forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 131 - Aama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/06/2019 : 21:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U dalekoj budućnosti... Verloc Nim budi se bez pamćenja usred ničega. Zahvaljujući svom dnevniku, koji mu predao majmun-robot Churchill, uranja u vlastitu prošlost. Verloc doznaje da mu je život bijedan i da je ostao bez posla, žene i prijatelja otkako ga je odlučio provesti na margini hipertehnološkog društva. A tada ga je njegov brat Conrad odveo na drugi planet kako bi ondje uzeo tajnovitu tvar zvanu Aama...

Kolorka 131 • Aama • 360 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frederik Peeters • Crtež Frederik Peeters • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 300 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-131-aama/514/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/06/2019 : 22:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Isto kao sa "mrtvacem", krenuo sa sakupljanjem Stripoteka ali nikako da krenem sa citanjem. A sad da uzmem ovo ili... Peeters mi je sa druge strane manje "naporan" nego Loisel pa... :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/06/2019 : 22:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
iskreno mrtvac mi pari puno bolji od ovoga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2019 : 01:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je vrlo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/06/2019 : 12:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je privju ovoga dosta bolji od Mrtvaca.
:)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2019 : 19:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao prvi album u ovkiru stripoteke
vrhunski stirp
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/07/2019 : 18:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zelio sam da mi se svidi ali me je strip na polovici upila.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/07/2019 : 11:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vizualno i tematski jako interesantan strip s pomalo razvučenim srednjim dijelom, ali i pregršt zanimljivih detalja i materijala za razmišljanje. Naslov kojem ću se svakako vratiti.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/07/2019 : 17:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Vizualno i tematski jako interesantan strip s pomalo razvučenim srednjim dijelom, ali i pregršt zanimljivih detalja i materijala za razmišljanje. Naslov kojem ću se svakako vratiti.




Iako jos nisam procitao strip svakako si me prijatno iznenadio
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/07/2019 : 21:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Shaner

Vizualno i tematski jako interesantan strip s pomalo razvučenim srednjim dijelom, ali i pregršt zanimljivih detalja i materijala za razmišljanje. Naslov kojem ću se svakako vratiti.




Iako jos nisam procitao strip svakako si me prijatno iznenadio


Pa dobro nije baš da mi se niti jedan strip ne sviđa.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/07/2019 : 11:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Strip bi se dao usporediti sa Komom, premda je drugi scenarist. Opet imamo djevojčicu koja bi trebala promijeniti (spasiti?) svijet, samo što je ovdje fokus na ocu, taj svijet je naravno otuđen, provlači se new age filozofija i sl.

Sviđa mi se Koma, a Aama mi je slabija, pomalo nalik narkomanskom tripu. Nisam čitao u šutu, pa nisam osjetio neku razvučenost koja se spominje. Ipak, budem ja to ponovo iščitavao.

Peeters ima svoj stil crtanja, i to će se nekome svidjeti, nekom neće, pomalo me vuče na neki retro štih (kao kada sam čitao prvi album od priče bez junaka.

Edited by - Kerempir on 09/07/2019 11:01:39
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/07/2019 : 19:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Vizualno i tematski jako interesantan strip s pomalo razvučenim srednjim dijelom, ali i pregršt zanimljivih detalja i materijala za razmišljanje. Naslov kojem ću se svakako vratiti.




+1
Ali ja nisam nigdje primjetio razvučenost, meni je bio napet od početka do kraja. Crtež jako dobar i maštovit.



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/07/2019 07:01:15
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 17/07/2019 : 22:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno ja sam zaspao citajuci preview, ali pokusacu jos jednom sa bokalcetom kafe 😀
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2019 : 11:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Iskreno ja sam zaspao citajuci preview, ali pokusacu jos jednom sa bokalcetom kafe 😀


zaspao čitajući Aamu;smorili ga Plašt i očnjaci!

ko je hakovao žaretov nalog?????

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/07/2019 : 12:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Body Snatchers?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/07/2019 : 13:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
anto budi dobar

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/10/2019 : 15:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
skidam kapu peetersu za prvi album aame, to je to. u ostalim albumima je polako potrosio steceno. sad po meni on je neka stripovska verzija marine abramovic, sto ce reci neko ga slavi, a neko bas i ne. mi u srbiji se davimo u njoj zadnjih meseci pa znamo ko je ona, hrvati nek malo izguglaju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2019 : 16:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
idi malo čitaj El Guča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/10/2019 : 17:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
javio se predstavnik i ljubitelj
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/12/2019 : 21:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uf,Aama je baš komplikovana za davanje osvrta - možda zato što joj je i priča takva?

