forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kuda ide ova strip scena?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/05/2019 : 09:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Da li je zlatno doba stripova završeno?

-Darkwood u problemima
-Libellus smanjivanje tiraža za veču cijenu
-puno propalih izdavačkih kuča (Rosenkrantz, Agarthi,...)
-puno nekih članova koje ljudi masovno traže po internetu (Marko Kolar, Dveribad/lastan,...)
-Mafest svake godine slabije posječen
-stripovi se loše prodavaju na aukcijama (osim nekih kapitalaca pa i oni ne idu baš u rekorde,...)
-sve manje forumaša na forumu
-striparnice se zatvaraju (ili vlasnici kukaju nad prodajom, pa je samo pitanje vremena)
-razmjena stripova "šup za šup" u stvarnosti ne postoji (svi bi samo htjeli novce)
-itd.....


Kako vi to vidite? U čemu je problem?

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/05/2019 : 10:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno slijedi ta faza. Došlo je i do zasićenosti - barem kod mene.

Usponi i padovi kao i u životu, ništa zabrinjavajuće.
Treba se pregupirati, odrediti novu strategiju, dovesti svježu krv s novim idejama i raditi...

Have mercy
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 26/05/2019 : 10:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Odlična tema za razmjenu mišljenja...

Telegramski...malo nas je strip kolekcionara, dugo smo bili "gladni" stripova cca 1991-2005....kad su počeli izdavati krenulo je sve i svašta megalomanski i nekontrolirano...HC izdanja su skupa i nisu svima lako dostupna, a kako želiš imati kolekciju odričeš se svega drugog...pojedini izdavači Hrv/Srb se ponavljaju s izdanjima, a dobro znaju da je nešto već izdano...zato pada prodaja drugih izdanja koja ti ne trebaju...ljudi su nervozni i umorni...striparnice jedva spajaju kraj s krajem i to je zatvoreni krug.

Mislim da ljudi koji nisu kolekcionari žele kupovati stripove, ali oni nisu lovatori..pogledajte Interliber kada se u stotinama primjeraka kupuju stripovi po 5 ili 10 kuna iz remitende, isto vrijedi i za gomilu strip-albuma koje nitko nije htio za 75kn, ali za 30kn idu kao ludi...


---

<b></b>
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/05/2019 : 10:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pomenuvsi zasicenost, i meni se cini da uz prevelik broj stripova i kod mene dolazi do zasicenosti. Npr. kad kupim veci broj novih naslova to je manji poriv za citanjem. Vise mi dođe ko neki balast koji me vuce dole, kao neka obaveza. A kad kupis jedan strip na (po)duze vrijeme, znas sta ces citati. Mozda je taj problem (sta odabrati i "elan" za citanje) samo kod mene.

No, sam ne vidim da bi broj novih stripova padao. Upravo suprotno, nikad vise novih naslova svake godine, uz poneka prekrivanja.


Ali sam na kiosku skoro pa vise ne nađem nesto za mene. Trenutno se stanje malo popravilo, ali opcenito idu Zagor, Dylan Dog i Alan Ford. Svega ostalog je za mrvicu. Nazalost.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/05/2019 : 10:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Napokon solidna tema koja nije neki projekt u izradi (i potom nikad realiziran).


Ne znam za druge, ali kod mene nije toliko u pitanju zasićenost koliko sve više obaveza a time sve manje vremena za čitanje stripova. Tako i aukcije.

U posljednje vrijeme sam ozbiljno u tom smislu počeo preispitivati smisao skupljanja nečega za što sve teže nalaziš vremena za konzumaciju. O tome što se počelo raditi po aukcijama da i ne govorimo. Još ako bi dotle došlo da članovi kao markolar počnu muljati onda sve može k vragu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/05/2019 : 10:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Došla neka druga vremena, interesovanja i generacije. Biće još gore.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/05/2019 : 11:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
King, propast stripova se proriče zadnjih 30 godina, još od ´91, pa nikad ništa od toga.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/05/2019 : 11:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Sve je ovo dobro kako će biti. Stripova će biti u nekoj mjeri dok postoji interesovanje sadašnjih čitalaca. Novih će biti vrlo malo. I tu mi ne možemo ništa.

