forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 136 - Atar Gull
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/06/2019 : 22:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


1830., crna Afrika. Atar Gull, izuzetan rob, utovaren je na brod kapetana Benoîta kako bi bio prodan na Antilima. Cijena mu je visoka: sin je kralja plemena, izvanredno snažan, ratnik… Njegova će nas priča povesti od potpalublja broda za prijevoz robova do Jamajke, od sajmova crnog roblja do samih plantaža…

Fabien Nury i Brunö potpisuju nevjerojatno upečatljivu sagu, začuđujuću pustolovinu kilometrima udaljenu od melodramatičnih klišeja, izvanredan album od 88 stranica koji će vas proganjati dugo nakon što okrenete posljednju stranicu.

Kolorka 136 • Atar Gull ili sudbina uzornoga roba • 88 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Brüno • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-136-atar-gull-ili-sudbina-uzornoga-roba/516/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/06/2019 : 22:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, to se cekalo!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2019 : 01:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa to vas ja pitam,(part two). Bravo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/06/2019 : 09:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ovo se uzima pod obavezno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/07/2019 : 17:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ljubiteljima autorskog dvojca ovo će se vjerojatno svidjeti, no ja baš i nisam oduševljen. Još jedna priča o osveti s (po meni) pogrešno postavljenim fokusom u prvom dijelu i bezveznim epilogom. Brunov crtež zanimljiv, no Croixov kolor, a samim time i cjelokupni vizualni dojam, mi je slabiji nego u Tyleru Crossu koji mi je i sveukupno bolji strip.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 02/07/2019 : 00:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Meni pak Tyler nišposeban, isfurano i viđeno (usput, Torpedo mi je sjajan), ne samo u stripovima.
Atar Gull mi je, s druge strane, poseban i svjež. Ne bih rekao da je ovo klasična priča o osveti, nikako. Ovom je prikaz ljudske izopačenosti na više razina - sebičnosti, iskvarenosti, izgubljenosti, gdje nema nevinih i dobrih. Razlika između gospode i pirata ili gospodara i robova samo je u rukavicama u kojima bogatiji čine gadosti.

Mislim da osveta sama po sebi ovdje nije bitna, poanta je upravo u toj paralizirajućoj nemogućnosti osuđivanja nekoga, pogotovo dok u hladovini čitamo o tako teškim povijesnim razdobljima u kojima ljudski život nije vrijedio pišljiva boba.

I da, ne branim bijelu rasu ni bilo koje zlo, ali ne treba smetnuti s uma da su bijelci stekli finu robovlasničku reputaciju samo zbog toga što su u datom trenutku bili jači. Ta i Arapi su roblje dobro znali unovčiti, a sudeći po brojnim afričkim plemenima koja su svoju braću iz drugog plemena izdavali i prodavali, ne može se zaključiti drugo nego da bi i crnci, da su bili jači, svoga konja za trku imali. Vranac ili lipicaner, nebitno je dok netko pati.

Čovjek lako nađe opravdanje za gadosti, žrtva pravi nove žrtve.
Tko je čitao i Gospodare ječma, možda se sjeća jednog sličnog trenutka i ondje, kada "osvetniku" žrtva zlikovac neplanirano umre, pa mu tada nestane i smisao egzistencije, a mi se pitamo tko je ustvari žrtva.

U Sudbini uzornog roba nema uzornih likova.

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 02/07/2019 00:40:20
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/07/2019 : 11:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobar je atar gul. nekako isti princip kao kod tajera, sto znaci da imamo jako dobre likove zapetljane u kojekvim prljavim poslovima. samo je malo brutalnije jer je i samo vreme bilo takvo, a i naravno radi se o ropstvu. tajler opet ima problem to sto takvih krimi stripova ima koliko hoces. i tematika ropstva se dosta koristi, al ne toliko. samo mi zao sto nije duze, ili da ima jos neka prica

ocemo jos bruna, ocemo jos bruna!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/07/2019 : 12:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Meni pak Tyler nišposeban, isfurano i viđeno (usput, Torpedo mi je sjajan), ne samo u stripovima.