Punokrvni SF sa dodacima drame,komadićima filozofije,psihologije,introspekcije...smućkano u interesantan bućkuriš koji te tera na razmišljanje,ali i barem još jedno vraćanje stripu.

Verlok Nim se budi na planeti Ona(ži),sa suzama na licu i bez sećanja;osim na ćerku Lilju.Pojavljuje se robot u obliku gorile,Čerčil,koji mu daje beležnicu u kojoj je Verlok vodio dnevnik zadnjih nekoliko dana.Čitajući ga,saznaje da je na svojoj planeti Radijant,sreo Čerčila i svog brata Konrada (kome je robot-gorila svojevrstan telohranitelj),koji mu nudi da pođe sa njim na Ona(ži),i da mu pravi društvo u ekspediciji za koji ga je angažovala kompanija Mi-Tang,a koja je pre pet godina tamo organizovala naučnu koloniju sa profesorkom Vuland na čelu,i koja je usavršila izvesni revolucionarni tehnološki proizvod,Aamu.
Konrad,koji je doživeo materijalni,moralni i svaki drugi krah,bez prava da vidi i sopstvenu kćer,odlučuje se da krene sa bratom - u avanturu veću od života,tačnije,veću od miliona života.

I dok prva dva albuma Frederik vodi na savršen,ali standardan način,kombinujući odličan scenario sa sjajnim dijalozima te prelepim crtežom i bojama,u trećem albumu,stvari kreću da budu teže za praćenje.Priča se komplikuje,prepliću se fikcija i stvarnost (ali ne previše,na sreću),a kako se primičemo kraju,stvari su još konfuznije,ali ne toliko da se ne mogu pohvatati konci.

Šta znam;žao mi je što se nije išlo "filozofijom" prva dva albuma,ali sa druge strane,nisam ni razočaran svime viđenim.Jedino što samu završnicu nisam najbolje shvatio.

Strip je izašao kompletan i u Stripoteci,ali ovaj u Fibrinoj Kolorci je ipak druga priča.

Ocena stripa bi mi bila 4.5/5,a kad bih išao po albumima bile bi 5+/5,5+/5,4/5,3.75/5 (hebi ga,prosto sam morao dati zadnjem albumu ovaku ocenu).

I preporuka za kraj - pročitajte strip odjednom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 13/12/2019 : 23:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by zare80

Iskreno ja sam zaspao citajuci preview, ali pokusacu jos jednom sa bokalcetom kafe 😀


zaspao čitajući Aamu;smorili ga Plašt i očnjaci!

ko je hakovao žaretov nalog?????



Hehehe, tek sad videh ovo. Za P&O sam kratko napisao, ali to nije moj humor i jednostavno mi nisu fore smesne. Crtez je super, ali prica meni ne lezi.
Aama mi je nekako antipaticna i ne privlace me likovi bolje reci nerviraju me na prvi pogled. Ne sumnjam da je interesantno, ali imam precih stvari od ovoga za citanje 😀
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2020 : 08:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kad je Aama izlazila u Stripoteci bio sa oduševljen prvim albumom ali kako su izlazili idući nastavci, moj entuzijazam je sve više i više kopnio. Na kraju sam razmišljao vrijedi li uopće kupiti zadnju epizodu, toliko sam bio izgubio interes.

Sa Fibrinim integralom je druga priča, ovo u boji izgleda dramatično bolje, a i lakše je pratiti priču cijelu odjednom nego u porcijama od po 40tak stranica razvučeno na 3 godine. Bez boje je prvi album još i funkcionirao, ali ostali, koji se događaju na planeti Anži su izgledali stvarno jadno.

Priča počinje odlično, u prvom albumu se većinom odvija na nekakvom tehnološkom planetu budućnosti i taj svijet je stvarno dobro osmišljen i prikazan. Ljudi sa implantatima, sa tehnološkim dodacima, robotima, socijalne mreže, korporacije, siromaštvo nižih slojeva, pa kvantni brodovi koji izgledaju organski - ništa revolucionarno ali fora. Npr. kad se čita Nathan Never to izgleda bespovratno zastarjelo, a ovdje se ova budućnost čini moguća, zanimljiva. Nažalost, nakon obećavajućeg uvoda, radnja se seli na neki nenaseljeni planet na koloniju znanstvenika, a fokus se prebacuje na potragu za znanstvenicom koja je stvorila Aamu - umjetnu inteligenciju koja može ubrzati evoluciju. Prilično je jasno u kojem smjeru to mora ići, a znajući Peetersa jasno je i da će kako strip bude išao kraju on ubacivati sve više psihodelije.

