forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 16:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kakvi ste vi svirači qrcu!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/10/2019 : 16:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nije on na Estebanu skrenuo malo nego dobro zaglibio. Osim prvog albuma ostatak je ispod svake razine.

Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/10/2019 : 16:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 17:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.


Nisi ni ti u pravu - izvrstan je mlaka reč za kvalitet Estebana.
A izivko je sa ovom tvrdnjom opasno narušio svoj kredibilitet za preporučivanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2019 : 17:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.


Nisi ni ti u pravu - izvrstan je mlaka reč za kvalitet Estebana.
A izivko je sa ovom tvrdnjom opasno narušio svoj kredibilitet za preporučivanje.



nisi ni ti
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/10/2019 : 17:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.


Nisi ni ti u pravu - izvrstan je mlaka reč za kvalitet Estebana.
A izivko je sa ovom tvrdnjom opasno narušio svoj kredibilitet za preporučivanje.


Zna se dogoditi. Kad se sjetim samo Garulfa. Kako sam samo tu fulao.

Trenutno čitam Urban od Brunschwiga i Riccija (Uskoro na preporukama). Kako je to dobar strip, grom gromova, možda bolji i od Universal Wara, nisam ga još završio, a zadnji album još nije ni objavljen.
A jednom davno sam, koliko se sjećam, rekao da ne valja.

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2019 : 05:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.


Nisi ni ti u pravu - izvrstan je mlaka reč za kvalitet Estebana.
A izivko je sa ovom tvrdnjom opasno narušio svoj kredibilitet za preporučivanje.


Zna se dogoditi. Kad se sjetim samo Garulfa. Kako sam samo tu fulao.


Trenutno čitam Urban od Brunschwiga i Riccija (Uskoro na preporukama). Kako je to dobar strip, grom gromova, možda bolji i od Universal Wara, nisam ga još završio, a zadnji album još nije ni objavljen.
A jednom davno sam, koliko se sjećam, rekao da ne valja.



https://www.bedetheque.com/serie-29156-BD-Urban.html

Ovako na prvu Urban izgleda jako dobro.
Samo nigdje nemogu nać skenove...ako neko ima nek mi ih PM-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/10/2019 : 08:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je Matthieu Bonhomme odličan crtač, gušt je gledati njegove stripove i svaki svojim crtežom digne zaklasu. Baš zbog njega su mi Markiz od Anoanna i Čovjek koji je ubio Taličnog Toma dobri, jer je korektne scenarije izdigao vrhunskim crtežom. Esteban mi je također eye candy ali mi je nešto slabiji od ova dva - što ne znači da je loš. Ok je.
Bonhommeov crtež je ispeglan, lijep za oko, a likovima daje neku dobroćudnu crtu (to pogotovo odgovara Taličnom Tomu gdje ni nema završnog obračuna - na kraju si svi međusobno oproste i izgrle se) pa mislim da neće dobro pasati u suroviji Nurijev svijet.. ali možda me iznenadi.
S druge strane, Valle je as drugog kalibra. Kad sam prelistavao Katangu, zgražao sam se nad golemim nosevima i dugim čeljustima i mislio: pa šta je ovo, mila majko? Ali je čovjek svojim crtežom vrhunski dočarao priču i dao životnost likovima. Nema pretpanih stranica, pozadina za koje se iz aviona vidi da su skinute s fotografija ni drvenih likova što zna biti u BDu. Dobro odrađen posao..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2019 : 00:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

mogao bi marko da pronadje 'novog' nurija, sad kad je ovoga ispucao


quote:
Originally posted by Markos


Naći će se nešto već...


quote:
Originally posted by izivko


Trenutno čitam Urban od Brunschwiga i Riccija (Uskoro na preporukama). Kako je to dobar strip, grom gromova, možda bolji i od Universal Wara, nisam ga još završio, a zadnji album još nije ni objavljen.
A jednom davno sam, koliko se sjećam, rekao da ne valja.


pa ja nešto mirišem da bi ovaj Brunsvig mogao biti hit;mislim da sam to već spomenuo negde.

