forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 33 Sigurna zona Goražde
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/07/2019 : 15:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Sigurna zona Goražde prvi je put objavljena 2000. godine i afirmirala je Saccoa (hvaljenog autora stripa Palestine) kao jednog od najboljih novinara svoga doba i privrijedila mu Guggenheimovu stipendiju za 2001. godinu, kao i nagradu Eisner za najbolji crtani roman. Joe Sacco je proveo četiri mjeseca u Bosni 1995. i 1996. godine, upijajući ljudsku stranu života u ratnim uvjetima i istražujući priče koje se rijetko pronalaze u uobičajenim ratnim vijestima. Ova se knjiga usredotočuje na muslimansku enklavu grada Goražda, koju su tijekom rata okupirali bosanski Srbi. Sacco je proveo četiri tjedna u Goraždu, ušavši prije nego što su Muslimani pod opsadom dobili pristup vanjskom svijetu, struji i tekućoj vodi.

Sigurna zona Goražde je Saccov magnum opus i važno svjedočanstvo o užasima rata koji je, nažalost, bio zahvatio i nas. Fibrino bogato opremljeno izdanje donosi brojne dodatke, uključujući, između ostalog, i obiman ilustrirani ogled autora o nastanku projekta te opsežan intervju sa Saccom o Sigurnoj zoni Goražde iz The Comics Journala.

Orka Specijal 33 • Sigurna zona Goražde • 300 stranica • C/B • 190 x 255 • Tvrdi uvez • Scenarij Joe Sacco • Crtež Joe Sacco • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Vrban • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.7.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-33-sigurna-zona-gorazde/586/

Trouble will find me

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2019 : 15:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Aj konačno. Čekan samo ovo za obavit narudžbu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 16:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Čeka se antin komentar.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/07/2019 : 16:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ko čeka, dočeka
Marko, jel šalješ ovu turu pre godišnjeg u Alan Ford?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2019 : 16:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Auuu, koliko sam ovo cekao, to jest trazio od izdavastva Sahinpasic, onomad, i nikako do ovog stripa...a sad je napokon tu. Krasno. Bravo Marko, fala Fibra!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 16:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Čeka se antin komentar.


sa obzirom da cenim kako je ovde prilično pucačine i trkačine,možda strip i ne bude prejak izazov mojim sivim ćelijama,pa predviđam u svakom slučaju visoku ocenu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 16:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by King Warrior

Čeka se antin komentar.


sa obzirom da cenim kako je ovde prilično pucačine i trkačine,možda strip i ne bude prejak izazov mojim sivim ćelijama,pa predviđam u svakom slučaju visoku ocenu



Važi, čekamo na komentar nakon čitanja.
Će vidimo onda da li si anto ili ante.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/07/2019 : 16:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ko čeka, dočeka
Marko, jel šalješ ovu turu pre godišnjeg u Alan Ford?


Stvarno si duhovit:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/07/2019 : 16:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ha, pa ovo je sjajno. prvo je marko zbog marquisa objavio ovaj strip sto pre, a sad ce slati za bg ko zna kad. vrh!

Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 25/07/2019 : 18:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
Čitao davno, maloprije naručio.

Vrhunski strip
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2019 : 19:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ha, pa ovo je sjajno. prvo je marko zbog marquisa objavio ovaj strip sto pre, a sad ce slati za bg ko zna kad. vrh!






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/07/2019 : 06:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ha, pa ovo je sjajno. prvo je marko zbog marquisa objavio ovaj strip sto pre, a sad ce slati za bg ko zna kad. vrh!