Nisu problem samo cijene, ljudi više nemaju ni prostora za slaganje stripova.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/05/2019 : 11:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Da li je zlatno doba stripova završeno?

-Darkwood u problemima
Mozda.
-Libellus smanjivanje tiraža za veču cijenu
Istina.
-puno propalih izdavačkih kuča (Rosenkrantz, Agarthi,...)
Rosencrantz nije propao tek onako. Razlog je da je vlasnik otisao na zapad.
-puno nekih članova koje ljudi masovno traže po internetu (Marko Kolar, Dveribad/lastan,...)
markolar-a vec sad staviti u isti primjer kao Dveribada...hmmm.
-Mafest svake godine slabije posječen
Nisam upucen, ne pratim.
-stripovi se loše prodavaju na aukcijama (osim nekih kapitalaca pa i oni ne idu baš u rekorde,...)
Prodaju se ni losije ni bolje nego do sada.
-sve manje forumaša na forumu
Ima nas, bar na s.com. Kod ostalih foruma, doduse, danima nijedan novi post.
-striparnice se zatvaraju (ili vlasnici kukaju nad prodajom, pa je samo pitanje vremena)
Koje su se to zatvorile u posljednje vrijeme?
-razmjena stripova "šup za šup" u stvarnosti ne postoji (svi bi samo htjeli novce)
Ok, imam osjecaj da kolekcionari uglavnom kupe direktno ono sto ih zanima. Osobno bih cesce zamijenio mnogo toga, ali da sam u ZG ili slicno. Sve ostalo nema smisla jer postarina utrostruci cijenu razmijenjenog.
-itd.....


Kako vi to vidite? U čemu je problem?

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2019 : 11:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad vise i sve boljih stripova. Prava renesansa stripa. Ja ne vidim nikakvih problema...evo samo da sad u Makarskoj ne rokne kisa na Mafestu...to bi buo, recimo problem za strip scenu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/05/2019 : 12:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Euro pretjeruje
Te silne potrage za forumasima ukljucuju Dveribada od prije 5 godina i možda Markolara, a mozda i ne
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/05/2019 : 12:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
U Hrvatskoj situacija uopće nije tako očajna.
Dapače, mislin da se nakon turbulentnijih godina, dok se eksperimentiralo i ispitivalo tržište, sada došlo u poprilično stabilnu fazu.
Hrvatski izdavači koji su bili najjači prije 10-15 godina najjači su i danas. Rade i dalje punon paron, zahvaljujući iskustvu koje su stekli, rade pametnije, i ne pokazuju znakove posustajanja.
Fibra je došla do toga nivoa da je Marko da otkaz da joj se može posvetit. Izlaze odlični stripovi svih mogućih žanrova, od kojih dobar dio možeš pročitat u knjižnici, a nisu ni posebno skupi.
Libellus je isto naša model za funkcioniranje, i piče točno ono šta njihova publika želi. Dugovječne serijale izdaju maksimalnon brzinon, i nude ljudima luksuzno izdanje koje traže. Prije 10-15 godina san jednon prilikon sa Dadon A razgovara o budućnosti njihovih izdanja, i čovik je reka "briga me padne li tiraž na 100, mi ćemo izgurat do kraja". 10-15 godina posli, i dalje su tu.
SA/Bookglobe/Ludens isto šibaju svoje bez nekih potresa. Ima stripova na kioscima, SA gura sa svojin serijalima, čak se i zombi Bookglobe probudija.
Mafest se možda nekome(meni) ne sviđa ali ne vidin da propada. Isto ljudi piče.
CRŠ mi se čini bolji nego prije.
Striparnice su prošlo svršeno vrijeme.