Moć nevinih,iako počinje kilavje,mi je top.
Kad pogledam bibliografiju,vidim nekoliko izuzetno zanimljivih serijala (Urban,L'esprit de Warren,Lloyd Singer,Holmes (1854/†1891?),Le sourire du clown,La mémoire dans les poches,Makabi);pored 2.(kojeg ćemo uskoro videti u Kolorci) i 3. ciklusa Moći nevinih.

Isti sam osećaj imao i za Vilfreda Lupana,i objavi bogami Markos štošta od njega (+ Okean ljubavi od Besne kobile,sjajan naslov).
Samo su ostali Alim le tanneur,Azimut i Traquemage

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/10/2019 00:23:36
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/10/2019 : 12:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

mogao bi marko da pronadje 'novog' nurija, sad kad je ovoga ispucao


quote:
Originally posted by Markos


Naći će se nešto već...


quote:
Originally posted by izivko


Trenutno čitam Urban od Brunschwiga i Riccija (Uskoro na preporukama). Kako je to dobar strip, grom gromova, možda bolji i od Universal Wara, nisam ga još završio, a zadnji album još nije ni objavljen.
A jednom davno sam, koliko se sjećam, rekao da ne valja.


pa ja nešto mirišem da bi ovaj Brunsvig mogao biti hit;mislim da sam to već spomenuo negde.

Moć nevinih,iako počinje kilavje,mi je top.
Kad pogledam bibliografiju,vidim nekoliko izuzetno zanimljivih serijala (Urban,L'esprit de Warren,Lloyd Singer,Holmes (1854/†1891?),Le sourire du clown,La mémoire dans les poches,Makabi);pored 2.(kojeg ćemo uskoro videti u Kolorci) i 3. ciklusa Moći nevinih.

Isti sam osećaj imao i za Vilfreda Lupana,i objavi bogami Markos štošta od njega (+ Okean ljubavi od Besne kobile,sjajan naslov).
Samo su ostali Alim le tanneur,Azimut i Traquemage


I eto "novog" Nuryja. Usudio bi se reći ovaj (Brunschwig) je i bolji. Svestraniji, originalniji, zanimljiviji...
Barem sudeći po onome što sam ja pročitao.

Have mercy
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/11/2019 : 11:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Procitao. Odlicno. 10/10.

sangue navajo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/02/2020 : 14:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobra bombetina ova Katanga.

Mozda je BJUF malo epskiji, ali ovo je direktnije, brutalnije (mozda je Vallee cak malo pretjerivao na nekim mjestima - bas voli da vidi vilice kako lete, cak i tamo gdje lete u drugu stranu kao kod samoubojstva placenika), a i krvavo sexy. Uf, cudan opis ali eto.

Dobro je vidjeti da ni Nury ni Vallee ne posustaju i da nisu jos za staru saru.


Aktualna prica i za danasnja vremena.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2020 : 05:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao Katangu, Nurija vec duze vreme jako cenim i volim njegove scenarije i ni ovog puta nije razocarao. Bas jak strip, surov, krvav, direktan, udara gde treba, odlican kraj! Nuri ima neki osecaj za filmsku atmosferu i ,,cool" momente, u svakom stripu ih ima. U svakom slucaju apsolutna preporuka, tvrda prica!