Tyler uopće ne pokušava skriti činjenicu da je to žanrovski strip koji slijedi žanrovske šablone. Dapače, namjerno ih eksploatira. Sad, ako netko u svakom stripu/filmu/romanu traži nešto neviđeno, za njega u startu nisu takvi žanrovski uradci, svi ti filmski krimići i noiri, BBC-evi inspektori, suci i forenzičari, te razni Nesboi, Ellroyji i Rankini.
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 03/07/2019 : 16:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Meni pak Tyler nišposeban, isfurano i viđeno (usput, Torpedo mi je sjajan), ne samo u stripovima.



Tyler uopće ne pokušava skriti činjenicu da je to žanrovski strip koji slijedi žanrovske šablone. Dapače, namjerno ih eksploatira. Sad, ako netko u svakom stripu/filmu/romanu traži nešto neviđeno, za njega u startu nisu takvi žanrovski uradci, svi ti filmski krimići i noiri, BBC-evi inspektori, suci i forenzičari, te razni Nesboi, Ellroyji i Rankini.



Nije samo žudnja za originalnim i svježim (neviđenim, kako kažeš) jedini razlog zašto izbjegavam nabrojeni šund kojem je cilj prvenstveno zabava.
A normalno da valja tragati za novim idejama ili barem načinima razrade istih. Mislim, ako ne, radije ću onda SAMO studirati klasike (a ima ih za par života) nego neprovjerene kopije.
Zato mi je Atar valjan, a zgodno bi bilo u ovom topicu nešto i o njemu reći.

Humbert Coe
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/07/2019 : 18:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Naslućujem da bi se ovdje dala zapaliti stara šund vs hoch umjetnost rasprava, kad bi se nekome dalo raspiriti iskru, meni se ne da :)

Atar Gull mogu komentirati samo oni koji su ga pročitali, a s obzirom da je strip objavljen nekidan, ne čudi što ih zasad nema bogzna koliko.
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 03/07/2019 : 18:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
Začuđujuće upečatljiva priča. Jedan od onih albuma koji ne ostavlja čitatelja ravnodušnim već ga tjera na razmišljanje i ponovno čitanje.





When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 03/07/2019 : 19:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Nema potrebe za takvim raspravama, Vukozeče, zna se što je šund.
A mora se čitati i razumjeti puno toga da bi se znalo što šund jest.
No šund ima svoju svrhu i mjesto.
Ma znam da ovo (još) nije puno ljudi čitalo, više tebe bocnuh jer nisi baš nešto rekao u Ataru. , ali inače komentiraš stripove pa se samo zezam.
Druga je stvar što će, kao i inače, Izdavački izlog uglavnom služiti za najavu kupovine izdanog stripa, bez neke želje kupaca za daljnjim osvrtom. Šteta.
(Pst, sad lukavo očekujem da me pobiju gomilom osvrta.)

P. S. Eto, i Zagoru se sviđa. Veseli vidjeti.

Humbert Coe
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 03/07/2019 : 21:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
SPOILER!

Atar, obuzet reaktivnom mržnjom koja je posljedica dubokog poniženja i bolne situacije kojoj je bio bespomoćno izložen čini nerazumne postupke. Žudnja za osvetom je bila jača.
Atar se kao sin plemenskog starješine zarekao da nikad neće zaplakati.
Nije zaplakao kad je pronašao obješenog oca.
Uzrokovao je smrt svih robova na plantaži. Nije zaplakao.
Žrtvovao je vlastitog sina. Nije zaplakao.
Napustio je ženu i odbio ponuđenu slobodu.
Zaplakao je kada je umro njegov najveći neprijatelj koji je bio uzrok njegove patnje.