Sve skupa, ako o Hrvatskoj pričamo, meni nikad bolje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/05/2019 14:22:18
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 26/05/2019 : 12:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Sve je ovo dobro kako će biti. Stripova će biti u nekoj mjeri dok postoji interesovanje sadašnjih čitalaca. Novih će biti vrlo malo. I tu mi ne možemo ništa.

Nisu problem samo cijene, ljudi više nemaju ni prostora za slaganje stripova.


Meni je prostor najveći problem.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/05/2019 : 12:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pomenuvsi zasicenost, i meni se cini da uz prevelik broj stripova i kod mene dolazi do zasicenosti. Npr. kad kupim veci broj novih naslova to je manji poriv za citanjem. Vise mi dođe ko neki balast koji me vuce dole, kao neka obaveza. A kad kupis jedan strip na (po)duze vrijeme, znas sta ces citati. Mozda je taj problem (sta odabrati i "elan" za citanje) samo kod mene.


I kod mene je potpuno ista situacija. Ni ne znan koliko novih izdanja mi se nakupilo za pročitati.
Go to Top of Page

DuskeArrow
Starting Member



Serbia
67 Posts

Member since 27/03/2018

Posted - 26/05/2019 : 12:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DuskeArrow a Private Message  Reply with Quote
Ja sam trenutno u fazi kad ne znam sta bih pre kupio... Gomila izadnja i za svakog ima po nesto...
Mislim da je stanje mnogo bolje nego ranijih godina... :)
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 26/05/2019 : 12:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Sta ja znam, ja isto ne vidim neku krizu. Dobro, ja stripove gledam kao opustanje i ispusni ventil pa nisam opterecen. Mogu svasta kupit, evo bas razmisljam da je novi Ken na kioscima, kupit cu kad naletim na njega na kiosku. U uto sam u Zg, uzet cu i nesto od Fibre u knjizari. Uclanjen sam u knjiznicu, redovno posudjujem sto me zanima. Kupujem on line sa Amazona i Fibre, kao sto se sada i vecina drugih stvari nabavlja tim putem. Tako da iz moje perspektive je jedini problem kako stici procitati sve sto me zanima.
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

384 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 26/05/2019 : 12:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Kakva kriza?Ja kupujem sve živo i što mi još ponestaje od starih brojeva.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/05/2019 : 13:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo je vidjeti da forumaši koji su se registrirali od 2012 pa nadalje zrače optimizmom, neki su tek počeli sa sakupljanjem stripova itd,....dok stariji forumaši koji smo ovdje od 2004 situaciju vidimo drukčiju.

Ne radi se o tome, da je nekakva "venezuelska kriza" u pitanju i da če ponestati stripova, nego o opčem dojmu, nekako da je onaj "stripovski romanticizam" prošao zauvijek....
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 26/05/2019 : 13:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
To što Libellus radi punom parom ne možemo nikako uzeti kao svetao primer ako se pogleda tiraž njihovih izdanja.
Pa ljudi moji oni prosečno imaju tiraž od po 250 primeraka, kada od toga oduzmemo ono što ode u biblioteke, što uzme možda ministartstvo kulture i onaj broj primeraka koji se stalno vrti po aukcijama i prelazi iz ruke u ruku (ili čekaju u nekom skladištu određenog preprodavca ili striparnice navodno otpisani sa brojnog stanja da bi posle takođe upali u vrtlog aukcija), ostane jako mali broj koji se praktično razmeni između ovdašnjih forumaša i još par njih koji su na Libellus forumu, a napustili su ovaj.
Libellusova izdanja van foruma niko ne uzima, a pitanje je koliko je ljudi i uopšte čulo za njih.

U suštini, Libellus možemo nazvati izdavačem za sopstvene potrebe malo kruga pojedinaca, praktično najbližih poznanika i tako to.Dobro, nije baš bukvalno tako, ali skoro da jeste i možda će u budućnosti biti i bukvalno tako.
Da se razumemo, svaka njima čast što guraju sve to i rade posao kvalitetno i da im se isplati, ali to nema trenutno skoro nikakvog uticaja na samu strip scenu ili ima krajnje minimalan uticaj.

