forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK VII-IX 2019.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/09/2019 : 09:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Jos 15 brojeva Mister Noa pa i veseli dodje do kraja serijala.


Čini se tako malo, a vjerojatno se radi o još 3 godine. Ovo dalje imam u onim izmišljenim maksijima tako da više ne uzimam dalje.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 07/09/2019 : 14:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
I meni je dosta dupliranja. Maksići su sasvim dovoljni.

---

<b></b>
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/09/2019 : 19:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Trošak tih preostalih brojeva Mister Noa je toliko zanemarljiv, a da ne spominjem koliko je lepše imati takve pojedinačne brojeve u kolekciji od nakaradnih lažnih Maksija.
E sad, zamislite da je situacija obrnuta, da je Veseli četvrtak izdao lažne Maksije, a Strip agent nastavio sa redovnim brojevima do kraja.Ne da se ne bi postavljalo od pojedinaca ovde pitanja da naravno treba nastaviti kupovati Strip agent, nego bi se Veseli četvrtak usput najstrašnije napljuvao što je napravio tako nešto, kao što se pljuje za mnogo sitnije stvari.
Poenta je u tome izgleda da ovde ono izdanje koje je iz Srbije mora biti apsolutno lošije i zanemarljivije, koje god da je u pitanju i u svakom slučaju.
E sad, ne bi mene to tangiralo ni jotu da pojedinci ovde nemaju određenu opsesivno-kompulsivnu potrebu da tako nešto stalno naglašavaju.
Stalno možemo da vidimo floskule tipa a zašto Ludens ne izdaje takođe to, zašto ne ubrza ovo, zašto ne doda ono (naravno u topicima srpskih izdavača vezano za izdanja koja oni izdaju).......Stalno možemo da vidimo ponavljanja tipa e ne treba mi ovo srpsko izdanje jer već imam hrvatsko.OK, vaša stvar, ali dozlogrdili ste sa takvim floskulama u topicima Veselog četvrtka i ostalih srpskih izdavača i bogu i narodu.

I meni puca ona stvar za dosta hrvatskih izdanja pa nikada nisam ništa slično pisao po topicima Ludensa, Strip Agenta, Fibre i ostalih.

Na kraju, najgore je kada se ovoj svojevrsnoj histeriji pridruže par dežurnih uvlakača iz Srbije koji onako osećaju potrebu da dosole i istaknu se valjda time na forumu.

Jednostavno, neki ljudi ne mogu da propuste bukvalno nijednu priliku da ne oćute.Da, znamo svi, hrvatska izdanja su svetlosnim godinama ispred srpskih, to je i bukvalno tako izrečeno od strane pojedinaca, a mene zanima samo koliko ćemo puta to još morati da čitamo, ono gde je granica?Mislim, ako se time dokazuje nešto, e vala baš su pojedinci našli način i mesto gde će se dokazivati.

Može sada da kontrira ko šta hoće i da piše da to nije tako, ali sasvim je jasno koje tendencije provejavaju na ovom forumu, da li direktno ili indirektno, to i nije toliko bitno.

Edited by - maelstrom on 07/09/2019 19:20:29
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 07/09/2019 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
U mene kontra situacija. Nemam ništa od Drakea Al ću ispratit ove zadnje epizode 😁

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/09/2019 : 19:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja ne razmišljam uopće tako, niti imam nešto protiv Veselog. Možda nisam trebao ništa ni komentirati. Ali jednostavno neću duplati, kakva god da je situacija bila, da je SA dosad izdavao, a zadnje epizode da su od Veselog.

Jer moja kolekcija Mister Noa se sastoji od SD, SA, VČ, maxiji i naravno LL. Tako da mi nije važno uopće kako će to izgledat na polici, meni je bitno da ja to poredam po redu i popunim još one rupe u kolekciji koje mi fale. Uopće ne gledam jel hrv. ili srp. izdanje niti pravim neku razliku, samo popunjavam priče da imam, to je to

edit: a sad dal piše na stripu VČ, SA ili netko treći, apsolutno nevažno meni.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/09/2019 19:32:08
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/09/2019 : 19:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nije ovde reč konkretno o tebi ReemCP (mada probaj sam da izbrojiš koliko si puta vezano za Mister Noa u topicima Veselog napisao da nećeš uzimati ove poslednje brojeve,ja mislim da je minimalno jedno 5), već o generalnoj klimi na forumu.A ona je poprilično loša.Pošto se situacija ipak pomerila od nekih vanstripovskih stvari kojima je forum ranije obilovao, pojedinci su valjda pronašli način da preko srpskih izdanja ispoljavaju svoje ozbiljne frustracije.
Po njima ne može da postoji nijedno srpsko izdanje, a da je baš dobro, kvalitetno i tako dalje.Neka mana mora da postoji, kakva god, ali neka mora.
No, zanimljivo je da se srpska izdanja koja nemaju hrvatsku alternativu ili ona koja su po nečemu specifična (poput nove Zlatne serije) ipak kupuju redovno van Srbije.Naravno nevoljno i uz stalno gunđanje, a zašto to neki hrvatski izdavač ne izda.A hrvatski izdavači jednostavno nisu mogli, ne mogu niti će ikada moći da izdaju sve, jednostavno u Hrvatskoj nema dovoljno ljudi koji bi to kupovali, prosta činjenica i prosta matematika.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/09/2019 : 19:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Nije ovde reč konkretno o tebi ReemCP (mada probaj sam da izbrojiš koliko si puta vezano za Mister Noa u topicima Veselog napisao da nećeš uzimati ove poslednje brojeve,ja mislim da je minimalno jedno 5), već o generalnoj klimi na forumu.