Tko se zadnji smije, sam u nju upada!:) Sjetit ćeš se ti ovoga kad dođe Garulfo...:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/08/2019 : 20:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, isprva me je malo zasmetalo misleći da će se autor baviti poviješću od ww2 pa nadalje, ali uvukao me kroz svoje likove, a onda se počnu otvarati. Malo su me bunili naslovi pojedinih poglavlja dok nisam shvatio koncept. Također mi se sviđa što strip definitivno nije crno bijel, pogotovo oni aspekti držanja starosjedioce naspram izbjeglica i sl. Dobri su i popratni tekstovi, a svakako sam zainteresiran za druge radove ovog, meni dosad nepoznatog autora.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2019 : 22:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, dobri so mu, cak i odlicni, skoro pa svi. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/08/2019 : 08:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa, dobri so mu, cak i odlicni, skoro pa svi. ;)






To je lijepo čuti, nadam se da markos još ponešto objaviti
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 14/08/2019 : 08:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
To je lijepo čuti, nadam se da markos još ponešto objaviti



Ide Palestina sledeće godine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/08/2019 : 09:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jedino njegov War junkie mi nije previse sjeo.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/08/2019 : 09:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Kerempir
To je lijepo čuti, nadam se da markos još ponešto objaviti



Ide Palestina sledeće godine.



Oo, već beziciram Iako spominje se u onim popratnim tekstovima i fixers, zaintrigiralo me. A primjetio na drugoj temi da se spominje i journalism
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/08/2019 : 11:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Fixera imaš u izdanju Šahinpašića. Meni je bio zanimljiv, no od Goražda očekujem više.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/08/2019 : 11:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fixer nije ni blizu Gorazdu. ;)

A nije ni War's End koji se isto tice rata u Bosni.
https://www.amazon.com/Wars-End-Profiles-Bosnia-1995-1996/dp/1896597920



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/08/2019 : 13:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Samo da zapljunem da mi je konačno stigla kući nova tura iz AF, uključujući i ovo :)
Sve pohvale za izdanje, bolji papir, u odnosu na bosansko mnogo više dodataka, predgovor Hitchensa...Milina.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/09/2019 : 21:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar, ali i jako mučan strip. Drago mi je da sam ga pročitao i mislim da bi svi to trebali napraviti, ali sigurno mu se neću vraćati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/09/2019 : 22:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Jako dobar, ali i jako mučan strip. Drago mi je da sam ga pročitao i mislim da bi svi to trebali napraviti, ali sigurno mu se neću vraćati.





Ovo kao da je moj tekst za Atentat.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2019 : 21:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Skroz solidno. 8/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2019 : 03:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nema bas osvrta. Valjda je nasao vise kupaca.


Ja sam ga na kraju ipak uzeo, iako imam vec domace izdanje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/01/2020 : 00:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Ne čudi me da nema komentara na ovaj strip. Čitao sam ga na prekide, borio sam se emocijama koliko sam mogao, Džo Sako planski prolongira kada će da uvede užas, i kada se čitalac taman navikne na "manji" užas, krene Pravi Užas, The Užas, zaboravite sleš horore, zaboravite zajebane uvrnute japanske priče, u Bosni je viđen užas nad užasima, i ovaj strip govori o tome bez uvijanja.
Sigurno se može polemisati o korektnosti i da li su svi uglovi priče sagledani, Džo je u ovaj strip probao da ubaci i kratak istorijat sukoba u Bosni, i to je verovatno najslabiji deo jer je morao da pojednostavi stvari, ali taj deo je ujedno i najmanje bitan, jer kako se došlo do svega toga je mnogo manje bitno od onog šta se zaista događalo kada je već došlo do toga, a to je užas koji ne može da ima bilo kakvo opravdanje, to je užas koji ima (ne)ljudsko lice i imena, ovog puta mnoga imena. Ako se neko premišlja da li treba da čita ili ne, napomena da ovde ima više odsečenih glava nego u Konanu, delovi stripa više liče na izjave u Haškom tribunalu nego li na strip, nije za laku noć i lepe snove. I napomena naravno da su sve te odsečene glave stvarne. Ne znam da li mi je teže bilo čitati ispovesti onih izbeglica iz Višegrada ili događaje iz bolnice.
Dodatni materijali su odlični, u njima sam uspeo priču sagledati iz drugog ugla, stvarno bi bilo šteta da su izostavljeni. Vredi reći i da Džo stvarno odlično sve to crta, u dodatnim materijalama postoje slike na osnovu kojih je crtao, negde mi stvarnije izgleda Goražde na njegovim tablama nego li u tim fotografijama.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000