forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Punisher 5 i 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/08/2019 : 12:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Da se razumijemo, nije ni zadnja epizoda bez mane. Punisheru se u epizodi sa barakudom u knjizi 5 desi vrlo važan moment u životu, ali u zadnjoj epizodi je to skroz zaboravljeno. Razumijem da je tragedija njegove obitelji stalna fiksacija našeg Punishera, ali baš u knjizi 1 (rođen) i u zadnjoj knjizi dobivamo detalje što je prethodilo nastanku Punishera, a i iskreno nisam baš stekao dojam da je baš toliko bio privržen svojoj obitelji (stalno se prijavljivao na nove rokove u vijetnam iako je već imao ženu i jedno dijete), a ono što ga je odredio kao Punishera bio je valley forge.

Ipak dobra stvar među svim epizodama je što su nekako povezane, osim iraca, e oni su mi išli na neku stvar, kao da je ennisov osobni obračun s njima.

Edited by - Kerempir on 13/08/2019 12:50:21
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 13/08/2019 : 20:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Barakuda - solidan strip, ali je gurao na staru slavu. Poslednja knjiga, sjajna, osim poslednjeg dela. Corben je pročitan i zaboravljen istog momenta, za mene je kraj sa pričom u zatvoru.

Edited by - night on 13/08/2019 20:22:19
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 16/08/2019 : 12:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Petica mi nije nešto, malo mi taj epski dvoboj preforsiran, a šesticu još nisam čitao.
Za sada mi jedinica daleko najbolja.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2019 : 08:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam 5 i 6.
Ne zna se koja je bolja, Barakuda mi ulazi u top negativce sa Neganom I Jokerom.
Sam Kraj iz 6-e knjige mi je ŠKK, ne znam, bezveze, ali ostatak te knjige odličan. A 5-a sa Barakudom isto odlična, frajer je baš pravi opaki mamo*ebac!
Odličan serijal, Ennis i Goran razvalili!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/11/2019 08:16:09
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2019 : 01:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ha ha, a meni se Corbenov postapokalipticni Punisher i smak svijeta bas svidio. Oho, bas ne jebe pet posto nikoga.


Ali polako.

U petici imamo samo Barakudu i skoro samo Parlova. Na prvi izgled dobitak, dok ne krenete sa pricom, pa nastavljata, i nastavljate, i na kraju bi radi sami ubili tog pacova, daj jebote crkni vise. U biti imamo ovdje jednu komediju zabeljenu sa narkosima i degenericima takvim i onakvim, a i Parlov crta Barakudu na totalno zajebantski nacin. Ono, bicepsi su mu siri od cijelog tijela Punishera. Mislim, kad je dosao Chaykinov Barakuda ja iz prve nisam znao tko je to. Tek po jednom-oku-manje i zubalu sam ga prepoznao (tako ti je to kad ga totalno iskarikiras Gorane). Drukcje Chaykinov crtez dosta slabiji i odudara iz ove (Parlove) knjige, pomalo podsjeca na Wrightsonsa, samo na slabom kompjuterskom dotjerivanju. U biti, prica ok pocne, a onda sve ide toliko u.... Uglavnom, zesce pretjerivanje. Samo razonoda, nista vise, nista bitno.

Ali sestica covjece, uff uff. Ovo bi preporucio svakome tko jos nije krenuo sa Paniserom. Mada je bolje poznati neke stvari prije, ali ovo je toliko dobro napravljeno da samo skidan kapu. Uf uf jos jednom!
Onaj događaj iz Nama u Rođen je ovdje prikazan u punom svetlu, sa odlicnom interpolacijom teksta iz knjige koju je napisao brat poginulog suborca Punishera, plus (kao) fotke iz te knjige. I da, makljaza je tu opisana jos vise... Plus imamo stvari vezane i na ostale događaje iz proslosti, i ona misija u Afganistanu (sa raketom), te onda ove prljave kauc generale, ma da ne govorim previse. Odlicna je Valley Forge, Valley Forge.
Ali su zato i ove na kraju, mozda cak i bolje. Mozda. Ajmo reci tu jednako odlicne.
Ima tu prica iz Punisherove mladosti, kao klinac zivi u... i prisustvuje... A onda sljedeca u gajboku, zajebana, a tu saznamo tko mu je ubio obitelj, to jest, tko je krivac za njihovu pogibiju.
A kraj kojeg je nacrtao Corben je nesto posebno, mozda i ne sudi u taj preostali Ennisov đir, a mozda bas zbog toga sto je toliko drukciji, sudi. Na vama je da presudite, no ne iznenađuje me, da se nekima ne sviđa.