Na kraju rezultat je jedan dobar SF koji ima super početak, dobru sredinu i osrednji kraj. Bio mi ga je gušt pročitat, ima tu nabacano puno interesantnih stvari, a i crtež je vrlo dobar. Pitak, jasan, skoro Bonellijevske strukture ali ne i dosadan. Žao mi je što Peeters svaki strip završava sa tim psihodelijama i još uvijek od njega čekam remek djelo, najbolji strip koji može napraviti, a da ne pribjegava lakim rješenjima.
Kad bi uspoređivao 3 zadnja Fibrina velika SFa, rekao bi da mi je Shangri Laa najbolja priča, ali pomalo nepregledna zbog crteža u kom su svi likovi slični, Aama sve skupa najzabavnija, a Univerzal War One najspektakularniji ali i nekako krut, nije moja šalica čaja.


Što se psihodelije tiče - Peeters je rado forsira ali nije tako dobar u njoj. Npr, ova scena iz Ricka i Mortija je jača pishodelija od bilo čega u Aami: https://www.youtube.com/watch?v=Klw-OCd9G0U
Mislim da bio morao raditi na tome da mu idući album završi normalno.

Sad će izgledat da pljucam, ali nije tako - uživao sam u stripu, samo što sam se na osnovu prvog albuma nadao remek djelu a dobio samo dobar strip koji bi svatko tko voli SF morao bi imat u kolekciji, ali ne na počasnom mjestu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2020 : 13:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro


Sad će izgledat da pljucam, ali nije tako - uživao sam u stripu, samo što sam se na osnovu prvog albuma nadao remek djelu a dobio samo jako dobar strip koji bi svatko tko voli SF morao bi imat u kolekciji, ali ne na počasnom mjestu.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2020 13:02:40
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2020 : 22:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zelio sam da mi se svidi ...



+1

quote:
Originally posted by jaki
... ali me je strip na polovici upila.



Oli i tebe ?

quote:
Originally posted by kasper

skidam kapu peetersu za prvi album aame, to je to. u ostalim albumima je polako potrosio steceno.



+1 (dobro malo i više od prvog albuma, i drugi rekao bih, pa i malo još ...)

quote:
Originally posted by anto
I dok prva dva albuma Frederik vodi na savršen,ali standardan način,kombinujući odličan scenario sa sjajnim dijalozima te prelepim crtežom i bojama,u trećem albumu,stvari kreću da budu teže za praćenje.Priča se komplikuje,prepliću se fikcija i stvarnost (ali ne previše,na sreću),a kako se primičemo kraju,stvari su još konfuznije,



+1

quote:
Originally posted by anto
ali ne toliko da se ne mogu pohvatati konci.



-1

quote:
Originally posted by pcoro

... a znajući Peetersa jasno je i da će kako strip bude išao kraju on ubacivati sve više psihodelije.

Na kraju rezultat je jedan dobar SF koji ima super početak, dobru sredinu i osrednji kraj. Bio mi ga je gušt pročitat, ima tu nabacano puno interesantnih stvari, a i crtež je vrlo dobar.
Kad bi uspoređivao 3 zadnja Fibrina velika SFa, rekao bi da mi je Shangri Laa najbolja priča, ali pomalo nepregledna zbog crteža u kom su svi likovi slični, Aama sve skupa najzabavnija, a Universal War One najspektakularniji ali i nekako krut, nije moja šalica čaja.

Sad će izgledat da pljucam, ali nije tako - uživao sam u stripu, samo što sam se na osnovu prvog albuma nadao remek djelu ...



+1

Šteta, bio sam siguran da Aama ide u kolekciju, ovako se još nećkam. Super crtež i boje, ali priča me podsjeća na one SF mange kada scenarist ne zna kako smisleno završiti zakompliciranu priču. Samo najbolji to rade kvalitetno.

Edited by - Peyo on 19/02/2020 22:31:03
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/02/2020 : 23:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@(-1)
može,zaista;i ja se grozim kad priča kreće da lomi mozak,ali veruj mi da se ovde može ispratiti storija;uglavnom.
ali pod dva uslova:
1.da se pročita strip odjednom
2.da se pročita strip baš pažljivo

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/02/2020 23:04:11
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2020 : 23:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, to je bila mala šala, ali to je sve nekako psihodelično, nategnuto, ono kad ne znaš što i kako neka bude što konfuznije da ima što više različitih tumačenja.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000