Realno sumnjam da u proseku više od 150 ljudi uzima ta njihova izdanja redovno, pa šta je to, to je smešna cifra.Možemo li to uopšte nazvati ozbiljnim izdavaštvom koje zavređuje neku veću pažnju u ovakvim i sličnim diskusijama?
Bar da se izdaje po 500 komada kao što je bilo nekada, e to bi već bila druga priča.

To što su Ivan, Garfild i ostali prezadovoljni time ok, lepo i njihova stvar, ali oni su samo mali broj (može se reći i maltene statistička greška) u okviru osetno većeg broja stripofila i naravno da njih zabole šta svi ti ostali misle, vole, preferiraju i šta će skupljati.
Ali strip scena ne može nikako opstati na tako malom brojčanom uzorku.Srećom, tu su i neke druge izdavačke kuće, sa ipak ozbiljnijim tiražima.
U suštini Libellus i opstaje na tako malim tiražima tako što im dotični nemilice pune džepove, pa ako im se može i ako je dobro i jednima i drugima, super, njihova stvar.Ali ponavljam, to baš nema nekog uticaja na strip scenu i ne može se zbog toga što Libellus te premale tiraže izbacuje punom parom reći kako je situacija na toj strip sceni idilična i bolje nego ikada.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/05/2019 : 13:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ukratko
Sljedba kult ili sekta
Simbioza vise organizama na zadovoljstvo svih

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/05/2019 : 13:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Stanje nikad bolje.
Nikad više stripova različitih žanrova i opreme nije bilo u HR.
Naklade jesu male ali unatoč tome se izdaje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Charles
Starting Member



27 Posts

Member since 19/01/2019

Posted - 26/05/2019 : 13:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Charles a Private Message  Reply with Quote
Imamo redovita kolekcionarska izdanja i mjesečna izdanja na kioscima. Mislim da možemo biti zadovoljni.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/05/2019 : 13:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je HC (hard cover - tvrde platnice) uništio strip ili radi na tome, da ga dokrajči. HC je elitizam, znači cijena 20+ eura za strip/knjigu je jednostavno previše. Može se uzeti tu i tamo neki, ali pratiti više izdanja i sakupljati to, e to je več ozbiljan projekat i vrlo skup. I ne radi se samo o tome, da si ljudi ne mogu priuštiti, nego radije taj novac potroše za nešto drugo (putovanja, mobiteli, odječa, parfemi, nakit, masaže, fitnes, sport,...).
Za mene jedini pravi izdavač je Ludens i Strip agent. Prije je bio Novosadski Dnevnik (zs, Lms) a sada je tu Ludens. 2,4 eura po stripu, onda malo više za specijalac, maxi,....i ono najvažnije strip na kiosku. Šteta što ne krenu sa Mister No-jem od početka.
Zanimljivo mi je i to, da je Politikin Zabavnik u Sloveniji jako popularan, naklada 20.000 primjeraka, cijena 2,5 eura za 68 stranica. Bilo bi super kada bi krenuli i sa Mikijevim Zabavnikom v Slovenščini.
Meni se čini da je strip nekako postao dio "hipsterske scene" ono nose se majice stripovskih junaka, rade se izložbe npr 50 godina Alana Forda v Narodnoj Galeriji, puno filmova o stripovskim junacima (Marvel...), čaše, torbice, igračke,...sa stripovskim motivima,....ljudi to kupuju jer je "in ili cool" ali stripove i ne čitaju.
Čak je Bonelli Editore počeo sa društvenim igrama, figuricama,,.....što je ok, ali umjesto da započnu neki kvalitetan dugovječni serijal kao što je bio Mister No, Komandant mark, Veliki Blek, Mali rendžer,...sve samo neki kratki serijali koji traže svoju publiku i očito je ne nađu, jer onda ne bi ostali kratki serijali nego bi postali duži serijali umjesto 6 brojeva npr.....
Go to Top of Page