Imaš pravo, jesam i neću više slažem se, kao i oni što komentiraju na temama i kritiziraju, a uopće to ni ne kupuju. Pa neću da postanem kao oni. Nadam se samo da će Veseli brzo izdat tih 15 preostalih brojeva, pa da krenu one nove epizode koje ću kupovati.

Imam cijeli komplet Mister Noa kiosk izdanja od Veselog dosad i recimo ne pada mi napamet da kupujem te priče u LL kad budu išle iako bih mogao i sve, ali čemu. ZS kupujem u oba primjerka i meni je to super edicija. Iako imam dosta tih priča (Zagor, Mister No u hr. izdanju), ali nema veze.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/09/2019 19:49:55
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/09/2019 : 19:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ti si super ReemCP i znam tvoju priču oko skupljanja stripova i da ti nije lako jer si kasno počeo.
Poenta ovog mog izlaganja je usmerena na ceo forum koji baš i ne funkcioniše na univerzalni način, a ovamo je tu težnja da tako bude.
Nije to vezano ni samo za stripove, evo u toku je i svetsko prvenstvo u košarci, ali čovek bi rekao kao da je u pitanju neko obično lokalno takmičenje, valjda zato što nema Hrvatske, a Srbija je među prvim favoritima.
Koliko god se neki trudili da prikažu da nije ovakva situacija, ipak ona jeste baš takva.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 07/09/2019 : 22:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz




Nakon ovog broja ide legendarna "Mater Dolorosa". Mogao bih to uzeti
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 08/09/2019 : 11:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Pa ako neces da ti zameraju budi savrsen, a ne nedovrsen kao VC. Ideja super, ali stuca u realizaciji, te nema kante, te nema g...
Tipicno srpski problem, kako cemo lako cemo pristup i onda hoces da te neko poredi sa svojim favoritima. Idi na CK izdanja, pa da vidis koliko hrvatskih citalaca hvali tog izdavaca. Meni je vise Komika zao, jer za njega smatram da je potcenjen, ali braniti VC je realno neozbiljno
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 08/09/2019 : 23:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Pa ako neces da ti zameraju budi savrsen, a ne nedovrsen kao VC. Ideja super, ali stuca u realizaciji, te nema kante, te nema g...
Tipicno srpski problem, kako cemo lako cemo pristup i onda hoces da te neko poredi sa svojim favoritima. Idi na CK izdanja, pa da vidis koliko hrvatskih citalaca hvali tog izdavaca. Meni je vise Komika zao, jer za njega smatram da je potcenjen, ali braniti VC je realno neozbiljno



A zašto?

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/09/2019 : 15:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Zato što je napadati ih ozbiljno nerealno

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/09/2019 : 15:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/09/2019 : 15:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Ti si super ReemCP i znam tvoju priču oko skupljanja stripova i da ti nije lako jer si kasno počeo.
Poenta ovog mog izlaganja je usmerena na ceo forum koji baš i ne funkcioniše na univerzalni način, a ovamo je tu težnja da tako bude.
Nije to vezano ni samo za stripove, evo u toku je i svetsko prvenstvo u košarci, ali čovek bi rekao kao da je u pitanju neko obično lokalno takmičenje, valjda zato što nema Hrvatske, a Srbija je među prvim favoritima.
Koliko god se neki trudili da prikažu da nije ovakva situacija, ipak ona jeste baš takva.



Svatko vidi ono što hoće. Redovno čitam i ovaj i Darkwoodov forum i puno više sam kritika na srpska izdanja primijetio na DW forumu. Recimo, zamjera se ČK da ne izdaju luksuzna izdanja, a meni su njihova izdanja odlična (ne čitam Marvel pa ne mogu komentirati oko izbacivanja stranica određenih priča). Za Nadzirače kažu da su im korice katastrofa, ja nisam primijetio da im išta fali.