When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/07/2019 : 21:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Nema potrebe za takvim raspravama, Vukozeče, zna se što je šund.



Šta da? Upravo sam pogledao Divlju hordu u kinu, žanrovski šund ili hoch?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/07/2019 : 22:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobro ljudi, valjda smo u tim godinama da nas zabole sta je sund, a sta nije
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/07/2019 : 22:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Nema potrebe za takvim raspravama, Vukozeče, zna se što je šund.
A mora se čitati i razumjeti puno toga da bi se znalo što šund jest.
No šund ima svoju svrhu i mjesto.




U svakom slučaju, James Ellroy, Jo Nesbø i vrhunske BBC-jeve kriminalističke drame, nisu šund, a ko drugačije misli ima zbrku u glavi u vezi toga šta jeste.

Edited by - alexts on 03/07/2019 22:45:56
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/07/2019 : 22:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Šund obuhvata bezvredna dela, a ne ona čiji je "prvenstveni cilj zabava".
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/07/2019 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Kemp

sangue navajo
Go to Top of Page

thurup
Starting Member



2 Posts

Member since 03/02/2018

Posted - 04/07/2019 : 13:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send thurup a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe


Atar Gull mi je, s druge strane, poseban i svjež. Ne bih rekao da je ovo klasična priča o osveti, nikako. Ovom je prikaz ljudske izopačenosti na više razina - sebičnosti, iskvarenosti, izgubljenosti, gdje nema nevinih i dobrih. Razlika između gospode i pirata ili gospodara i robova samo je u rukavicama u kojima bogatiji čine gadosti.

Mislim da osveta sama po sebi ovdje nije bitna, poanta je upravo u toj paralizirajućoj nemogućnosti osuđivanja nekoga, pogotovo dok u hladovini čitamo o tako teškim povijesnim razdobljima u kojima ljudski život nije vrijedio pišljiva boba.

I da, ne branim bijelu rasu ni bilo koje zlo, ali ne treba smetnuti s uma da su bijelci stekli finu robovlasničku reputaciju samo zbog toga što su u datom trenutku bili jači. Ta i Arapi su roblje dobro znali unovčiti, a sudeći po brojnim afričkim plemenima koja su svoju braću iz drugog plemena izdavali i prodavali, ne može se zaključiti drugo nego da bi i crnci, da su bili jači, svoga konja za trku imali. Vranac ili lipicaner, nebitno je dok netko pati.

Čovjek lako nađe opravdanje za gadosti, žrtva pravi nove žrtve.
Tko je čitao i Gospodare ječma, možda se sjeća jednog sličnog trenutka i ondje, kada "osvetniku" žrtva zlikovac neplanirano umre, pa mu tada nestane i smisao egzistencije, a mi se pitamo tko je ustvari žrtva.

U Sudbini uzornog roba nema uzornih likova.



Odlično sažeto. I usput, kraj me je baš dirnuo, što na koricama piše, još dugo će me proganjati..
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/07/2019 : 17:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thurup

quote:
Originally posted by Humbert Coe


Atar Gull mi je, s druge strane, poseban i svjež. Ne bih rekao da je ovo klasična priča o osveti, nikako. Ovom je prikaz ljudske izopačenosti na više razina - sebičnosti, iskvarenosti, izgubljenosti, gdje nema nevinih i dobrih. Razlika između gospode i pirata ili gospodara i robova samo je u rukavicama u kojima bogatiji čine gadosti.

Mislim da osveta sama po sebi ovdje nije bitna, poanta je upravo u toj paralizirajućoj nemogućnosti osuđivanja nekoga, pogotovo dok u hladovini čitamo o tako teškim povijesnim razdobljima u kojima ljudski život nije vrijedio pišljiva boba.