Aha, Severin sasvim ok, a Larosa odlican.


Ovo je stvarno bilo uzivanje. Sigurno cu se vratiti ovim 7 knjiga (je, tu ubrajam jos ovu koja tek treba izaci), a danas veoma, veoma rijetko ponovno citam vec procitane stripove. Kao klinac radio sam to vise puta, no danas kada je toliko toga neprocitanoga, to znaci da je ipak nesto dobro u pitanju (ok, ako vam pase taj hod, taj đir). Heh, ko Ken Parker npr. (sad ne znam tko ce me prvi na kriz da pribije)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/12/2019 01:47:10
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 01/03/2021 : 19:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Prva polovica pete knjige pripada Barakudi koji se vraća iz mrtvih uz pregršt lepršavog humora. Taj se Barakudin specijalac čita kao dugi vic bez poante i sa humorom u detaljima, Ameri bi rekli "shaggy dog joke". Izvrsno, jako smiješno, Parlov je rasturio. Vidi se gušt stvaranja. Partibrejker Punisher se pojavljuje tek u drugoj polovici pete knjige. Već u prvoj svesci prestaje sva šala i zajebancija a naglo otrežnjenje majstorski odrađuje Howard Chaykin. Ozbiljni smo poput groba dok iščekujemo tko će koga...

U šestoj knjizi opet Parlov na prvoj polovici gdje se raščupava posljednji čvor u nizu te glavna priča biva završena. Valja se još samo Ennisu oprostiti od serije i njenog glavnog junaka koji se ne bi smio promijeniti čak ni kad bi mogao. Obradovao me zanimljiv odabir crtača. Tu je moj novi (hehe) ljubimac Severin sa malčice ostarjelim poimanjem dinamičnog crteža, ali sa više od četiri asa u rukavu. Larosinu priču lijepo vozi atmnosferičan kolor, bilo bi zamorno da je dulje trajalo ali nije. Sam kraj krajeva je bolno konačan i dosljedan. Corbena neću nikada prokužiti, ali ti glineni ljudi i groteska u dobro pristaju završnici završnice jednog sjajnog, vrlo ujednačenog trka.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/01/2023 : 17:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Mnogo vas kida na Ennisov run Punishera, meni baš nije jasno zašto, radi se o solidnom krimiću, al daleko lošije od Propovjednika ili Hitmana. Ennisov Punisher nije loš naravno, al po meni je definitivno jedan od ajmo reći u pozitivnom duhu najmanje dobrih serijala koje je objavila Fibra. Počeo sam sa prve dvije knjige i sve je to bilo ok, solidno do vrlo dobro, al mi je s Barakudom onda totalno pao interes. Rijetko se u dobrom stripu nađe toliko isforsirani debilni lik, al s obzirom da je večina Punisherovih negativaca bezveze Baracuda bar ima neku karizmu. Onda sam se uhvatio knjige 6 da bar vidim kako to sve završi, i sve u svemu solidan kraj. Prva priča Valley forge nije loša uopće, ni Tigar, Ćelija nije neka sreća i Kraj je fora. Vrlo navučena četvorka u rasponu ocjena od jedan do pet. Fury je ipak nešto bolji od Punishera, a da ne govorimo o Hitmanu i Propovjedniku koji su neki drugi svemir.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/01/2023 : 19:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne verujem da bi to Fibra izdavala da nije crtao Parlov.

Ipak, Ennis nije scenarista koji zavređuje da mu se objavljuju sabrana dela, tj sve što napiše.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2023 : 20:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni je bolji Penis na Kazniši nego na Hitmenu i Propovedniku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/01/2023 : 22:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne verujem da bi to Fibra izdavala da nije crtao Parlov.


