forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/11/2020 : 18:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
I hvala Markosu što nam je podario sve ove stripove,Bog da mu da zdravlja još 50,a i više godina.



+1

Što ćemo mi čitati kada Markosa više ne bude za jedno 100-injak godina?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/11/2020 : 18:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Silas mi je njegov najlošiji strip. Ne znam zašto, ali taj strip ima sve sastojke da bude odličan, super scenarist, jako dobar crtež, veliko fensi izdanje, priča koja na prvu zvuči zanimljivo...sve ima, ali nema mi dušu nekako. Pročitao sam oba, i iskreno više se ni ne sjećam priče, ali se sjećam da mi se nisu baš svidjeli. Nije to loš strip sve u svemu, ali je u trenutnoj ponudi, najlošiji Nuryev strip.
Katanga mi je naj, BJUF odličan ali još se premišljam da li da kupim za kolekciju.
Zlato i krv mi je bio fora, ali definitivno ne kupujem. Smrt caru i Staljin su mi čak iznad Zlata i krvi, ali i dalje nisu za kolekciju.
Sin sunca i Tyler jako dobri.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/11/2020 : 18:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Silas mi je njegov najlošiji strip. Ne znam zašto, ali taj strip ima sve sastojke da bude odličan, super scenarist, jako dobar crtež...



Ja imam takvo misljenje za Ja Sam Legija. Odlicna ideja, sve super, zanima me ali vec 2x sam odustajao od citanja posle nekih 30-40 stranica... Ne znam zasto.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/11/2020 : 19:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja, iskreno, jos nisam odustao od citanja nijednog stripa. Ali mozda sam mazohista (jedini primjeri mucenja su mi bili sa Zagorom, i sa nekim kvazi stripovima, ima tu i jedan Mooreov).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/11/2020 : 21:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zlato i krv je odlican strip isto, ne znam kako sam njega zaboravio. Kome se svidja ta romanticno avanturisticki stih smesten u Africi krajem 19. veka i pocetkom 20. veka obavezno nek nabavi Zlato i krv i Manfredijevo Skriveno lice. Dva odlicna stripa iz dve razlicite skole stripa.

Katanga mi s vremenom sve vise raste u ocima. Idalje se secam kraja, kako efektno i realno. Stvarno mocan strip! Medju mojim omiljenima. Isto tako me je pukao i Tajler Kros, pogotovo prva epizoda kad sam je procitao pre 8 godina, i sad nedavno ponovio idalje je isti utisak - sjajan! Isto vazi i za drugu epizodu Tajlera, treca je malo slabija. Zlato i krv iako je odlican strip me nije tako jako pukao kraj, ali nesumnjivo se radi o odlicnoj avanturi vrednoj vise citanja i vracanja. Atar Gullija vec planiram da obnovim. West je odlican na osnovu prvog diptiha!

Dogodine, Boze zdravlje, nabavljam Sina Sunca, Snajperistu i Silasa Coreya.
Mislim da mi je Nury omiljeni francuski scenarista!


@Poli ako nije tajna koji Murov strip?

Edited by - going going on 25/11/2020 21:09:22
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/11/2020 : 21:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
1. Smrt caru!
2. Tyler Cross
3. Čovjek koji je ubio Ch.Kylea
4. Bilo jednom u Francuskoj
5. Katanga
6. Silas Corey
7. Zlato i krv
8. Atar Gull
9. Staljinova smrt
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/11/2020 : 23:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
niko ne stavlja na listu Ja sam legija??
quote:
Originally posted by Poli


Ja, iskreno, jos nisam odustao od citanja nijednog stripa. Ali mozda sam mazohista (jedini primjeri mucenja su mi bili sa Zagorom, i sa nekim kvazi stripovima, ima tu i jedan Mooreov).


i ja sam u tom fazonu;nema odustajanja.
baš sam pre neki dan namučio sebe sa onim scenarističkim baljezgarijama u Četvrtoj sili.Ali izdržah do kraja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/11/2020 23:38:09
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/11/2020 : 23:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nije izdala Fibra pa je Legija mnogima nepoznat strip. Ima od Nurya i Kako se obogatiti....
Meni Legija užas od stripa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/11/2020 : 06:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2020 : 08:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
e da,da,da,da......
kako bre zaboravih Kako se obogatiti u junu 1940!!!!

niste još nabavili????
Pod hitno!!!!!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2020 : 08:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Legija nije ni izbliza užas od stripa,čak naprotiv.Ali to sami vidite.