Što se tiče košarke, sigurno da bi više postova bilo da i Hrvatska nastupa, ali ne previše. Košarka je u Hrvatskoj u zadnjih par desetljeća spala na tako niske grane da je danas čak i rukomet dosta popularniji, o nogometu da i ne govorim.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 10/09/2019 : 00:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

A zašto?



Zato sto skoro svaku ideju zajebu ili urade polovicno, reci mi koju nisu?

1. kolekcionarska izdanja jedno godisnje i to mozda
2. Dragonero dve godine cekamo, jedan broj
3. Zagor odbrane price poceli da ubacuju maksi i da saraju. Umesto da citatelji biraju best of ti od toga pravis papazjaniju
4. Zagor kolekcionarski promenili dizajn komplet, koliko samo gresaka u stampanju ili da nedostaje naslovnica i slicno
5. ZS 13 i 13 istih stripova je ideja samo da klepas papane nista drugo
6. Gomila najava koje se ne ostvare, najave do kraja godine pa corak
7. Dilanove naslovnice crno bel sa uzasnim papirom - u kol izdanju, smesno

A pre svega zato sto ih boli uvo sta im citatelji pisu. Lik na facebook stranici se tacno sprda sa nama koji mu nesto napisemo, da su ljudi prestali bilo sta i da pisu

Jednostavno daleko je to od profesionalnog za moj ukus i ako vec dajem novac.

Svetli primeri, Teks gigant, Dilan Majke i ocevi i jos po neki. Kao da su izdavale druge osobe i drugi izdavac.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 10/09/2019 : 00:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Zato što je napadati ih ozbiljno nerealno



Tacno, samo iz razloga sto njih boli uvo da se nesto pravdaju citaocima, a nista neces ni promeniti. Sve u skladu sa komplet srpskim mentalitetom, ja sam najpametniji i sta mi ti pricas kako treba. Ili sta ti kao moj kupac imas pravo da prigovaras, treba da mi budes zahvalan sto uopste radim ovo za tebe 😀.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/09/2019 : 07:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Riba smrdi od glave
Dusmanovstina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 10/09/2019 : 07:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by morski

Zato što je napadati ih ozbiljno nerealno



Tacno, samo iz razloga sto njih boli uvo da se nesto pravdaju citaocima, a nista neces ni promeniti. Sve u skladu sa komplet srpskim mentalitetom, ja sam najpametniji i sta mi ti pricas kako treba. Ili sta ti kao moj kupac imas pravo da prigovaras, treba da mi budes zahvalan sto uopste radim ovo za tebe 😀.



A drugi izdavači se kao pravdaju čitateljima?

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 10/09/2019 : 09:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

A drugi izdavači se kao pravdaju čitateljima?


Samo ovo pitanje postavlja neko ko ne zeli da bude bolji od ostalih i najbolji, nego osrednji, a to je upravo VC.
Ali sto se tice ostalih da, pravdaju se, prvenstveno imaju mnogo manje poteza zbog kojih dolaze u situaciju da se pravdaju, ali da. Pre mesec dana na FB-u sam usao u diskusiju sa Libellus-om oko reprinta i dobio kulturan i fin odgovor. Mozda nisam zadovoljan sa njime, ali mozes da razumes. Ovde od VC-a dobijes, e evo sad cemo da izdamo samo sto nije i onda cekas dve godine.
Sad sam cuo najavu za Dragonero 4 kao od kraja godine. Pa to isto su rekli do kraja prosle godine. I to je odnos sa citaocima.
Markosa necu mnogo da hvalim, jer je njegov forum. ali sta on sve na ovom forumu objasnjava ljudima i koliko energije je potrosio, to ne moze da se ne ceni.
Ako ne kontas da u 21. veku moras da radis na poverenju kupaca, ti si objektivno neozbiljan. Jednostavno nivo si ispod za dosta kupaca. E sad to sto kod nas prolazi, jer dobar deo kupaca ce kupiti sve sto im serviras, to je posebna tema za raspravu. Zato i misle da su najpametniji

Edited by - zare80 on 10/09/2019 10:17:11
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 10/09/2019 : 13:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz




Zna li neko da li su u ovim Ciko izdanjima u Obojenom programu objavljene naslovne strane obadva broja koja su unutar jednog izdanja?
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 10/09/2019 : 19:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 5ypo
Zna li neko da li su u ovim Ciko izdanjima u Obojenom programu objavljene naslovne strane obadva broja koja su unutar jednog izdanja?



U prvom broju koji su izdali u Obojenom programu su obe naslovne.
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 11/09/2019 : 09:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/09/2019 : 12:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/09/2019 : 14:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
003 i kraj... osim ako ne preskoce cemu bacanje para na sc pored libellus luksuza

sangue navajo
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2019 : 17:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To bi morao biti veliki preskok jer je Libellus prošao 650. broj originala, a dok VČ objavio još sljedeća 3 to će otići na 670-680.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000