I da, ne branim bijelu rasu ni bilo koje zlo, ali ne treba smetnuti s uma da su bijelci stekli finu robovlasničku reputaciju samo zbog toga što su u datom trenutku bili jači. Ta i Arapi su roblje dobro znali unovčiti, a sudeći po brojnim afričkim plemenima koja su svoju braću iz drugog plemena izdavali i prodavali, ne može se zaključiti drugo nego da bi i crnci, da su bili jači, svoga konja za trku imali. Vranac ili lipicaner, nebitno je dok netko pati.

Čovjek lako nađe opravdanje za gadosti, žrtva pravi nove žrtve.
Tko je čitao i Gospodare ječma, možda se sjeća jednog sličnog trenutka i ondje, kada "osvetniku" žrtva zlikovac neplanirano umre, pa mu tada nestane i smisao egzistencije, a mi se pitamo tko je ustvari žrtva.

U Sudbini uzornog roba nema uzornih likova.



Odlično sažeto. I usput, kraj me je baš dirnuo, što na koricama piše, još dugo će me proganjati..


E vidis meni se jedino kraj nije svideo...on da mi se strip nekoliko dana "vrteo" po glavi ...Na kraju pomislih: mozda je bas u tome fora. Kada napokon doceka "osvetu" kojoj je podredio/zrtvovao celi svoj zivot on shvata da je sada dosao kraj njegovog puta i to otvara jednu veliku emotivnu prazninu.Na neki nacin nestala je njegova svrha, izgubljen je smisao koji mu je davao snagu i vodio ga putem osvete, a cena koju je platio je prevelika...sad pocinje da zali za svim losim sto je uradio,svojim promasenim zivotom i svim dobrim sto je morao da uradi. Barem tako sam ja doziveo Atara i poslednju stranicu u stripu (da ne spojliram onima koji nisu citali). Iako je na pocetku obecao da "nikada nece"na kraju ipak nije izdrzao. Crtez savrseno odgovara temi iako na prvi pogled ne deluje impresivno.
I da, ne moze da se meri sa Tajlerom,barem meni, vise mi je slicniji Lovini, ali svakako strip koji tera na razmisljanje i koji apsolutno zavredjuje paznju.
Go to Top of Page

thurup
Starting Member



2 Posts

Member since 03/02/2018

Posted - 05/07/2019 : 11:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send thurup a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

E vidis meni se jedino kraj nije svideo...on da mi se strip nekoliko dana "vrteo" po glavi ...Na kraju pomislih: mozda je bas u tome fora. Kada napokon doceka "osvetu" kojoj je podredio/zrtvovao celi svoj zivot on shvata da je sada dosao kraj njegovog puta i to otvara jednu veliku emotivnu prazninu.Na neki nacin nestala je njegova svrha, izgubljen je smisao koji mu je davao snagu i vodio ga putem osvete, a cena koju je platio je prevelika...sad pocinje da zali za svim losim sto je uradio,svojim promasenim zivotom i svim dobrim sto je morao da uradi. Barem tako sam ja doziveo Atara i poslednju stranicu u stripu (da ne spojliram onima koji nisu citali). Iako je na pocetku obecao da "nikada nece"na kraju ipak nije izdrzao. Crtez savrseno odgovara temi iako na prvi pogled ne deluje impresivno.
I da, ne moze da se meri sa Tajlerom,barem meni, vise mi je slicniji Lovini, ali svakako strip koji tera na razmisljanje i koji apsolutno zavredjuje paznju.


