gore naveo.
A naravno da bi smo svi voleli da nas veoma brzo obraduju nečim novim.


JDJP su zaista vrhunski odradili, a uspio sam samo dosad procitat broj 1 i dosta je to zanimljivo bilo. Iako mislim da su ljudi pricali da su oni "samuraji" jos bolji. Ken 8 mislim da je izasao u 3. mjesecu ove godine, tako nesto. Pricekat cu ih koliko god treba, nadam se da nisu blizu nekakvom kraju ili slicno, nego da ce dalje nastaviti. A ako dalje i ne budu isli sa Kenom, razmisljao sam ovih dana i mozda mi bude dosta onda tih 8 knjiga ako se dalje ne bude islo. Ken mi nije toliko bitan junak da bas moram imati sve. Ako DW nastavi, uzima se, ako ne, tu onda stajem.


Ne mozes suditi JDJP na racun samo jedne procitane epizode, prvog broja...tu vec sada, samo kad o Darkwoodu pricamo koji ih je izdao jako dobrih stvari ima. Kamo li sve price iz Italije...neki su i kratki Bonelli serijali nastali iz tih prica.
Zao mi je jako cuti da ti Ken nije bitan, pa ma u cijem ruhu bio. Steta. Smatrao sam da kao strip entuzijast imas potencijal za tog junaka, unatoc vremenskom odmaku od izlaska serijala. Cak i dapace radi tog nekadasnjeg stiha u danasnje 'modernije' vrijeme , mislio sam da ces se uloviti za Kena...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/05/2019 : 16:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message
Ne sudim ja JDJP, mislim da je to odlican serijal ne bih se bunio za njega ako DW odluci malo dici cijenu, a poboljsa nesto ritam izlazenja. Htio sam reci da mi se prvi broj svidio, a jos me mnostvo prica tek ceka. I sama ideja je vrhunska sto se tice toga da su zasebne price i ta razlicita razdoblja

Sto se tice Kena, volio bi da nastavi DW, svakako bi volio jednog dana skupit tih 50 knjiga koliko bi ih bilo u toj njihovoj verziji. Opet velim, ako ne bude, nista za mene dalje jer ionako imam ja toga dosta jos za citat, poceo sam maksimalno dozirat da se ne dovedem u situaciju da se stripovi samo kupuju/skupljaju i slazu na police, a mozda nikad nece doci na red za citanje (a trgovac stripova nisam nit cu bit da se rjesim nekih viskova koji bi eventualno nastali). Skoncentrirao sam se samo na ono gdje maksimalno uzivam

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/05/2019 : 16:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
😢

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:19:58
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2019 : 16:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ReemCP

Ne sudim ja JDJP, mislim da je to odlican serijal ne bih se bunio za njega ako DW odluci malo dici cijenu, a poboljsa nesto ritam izlazenja. Htio sam reci da mi se prvi broj svidio, a jos me mnostvo prica tek ceka. I sama ideja je vrhunska sto se tice toga da su zasebne price i ta razlicita razdoblja

Sto se tice Kena, volio bi da nastavi DW, svakako bi volio jednog dana skupit tih 50 knjiga koliko bi ih bilo u toj njihovoj verziji. Opet velim, ako ne bude, nista za mene dalje jer ionako imam ja toga dosta jos za citat, poceo sam maksimalno dozirat da se ne dovedem u situaciju da se stripovi samo kupuju/skupljaju i slazu na police, a mozda nikad nece doci na red za citanje (a trgovac stripova nisam nit cu bit da se rjesim nekih viskova koji bi eventualno nastali). Skoncentrirao sam se samo na ono gdje maksimalno uzivam


Ne uživaš maksimalno u Ken Parkeru ???? Jao jao jao ....😢😢😢😢


Pa da. Steta za izostanak uzivancije u Kenu...
Sto da ti kazem Reem, skupljati se moze usporedo sa stavljanjem na police, kao i potpunim citanjem svega toga...100 %.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 30/05/2019 : 17:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message
quote:
Originally posted by danielp

- U knjizaru u NS vec duuugo ne salju sva izdanja, nego random. Izdanja ne stizu redovno ili stigne skart da ne mozes da izaberes. Ljudi iz Bulevar Buksa su super i nikad nisu rekli ijednu losu stvar za partnera DW, dok se od ovih drugih moglo cuti obrnuto za Bulevar...U poslednje 2 godine ih i iskljucuju iz akcija koje su nekada zajedno sprodvodili.



To. Znači mi niška stripoteka, ali često tamo uđem sa spiskom od 15-20 naslova kojih prema sajtu itekako ima na stanju (po "više od 10" primeraka) a u radnji nađem jedan, dva, ili nijedan. Ranije sam naivno planirao po svega 4-5 ili 10, ali takvi planovi su iluzorni. Verovatno sam i baksuz pošto na listu stavljam barem 50% kiosk-izdanja (HR i propuštenih ali ne prastarih domaćih), ponešto od toga i stigne za koji dan, u narednoj dostavi, samo što ja nisam baš toliko često u Nišu.

Što se izdavaštva tiče, ono što me je interesovalo i što sam kupio ili iznajmio mi je delovalo odlično.
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000