forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2019 : 13:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ići će sigurno, ali ne znam točno kad. Možda ove godine, možda dogodine. Moram još vidjeti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/07/2019 : 14:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Stigao i meni danas paketić, a u njemu i ovo.
BJUF sam propustio kupit(jbg, čuo za strip nedavno), ovo neću :)



Ako ti se svidi Katanga, svakako vrebaj priliku da uloviš BJUF. Meni osobno moćni stripovi.



Čitao sam ja BJUF, knjižnica
I kupim vj reprint, hvala Marko

Evo jutros došao do pola treće epizode katange i meni je ovo možda čak i bolje od BJUF.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 15:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
treca epizoda je ovde i najbolja
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/07/2019 : 15:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

treca epizoda je ovde i najbolja



Stripove ili bilo što u nastavcima nikad ne gledam tako, gledam kao cijelinu, naravno ne kad su epizode nepovezane kao npr Asterix.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 15:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by kasper

treca epizoda je ovde i najbolja



Stripove ili bilo što u nastavcima nikad ne gledam tako, gledam kao cijelinu, naravno ne kad su epizode nepovezane kao npr Asterix.



pa ima razlike izmedju prva dva i treceg, zato velim. ovaj treci nastavak mu dodje nesto kao obracun , i prilicno je jedistven. ono prva dva akciona krivi drama, a ovaj treci usto je nekako i... bolan

Edited by - kasper on 12/07/2019 15:37:39
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2019 : 16:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Katanga me odmah podsjetila na onaj film o dijamntima u africi s Leonardom Di Caprijem.Dobar mi je strip ali ne odlican.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/07/2019 : 16:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Koga interesira tematika, preporučam pročitati ovaj geopolitički triler starog majstora: John Le Carre- Pjesma misionara.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 16:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima i kongo od fibre, nekih 80 godina pre katange
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/07/2019 : 07:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Postovani, da li vredi nabavke taj Kongo? Nekako mi je prosao ispod radara, a posto izuzetno cenim Vas sud molim za komentar.

U ocekivanju odgovora srdacno Vas pozdravljam!

sangue navajo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/07/2019 : 07:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Katangu, odličan strip. Crtež mi je bolji od BJUF gdje su neki likovi bili dosta slični pa se lako pogubit.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/07/2019 : 10:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Postovani, da li vredi nabavke taj Kongo? Nekako mi je prosao ispod radara, a posto izuzetno cenim Vas sud molim za komentar.

U ocekivanju odgovora srdacno Vas pozdravljam!



buraz, ovde mozes naci par reci mog tradicionalo oskudnog komentara.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48816&REPLY_ID=2083553

a za tebe je jos veca preporuka ovde, samo vidi crtez da li ti lezi
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2019 : 23:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Inače koga zanima tematika o grabežu ima povoljna i super iscrpna knjiga na tu temu;https://www.bookdepository.com/Scramble-For-Africa-Thomas-Pakenham/9780349104492?ref=grid-view&qid=1563226048315&sr=1-1 Prošle godine san je doslovno proguta.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 09:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Bolji od BJUF, direktniji. Uživancija kod čitanja. Sjani likovi, zaplet, akcija, konačni obračun...oduševljen. Crtež i boje odlični.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/08/2019 : 08:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Što bi reko sumo i meni je super taj karikaturalni izričaj.
Nije da mi je bolji od bjuf, ali nekako je tečniji i lakše se čita.
Još što je pozitivac na kraju odnio pobjedu, gdje ćeš veće sreće.
Ustvari kad čitaš strip bude ti žao što se nisi tamo rodio, meso na meniju, hrpa akcije, glava ti nije u torbi, nema računa za grijanje...
Ako postoji raj na zemlji ovo mu je blizu, pa nemere biti loše tamo gdje ima dijamanata.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/08/2019 : 14:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Još jedan Nuryjev zgoditak. U prvom planu fiktivna akcijska priča, u pozadini stvarna, sramotna epizoda globalne politike (čije se posljedice nastavljaju do danas). Kome je ta pozadina poznata, strip ga ne davi sa previše prepričavanja detalja stvarnih događaja, no opet ih daje dovoljno da zaintrigira one neupućene. Svi bi se trebali upoznati sa pričom o Patriceu Lumumbi: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Patrice_Lumumba

Nekad nas je bilo briga za takve stvari, zbog afričkog političara smo jurišali na vlastitu policiju i ambasadu europske države:
"After the announcement of Lumumba's death, street protests were organized in several European countries; in Belgrade, protesters sacked the Belgian embassy and confronted the police, and in London, a crowd marched from Trafalgar Square to the Belgian embassy, where a letter of protest was delivered and where protesters clashed with police. In New York City, a demonstration at the United Nations Security Council turned violent and spilled over into the streets."