Sa druge strane,i meni BJUF odskače na pijedastalu najboljih Nurija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2020 : 08:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.


loši su ti Tajler,Zlato i krv i Kako se obogatiti??
Nabrojah baš ove,jer su u pitanju stripovi za koje smatram da su tvoj fah (za razliku od Atara i još nekih)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/11/2020 08:50:16
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/11/2020 : 08:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

e da,da,da,da......
kako bre zaboravih Kako se obogatiti u junu 1940!!!!

niste još nabavili????
Pod hitno!!!!!!!!



Meni je Kako Se Obogatiti... dobar strip, odlicna voznja!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/11/2020 : 10:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sawitch

BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.


loši su ti Tajler,Zlato i krv i Kako se obogatiti??
Nabrojah baš ove,jer su u pitanju stripovi za koje smatram da su tvoj fah (za razliku od Atara i još nekih)



Tajler mi je uzasna krsina. Zlato i krv dosadan a Kako se obogatiti sam jedva procitao. Poredeci sa BJUF i Katangom ne da nisu do kolena, vec ni do peta.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 26/11/2020 : 12:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Probaj još jednom sa Tylerom.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/11/2020 : 13:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne, bolje da ne forsira. Iz njegovo upisa vidi se da čovjek voli klasične žanrovske stipove, a Tyler je dosta citatan, možda čak i moderan strip. Možda jedino da čita sa namjerom dekonstrukcije. jer imamo već dovoljno Tylerovih hvalitelja, a fali jedna prava analiza sa negativne strane.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 26/11/2020 : 13:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.


Zlato i krv nikako nije loš. Barem meni... BJUF, Katanga i Zlato i krv su mi ispred ostalih Nuryevih stripova. Nijanse odlučuju u korist jednog ili drugog.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/11/2020 : 13:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
1. Bilo jednom u Francuskoj
2. Zlato i krv
3. Katanga
4. Kako se obogatiti za 40 dana
5. Staljinova smrt
6. Smrt caru!
7. Carica Charlotte
8. Atar Gull
9. Tyler Cross
10. Čovjek koji je ubio Ch.Kylea
11. Sin sunca
12. Silas Corey
13. Ja sam Legija

W.E.S.T. neću da računam jer nije pisao sam.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2020 : 15:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nije ni Kako se obogatiti...!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/11/2020 : 16:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

4. Kako se obogatiti za 40 dana



E, ovo nisam citao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/11/2020 : 16:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

W.E.S.T. neću da računam jer nije pisao sam.




pa nije ni tozla
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2020 : 17:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Od Kako se obogatiti sam imao velika ocekivanja, pa se nisam odusevio stripom. Dobar je, ali daleko od najboljih Nuryevih.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/11/2020 : 17:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

W.E.S.T. neću da računam jer nije pisao sam.




pa nije ni tozla


A nije, al je dovoljno dobar da mora na listu. Kao i Kako se... W.E.S.T nisam odmakao dalje od drugog albuma.
@Poli
Realno je mogao i tako da se zove

Edited by - Red Marquis on 26/11/2020 17:59:45
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2020 : 19:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Probaj još jednom sa Tylerom.


nema šanse ni tad,ne poznaješ Savića - Brunov crtež je ono preko čego on ne može da pređe;previše mu je apstraktan za njegovo poimanje dobrog crteža.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 30/11/2020 : 13:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Pa ne bih baš rekao da je toliko apstraktan. Odnosno kad se usporedi sa ostalim autorima u fibrinom katalogu, ima ohoho čudnijih i apstraktnijih od Bruna.

Meni je Tyler jedan pravi, pitak, old-school, klasični krimić/triler, kakvih u današnje doba i nema previše. Svakako ko voli klasični avanturistički strip, ovo mu dođe ko kec na desetku. Bar po mom mišljenju.

S tim da kad smo kod Nuryja, još nisam čitao loš strip od njega, osim VEST. Stalin i Smrt caru su tako-tako, jest čitljivo i zabavno ali nije spektakl, ali ostalo sve je jako dobro/odlično.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000