10/10

Uskoro se konacno bacam i na BJUF, stoji na polici ali nikako da ga se dohvatim. I sledi nabavljanje preostalih Nurija u neko dogledno vreme nadam se (Ja sam legija, Zlato i krv, Sin sunca).
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 24/11/2020 : 21:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Nury & vallée-Katanga

Strip koji govori o placenicima, borbi oko prevlasti nad rudnicima dijamanata i pojedincima koji se zele obogatiti u teskim vremenima.Veoma kvalitetno napisan strip koji trazi da se cita do kraja, a kada se do njega dodje bude ti zao sto nema jos.Kraj stripa je isvrstan i realan, ne bih ga mogao zamisliti drugacije.
Crtez je pomalo karikaturalan i nije mi u pocetku odgovarao mada sam se vremenom privikao i mislim da bas ,,lezi" ovoj prici.
Ocena je 9/10,ovo mi je jedan od drazih stripova koje sam procitao.


Strip me je podsetio na ovaj film:
https://youtu.be/iV_QgKJFZP0

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/11/2020 : 23:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se, odlicna je Katanga i odlican je Nury!
Mozese nabavi Tajler Krosa ako mozes, to je vrhunski strip. I svi ce ti preporuciti i Bilo jednom u Francuskoj, ja ne mogu, jer ga jos uvek nisam procitao ali verujem da je mozda i najbolji od svih Nuryevih naslova.
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 25/11/2020 : 10:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Bilo jednom u Francuskoj cu sigurno uzeti , a za Tejler Krosa cu jos videti.Od Nurya me zanima sve osim ,,Smrt caru!" i ,,Staljinova smrt".
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/11/2020 : 10:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobar je tajler, pazari dok ima
ne zaboravi zlato i krv

Edited by - kasper on 25/11/2020 10:15:55
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/11/2020 : 10:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

dobar je tajler, pazari dok ima
ne zaboravi zlato i krv



Ovo pod obavezno...The best of Nuri 👍
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/11/2020 : 15:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Katanga je odlicna, izdanje odlicno, sto je Fibrin standard vec...

Jedina mana, sto se mene tice, je da mi nije za ponovna citanja, zato je nisam ni zadrzao...

Bilo jednom u Fra, vec druga prica, slojevit strip, dok jos da vidim za Zlato i Tajlera...

Edited by - john connor on 25/11/2020 15:40:12
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/11/2020 : 16:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zlato svakako.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/11/2020 : 17:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nury rangiran (update liste koju sam ranije stavio):

1. Bilo jednom u Francuskoj
2. Tyler Cross
3. Katanga
4. Silas Corey 1 & 2
5. Staljinova smrt
6. W.E.S.T.*
7. Atar Gull
8. Smrt Caru!
9. Zlato i Krv
10. Sin sunca

*WEST sam pročitao prva 3 albuma.
Provjerit ću Chrisa Kylea čim stignem.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/11/2020 : 17:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nego primjetih sad da na Fibra sajtu piše da je "Fabien Nury, rođen 31. svibnja 1996. godine."

Čudo od djeteta taj Nury ;)

https://www.fibra.hr/autori/fabien-nury/151/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/11/2020 : 17:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisam još pročitao Staljina (stoji mi na gomili),Silasa (trebao bih ga uzeti u naredna dva meseca) i Smrt caru (kupuje se na proleće),ali slažems se sa Vukozecom,osim što bih Zlato i krv stavio nešto poviše.
Očekujem da u nardenih godinu,dve Markos izbaci integral WEST-a,kao i Šarlotu imperatoricu (gde imam visoka očekivanja;ostao je da se objavi teći,završni deo).

I hvala Markosu što nam je podario sve ove stripove,Bog da mu da zdravlja još 50,a i više godina.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/11/2020 : 17:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Evo moje:

1. Katanga
2. Tyler Cross
3. Zlato i krv
4. Chris Kyle
5. BJUF
6. Atar
7.Smrt caru
8. Staljin
9. Sin sunca
10.WEST
11. Silas
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/11/2020 : 17:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nego primjetih sad da na Fibra sajtu piše da je "Fabien Nury, rođen 31. svibnja 1996. godine."

Čudo od djeteta taj Nury ;)

https://www.fibra.hr/autori/fabien-nury/151/


Pa, rano ostario covjek, puno toga je prosao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000