Na slici protesti u Mariboru:

Kraj stripa je primjeren, priča o Kongu nije za romantičare.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/09/2019 : 08:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Kome se svidjelo Bilo jednom u Francuskoj, svidjet će se i ovo. Brutalna priča, često me navodila da se primim mobitela i guglam podatke o razdoblju u kojem se priča odvija, nema čistih likova, ali razlika je što su neki to po naravi, a neke je nužda za preživljavanjem natjerala da uprljaju ruke. Depresivan kraj (ne mislim na to što slijedi povijest gdje je ta izmučena zemlja još desetljećima krvarila, nego na likove) , ali u principu očekivan. Crtež odličan. Preporuka.



Ja sam sinoc procitao i ne mogu se u potpunosti sloziti sa prvom recenicom. Meni je BJUF odlican i crtez mi se bas stopio sa pricom dok mi ovde sve izgleda kao crtani film i karikatura i nikako ne ide uz pricu. Ono kasapljenje mi deluje kao parodija. Necu reci da je strip los jer to nije ali ni blizu nivoa BJUF.

Kraj mi jeste malo fuj, zeleo sam nesto prijatnije ali eto.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/09/2019 : 14:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch
Kraj mi jeste malo fuj, zeleo sam nesto prijatnije ali eto.


Da, pošto je poznato da u Africi cvetaju ruže i ništa se nije strašno desilo. Dela koja opisuju neko stradanje/rat/haos i završe cvrkutavo su licemerna i izuzetno reakcionarna i kontraproduktivna. Sreća pa Katanga nije otišla u tom pravcu i to joj je jedna od boljih osobina.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/09/2019 : 04:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo je strip, cisto da se razumemo. Kraj moze biti kakav hoces.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/09/2019 : 07:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
savke ulazi u zasicenje fibrom, polako ulazi i mod smaranje
realno eventualno jos gospodari jecma i mooozda jos ponesto
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/09/2019 : 12:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam GJ. Vec su slozeni na policu. Ovih dana cu opet da ih procitam.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/09/2019 : 13:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ovo je strip, cisto da se razumemo. Kraj moze biti kakav hoces.


Može, ali zavisi od tona stripa. Ovde bi se izgubio smisao afričke tragedije. Kad je ton ko u recimo Staljinovoj smrti, druga je pesma.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 30/09/2019 : 21:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Odlično. Zanimljiva priča, prava old school avantura. Jako dobro uhvaćena atmosfera vremena, ima duha strip.
Meni je crtež dobar, ne smeta kakrikaturalnost, dapače, obzirom da je povijesni kontekst i pozadinska tema malo teza takav crtež omogućavaja da se strip lako, pitko čita. Zanimljivo i neobično rješenje sa puno dugačkih panela na stranicama no dobro to funkcionira, odgovara priči, usporava ritam.
Boja mi se bas svidja, prave afričke boje, žarke i jarke, nisam primijetio da pada kolor u trećem dijelu.
Preporuke.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2019 : 18:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Katanga je još jedan sjajan strip iz pera autora koji su nam podarili genijalni (barem meni) Bilo jednom u Francuskoj - kroz tri albuma Nuri i Vale nas na "filmski" način vode kroz akcijsko-avanturističku priču politički maksimalno obojenu,smeštenu na crni kontinent, 60-ih godina prošlog veka.Tvrde i brutalne scene,plaćenici,političari,fatalne žene,rasizam...napeta i dinamična priča odličnog tempa,sa odličnom završnicom,ispraćena jednakom dobrim crtežom i bojama.Možda je za nijansu više karikaturalan,ali meni ni najmanje ne smeta.

Još jedan Nurijev zgoditak!

5/5

*ipak mi je bolji BJUF,ako ćemo porediti ova dva naslova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/10/2019 : 19:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Daleko je Katanga od odličnog stripa. Dobar strip, uklapa se u Fibrin program.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2019 : 22:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kako kome.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000