Slažem se
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 02:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ipak, Ennis nije scenarista koji zavređuje da mu se objavljuju sabrana dela, tj sve što napiše.


Pretjeruješ.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2023 : 07:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zar ti misliš da je sve od Ennisa vrijedno objavljivanja? Koliko god on ima odličnih i vrlo dobrih stripova, toliko ima i onih skroz bezveznih.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/01/2023 07:35:21
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 09:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Zar ti misliš da je sve od Ennisa vrijedno objavljivanja? Koliko god on ima odličnih i vrlo dobrih stripova, toliko ima i onih skroz bezveznih.


Ovo se odnosi na moj post?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2023 : 09:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 10:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim da je sve od Ennisa vrijedno objavljivanja, daleko od toga. Pa čovjek ima ogromnu stripografiju i ne može se reći da je na njoj biser do bisera.

Ali Aleks pretjeruje. Mislim, shvaćam ja da ne voli Ennisa, ali prema njemu ispada da se izdavači maltene natječu tko će objaviti više njegovih stripova.

Hrvatski i srpski izdavači do sada su objavili pet njegovih egzemplarnih serijala - Preacher, Punisher, Hitman, Fury i Sara. To je tek jedan manji dio njegove stripografije. Plus, Preacher i Punisher objavljeni su u dva različita izdanja.

Bez obzira što Aleks mislio o Ennisu, on je bitan autor i njegove stripove treba objavljivati. Ne sve, naravno, ali one najbolje da.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/01/2023 : 10:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Lepo zbori Bushido.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/01/2023 : 12:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Stara boljka forumaška. Ono što im se ne dopada toga ima previše i ne treba da se izdaje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 13:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne verujem da bi to Fibra izdavala da nije crtao Parlov.




Ostajem pri ovome, mada znam da Markos može lako da me demantuje.

Punisher je ipak Marvelov strip. Marvel je imao i ima jako mnogo dobrih stripova. Koliko Marvelovih stripova Fibra objavljuje? Procentualno? Koliko je Marvel zastupljen u Fibrinom katalogu.

Najčešće objavljuje ono gde su zastupljeni domaći autori, ako objavi nešto.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/01/2023 : 13:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To sto bi ti voleo Marvel 70,80ih je sasvim ok, ali to ne znaci da Enisov Paniser ne valja, tebi se to ne svidja, preskoci.

Enis je inteligentan scenarista, koji pise zabavne stripove, ne pretenduje na Pulicera, Ajznera, Angulem i sl.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/01/2023 : 13:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Stara boljka forumaška. Ono što im se ne dopada toga ima previše i ne treba da se izdaje.


Potpis 100%
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 13:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

To sto bi ti voleo Marvel 70,80ih je sasvim ok, ali to ne znaci da Enisov Paniser ne valja, tebi se to ne svidja, preskoci.

Enis je inteligentan scenarista, koji pise zabavne stripove, ne pretenduje na Pulicera, Ajznera, Angulem i sl.



Mlatiš Konore, površan si i učitavaš šta ti se sviđa da pričaš.

Niko od Fibre ne očekuje Marvel iz 70-ih. Radi se o analizi - da li je ovo Fibra objavila prvenstveno zbog Enisa ili ne. Imam pravo na mišljenje.

Ono drugo - da li sve od Enisa vredi, neću čak ni da analiziram - odgovor je apsolutan - NE.

Edited by - alexts on 09/01/2023 13:53:51
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 13:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Punisher je ipak Marvelov strip. Marvel je imao i ima jako mnogo dobrih stripova. Koliko Marvelovih stripova Fibra objavljuje? Procentualno? Koliko je Marvel zastupljen u Fibrinom katalogu.



Slažem se da Marvel ima puno dobrih stripova.

Nažalost, ako je suditi prema Fibrinom katalogu, rekao bih da većina Marvelove produkcije Marku nije baš zanimljiva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 13:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2023 : 15:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2023 : 15:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)

...i Fury.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000