Upravo tako sam i ja doživio kraj..
SPOILER ALERT!!
Znači, prolog, zakune se da nikad neće zaplakati. Prolazi kroz sve moguće muke i poniženja, oca mu bezočno objese, sina vlastitog otruje i ne pusti suzu ( i još štošta se dešavalo, da sad ne nabrajam). Dakle, na kraju se potpuno psihički slomi, ne samo zbog toga što mu je predmet njegove mržnje umro, nego sve što mu se cijelog života skupljalo, sve nepravde, se jednostavno napunilo i prsne, eksplodira poput začepljene slavine.
I inače me ova tematika zanima, to, malo je reći dehumanizirajuće robovlasništvo, jednostavno ne može čovjek vjerovat da je to bilo prije samo malo više od stotinjak godina...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/07/2019 : 12:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meh.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/07/2019 : 14:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uzevši u obzir da još nisam čitao staljina (ali gledao film) i cara, ovo mi je najslabiji nury. Počelo je baš obećavajuće, surov prikaz onog vremena, a opet pomalo drugačije od dosad viđenog, ali zadnji dio mi je bio bezveze. Kužim poantu koju su neki forumaši objasnili, ali usprkos tome, ostavilo me je ravnodušnim. Villoin mi se barem gadio (i dalje mislim da je to loš strip) ali ovo... Na kraju jedina emocija koju mi je strip izvukao je bilo zadovoljstvo što si je žena onog kapetana našla jebača.

Srećom nakon toga čitao Katangu i nury mi se opet uzdigao.

Edited by - Kerempir on 05/07/2019 14:54:09
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 09:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobar, ali generalno nekako (pre)mlak s ozbirom na priču i autore. Očekivao sam još brutalniji i suroviji strip. Malo mi je bilo čudno što Atar nije nekako sredio/osigurao da mu sin preživi nakon što je otrovao vodu, to mi je bilo pomalo bezvez.
Nije na razini Tylera, ali još uvijek jako dobar uradak.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/11/2019 : 14:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tyler Cross istih autora mi je bio fenomenalan, prekretnica nakon koje sam odlučio pomnije pratiti Nuryja, ponovno pročitati BJUF te mi je nakon toga Nury postao jedan od omiljenih scenarista. Stoga su i očekivanja od Atar Gulla bila velika.
Na kraju mi je Atar Gull slabiji od Tylera - jednostavno nije izazvao isto oduševljenje. Priča govori o životu i osveti Atara Gulla, o mržnji koja ga potpuno obuzme i dobra je, ali Atarova mržnja je na kraju postala prevelika, a lik Atara mi je od početka bio dalek pa mi zbog toga strip nije vrhunski,nego samo vrlo dobar.

Crtež je odličan, iako Brunov cartoony stil je bolje pristaje Tyleru nego Ataru. Možda mu je najbolje uspio lik gusarskog kapetana, prijetećeg, intrigantnog i odvratnog u ist mah.

U svakom slučaju, željno iščekujem iduće stripove ovog dvojca


Edited by - pcoro on 12/11/2019 14:12:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 : 22:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Atara je pre neku godinu na dw forumu "provalio" izvesni chile (inače,veliki obožavalac markosovog lika i dela),i to podelio sa nama,tamošnjim forumašima,te mu hvala na tome.
Nabavih strip i u ovom papirnom izdanju,a utisci nakon čitanja takvog izdanja su i bolji nego preko kompa.

Elem,autori Tajlera Krosa,Nuri i Bruno su nam podarili još jedan sjajan strip,ovog puta radnje smeštene u 19.vek;tema je crno roblje,osveta i mržnja.Pratimo život Atara Gula,mladog crnca izuzetnih sposobnosti,kako fizičkih tako i intelektualnih,od Afrike,preko Atlantskog okeana do Jamajke gde će biti rob na plantaži.Kroz to putešestvije,autori nam pokazuju dekadenciju ljudske civilizacije toga doba,izopačenost svojstvenu svim staležima i kategorijama.Lepo je to definisao Humbert Coe:
Razlika između gospode i pirata ili gospodara i robova samo je u rukavicama u kojima bogatiji čine gadosti.

Ono što je meni donekle umanjilo kvalitet stripa je sam Atar Gul - sad,da li sam ja očekivao drugačiji rasplet ili mi je jednostavno sam glavni lik prilično odbojan,u svakom slučaju, završnica mi nije lepo sela kako sam se nadao.Te stoga 4.5/5

I big lajk za Brunov kartun_netvorkovski crtež.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000