Dennis_112
Starting Member

10 Posts

Member since 21/11/2018

Posted - 26/05/2019 : 13:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dennis_112 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam skroz nov u ovom svijetu. Počeo prije nekih 10 mjeseci. Stripove sam kupovao i čitao prije 15tak i više godina kao balavac i sad se vratio. Prije nego sam dublje ušao u to imao sam dojam da je stanje kod nas očajno. Mogu reć da sam ostao ugodno iznenađen stanjem i ponudom u pozitivnom smislu, a posebna pohvala za Fibru i fantastičan posao koji rade. Ja trenutno uglavnom pucam na kolekcionarska izdanja, ali stvarno ima svega, za svačiji budget i ukus. Također mogu reć da sam navukao još 3-4 ljudi u ovih 10 mjeseci koji su isto počeli kupovati, čitati itd.

Ono što mi se ne sviđa najiskrenije je stanje striparnica u Zagrebu. Ovo komentiram kao totalni "outsider". 2 Glavne koje sam u više navrata posjećivao su Stripovi na Kvadrat i Asteroid B612. Kod obje imam dojam da imaju pristup da se prosječnom kupcu koji nije dio zajednice izrazito nepristupačne, ima novih poput mene i ljudi koje sam povukao, ima i ljudi koji casuali žele kupiti nešto za poklon i sl. i svojim pristupom takve kupce apsolutno odbijaju. Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.

Edited by - Dennis_112 on 26/05/2019 14:00:51
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/05/2019 : 14:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja mislim da je HC (hard cover - tvrde platnice) uništio strip ili radi na tome, da ga dokrajči. HC je elitizam, znači cijena 20+ eura za strip/knjigu je jednostavno previše. Može se uzeti tu i tamo neki, ali pratiti više izdanja i sakupljati to, e to je več ozbiljan projekat i vrlo skup. I ne radi se samo o tome, da si ljudi ne mogu priuštiti, nego radije taj novac potroše za nešto drugo (putovanja, mobiteli, odječa, parfemi, nakit, masaže, fitnes, sport,...).
Za mene jedini pravi izdavač je Ludens i Strip agent. Prije je bio Novosadski Dnevnik (zs, Lms) a sada je tu Ludens. 2,4 eura po stripu, onda malo više za specijalac, maxi,....i ono najvažnije strip na kiosku. Šteta što ne krenu sa Mister No-jem od početka.
Zanimljivo mi je i to, da je Politikin Zabavnik u Sloveniji jako popularan, naklada 20.000 primjeraka, cijena 2,5 eura za 68 stranica. Bilo bi super kada bi krenuli i sa Mikijevim Zabavnikom v Slovenščini.
Meni se čini da je strip nekako postao dio "hipsterske scene" ono nose se majice stripovskih junaka, rade se izložbe npr 50 godina Alana Forda v Narodnoj Galeriji, puno filmova o stripovskim junacima (Marvel...), čaše, torbice, igračke,...sa stripovskim motivima,....ljudi to kupuju jer je "in ili cool" ali stripove i ne čitaju.
Čak je Bonelli Editore počeo sa društvenim igrama, figuricama,,.....što je ok, ali umjesto da započnu neki kvalitetan dugovječni serijal kao što je bio Mister No, Komandant mark, Veliki Blek, Mali rendžer,...sve samo neki kratki serijali koji traže svoju publiku i očito je ne nađu, jer onda ne bi ostali kratki serijali nego bi postali duži serijali umjesto 6 brojeva npr.....



To onda nisu ozbiljni kolekcionari nego nešto drugo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/05/2019 : 14:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i šta će ti dugi serijali? prošlo svršeno vrime. od tih valja jedino Tex,ovo sve drugo je božesačuvaj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000