forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 42 - Calypso
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/06/2019 : 22:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Gus, šezdesetogodišnji radnik na gradilištu, pošteno nasmije društvo izjavom da je bio blizak s pokojnom glumicom Georgijom Gould, zvijezdom kultnog filma „Calypso“, seks-simbolom o kojemu su maštali milijuni gledatelja. Međutim, ispostavi se da se lijepa Georgia još nije pozdravila s ovim svijetom. Postarija zvijezda liječi se od ovisnosti u skrovitoj i luksuznoj klinici Edelweiss koja se nadvija nad Ženevskim jezerom, i ondje će Gusu i njegovom kolegi, Španjolcu Pepeu, predložiti najneočekivaniju stvar: da je otmu i zatraže otkupninu...

Orka 42 • Calypso • 104 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Dubravka Celebrini • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 80 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-42-calypso/577/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2019 : 01:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cosey... moze,moze...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/06/2019 : 15:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tipičan Cosey, ovaj put nešto slabiji zbog pomalo neuvjerljive i zbrzane radnje. Izostanak boje nimalo ne smeta. Sve u svemu, za pročitati i zaboraviti.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 13:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Crno beli Kozi,koji uopšte ne izgleda loše (mada mi je scenaristički slabiji album u odnosu na ostale uan šotove koje je izdala Fibra),iako sam uvek pre za boju i ne mirišem baš puno c/b stripove,pogotovu novije produkcije.

Gas je matori fizikalac koga društvo zeza kad im kaže da je kao klinac bio u velikoj ljubavi sa filmskom zvezdom,nekada prelepom Džordžijom Gold.
Saznavši da je u blizini,u luksuznoj klinici,odlučuje da je poseti;uskoro,ona će mu predložiti da je otme i zatraži otkupninu.

Standardna Kozijeva atmosfera,samo što je u ovom slučaju prožeta malo "skokovitim"(iliti zbrzanim) scenarijem,kojem sam našao i par svojevrsnih "rupa u priči".
Ali definitivmo,i pored toga je sasvim pristojan strip.


3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/08/2019 13:35:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 14:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Spoler!!

Džordžija je znači otišla trudna sa D.B.Bečorakom,i ipak se probila i uspela - hmmm,ne pije mi ovo n malo vodu,ako se promisli o celoj toj situaciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 08:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nešto lošiji Cosey nego što smo navikli, kao da se počeo ponavljati pa mi se čini da tokom čitanje se već pomalo i zna u kom će toku priča teći i kako će završiti. Ali ima tu specifičnu atmosferu njegovih stripova te se fino čita.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/08/2019 : 11:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri. Sve je to negdi oko 7.5/10.
Calypso je prvi koji mi se nije svidija.
Priča mi nije legla, a i fali mi boja.
5.5/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 12:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2019 : 13:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.


meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri. Sve je to negdi oko 7.5/10.
Calypso je prvi koji mi se nije svidija.
Priča mi nije legla, a i fali mi boja.
5.5/10


Jere,ako ti mogu dati savet - na prvo čitanje,isti sam utisak imao;identičan kao tvoj.
A onda sam sutradan ponovo pročitao strip (nije problem odvojiti 30-ak minuta za njega),u laganijem tempu,i na "drugu" mi se više svideo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/08/2019 13:38:47
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/08/2019 : 15:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Jere,ako ti mogu dati savet - na prvo čitanje,isti sam utisak imao;identičan kao tvoj.
A onda sam sutradan ponovo pročitao strip (nije problem odvojiti 30-ak minuta za njega),u laganijem tempu,i na "drugu" mi se više svideo.


Meni se to dogodilo sa njegovin Putovanjen u Italiju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2019 : 16:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I meni isto sa Putovanjem - koliko se sećam,kad ga pročitah prvi put,bio mi je ok,na drugu prilično bolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/08/2019 : 21:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.


meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.



Pretpostavljam da misliš na Spomenar, i slažem se (Vrh još nisam čitao, ali vjerujem da će mi se svidjeti). Meni Taniguchi odgovara puno više nego Cosey.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/08/2019 : 21:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.


meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.



Pretpostavljam da misliš na Spomenar, i slažem se (Vrh još nisam čitao, ali vjerujem da će mi se svidjeti). Meni Taniguchi odgovara puno više nego Cosey.




Spomenar, Zoološki vrt zimi i Slatke godine mi imaju tu specifičnu atmosferu i lako s čitaju, kako kaže Aco. S tim da mi je Spomenar jako dobar.
Vrh bogova mi je predug i u konačnici me umorija.
Šetača i Susjedstvo nisan čita.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 02/08/2019 21:49:47
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2019 : 06:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Šetača i Susjedstvo nisan čita.


Pročitaj. Susjedstvo je malo slabije od Spomenara, ali i dalje jako dobro, a Šetač je odličan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2019 : 10:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šetač najslabiji Taniguči,Susedstvo najbolji - maj kap of ti

da,mislio sam na Spomenar,a rekao Dnevnik.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2019 : 10:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Šetač najslabiji Taniguči



+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2019 : 17:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
Šetač najslabiji Taniguči



+1


Kad ne znate čitati strip bez teksta.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/08/2019 : 20:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Šetača i Susjedstvo nisan čita.


Pročitaj. Susjedstvo je malo slabije od Spomenara, ali i dalje jako dobro, a Šetač je odličan.




Iman namjeru.Nije još došlo na red.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2019 : 20:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
Šetač najslabiji Taniguči



+1


Kad ne znate čitati strip bez teksta.




Ma čitao sam ja komentare zen, haiku i kontemplacija valjda, ali dobro tko voli nek izvoli.

Za mene La Mouche (isto bez riječi) od Trondheima 100 puta bolji i dublji. Sempea i Quinoa da ne spominjem. Jedna njihova tabla vrijedi više od cijelog Šetača.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2019 : 22:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hbga,ja tog La Muša ništs nisam razumeo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2019 : 22:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

hbga,ja tog La Muša ništs nisam razumeo.



Skužio te Shaner .
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/10/2019 : 13:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jebemmu meni uopće nije bio zbrzan nego totalni mid-tempo kao i većina Coseya. Ili ja sporije probavljam.
Priča nije ništa vanserijski ali je topla i pitka poput većine Coseya.

E a sad ono što nije tipično Coseyevski jest crtež!
Naizgled ružan ipak na neki način lijepo funkcionira i baš mi je bilo gušt promatrati pojedine scene.
Nisam uopće uspio dokučiti da li je to crtano ugljenom, flomasterom na izdisaju ili kombinacijom ali baš mi se svidjelo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 24/11/2019 : 14:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Brilijantan CB i sama naracija priče. Ali priča je lako zaboravljivi žanr. Teče lako i čita se bez problema ali ne ostavlja puno.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/11/2021 : 20:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo jako dobro. Crtez je vrh, pravi noir.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000